yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (213)
  • medya (5)

  213. Bu konuda dünyanın en beyinsiz insanı benim sanırım, çevremdekiler hatta görüştüğüm doktorlar da dahil ihtiyacın yok burnun gayet güzel diyorlar ben de önden görüntüsünü beğeniyorum ancak yandan hiiiiç hoşuma gitmeyen bir görüntüsü var. 6 senedir bu ameliyat için doktor araştırıyorım ve bir sürü doktorla görüştüm içlerinde baya tanınmış popüler olanlar da var ama bir türlü içime sindiremedim. En son bir arkadaş tavsiyesiyle pek bilinmeyen bir doktordan ameliyat için gün aldım ve ameliyata 2 gün kala iptal ettirdim. Bunun başlıca nedenleri ameliyat yaşadığım şehirde değildi ve ben oldukça  stres yap tım sonra ameliyat günü yaklaştıkça burnumu beğenmeye başladım sonra ağlamalar zırlamalar derken iptal ettirdim ve şuan yaptırmadığım için yine pişmanım benim korkum ameliyat değilde sonrasında ya beğenmezsem ya bi aksilik olursa gibi durumlar. 

  3 ekim 14:11

  212. Burun ameliyatı olalı 3. Günüm oldu. Ben de doktor ararken, araştırma yaparken buraları çok okuduğum için elimden geldiğince ayrıntılı olarak yazmak istiyorum. Ama doktor ismi vermeyeceğim çünkü daha alçım bile çıkmadı. Daha tam olarak şeklini bile görmemişken insanlara doktor önermek çok yanıltıcı olur.

  Öncelikle canım çok tatlı ve narkozdan ölesiye korkuyordum. Saçma gelebilir ama nasıl uyuyacağım nasıl uyanacağım bunlar benim için belirsiz ve korkutucuydu. Nitekim ameliyat olmaya az kala hemşire ameliyat önlüğünü getirdiğinde hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım. Sonra doktorum geldi ve sakinleştirdi, ameliyata nasıl girersem öyle çıkacağımı o yüzden sakin olmamı söyledi. Ameliyathaneye gittiğimde önce bir sakinleştirici yapıldı o sırada endişem azaldı ve sonra elime boru gibi bir şey verilip oradan nefes almam istendi. Sakinleştirici bana ne yaptıysa o borunun narkoz olduğunu anlamadım salak gibi shsjfkfkfk. Gerisini hatırlamıyorum bir baktım ki uyanmışım. Yani anesteziye engel bir durumunuz yoksa, ki bunun testlerini yapıyorlar, korkacak bir şey yok süslüler. Anestezi sonrası ağrım olmamasına rağmen ağlayarak uyandım bu da demek oluyor ki ameliyata sakin girmek önemli. Çünkü gerçekten de nasıl girdiysem öyle uyandım. İlk birkaç saat huzursuz geçti, anestezi etkisiyle olduğunu düşünüyorum. 3-4 saat sonra bir gözümün altında morarma oldu yüzüm fazla şişmedi. Ağrım yoktu çünkü sürekli serum, Ağrı kesici veriyorlar. 2. Gün yine aynı şekilde ağrısız geçti ve öğleden sonra taburcu oldum. Şu an 3. Gündeyim ve ilaçlarımı kullanıyorum. Alçı tabii ki ağırlık yapıyor ama katlanılamayacak bir durum değil. Ameliyat sonucta biraz Ağrı sızı her ameliyattta olur. Şu an için tek sorun burnumun nasıl göründüğünü bilmemem. Bu konuda biraz endişeliyim çünkü insan maddi manevi bu kadar yıpranırken güzel bir sonuç bekliyor. Doktorum ameliyat sonrası burnumun profilden fotoğrafını çekmiş, tam istediğim gibi ama önden nasıl görünüyor, yeni Halim nasıl olacak beni asıl meraklandıran bunlar. Çünkü önceki burnum bir tarafı kemik eğriliği yüzünden tamamen kapalı, diğer tarafı şişen bir ete sahip, kemerli, ucu düşük bir burundu. Değişim iyi veya kötü de olsa beni korkutuyor ama yine de mutlu olup sakin kalmaya calısıyorum. Her hali eski burnumdan iyi olacak ve tamponlu sargılı haliyle bile eski burnumdan daha iyi nefes alıyorum. Burnumu görüp tamponlar alındıkça yine editlerim. Umarım böyle bir sorunu olup da cesaret edemeyen, imkan bulamayan herkes eninde sonunda yaptırır ve çok memnun kalır. :’)

  26 eylül 13:03 26 eylül 13:04

  211. Son dönemlerde psikologlar ve doktorların açıklamasına göre sosyal medya ile estetik ameliyatlar çoğalmış bu şok edici bir bilgi değil ama bugün soru-cevap aparatı burun sorularıyla dolduğu için belirtmeliyim hepinizin burnu çok normal. Fotoğraf dediğimiz şey ışığı anlık tek yönlü yakalayan bir görüntü. Bir video var (link: https://youtu.be/xQHyLKz-oxc link), ben çirkin değilim ışık yanlış diyorlardı, sadece instagram'da şirin çıkmıyor diye burun ameliyatı yapılmaz.

  Ben burun estetiğini iki yıl önce oldum. Yıllarca bu anı bekledim, sosyal hayatım yoktu. İnsanlar fotoğraflarda iyi çıkmamaktan yakınır bırakın fotoğrafı odamda ayna yoktu, kendime katlanamıyordum. Ameliyat süreci kişiden kişiye değişir, kimsede bir gün kanama olmuyor ben ilk 10 gün şiddetli kanama yüzünden gece gündüz doktor kontrolünde oldum. Beni gören acıyordu, sonrasında birkaç ay psikolojim bozuldu evden çıkamadım kötü olacak, her şey daha kötü olacak, burnum çökecek, burun ucum düşecek diye sabahlara kadar ağladım. Tüm bunlara değdi çünkü hayatım değişti, yüzüm değil kendime sevgim, özgüvenim, insanlarla ilişkilerim gelişti.

  Gerek duyan herkes bu ameliyatı olmalı, geriye dönüp bakınca sıfır pişmanlığım var ama sizce yaptırmalı mıyım diye soruyorsanız bu sizin talebiniz değil sizden beklenen standartlar yüzündendir. Kendiniz için yapın, başkası için değil. Önyargısız bakıyorum burunlarınız çok güzel, ben bir yılın sonunda doktorum öncesi sonrası paylaştığında burnuma inanamadım bu burunla ben nasıl yaşadım diye. Siz kötü burun görmemişsiniz...

  30 ağustos 22:35

  210. Ben insanların en iyi doktoru ararken çok strese girdiğini düşünüyorum kendinize yeni bir burun secmiyorsunuz görsellerle.maksimum 3 görüşme yapıp (daha önce yaptığı işleri görerek) arasından seçip bir tanesine , en içinize sinene, olun bence.yapmanız gereken öncelikle bütçenizi belirlemek.10-20 bin , 20-30 bin skalasında mısınız.Doktorların popularitesi fiyatı arttırır tabii yüksek fiyat en iyi burun dengesi yok maalesef.İkincisi görüşmelerde önce doktoru dinleyip size ne vaad ettiğine bakmak.zira bazı doktor benim bir tarzım var derken , bazısı önce sen konuş diyor.sonuncusu ise sizin ne tip bir burundan hoşlanacağınızı doktora iyi izah etmek.onun bir calışma prensibi olduğu gibi , sizin de isteginize göre şekillenebilcek bir malzeme verdiğinizi unutmayın.Amaaa ben bunları sadece estetik kaygı ile doktor görüşmesi yapacak olanlar için yazıyorum.Ayni zamanda çok ciddi solunum sıkıntısı yasayanların çok titizlikle doktor seçmesini tavsiye ederim.kendi doktorum arda pelen'di.tavrını doktor olarak , çalıştığı burunları da şekil olarak beğenip gittim.yanıltmadı doğal sanki hep benimleymiş gibi bir buruna sahip oldum.doktorunuzdan emin olduktan sonra panik yapmanıza gerek yok.herkese mükemmel nefes alabildiği tatlış burunlara sahip olmasını diliyorum.he bir de türk hekimlerinin bu işte iyi olduğunu unutmayın :)

  11 temmuz 11:26

  209. üniversitedeki sınıf arkadaşım maalesef çok yanlış bir doktora yaptırmış olsa gerek; çok kötü bir sonuçla karşılaşmıştı. kızın burnu büyük ve kemerliydi. nasıl anlatsam, sanki burnu ortadan kesip atıvermişler, ne burun kanadı var, ne burun ucu var o kadar kötüydü ki söyleyememiştim yüzüne de üzülür diye. hala da aynı şekilde duruyor.

  bir diğeri de(gizlinot: sınıfta burun estetiği olan bi 10 kişi vardı :)); karar verdikten sonra 3 yılını doktor araştırarak geçirdiğini söylemişti ama gerçekten burun ucu, burun kanatlarıyla çok doğal, harika bir burnu olmuştu.

  velhasıl, işin ehline yaptırılırsa gerçekten güzel sonuçlar çıkarıyor.

  10 temmuz 15:51

  208. Dört ay önce  göz kapağı ameliyatı oldum ve şunu anladım estetik operasyonlar her psikolojinin kaldırabileceği bişey değilmiş, nasıl olacak diye korkuyla beklemek insanı mahvediyor bir de istenilen  sonucu elde edememek insanı iyice yıpratıyor.

  ama maalesef akıllanmadım burun ameliyatı olmam gerek Ağustos’ta olmaya karar verdim  bu sefer kendimi çok yıpratmayacağım sabırla geçireceğim iyileşme sürecini.

  Burun Ameliyatından daha zor bişey varsa o da doktora karar vermek. 

  İnstagramda takip etmediğim doktor kalmadı. Çoğu doktor kendi çektiği profesyonel fotoğrafları paylaşmak yerine hastaların gönderdiği efektli fotoğrafları paylaşıyor bu da oldukça yanıltıcı oluyor keşke her açıdan fotoğraflanan burunları paylaşsalar bizim için daha iyi olur.

  Bir de mesela bir doktora bakıyorum bazı yaptığı burunları çok beğeniyorum heh işte aradığım doktor bu diyorum sonra bazı yaptığı burunları görüyorum vazgeçiyorum

  aslında yanlış bir düşünce biliyorum çünkü herkesin burnu farklı zevkleri farklı böyle olunca ameliyat sonuçları da bambaşka oluyor. Son olarak yandan neredeyse bütün burunlar mükemmel görünüyor ama önden her burun güzel değil her doktor bunu başaramıyor önden de güzel burunlar yapan doktor bulduysanız bence şanslı azınlıktasınız.

  Ameliyattan sonra güncelleneceğim burayı.

  10 temmuz 12:03 10 temmuz 12:08

  207. Ameliyattan ziyade burun dolgusunu denemek istiyorum.

  Burnumda çok fazla problem yok ama ucu düşük. Kliniklerde vs bu yöntem çokça uygulanmaya başlanmış. Before after fotoğraflarını da baya başarılı buluyorum garip bir şekilde burun büyümüyor.

  İlk olarak youtuber (gbkz: Gamze alptekin)’in videosunda görmüştüm bu yöntemi. Onun anlattıklarına göre ilk yapıldığında yaklaşık 1 sene gibi bir kalıcılığı varken yaptırmaya devam etmeniz halinde kalıcılık uzuyor.

  Kesin bir çözüm değil tabi bir süre sonra yenilemek gerekiyor. Ama ameliyatın kesinliği gözünü korkutanlar için güzel bir alternatif bence.

  Henüz herhangi bir estetik işlem yaptırmaya cesaret edemedim ama edebilirsem ilk olarak burun dolgusu yaptırırım diye düşünüyorum.

  7 temmuz 09:48

  206. 5 ay önce olduğum ameliyattır. Şunu anladım ki burun estetiklerinde her doktor yandan güzel gözüken burun yapabilir ama asıl iş önden de güzel gözüken kişiyi güzelleştiren Burunlar yapmak Bence. Adı üzerinde ‘estetik’ Olmadan önce baya bi doktor araştırmıştım birkaç doktor arasında kalıp en doğal örnekleri olanına yaptırdım. Evet burnum çok doğal ve yandan güzel oldu kimse estetik olduğumu düşünmüyor fakat önden baktığımda suratıma yakışmıyor fotoğraflarda önden açılarım çok kötü çıkıyor eskisinden daha çirkin hissediyorum kendimi :( belki burun ucundan kaynaklı kalkık olmadığı için kötü gözüküyor bilemiyorum ama ilerde bir operasyon daha geçirmek veya dolgu yaptırmak istediğimden eminim. 

  Burnumda ki alçı çıktıktan sonra aynaya bakıp ilk şeklini gördüğümde inanamadım günlerce ağladım yavaş yavaş şişliği indi ama hala çokta beğenemiyorum maalesef.

  Umarım kimse bu kadar para bayılıpta kendini kötü hissettiği bir operasyon yaşamaz biraz şans işi sanırım 

  6 temmuz 19:34

  205. Artık bir burun deliğim iptal olduğu için yaptırmak zorunda kaldığım ameliyat. Derin nefes aldığımda bir burun deliğim tamamen kapanıyor diğeri açık kalıyor, belki yaşayanınız vardır. İstanbul’da bir KBB uzmanı arıyorum. Önerileriniz varsa lütfen mesaj atın süslüler, artık dayanamadığım noktada çünkü. Doktor bulmak çok zor, beğendiğim doktorlar çok pahalı ve estetik uzmanılar. Nefes alma problemim çözülmez diye korkuyorum. Burnu kemerli, eğri, ve bir deliği kapanmış ve ameliyat olmuş benim gibi süslüler varsa lütfen İstanbul’daki doktor önerilerinizi bekliyorum.

  6 temmuz 13:40

  204. Yaklaşık 10 gün önce geçirdiğim ve suan için memnun olduğum operasyon.

  Başlarda benim de herkes gibi korkularım vardı.Normalde de çok küçük ve kemerli bir burnum vardı, en ufak bir yanlış beni Letoya Jackson'a çevirebilirdi.Başlıkta diğer yazar arkadaşlarında belirttiği gibi işin en önemli noktası sizi gerçekten anlayan ve dinleyen bir doktor bulmakta,ben uzun süren bir araştırmadan sonra bir yakınımın referansı vasıtasıyla tanıştığım bir doktorda karar kıldım.Burnunuzun şekli dışında,nefes problemlerinizde varsa ayrıca KBB uzmanı hekimlerle de görüşmenizi tavsiye ederim.

  Ben daha öncesinde narkoz almadığım için gerçekten çok korkuyordum ancak hiç korkmamı gerektirecek bir durum olmadı.Zaten saniyeler içinde bayılıp;birinin yüksek sesle adınızı bağırmasıyla uyanıyorsunuz.Ben operasyon sonrasında hiç acı hissetmedim ama ilk günler çok rahat nefes alamadım.Sanırım beni bu süreçte en çok zorlayan şey bu oldu, burun içindeki plastikler çıkarıldıktan sonra her şey gitgide daha kolaylaşmaya başlıyor.Ancak tabii ki burun için kabuklar gidene kadar tam anlamıyla nefes alamıyorsunuz

  Genel olarak süreç beklediğimden daha kolay geçti,ancak tabii ki bu herkes için geçerli olamayabilir, yaptıracak arkadaslar mutlaka bunun kötü deneyim olma ihtimalini de göz önünde bulundurmalı ve kendilerini psikolojik olarak tam anlamıyla hazırlamalı

  9 haziran 20:13 9 haziran 20:15