yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (225)
  • medya (7)

  225. bu konuyla ilgili söylemek istediğim tek bir şey var. bunu 2 operasyon geçirmiş biri olarak söylüyorum. ne yapın ne edin bulduğunuz doktor her çeşit burnu görüp yapmış olsun. ünlü vs olması önemli değil ama tecrübesi çok önemli. büyük burunda yapmış olsun, eğik de, küçük de, deliği geniş de dar da... bir de asla ucuza kaçmayın. gerekiyorsa 3 yıl daha bekleyin ama kaç-ma-yın.

  14 mayıs 04:08

  224. 2017 yılında 18ime girdiğim zaman olduğum ameliyat.. Burnum uzun süre gözlük kullanımına bağlı olarak ergenlik döneminden sonra kemerleşmişti ve lise zamanında maalesef ki çok fazla eleştiriye (zorbalığa) maruz kaldığım için bende büyük bir yaraydı. Üniversite sınavında başarı hediyesi olarak istediğim şey de buydu :(

  Neyse süslüler uzun süreli değişimi merak edenler için yazıyorum.

  İlk 6 ay burnum çok şişti hatta burnumu ellediğimde ödemi hissediyordum vıcık vıcık ediyordu.. 6 ay-1 yıl arası burnumun üstü incelmeye başladı ama ucuna doğru ödem kaldı ve güldükçe vs. iyice kocaman oluyordu,işte bu benim yıkım zamanlarımdı. Cidden gülmekten çekinir olmuştum. Neyse ki 1 yıl bittikten sonra burun ucumdaki ödem yumuşamaya ve inmeye başladı ama bu süreç çok uzun sürdü doğru söylemek gerekirse. Zamanla yüzüm de oturmaya başladı çünkü daha 19 yaşındaydım. Burnum yüzüme alıştıkça mimiklerime tamamen doğru şekilde katılması 1.5 yıl sürdü. Ve daha sonra ucundaki ödem de iyice indi. Burnumla şuan 3.yılıma az kaldı ve dışarıdan kime söylesem estetik olduğunu herkes şaşırır. Hafif kalkık ama kavissiz doğal bir burnum var.Burun ucum artık çok daha kibar duruyor. Ve en önemlisi psikolojik olarak kendimi çok daha iyi hissediyorum. Burundan,kaştan,gözden ibaret değiliz tabiki ama sizi daha iyi hissettirecekse bu sürece kendinizi hazır hissediyorsanız yaptırın süslüler.

  13 mayıs 21:53

  223. Estetiğe karşı değilim ama burnu biraz bile büyük olan herkesin burun estetiği yaptırmasını abartı buluyorum. Burnum büyük evet ama göze batan bir yanı yok, yüzüme de yakışıyor. Bu sektördeki bir arkadaşım sormadığım halde "istersen sadece kemik alınabilir ufak bir işlem" demişti ve şaşırmıştım hani neden bu kadar önemli ki? Sizi üzen bir burnunuz varsa yaptırın tabii önemli olan mutluluk.

  9 mayıs 00:27


  222. estetik işlemler asla karşı olmadığım bir şey. kim kendini nasıl daha rahat, daha iyi, daha güzel hissedecekse yaptırabilir. ama özenme sonucu yaptıranlar ve artık neredeyse doğal burun kalmaması birazcık kötü değil mi ya? benim burnum kemikli ve kötü diyebileceğiniz şekilde ama ben böyle burunların, klişe tabirle karakteristik durmasını çok beğeniyorum. biraz kemikli, çok da muntazam olmayan hafif kusurlu burun ya da yüzler benim zevkime hitap ediyor. minicik, kalkık olması çok estetik dursa da şahsen çok da bayıldığım söylenemez. imkanım olsa da, yaptırmazdım galiba ya dediğim bir cerrahi işlemdir. imkanım olursa, anında yaptırırım dediğim birkaç estetik var tabii...

  8 mayıs 20:31

  221. 20 Ocak 2020 yılında ameliyat oldum. Burnum küçükken kırıldığı içe hem içten hem dıştan yamukluk vardı. Burun etlerim çok büyümüştü. hafif de bir kemerim vardı. Ara ara yaptırmak istesem de cesaret edememiştim. Ama baktım yaş büyüdükçe burun da genişliyor. Herkes yüzüme yakıştığını ve göze batmadığını söylese de arada kafama takıyordum. Hafif şop yapıp hep sağ profilden poz veriyordum.  (gizlinot: Cidden ben demeden kimse farketmiyordu. Yüzüm genel olarak beğenildiği için kimseden burnumla alakalı bir eleştiri almamıştım. ) 30 yaşına gelince bi cesaret karar verdim. Doktor araştırdım. Parayı ayarladım. Ameliyat oldum. Benim için önden görünüşü çok önemliydi doktora anlattım konuştuk kararlaştırdık güzel zarif düzgün bir burun olacaktı. 

  Kalın derili,etli ve kalın kemikli bir burnum vardı. Kemer alındı. Burun kemiği düzeltildi. Etler yakıldı. Burun çatısı daraltıldı. Delikler bir miktar küçültüldü. 

  Ameliyat sonrası baya morarıp şiştim. Ama çok agrım sızım olmadı. Ameliyat sürecini bir şekilde atlattık. Alçım alındığında şiş olmasına rağmen beğenmiştim burnumu. 

  Fakat ilerleyen zamanla birlikte burnum şiştikçe şişti. Gözüme hala büyük görünüyordu. Tabi ki bunu taktım kafaya ben. Bu da yetmezmiş gibi burnumun sol tarafında bir çıkıntı meydana geldi. sol profilden gayet güzelken sağ çapraz  profilden resmen hafif bi çıkıntı var. Kalkıklığı da indi bu sürede. Doktorumla konuştuğumda çok ödem olduğunu zamanla ödemlerin ineceğini burnumun zariflerin güzelleşeceğini söyledi. kemiklerimin çok kalın olduğunu özellikle çıkıntı oluşan sol kemiğimçok kalın oldugu icin baya uğraştıklarını söyledi. Her türlü eski burnundan güzel diye de ekledi.(gizlinot: Eskisinden iyi olacak tabi bi zahmet bu da nasıl bir kafaysa. )

  Şu an üç buçuk ay oldu. Ben ara ara kriz geçiriyorum paramla rezil oldum diye. Sabah bir bakıyorum kocaman akşama doğru hafif iniyor ama o çıkıntı geçmedi bir türlü. Foto çekerken hala açıya ve ışığa göre hareket etmem gerekiyor ön kamerada yamuk yumuk şekilsiz geniş görünüyor deli oluyorum. Kadınlar kulübünde çok vakit geçiriyorum. Süreç yüzünden doktora da gidemiyorum. Takmamaya çalışsam da cidden canımı sıkıyor bu durum. Tamam doğal olsun dedik ama hiç fark olmasın da demedik yani. 

  Ara ara çıldırmanın eşiğine geliyorum düşünüyorum da estetik yaptırmadan önce bu kadar takmyordum kafama sanki. Pişman  mıyım? Belki yorumlamak icin erken ama keşke başka doktorlara da görünseydim diyorum. Devlet hastanesinde bir profösöre ücretsiz ameliyat olabilirdim. Akraba indirimi ile iyi bir özel hastanede uygun bir fiyata ameliyat olabilirdim. Fakat onların elimde yaptıkları burunlar olmadığı icin gittim özel muayenesi olan bir KBB doktoruna ameliyat oldum. doktorumu kendim sectim kendim görüştüm 11.000 ödedim ve istediğim olmadı. Adamın yaptığı diğer burunlar muntazam oysa canlı canlı gördüm. Doktoru kendim seçtiğim için bir şey de diyemiyorum. 

  Zamanla daha da küçülüp, zarifleşirse buraya yazarım. Ama doktoru iyi araştırın. Ben iyi araştırdım eski hastalarıyla mesajlaştım instagramda ve canlı olarak yaptığı burunları gördüm ama benimki istediğim gibi olmadı yani. Biraz da şans işi sanırım. İlerleyen zamanda bu süreç bitince doktorumla görüşüp neler yapabiliriz onu konuşmak istiyorum. 

  8 mayıs 12:57 8 mayıs 12:59

  220. Ben 6 ay önce meme küçültme ameliyatıyla birlikte oldum. Burun deliklerim büyüktü rinoplasti değil tipplasti oldum. Alerjik rinit olduğum için 365 gün geniz akıntım oluyordu, bir çok kez bundan kaynaklı şikayetlerim yüzünden kulak burun boğaza gitmiştim, alerji yüzünden burun etlerim büyüdüğü için özellikle sol burnum tamamen tıkalıydı. Devlette ameliyat etmeyi teklif etmişlerdi ama ölmüyorum bir şey olmaz diye reddetmiştim. Sonra meme küçültme ameliyatı yaptırmaya karar verince hepsini birden aradan çıkartmaya karar verdim. Hem burun estetiği yapıldı, hem burun etlerim küçültüldü hem de deviasyon düzeltildi. Fenerbahçede Meme küçültme alanında çok başarılı ve az dikiş izi bırakarak çalışan bir profesöre yaptırdım.

  20 ekimde muayeneye gittim ve 10 gün sonra ameliyat oldum çok şipşak bir karardı. Açıkçası memelerimi yaptırmam çok zorunluydu o yüzden ondan hiç korkum yoktu ama burnumu son dakikaya kadar hala yaptırmasam mı diye düşünüyordum. velhasıl ameliyattan çıktım ve henüz narkozdan yeni çıktığım ilk 1 saatimde bir videom var 'burun ameliyatı yaptırıp acıyo diyen süttür' diyorum refakatçi ve ziyaretçilerime. Bu düşüncem sonraki süreçte de hiç değişmedi. Süreç boyunca hiçbir şekilde ağrı sızı yaşamadım. 2 ameliyat birlikte olduğum halde sadece ilk 2 gün  ağrı kesici kullandım. Çoğu gece mememin ağrısından uyuyamadım, ama ağrı kesici içmedim çünkü mememe etki etmiyordu.

  Yüzümde Morarma neredeyse hiç olmadı. Ameliyatın ertesi günü tampon çıktı, silikon gibi bir şeydi, annem zamanında burun etlerini küçültmüş onun burnunun içine gazlı bez tıkmışlar o zamanlar tampon olarak şimdi çok daha acısız. 1 hafta sonra da atel çıktı ve dikişler alındı.

  Peki beni burun ameliyatında ne zorladı? Hiç canım yandı mı? Canım sadece tampon çıkarılırken ve dikişler alınırken yandı. Dikişler alınırken bir de burnumun içini temizledi doktor kan pıhtılı bir şeyi çekip almıştı o da canımı inanılmaz yakmıştı gözümden istemsiz yaşlar aktı. Bunun dışında günlük hayatta ağrım olmadı. Beni zorlayan şey ise şöyle: 3 tane özelliğim var birisi ıslaklıktan nefret etmem, ikincisi kişisel temizlik konusunda çok hassas olmam, üçüncüsü de kendimi bildim bileli ya yastıksız ya da kaz tüyü incecik bir yastıkla uyumam. Bunlar beni sırasıyla şöyle etkiledi:

  1 ve 2: ıslaklıktan nefret ettiğim için burnumun içinin nemli olmasından nefret ederim, ama burun ameliyatı sonrası sürekli okyanus suyu ve bepanthen ile burnun içini nemli tutmak gerekiyor. Bu beni psikolojik olarak çok yıprattı benim gibi birisine çin işkencesi gibiydi. Eskiden burnumun içine peçeteyi sokar dibine kadar temizlerdim. Şimdi küçüldüğü için peçete sığmıyor kutu kutu kulak çöpü bitirdim çünkü kulak çöpüyle non stop temizliyodum. Bi süre sonra peçeteyi kıvırıp uzunlamasına sokmaya başladım, erkek arkadaşım bana mızrak yapıp burnuna sokup durma diyodu. Bir de bir süre burunda beyaz noktalar ve sivilceler oldu. Şişlikler insin diye kremle masaj yapmak gerekiyordu günde 3 kere, bu kremler de çok sivilce yaptı. Hala siyah noktalarım eskisine göre daha fazla.

  3: Burun ameliyatı sonrası yüksek yastıkla uyumak gerekiyor. Alışık olmadığım için çoğunlukla uyuyamadım. Ben ki yastıksız uyuyan insan,  morarmasın diye 2 tane kalın yastığı üstüste koyup uyumaya çalışmak zorunda kaldım. Üstelik meme ameliyatından dolayı o şekilde dik yatmak mememe de ağrı yapıyordu. Ve yan ya da yüzüstü yatamadığım için belim de çok ağrıdı bir süre uyuyamadım. Sonradan kalın yastığa alıştım. 

  Son olarak burnum tıkalıyken bile burundan nefes alırdım, ağızdan nefes alma alışkanlığım yok. Ama atel çıkana kadar ağızdan nefes alabildim sadece. Bu da özellikle geceleri ağzımın çok kurumasına ve öksürüğe sebep oldu. İlk bir hafta öksürükten dolayı da uyuyamadım.

  6 ay oldu ama burnum hala tam oturmadı, koronadan dolayı 6. ay kontrolüne gidemedim. Nefesim biraz rahatladı çok az bi yapışıklık kalmış 6. ayda açacaklardı. Görüntü olarak hala şişlikler var ne zaman inecek bilmiyorum 1 yılda tam oturuyor diyorlar. Dikiş izlerim tam iyileşmedi, 2-3. ayda hala baya belirginlerdi. His hala geri gelmedi, henüz iyi ki yaptırdım diyemedim, umarım şişlikler iner ve derim hala inmeyecekmiş gibi bir his var. Fakat sonuç olarak zor bir ameliyat değil bundan korkup yaptırmayan varsa gönül rahatlığıyla yaptırmasını tavsiye ederim. Umarım burayı iyi ki yaptırmışım diye düzenlerim.

  8 mayıs 05:07

  219. Bugün ameliyat olali tam iki sene oldu. Verdiğim en doğru karardi.

  7 mayıs 22:29


  218. 5 ekim 2019'da geçirdiğim ameliyattır.

  Anesteziden o kadar çok korkuyordum ki anlatamam. Doktorum beni ne kadar sakinleştirmeye çalışsa da pek fayda etmedi hatta eşime eve geri dönelim dedim. O da buraya kadar geldik gitmiyoruz sonra yine tekrar olmak isteyeceksin dedi. Sonrasında bana bi iğne yaptılar. Böyle korkuyorsunuz ama korkmuyorsunuz gibi çok değişik bir his. Anestezi doktorum da çok çok tatlı bir insandı. İki doktorumdan da memnun kaldım diyebilirim.

  Bunların dışında bende çok fazla morluk olmadı, yanaklarımın alt kısımları şişti adeta bir sincaptım. Ağrım hiç olmadı. Fakat tamponlar beni baya zorladı diyebilirim. Çünkü hiç ağzımdan nefes almaya alışık olmadığım için uyurken burnumdan nefes almaya çalışıyordum ve uyuyamıyordum. Tamponlar çıkarken biraz canım yandı ama dayanılmayacak bir durum değil kesinlikle. O an ki nefes alışımı size anlatamam. Sanki bütün hava içime doluyor adeta. Tamponlardan bir hafta sonra atelim çıktı. O an burnumu görünce şok olmuştum. Çok çok beğenmiştim. Hala da çok beğeniyorum. Keşke daha önce yaptırsaydım diyorum. 23 yaşında yaptırdım bu arada :d . 18de de olabilirmişim diyorum. Ben hem estetik hem sağlık amaçlı yaptırdım. Nefes anlamında bir tık daha iyiyim fakat estetik anlamında çok çok memnunum. İstiyorsanız kesinlikle geç kalmadan yaptırın derim :)

  ilgili medya:
  1
  7 mayıs 21:52

  217. Vakti zamanında, 20 yaşımdayken yaptırdım( 5sene önce)

  4500 liraya olmuştum Acıbadem’de. Şu an almış başını gitmiş fiyatlar. Doktorumu nolur sormayın şu an ameliyat yapmıyor. Ancak başka şeyler sorabilirsiniz . İyi ki olmuşum diyorum lise yıllarında öyle travmalar yaşadım ki. Ameliyattan önceki gün bile teyzem nolur yaptırma diye yalvarmıştı iyi ki dinlememişim. Ben yazın oldum iyileşme süreci uzun oldu ameliyat olacaklara en büyük tavsiyem kışın olun.

  Ayrıca dudak dolgusu da var bu fotoda.

  Ekleme: yüzüme dermapen yaptırmıştım ondan kıpkırmızı :)

  6 mayıs 22:08 6 mayıs 22:12

  216. bir kaç ay önce burun estetiği oldum. estetik olmadan önce internette burun ameliyatıyla ilgili yazılmış her deneyimi üşenmeden okuduğum için, kendiminkini de paylaşayım dedim. çünkü biliyorum insan her yönünü bilmek istiyor.

  öncelikle benim en ufak bir nefes alma problemim yoktu. tek sıkıntım burnumdaki kemer ve burun ucumun düşük olmasıydı. önden bakınca burnum fena değildi ama yandan aşağı bakıyordu, hele ki güldüğümde tamamen ağzıma giriyordu :d

  çocukluktan beri istiyordum ama aileme istediğimi söylemedim, onları alıştırmadım yani. siz benim yaptığımı yapmayın sonra şok geçirebiliyorlar. kendi paramı kendim biriktirdim karşı çıkamasın kimse diye. aileme ilk söylediğimde çok absürt tepkiler aldım, hatta annem kızım ameliyat masasında ölecek korkusundan bayıldı ayıldı ilk söylediğimde. abartmıyorum. sonra yavaş yavaş alıştırdım.

  neyse, ameliyat sürecine geçeyim. sabah bir şey yemeden gidiyorsunuz. ameliyata alıyorlar zaten o kısım karanlık. ben hemşirelerin tepemde "ayyyyy burnun çok güzel oldu kıııız" diye bağırmalarına uyandım dkdksl ilk duyduğum şey bu. ilk uyandığımda "nasıl güzel ya daha ameliyata girmedim ki" demiştim. sonra aynayı getirdiler baktım. hiçbir şey anlamadım sargılardan. çok iyi hissediyorum ben yatışa gerek yok gezicem falan dediğimi hatırlıyorum. hiç acımadı diye car car konuştum görüntülü aradım arkadaşlarımı falan herkese sargılı tipimi gösterip eğlendim kendimce. yüzümde hiç morluk yoktu. kendimi özel insan sandım morluk olmadığı için, öyle sanmayın morarma 10 saat geçtikten sonra kendini göstermeye başladı bende.

  ertesi gün hastaneden taburcu oldum, bu sefer tek göz kapağım mordu ama o kadarcık. hala ağrım yok.

  2. gün yanaklarım şişmeye başladı gözüm de biraz şişti. ağrım hala sıfır ama burnumdaki tamponlardan uyuyamıyordum. başınızı dik tutmanız gerekiyorken o pozisyona alışamadım. günde 1 saat ya uyuyordum ya uyumuyordum.

  3. gün tamponlarım çıktı. artık nefes alabilmeye başladım. tamponlar çıkarken hiç acımıyor bu arada korkmaya gerek yok.

  geri kalan günlerde morluklarım sararmaya ve şişliklerim inmeye başladı.

  8. günde alçım çıktı. aynaya baktım. burnumu o kadar beğendim ki. hayal ettiğimden çok daha güzeldi. genelde alçı çıkınca burnunu beğenmemiş çoğu kişi ama benimki kusursuzdu resmen sadece ucu biraz büyüktü o kadar.

  aradan bir kaç gün geçti ve burnumdaki eski kemer kendini göstermeye başladı. burun ucum şişti davul gibi oldu. kemerim eskisinden daha büyük hale geldi. inanılmaz bir acı duymaya başladım, acıdan ne uyuyabiliyorum ne dışarı çıkabiliyorum dayanılmaz bir acı. sürekli doktoru darladım ağladım zırladım. ameliyat neden oldum ki, kendimi sakatladım durduk yere diye uyanık olduğum her an ağlıyordum. sonra ne oldu biliyor musunuz? yavaş yavaş o ağrı geçti, o kemer indi ve en sonunda yok oldu. bunu özellikle yazıyorum çünkü yüzü sargılıyken bile 0 ağrı duyup sonra bir anda ağrıdan ağlayacak hale gelen birini duymadım hiç. o nedenle çok paniklemiştim kimseye olmamış bir tek bana oldu kesin bir problem var diye. size olursa paniklemeyin benim gibi. normalmiş demek ki.

  2. ayımda burnum gayet güzel görünüyordu şuanda daha da iyi görünüyor, 1 yıla kadar sürüyormuş oturması, o zaman daha da güzelleşiyor diyorlar ama şuanki halinden bile çok çok memnunum.

  çok doğal ve güzel bir burna sahip oldum sonuç olarak. benim ameliyat olduğumu yeni tanıştığım kimse anlamadı. geçenlerde yeni tanıştığım bir arkadaşımla facetimeda konuşurken telefonu yüzüme düşürdüm dkflşss. sonra acıdan zıpladım panikledim burnuma baktım falan. noldu neden panikledin bu kadar alt tarafı yüzüne telefon düştü dedi arkadaşım. dedim ki benim burnum estetik bir kaç ay oldu yaptıralı. şok geçirdi. ohaa nasıl olur hiç aklıma gelmemişti yuh inanmıyorum gibi abartılı bir tepki verdi.

  bu corona muhabbetinde de çok panikledim maskeyi burnuma nasıl takıcam şekli bozulur diye (evet buna panikledim yargılamazsanız sevinirim jdkdkska) arkadaşlarıma söylendim falan. yuh estetik miydi burnun be kandırıldık resmen gibi tepkiler aldım dkflldd. kısacası doğal burun mümkünmüş meğersem ben estetik olduğu belli olur sanıyordum her burun ameliyatının, öyle değilmiş.

  merak ettiğiniz bir şey olursa ameliyatla ilgili mesaj kutuma beklerim. umarım herkes istediği gibi bir burna kavuşur <3

  2 mayıs 19:12