yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (227)
  • medya (13)

  227. 8 ay önce olduğum ameliyat. öncelikle asla pişman değilim ama 22 yaşında yaptırdığım için daha önce de yaptırsaydım demiyorum. burnum içindeki etlerin yakılmasından dolayı kenarlardan hala biraz şiş ve 1-1.5 yıl dolmadığı için hala tam oturmadı ama bu hali bile hoşuma gidiyor eski haline göre çok daha iyi, küçük ve düz. 

  bu ameliyatı olduğum için güzelleştim, açık yüreklilikle söyleyebilirim; her gün aynada hissediyorum bunu ama şekilsel güzelleşme sadece küçük bir boyutu bence, asıl olan özgüvenim gelince olan güzelleşme ve değişme. 

  insan çirkin hissedince güzel giyinesi bile gelmiyor, dik yürüyemiyor karşıdakinin gözlerine bakamıyor, ama özgüveni olunca bambaşka oluyor, havası değişiyor; kendini beğenen beğeniliyor da bir şekilde. ben kendimi eski burnumla beğenmiyordum kocaman ve kemerliydi çünkü. gizlemek için hep gözlük takıyordum o yüzden insanlar çok fark etmiyodu, ama burnumdan rahatsız olduğumu söylediğimde yok burnun güzel nesi var diyen kimseye de inanmıyordum, çünkü ne kadar zorlasam da bana güzel gelmiyordu.

  bu ameliyatın bana verdiği özgüven, güzellik, o yüzden çok fazla. ama eksilerinden bahsetmek gerekirse kötü bir şey olacak korkusu en kötüsü diyebilirim. ya doktor düzgün yapamazsa, eğrilirse, çökerse, nefes alamazsam, domuz burnuna benzerse, tekrar ameliyat olmam gerekirse düşünceleri özellikle ameliyat sonrası yiyip bitiriyor insanı. zamanla epey azalıyo ama burnunuz son halini almadan yani 1-1.5 yıl boyunca ya ilerde kötü olursa hissini yaşamanız çok olası çünkü ortada bir belirsizlik var. ha bazıları yaşamıyordur ne mutlu onlara ama ben onlardan değilim. ayrıca eklemek gerekirse ameliyat sonrası süreç çok hızlı geçiyor ve acılı yerine eziyetli denebilir bence, ama onca eziyetten en büyüğü merak ve sabırsızlık oluyor. yaptırmak isteyenlere önerim eğer burunları özgüvenlerini çok kötü etkiliyosa  değiştiğinde güvenleri yerine gelecekse yaptırsınlar, sandıklarından daha büyük bir değişiklik olacak üzerlerinde.

  7 nisan 05:32

  226. Yıllardır istediğim ama bir türlü yaptırabileceğime kendim bile inanmadığım bir ameliyattı, ta ki 19 mart cuma gününe kadar. Yakın arkadaşım hadi burnunu yaptır dedi ve ben sanki bu anı bekliyormuş gibi doktor arayışına girdim. Pekçok ortak tanıdığımız olan iki adet doktorla aynı gün telefonla görüştüm ve birinden 23 mart salı gününe ön görüşme randevusu aldım. tabii ki bu sırada başka doktorlara ve yaptıkları işlere de baktım manyak gibi ama en çok beğendiklerim randevu aldığım doktorun işleri oldu. Neyse 23 mart salı günü doktorumun muayenehanesine gittim, kontrollerimi yaptı, yüzüme en yakışacak doğal burnu planladık ve 30 mart salı gününü ameliyat tarihi olarak belirledik. 

  29 mart pazartesi günü kan tahlili ve covid-19 testi yaptırdım ve ameliyat günü sabah saat 8'de doktorumun anlaşmalı olduğu hastaneye yatışım yapıldı. Anestezi doktoru muayenemi yaptı ve ardından ameliyat kıyafetimi giyip ameliyathaneye alındım. Ameliyat benim için yaklaşık 15 saniye falan sürdü 😂. Anestezi sonrası saçmalama da olmadı kusma vs. de yaşamadım. Ameliyatım ve ayılma sürecim toplamda 3 saat sürmüş.

  Deri yapım; burun sırtımda ve yanlarında ince, burun ucumda orta kalınlıkta bu sebeple ameliyattan çıktığımda morarmam da şişliğim de yoktu ama ameliyat sonrasında atel takılmadan önce doktorumun çektiği fotoğrafta burun kemerimde belirgin bir morluk mevcuttu. Ameliyat sonrası akşama kadar iki kaşımın arası ve göz kapaklarım şişmeye başlamıştı, morluk hala yoktu. bir gece hastanede kaldım, gece boyunca buz koymayı unutup uyuduğum için ve annem de uyuyakaldığı için sabah davul gibi bir suratla uyandım. göz kapaklarım inanılmaz şişmiş ve hafif kızarmıştı yani moraracak demek oluyordu bu. Doktorum sabah odaya geldi ve tamponların içine yerleştirdiği minik süngercikleri çıkarıp aldı o an nefes almaya başladım çok rahatlamıştım ve buz koymadığımız için biraz fırça yedik annemle. sonrasında taburcu işlemlerim tamamlandı ve eve geldim. devamlı olarak buz koydum ama ne yazık ki şişmeye devam ettim. 3.günümde doktoruma gittim ve tamponlarım çıktı aslaaa korkulacak bir şey değil ve kesinlikle acımıyor. Şu an 5.günümdeyim şişlikler 3.günümde yanaklarıma inmişti hala oradalar ama oldukça hafiflemiş şekilde, sağ göz kapağım sanki mor bir eyeliner sürmüşüm gibi sadece. Neredeyse hiç morluğum olmadı diyebilirim. Atelim çarşamba günü yani ameliyattan sonraki 8.günde çıkacak. İnanılmaz merak ediyorum ama atel çıktığında çok sis ve farklı görüneceğinin de farkındayım.

  kısacası inanılmaz zor bir durum asla değil tek büyük problemim atelin altından burun üstümün kaşınıyor olması ama kaşıyamamak. Çok istiyorsanız burun ameliyatı olmayı kesinlikle gidin iyi bir doktor bulun ve olun. Yalnızca ilk 1 hafta - 10 gün sıkıntılı, gerisi kolaymış. Ben Denizli'de yaşıyorum dileyene doktorumun adını da verebilirim kendisi 30 yıllık bir KBB uzmanı ben gözüm kapalı güvendim kendisine. Sorusu olan varsa da çekinmeyin lütfen dilediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

  Ameliyattan sonraki 9.gün güncellemesi: dün atelim çıktı ve çıkartılırken inanılmaz canım yandı itiraf etmeliyim. Atel çıktıktan sonra burun üstümü temizledi doktorum ardından bana bir ayna uzattı, kendime baktığım an inanamıyorum diyebildim sadece çünkü şiş hali bile yüzüme o kadar yakışmıştı ki. Ben kendimi, atelin altından çok şiş ve kocaman bir burun çıkacağına çok alıştırmıştım ama hiç öyle olmadı bende. ufak ten rengi bantlar yapıştırıldı ve doktorum masaj teknikleri gösterdi onları günde 5 - 6 kez 10'ar dakika uygulayacağım(gizlinot: masajı yaparken biraz ağrı hissediliyor bu arada 🙄), önümüzdeki hafta perşembe günü de tekrar muayeneye gideceğim. Doktorum 1,5 - 2 ay sonra burnumun en beğeneceğim haline geleceğini, yaklaşık 1 sene sonra da tamamen oturacağını, iyileşeceğini söyledi. 

  Bu arada iyi ki olmuşum bu ameliyatı, burnumu bu bantlı ve ödemli haliyle bile çok sevdim ve şimdiden kendimi net olarak daha güzel ve özgüvenli hissediyorum. Dün muayene sonrası beni görenlerin; çok güzel olmuş, yüzüne çok yakışmış, kime yaptırdın vs. şeklindeki tepkileriyle karşılaştım ve bu beni inanılmaz mutlu etti. ilerleyen süreçte de güncellemeler yapacağım.

  ilgili medya:
  1
  4 nisan 19:00 8 nisan 14:07

  225. tamı tamına 28 günümün kaldığı ameliyat. burun ucum top gibi olduğu için baya korkuyorum, hadi bakalım. umarım her şey iyi geçer de detaylıca bir edit girerim.

  27 mart 13:57


  224. 2 ay önce oldum, doktor bana masaj vermedi. Sorduğumda masaja gerek yok diyor. Şaşırdım biraz.

  16 mart 23:52

  223. Yaptırdığımdan beri 1 saniye, hatta 1 salise bile pişman olmadığım kalın cilt kapalı teknik amelîyatimin üçüncü ayıni doldurduğumdan beridir yazmayı planladığım özellikle kalın ciltli süslülere hitaben süreçle ilgili her şeyi anlatacağım. Hatta eş dost sözlükte görür demeden öncesi sonrası fotoğraf kolaj da yaptım. Bazı tavsiyeler altın değerinde yaptırmayı düşünen herkese buradaki her girdiyi tek tek okumasını tavsiye ederim. Size fotoğraf seçerken önceki halinin bir daha gördüm ve eski halimi öyle unutmuşum ki yani binlerce kez iyi ki diyorum.

  Yaşım 22 ve burnumu Hatay'da memleketimde Kasım ayı sonlarında özel hastanede bir doktora 6 bin liraya yaptırdım. Umarım bu fiyat bilgisini vermek yasak değildir. Ben burnumu yaptırmaya karar verdiğimde çocuk yaştaydım. Hani öyle ergenlikte ya da Instagram'da gördüğüm modellerde özenmedim. Çocukluktan takıntı olduğunu bilerek muhafazakar ailem buna izin verdi. Ancak kendi paranla yaparsin bu işi dediler. Arkadaşlarım burnumun çok kötü olmadığını söylerdi ama yine de güzel kızsın ama burnun böyle olmasa tam olacak vb yorumlarını da duyuyordum. Karantinaya girer girmez kafaya koyup evden bir sürü iş yapıp özel ders verip para biriktirmeye başladım. Bu ameliyat bu sene olacak dedim. 5-6 bin liram olunca doktor bakmaya başladım.

  Kalın ciltli biri olduğum için her doktor bana "beklentini düşük tut, kalın ciltlerde süper sonuçlar alınmiyor, biz burnu güzel yontariz ama ince cilt çarşaf gibidir kalın cilt yorgan gibi, yaptığım belli olmaz." Öncelikle kendine güveni olmayan toksik doktorlardan uzak durun. Kalın ciltli hastaların da guzel bir burnu oluyor. Ayrıca bir başka doktor da beni sırf antipsikotik kullanıyorum diye "siz bana iki ay sonra beğenmedim diyip dava açarsınız" diye reddetmişti.

  Böyle saçma sapan, heves kıran, soğutan bir sürü olay yaşadım ve doktor bakarken artık aradığım tek şey kafa olarak rahatlık oldu. Burnumu yaptırdığım doktorum sağolsun çok sakin, pozitif, yaptığından emin biriydi. Doktor seçiminde size beklentinizi düşük tutmanızı söyleyen kim varsa kendisine olmayan güvenine verin.

  Maddi boyutlardan bahsedecek olursak, bence İstanbul'da Ankara'da çok övülen spesifik olarak kafayı taktığınız bir isim yoksa küçük şehirlerde, mesela memleketinizde yaptırın. Hem inanın küçük şehirlerde yaptıran ben dahil tüm arkadaşlarım memnun kaldı (inanmayacaksınız ama buna Yozgat, sivas bile dahil) ve de 5-7k gibi Max fiyatlar ödediler. Yakın il Adana'da doktor bakarken sadece muayene için 300-500tl isteyen oluyordu ve inanın doktor seçene kadar param zaten biterdi. Bu maddiyat konusunu kapatıp nihayet amelîyat sonrama geliyorum.

  Ameliyatim üç saat sürdü ve kemerli etli burna sahiptim.

  Ameliyat sonrası şu iki şeyi asla asla asla aksatmamaniz lazım;

  "buz kompres ve güneş kremi"

  Buzu herkes biliyor demeyin bakın buzu eksik ettiğinizde uğradığımız tek zarar geç iyilesme ve ödem değil kalıcı çöküklükler, yorgun bakışlar ve koyu gözaltı halkaları kalıyor. Burun ameliyatı ile mecbur gözaltı dolgusu yaptırmak zorunda kalmayın nadir de olsa oluyor işte.

  Burun ameliyatı acısız artık bunu herkes biliyor sadece 5 dk tampon çıkarma açısı var. Fakat zaten asıl sorun ağrı acı değil ki.

  Biraz acı gerçeklerden bahsedelim çünkü o dönem çok zordu. Yüzüm öyle şişmişti ki gözlerim iki gün alttan üstten şişip kapandı ve annem bana yemek yedirip elimden tutup tuvalete götürdü. Bir hafta duş alamadım. Kış günü sıcak sudan mahrum kaldım. Uyku bir ay haram çünkü yatarken yan dönmemek lazım. Yediğiniz her yemekte balgam tadı var burun içi kabuk ve yara olduğu için rahat 1 ay nefes sorunu çekiyorsunuz. Nazal yıkama berbat bir olay. Burnunuz doluyor sumkuremediginiz için kuruyor. Ve gözlerim kapandığında göremediğim için etrafı gece uyuyamadıgimda ağlayarak podcast dinlerdim, sesli kitap dinlerdim. Çapaklanan göz iyice kapanırdı. Geçti mi? Geçti. Birkaç haftada duruldum.

  Ayrıca cilt bir süre adaptasyon sürecinden geçiyormuş. Meşhurdur biliyorsunuz hani rinoplasti sonrası cildi mahvolan, siyah noktalar her yerini tarayan insan şikayetleri. Evet onlardan biri de ben oldum maalesef. Ve cildiniz hasar almisken, bu denli irrite olmuşken güneş kremi kullanılmazsa kararır. Normalde güneşin verdiği zararın kat kat fazlasını alırsınız.

  Birkaç hafta sonrasında başlayıp sadece agresif olmayan (Real barrier, lrp tolaraine gibi hassas temizleyiciler) kullandım ve sadece krem veya tonik sürdüm. Aman diyim suratiniza asit sürmeye kalkmayın 1 ay yumuşak masajlarla cilt bakımı yapacaksınız. Cilt bir süre böyle kötüleyecek kaçış yok.

  Ödemlere gelince kalın ciltte biraz sorun evet. Ama bende o da biraz hızlı indi. Ben zaten fotoğraflarda gösterecegim size ay ay ödemlerin inişini. En büyük ödem atma olayı ilk ay oluyor zaten.

  Ben masaj yapmadım çünkü korktum yamulur diye ama o masajı yapmazsanız haftalarca duruyor o şişlik. Ve ben tecrübe ettim ki cidden nasıl bacaklar fazla tuzlu yiyince ödem tutuyor tuzlu yediğim günler burun ödemim de artıyordu. Belki bunu ben uyduruyorum ama cidden kötü beslenme sonrası burun ödemlerim artıyordu. Bir süre çok güzel beslenin. Anne evinde durun. Tavuk suyuna çorba içtim her gün neredeyse mesela. Çabuk iyileştim.

  Asimetriden korkan süslüler, ben çok korktum asimetrim oldu ufacık nazarlık. Ama öyle belirsiz ki ancak selfie kamerası fotoğrafı ters çevirince belli oluyor ordan gördük zaten aynada belli olmuyor bile. Ufak tefek şeyleri inanın kimse farketmiyor.

  Maneviyata gelince, inanın yeniden doğmuş gibi oluyorsunuz. Aynada yeni bir yüz yani daha ne olsun ki. Böyle radikal bir değişiklik ve hele de güzel olursa memnun kalırsanız onun mutluluğu. Karantina gibi durağan depresif bir dönemin resmen dönüm noktası oldu. Herkes beğendi burnumu, karşı çıkan ailem de dahil. Ve samimiyetlerine inanıyorum da. Keyif için yaptırdım ama kendi paramla azmederek öğrenci halimle yaptım ve çok memnunum. Talihsizliğe uğrayıp buraya yazan kötü burun ameliyatı geçirenler adına çok üzgünüm gerçekten inanın büyük cesaret ve risk bunlar her an en profesyonel doktorda da olabilir. İki katım para verip pişman olan da oldu. Pozitif bakmak lazım iyi düşünmek lazım araştırmak lazim.

  Sorusu olan herkesi mesaj kutuma beklerim buraya kadar okuyan herkese de teşekkür ederim.

  ilgili medya:
  1
  3 mart 14:03

  222. 21 aralık 2020 tarihinde ameliyatımı oldum. ameliyattan çıktıktan sonra uzun bir süre uyudum ve uyandığımda gayet iyiydim. doktor morarmaması için buz koymamı söylemişti. ameliyattan ertesi gün yüzüm şişmeye ve morarmaya başladı. krem kullandım ve 2-3 güne şişliklerim büyük ölçüde geçmişti. tabiki bu kişiden kişiye göre değişiyor. tamponla olmak rahatsız etmedi beni çok.5 gün sonra tamponlarım çıktı. derin bir nefes alıp ohh dedim ama hala aterlerim duruyordu. 1 hafta sonra da aterim çıktı ve burnumu ince bir banta sardı doktorum. 1 hafta sonra da o bandı ben kendim çıkardım. sonunda burnuma kavuştum. burnum istediğim gibi çok güzel oldu. 2 ay olacak ameliyat olalı ve gayet iyiyim. zorlu bir süreç değildi. çok güzel geçti. virüs dönemi diye biraz korkmuştum ama bir yandan da iyi oldu diyorum ameliyat sonrası maske takmak yasak. evde olduğum için de bu bana avantaj oldu. aynı şekilde güneş görmemesi lazım cildin güneş kremi sürülmesi lazım. bu yönden de avantaj oldu. iyi ki olmuşum. 

  13 şubat 12:44

  221. 3 gün önce olduğum ameliyattır.

  Biraz kemerli, çok hafif sağa eğri bir buruna sahiptim. Burun ucumda da düşme vardı. Yaklaşık 5 yıldır burun estetiği düşünüyordum. Son dönemde nefes alışımın da zorlaşmasıyla yaptırmaya karar verdim.

  Ankara’da yaşıyorum. Meşhur denilen instagram doktorlarına gitmedim. Ama birkaç doktora muayene oldum. KBB’ye mi gitsem diye düşündüm ama estetik cerrahide karar kıldım. Doktorumdan tek istediğim, önden görünmeyecek burun delikleriydi. Geri kalanı ona bıraktım. Doğal yapacağını biliyordum. Güveniyordum.

  Ameliyat günü sabahı aç olarak hastaneye gittim. 1 saat sonra ameliyathaneye girdim. Herkes müthiş bir enerjiyle karşıladı beni. “Günaydın, bugün nasılsın? Yeni burnuna hazır mısın? Şeklinde benimle çok güzel sohbet ettiler. Sonra hazırsan başlayalım dediler ve ben uyumuşum.

  Uyandığımda önce idrak edemedim kalkmaya çalıştım ama yatırdılar, sonra neden işe gitmediğime takıldım. Bana güzelce açıkladılar. Zaten bu süreç birkaç dk sürdü. Ardından odama götürdüler ve gitmemle birlikte kustum. Ama birdaha kusmadım. Doktorum kontrole geldi içinin beklediğimizden de kötü olduğunu ve baya bir temizlik yaptığını söyledi hatta fotoğraf çekmiş gösterdi. Ben o kadar kemik ve et çıkmasına inanamadım. Ameliyat sonundaki burnumun fotoğrafını da gösterdi ve ben hayran oldum. Bundan sonra zaten yüzüm davul gibi şişse de umurum da değil. Biliyorum ki inecek ve o görüntüyü göreceğim. Burnumun kemeri alınmış, içten burun kanatlarım küçültülmüş ve oranlanmış, burun ucu düşüklüğüm kaldırılmıştı. En önemlisi de alnımla birleşen bir burnum yoktu. Çok az bir kavis vermiş, sağa eğikliği de düzelmişti. Ameliyat öncesi yaptığımız çizimden daha güzeldi. Yandan ve önden görüntüsünü beğendim. Etlerin alınmasından dolayı biraz ağrı yaşayabileceğimi söyledi. Sağ göz altımda biraz morartı vardı, doktorum benim hastalarım da morartı pek olmazdı ama senin sağ taraf uğraştırdı biraz dedi. Çok da büyümedi zaten morarma. Arnica jel almıştım onu kullandım. Saat başı 10dk buz yaptık. Hastanedeyken bolca kanamam oldu, ama akmasının iyi olduğunu söylediler. Hatta doktorum bandajı burnumun önünü kapatmayacak şekilde bantlamasını rica etti hemşireden daha çabuk iyileşirmiş o zaman. Ameliyat olduğum günün akşamına son ilaçlarımı damardan verip taburcu ettiler. Hiç ameliyat olmuş gibi değildim zaten. Hareketli ve enerjiktim.

  1. gün sabahına sağ tarafımda biraz şişlik vardı gözlerimde şişlikten ufalmıştı. Arveles kullandığım için pek ağrı hissetmedim. Ama ilaç saatlerine yaklaştığımda sızlama şeklinde ağrım vardı. Oturur vaziyette yatmaya gayret ettim. Yüzümü de tonikle sildim. Yemek yemem de bir problem yoktu hatta pide yemeye kalkıştım dişimle çektirmemden dolayı biraz canım yandı. Bol bol su içmeye çalıştım. Yeşil çay içtim. Burnumu okyanus suyuyla temizledim ve kremledim. Akşamına burnumda görünen pıhtıları temizledim.

  2. gün sabahı biraz daha şiş uyandım. Ama hala kendimi fotoğraflardaki burnumla avuttuğum için moralimi bozmadım. Silikon tamponlar konuşurken sanki oynuyor gibi oluyordu ve burnumun kaşınmasından dolayı çok hapşırmaya başladım. Ama hapşırmam da hiçbir sıkıntı yokmuş, hapşırırken de acımıyor hatta. Ben arka arkaya 10 kere falan hapşırırım birde genelde. Tamponlardan dolayı nefes almak biraz zor oluyordu. Birde çok akmaya başladı burnum. Grip olmuş gibiydim tam olarak.

  3. gün sabahında şişliklerim gözümden yanaklarıma doğru inmeye başlamıştı. Yarın daha da azalacağına inanıyorum. Sinek ısırdığında bile davul gibi şişen biri olduğum için bana çok normal geliyor. 3 gün sonra tamponlarım ve atel alındığında daha da rahatlayacağım. Sabırsızlıkla yılbaşı günün bekliyorum.

  Şimdilik bir pişmanlığım yok. Pıhtılar olmadan önce çok güzel nefes almıştım. Burnumun şeklini de fotoğraflardan beğendim. En az 6 ayda oturacağının bilincinde olarak bu ameliyata kalkıştım. 10-15 günde karşılaşacağım sonuçlar beni mutsuz etmeyecek. Kendimi hep iyiye inandırdım.

  İnsanlar gebelik sürecinin fotoğraflamasını yapar bende hergün aynı yerde fotoğraf çekerek arşivleyeceğim iyileşme sürecimi.

  Güncelleme:

  4. gün şişliklerin artık azalmaya başladığı günmüş meğerse. 3. gün maksimum şişliğe ulaşmıştm. sonrasında azaldı hep şişlikler. Sabah kalktığımda biraz şiş oluyordum gün içerisinde dağılıyordu.

  1. hafta sonunda tamponlar ve ateller alındı. Açık ameliyat olduğum için öndeki dikiş de alındı. Tampon alınması hiç korkulacak bir durum değilmiş. dikişleri kesip pırt diye çıkarıyor doktorunuz. (gizlinot: büyük bir sümük burnunuzdan çıkıyor gibi bir his diyebiliriz) Ardından birde burnumun içini temizledi mis gibi bir nefes aldım. Burnumun üzeri çok şiş olduğu için hiç bu şekilde görme hemen bantlayayım ben dedi. Yüzümdeki şişlik azalmıştı ama burnuma bant üzerinden dokunduğumda bile hissediyordum o süngerimsi-hamurumsu hissi. Masaj verdi. Dikiş izi için krem verdi. Okyanus suyuna da devam tabiki.

  bant takıldıktan sonra burun ucu daha şiş gibi görünüyor bu arada ben ilk günlerde çok taktım buna. Alın kısımdaki şişlik indikçe burun ucum daha da gerildi sanki. Şişlik uçta toplanıyor süslüler.

  Bugün 13. gün sonu bantlar da çıktı. burnumu ilk defa gördüm. ameliyat sonunda çekilen fotoğraflardan farklı. Burun ucum hala şiş. dokunduğumda hafif sızlıyor. Burun yanlarımda da şişlik olduğunu söyledi doktorum. Yanları beni çok rahatsız etmiyor şuan zaten. Sadece ucu şiş geliyor onunda inmesi için birkaç aya ihtiyacım varmış. Bugün muayenede de burun içimin şiş olduğunu oradaki yaraların geçmesiyle kemiklerin daha da belirginleşeceğini söyledi. Benim iç kısmına çok müdahale edilmişti. Burun içi için okyanus suyu dışında nazalnem verdi ve masaja devam ediyorum. 2 hafta sonra tekrar görüşeceğiz doktorumla.

  Sonuç olarak ben şuanki halinden bile memnunum. Rahat bir nefes alıyorum ve kemerimden kurtuldum. Biliyorum zamanla burnum daha da güzelleşecek.

  3. Ay Güncelleme

  Burun ucu şişlikleri her geçen gün azalıyor. İlk zamanlara oranla şuan çok büyük fark var ama hala uç kısımda ben şişliği hissediyorum. Dokunduğumda uç tarafı süngerimsi. Kemiklerim henüz belirginleşmedi. Burnum sabahları ilk kalktığımda bir tık fazla şişmiş oluyor gün içerisinde şişliği azalıyor. 6 ayda şişliklerimin %80'nin anca geçeceğini söyledi dokturum. Dikiş izim neredeyse silikleşti diyebilirim. Dikişin oradaki şişlikten kaynaklanan bombe de gitti. Eski-yeni fotoğraflarıma baktığımda neden daha önce olmamışım diyorum. Çok doğal ve kibar görünüyor.

  Bu arada ben ameliyat sonrası siyah nokta problemi çok yaşadım. Hala da yaşıyorum. Cildim çok yağlandı.

  Faydalı olması açısından fotoğraflarımı ekliyorum

  ilgili medya:
  1
  28 aralık 2020 17:02 7 nisan 12:01


  220.  Bir sürü gelgit yaşadıktan sonra yaptırmayı istediğime karar verdiğim operasyon. İzmir'de bunu yaptıran ve tecrübesini paylaşmak isteyen süslülerimin mesajlarını beklerim.^^

  20 kasım 2020 14:47

  219. cuma akşamı olduğum ameliyatın hemen hemen ikinci gününden yazıyorum. belki ben polyannayımdır annem hala aynısın diyor ama morluklarım bence hafiflemeye başlad. gözlerim ufalmıştı dün bu gün bir şey hissetmiyorum. hani nezle olursunuz habire burnunuz akar ya öyleyim. aynaya hiç bakmasam gripmişim gibi hissediyorum. ilaçlardan da habire yatıyorum kalkınca hafif baş dönmesi oluyor. yememde herhangibir problem yok, ödem yapmasın diye fazla tuzdan kaçınıyor, yeşil çay filan içiyorum. a bu arada bu zamana kadar hiç vlog izlememiştim şimdi 14 gün burun estetiği oldum, süreç vs tarzı videolar izlemeye başladım. üçüncü günde nasıl olacak hafifleyecek mi merakıyla bakıyorum onlara da. açıkçası iyi ki ameliyat olmadan önce izlememişim hiçbirini. yoksa çekinirdim, korkardım gibime geliyor. bir kere karar verdikten sonra sonrasını her türlü çekiyorsunuz.

  bazen fark etmeden birinin yanında yandan çıkıyordum, olur ya habersiz çekim. işte ben onların hepsini sildiriyordum. baba tarafım sağ olsun burunlar aynı. şimdi çok daha mutlu ve kendime güvenen biri olacağıma inanıyorum

  15 kasım 2020 17:44

  218. ağrı, acı yok fakat sıkıntılı bir süreç (gizlinot: hakkında 150 satırlık essay gibi girdi yazılacak kadar da değil) doktor önemli. iyi araştırmak lazım. ameliyat sonrasında daha fazla ödem oluşmaması için yemeye içmeye, burna zarar vermemek için yastığa dikkat etmek lazım. cilt temizliği konusunda takıntılıysanız süreç biraz daha sıkıntılı geçecektir çünkü yüzü yıkamak imkansız (gizlinot: yüzü mendillerle silmeyi sevmeyenler için de işkence) kendinizi iyi hissedene kadar saçınızı kuaförde yıkatın (gizlinot: yüzünüze birkaç tane havlu koymaları lazım suyun akmaması için) kafanızı eğmeye falan kalkmayın yüzüstü düşersiniz, tansiyonunuz da düşebiliyor kafayı öne eğince. hapşırmamak için de zorlamayın, kesinlikle hapşırıyorsunuz ilaçlar işe yaramıyor. korkmayın, burnu zorlamayın ağızdan hapşırın.

  ameliyat olacaksanız önceden burada yazılanları ya da diğer mecraları okumayın (gizlinot: Okumadan bu tavsiyemi nasıl tutacaklar ben de bilemedim şu an) sıkıntılı ama çok zor bir süreç değil, sonrası güzel. herkes için de zor geçmiyor ayrıca çok rahat atlatanlar var. herkesin yaptırdığına değer umarım.

  14 kasım 2020 14:56 14 kasım 2020 17:05