yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (2)

  13. kesinlikle tabancayla deldirmeyin. uzun vadede kıkırdakları öldürüyor. zaten delim sırasında acımıyor,önemli olan delimden sonraki sizin uygulayacağınız bakım. bence ilk başta top şeklinde bir piercingle deldirin çünkü halka olanlar çok fazla oynuyor,delik iyileştikten sonra halka olanlara geçersiniz. ben her gece piercingin üstünü altını baticonla temizleyip antibiyotik kremle nemlendirirdim ki enfeksiyon kapmasın. piercingi taktıktan 1 hafta sonra değiştirmiştim ben ama siz 2 hafta bekletin ki iyice iyileşsin,çünkü benimki çıkartırken kanamıştı çok. bijuterilerde satılan piercinglerden kullanmayın bence,gümüş ya da titanyum kullanın. bence çok estetik duran bir şey,her tarz burna da yakıştığını düşünüyorum. ayrıca ben iki sene önce bir yıl kadar kullandım bayadır takmıyorum kapandı deliği,herhangi bir izi kalmadı. iyi bir dövmecide deldirmiştim ve bakımını aksatmamıştım iz kalmamasını buna bağlıyorum. üniversitede çenemi deldirmek istiyorum -labret noktasını- kullanan varsa,farklı bir bakımı varsa yardımcı olursanız sevinirim :)

  8 ağustos 21:04

  12. septum piercingimle ben de bu kervana katılıyorum. 5 sene önce alsancakta 70 tl gibi bir fiyata deldirmiştim, üniversite sınavımın olduğu gün metal aksesuar vs. yasaktı diye bir tek o gün çıkardım sadece. 5 senedir hergün takıyorum ve artık varlığını unuttum diyebilirim. biri laf ettiğinde "ha? Ne piercingi?" falan oluyorum. ilk taktığım titanyumdu, mavi rengi sevmediğim için paslanmaz çeliğe geçtim ve bir alerji sorunum olmadı. iz kalmaması çok büyük bir artı gerçekten ve piercingin ucu açıksa(gizlinot: At nalı gibi. Tamamen kapalı olmayan.) burnun geri tarafına ittirerek(gizlinot: Bunu nasıl tarif edeyim bilemedim) hiç takmamışsınız izlenimi verebiliyorsunuz. o şekilde saklayarak okula, işe gittiğim çok oldu.

  kulak memesi hariç bütün piercingleri kesinlikle iğneyle deldirmeniz gerekli. özellikle burun kıkırdak doku olduğu için tabancayla çatlama riski çok fazla. septum bölgesinde çok fazla sınır bulunduğu için delim esnasındaki acı fazla oluyor, bunu da göz önünde bulundurmak önemli. septumla ilgili büyük bir yanlış anlaşılmaysa burnun ucundaki sert kıkırdak kısmın delindiğinin zannedilmesi, aksine kıkırdağın önündeki ince deri deliniyor sadece.

  11 haziran 13:24 11 haziran 13:26

  11. Yaklaşık 6 kişinin burnunu deldim, hiçbiri hiçbir sıkıntı yaşamadı. Tamamen kişinin bünyesi, cilt tipi, yapan kişi ile alakalıdır sorun oluşumları. En kolay piercinglerden biridir o yüzden çok pinpiriklenmemek gerek. İlk başta takılan delim küpesidir, kulakları da ilk başta onunla delerler ve onun 10 gün kadar kalması gerekiyor ki delik otursun, küpeyi çıkarınca kapanıp yok olmasın. Çok iltihaplanır gibi falan olursa bepantol sürebilirsiniz. 

  10 haziran 16:58

  10. lise zamanında yaptırmıştım ben piercing olarak ve iğneyle deldirmiştim sizde eğer düşünüyorsanız öyle yaptırmalısınız diye düşünüyorum çünkü tabancayla bile delenler var, daha sonra üniversiteye başladığımda sıkılıp çıkarmıştım, minnak güzel burunluysanız çok tatli bir aksesuar ama büyük burunluysanız göz yanılmasından dolayı burnunuzu daha büyük gösterme durumu oluyor, ayrıca iltihap kaptırmıştım burun olduğu için mikrop kapması çok olası bir durum, iyileşmesi sabır isteyen bir şeydi özetle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

  10 haziran 15:58

  9. aklımda hiç yokken deldirmeye karar verdim (karar verdim derken yine 2 ay kadar araştırdım, sadece böyle birşeyin hiç hayalini kurmuyordum:P ) ve en güvenilir olan iğne ile deldirilmesi hatta iğneyi gözünüzün önünde açtırın ne olacağı ne olacaği belli olmaz. Ardından da tuzlu su ile temizlediğim dönem başladı. açıkçası bana herhangi bir kortizon içeren krem önerilmedi ama kullanmazdım da çünkü problemsiz bir yaranın iyileşmesi için cildi kortizona alıştımaya gerek yok. Bu arada 1 senedir seve seve kullanıyorum kendisini :)

  9 haziran 22:54

  8. bundan 5 ay kadar önce, arkadaşımla birlikte bir piercing salonunda heves edip deldirdik. 2 ay önce sıkılıp çıkardım tabii, ama ince halka şeklindeki çok hoş ve naif duruyordu, top piercing veya kalın piercing yerine halka takılmalı.

  bakımı çok önemli, ben tuzlu su, fucidin krem kullandım 1 ay boyunca. 15 günde iyileşmişti, sonra değiştirmiştim piercingi. ilk başta kalın bir şey takıyorlar çok kötüydü.

  çıkarınca minicik bir iz kaldı ama belli olmuyor pek. delirmeyi düşünenler bakımına aman dikkat edin. hassas değil gibi gözüküyor ama çok hassas burun bölgesi.

  9 haziran 15:30

  7. Aslında hoşuma giden bir görüntüsü var ama çarşıya çıkıyorsun her üç kızın birinin burnu delik. Eskiden çok yakın arkadaşım deldirmişti tabancayla, hiç acımamıştı ve çok güzel olmuştu ama çok tecrübeli bir yer, İzmit'te çoğu kişinin deldirdiği olduğundan. Çok kişide olmasa benimde yaptırmaya cesaretim olduğu eylem, hemde bayağıdır.

  2 mayıs 2016 22:32

  6. septum piercingi her ne kadar son birkaç yıldır popüler olsa da inanılmaz güzel duruyor. hem de sıkılırsanız izi görünmeden kurtulmak mümkün. cesaretim olsa kesinlikle yapardım.

  2 mayıs 2016 13:15

  5. (yazar: prettyreckless ) 'a katılıyorum burun deldirecekseniz kesinlikle iğneyle deldirin ve tecrübeli biri olmasına dikkat edin. çünkü burunda beyine giden bazı damarlar varmış ve delen kişinin buna dikkat etmesi önemliymiş. iğneden kastım anjiokat. zaten hızma delikleri küçük oluyor piercing kullanmak bana göre daha estetik duruyor. geçen sene burnumu kadıköyde exit tattoo da deldirmiştim. fiyatı 50 tl gayet normal çünkü burnu anjiokatla steril bi şekilde deliyor sonrasında da titanyum piercing takıyor. burnuma soğutucu vs. sıkmadı. çok acıyacak diye düşünmüştüm ama acısı burnuma girdikten sonra geçti. piercingi hızlı bı şekilde takıp işi müthişşş bi şekilde bitirdi. ben sol tarafı deldirmiştim ama daha sonradan keşke sağ tarafta olsaydı dedim. bu arada delindikten sonra istemsiz hangi tarafı deldirdiyseniz o taraftaki gözünüzden yaş geliyor ve birazcıkta burnunuz kanıyor. ben 1 hafta boyunca günde 2 kere burnumu önce baticonla temizledim daha sonra fucidin antibiyotikli krem sürdüm. hiç bi şekilde enfeksiyon kapmadım. neyse işte ben tabi 1 ayda hevesimi aldım ve çıkarttım. ama iyiki deldirmişim aklımda kalmadı en azından. yani korkulacak bişey yok çok hevesi olanlara selam olsun, yaptırabilirsiniz süslüler!

  2 mayıs 2016 00:26

  4. Bir zamanlar sahip olduğum ve kendime çok yakıştırdığım aksesuar.

  Halka, top, taş zibilyon tane çeşidi bulunur. Ama benim favorim halka oldu hep. sonra iş hayatı filan derken çıkarmak zorunda kaldım. Delik kapanmamış olsa yine takardım ama artık çok geç. ühü.

  7 aralık 2015 18:57