yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (3)

  17. Yanlış hatırlamıyorsam burnumu 4 kere deldirdim, ilk ikisi gençlik hatasıydı maalesef. Hızma ile deldirme gafletine nooolur düşmeyin ertesi gün kapanıyor zaten. Son iki piercing maceramı anlatmak istiyorum. 3. Deldirişimde iğneyle deldirdim yani direk piercing yaptırdım, ben top kullanmaktan nefret ediyordum o yüzden direk yarı halkalardan taktırdım beklemedim bile hiçbir sıkıntı da olmadı. Her piercingte olduğu gibi bunda da ilk bakım çok önemli ve ben terramycin kullanmıştım. Yaklaşık 2 yıl kullandım bunu fakat bi gün topu düşünce ben de sıkılıp çıkarmıştım, çıkarış o çıkarış anında kapanıyor içteki deliğiniz.. burun bu konuda baya inatçı. Fakat kapandıktan sonra iz kaldı bende maalesef önceki deldirmelerimden dolayı büyük ihtimal. O yüzden geçtiğimiz yaz tekrar deldirdim ve çok memnunum hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Yaşasın burun piercingi!

  9 mayıs 10:55

  16. Geçtiğimiz yaz iğneli delim ile sahip olduğum piercing çeșidi. Yapan adam ilk etapta yarım olanların kullanım ve alıșma açısından daha kolay olduğunu söylediği için yarım olanı tercih ettim,halka görünümü de iki nokta görünümü de veriyor bu șekilde olanları medya ekledim. Verilen kremleri dikkatli șekilde sürüp dezenfeksiyonuna dikkat etmek gerekli, bana ilk gün duș almamı ve burun bölgesine su değdirmememi söylemiști. Acı konusuna gelince acı eșiği yüksek bir insan olarak 4/10 diyebilirim. Son olarak piercingleri bazen ne yaparsanız, nekadar dezenfekte edip krem sürerseniz sürün vücut kabul etmiyor. Benimki 1.5 - 2 ayda iyileșmeyince çıkartmıștım delik, iz vs. kalmadı.

  ilgili medya:
  2
  14 şubat 00:09

  15. kesinlikle tabancayla deldirmeyin. uzun vadede kıkırdakları öldürüyor. zaten delim sırasında acımıyor,önemli olan delimden sonraki sizin uygulayacağınız bakım. bence ilk başta top şeklinde bir piercingle deldirin çünkü halka olanlar çok fazla oynuyor,delik iyileştikten sonra halka olanlara geçersiniz. ben her gece piercingin üstünü altını baticonla temizleyip antibiyotik kremle nemlendirirdim ki enfeksiyon kapmasın. piercingi taktıktan 1 hafta sonra değiştirmiştim ben ama siz 2 hafta bekletin ki iyice iyileşsin,çünkü benimki çıkartırken kanamıştı çok. bijuterilerde satılan piercinglerden kullanmayın bence,gümüş ya da titanyum kullanın. bence çok estetik duran bir şey,her tarz burna da yakıştığını düşünüyorum. ayrıca ben iki sene önce bir yıl kadar kullandım bayadır takmıyorum kapandı deliği,herhangi bir izi kalmadı. iyi bir dövmecide deldirmiştim ve bakımını aksatmamıştım iz kalmamasını buna bağlıyorum. üniversitede çenemi deldirmek istiyorum -labret noktasını- kullanan varsa,farklı bir bakımı varsa yardımcı olursanız sevinirim :)

  8 ağustos 2019 21:04


  14. deldirecekseniz ilk olarak çember şeklinde olanları tavsiye etmem. Hem iyileşmesi daha zor oluyor hem de uyurken bir yerlere takılıp can yakabilir. Bir de iğne ile delim yapılması gerek , tabancayla buruna zarar verebilirsiniz. Üstelik iyileşmesi daha zor. Ben iğneyle delim yaptırmıştım . Delinirken hafif sızladı sonra hiç acımadı. İnce uzun bir iğneyle delim oluyor. Sonra takmak istediğiniz piercing takılıyor. Piercing yaptırmaya gidip iğneden korkan bir manyak olarak sprey de sıktırmıştım. Deldirdikten sonra mikrop kapmaması için dikkat etmek gerek. Terramiycin kullanmıştım sabah akşam. Kulak çubuğuyla sürüyordum hatta daha dezenfekte olsun diye. Piercingi de değiştirmek için en az 1 ay bekleyin derim. İyice iyileşsin. Ben kurumsal sınava giricem diye çıkarmak zorunda kalmıştım. Dövmeciler büyük piercingle delinmiş çıkmaz bu diye korkutunca , ilk çıkartanı bulunca tamamen çıkarttım. Pişmanım şu an ama ne güzel halka takardım şimdi. Bi de çıkartıp iyileşssin isteyenler madacassol sürebilir. Hücre yenileyeci olduğu için iz kalmıyor. 

  8 ağustos 2019 20:53

  13. septum piercingimle ben de bu kervana katılıyorum. 5 sene önce alsancakta 70 tl gibi bir fiyata deldirmiştim, üniversite sınavımın olduğu gün metal aksesuar vs. yasaktı diye bir tek o gün çıkardım sadece. 5 senedir hergün takıyorum ve artık varlığını unuttum diyebilirim. biri laf ettiğinde "ha? Ne piercingi?" falan oluyorum. ilk taktığım titanyumdu, mavi rengi sevmediğim için paslanmaz çeliğe geçtim ve bir alerji sorunum olmadı. iz kalmaması çok büyük bir artı gerçekten ve piercingin ucu açıksa(gizlinot: At nalı gibi. Tamamen kapalı olmayan.) burnun geri tarafına ittirerek(gizlinot: Bunu nasıl tarif edeyim bilemedim) hiç takmamışsınız izlenimi verebiliyorsunuz. o şekilde saklayarak okula, işe gittiğim çok oldu.

  kulak memesi hariç bütün piercingleri kesinlikle iğneyle deldirmeniz gerekli. özellikle burun kıkırdak doku olduğu için tabancayla çatlama riski çok fazla. septum bölgesinde çok fazla sınır bulunduğu için delim esnasındaki acı fazla oluyor, bunu da göz önünde bulundurmak önemli. septumla ilgili büyük bir yanlış anlaşılmaysa burnun ucundaki sert kıkırdak kısmın delindiğinin zannedilmesi, aksine kıkırdağın önündeki ince deri deliniyor sadece.

  11 haziran 2019 13:24 11 haziran 2019 13:26

  12. Titanyum alerjiniz olmadığınızdan emin olmadığınız sürece yaptırmayın diyorum. Tecrübeyle sabittir. Benim için acı ile özdeşleşmiş ve burnumda ufak bir iz, benliğimde kara bir leke olarak kalmıştır. Görünüşünü çok seviyorum ama iyileşme sürecim olduğunu bilmediğim titanyum alerjimden dolayı 7 ay uzayınca çıkarıp atma kararı almıştım. Piercing maceram o noktada son buldu diyebilirim.

  10 haziran 2019 17:28

  11. Yaklaşık 6 kişinin burnunu deldim, hiçbiri hiçbir sıkıntı yaşamadı. Tamamen kişinin bünyesi, cilt tipi, yapan kişi ile alakalıdır sorun oluşumları. En kolay piercinglerden biridir o yüzden çok pinpiriklenmemek gerek. İlk başta takılan delim küpesidir, kulakları da ilk başta onunla delerler ve onun 10 gün kadar kalması gerekiyor ki delik otursun, küpeyi çıkarınca kapanıp yok olmasın. Çok iltihaplanır gibi falan olursa bepantol sürebilirsiniz. 

  10 haziran 2019 16:58


  10. lise zamanında yaptırmıştım ben piercing olarak ve iğneyle deldirmiştim sizde eğer düşünüyorsanız öyle yaptırmalısınız diye düşünüyorum çünkü tabancayla bile delenler var, daha sonra üniversiteye başladığımda sıkılıp çıkarmıştım, minnak güzel burunluysanız çok tatli bir aksesuar ama büyük burunluysanız göz yanılmasından dolayı burnunuzu daha büyük gösterme durumu oluyor, ayrıca iltihap kaptırmıştım burun olduğu için mikrop kapması çok olası bir durum, iyileşmesi sabır isteyen bir şeydi özetle dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

  10 haziran 2019 15:58

  9. aklımda hiç yokken deldirmeye karar verdim (karar verdim derken yine 2 ay kadar araştırdım, sadece böyle birşeyin hiç hayalini kurmuyordum:P ) ve en güvenilir olan iğne ile deldirilmesi hatta iğneyi gözünüzün önünde açtırın ne olacağı ne olacaği belli olmaz. Ardından da tuzlu su ile temizlediğim dönem başladı. açıkçası bana herhangi bir kortizon içeren krem önerilmedi ama kullanmazdım da çünkü problemsiz bir yaranın iyileşmesi için cildi kortizona alıştımaya gerek yok. Bu arada 1 senedir seve seve kullanıyorum kendisini :)

  9 haziran 2019 22:54

  8. bundan 5 ay kadar önce, arkadaşımla birlikte bir piercing salonunda heves edip deldirdik. 2 ay önce sıkılıp çıkardım tabii, ama ince halka şeklindeki çok hoş ve naif duruyordu, top piercing veya kalın piercing yerine halka takılmalı.

  bakımı çok önemli, ben tuzlu su, fucidin krem kullandım 1 ay boyunca. 15 günde iyileşmişti, sonra değiştirmiştim piercingi. ilk başta kalın bir şey takıyorlar çok kötüydü.

  çıkarınca minicik bir iz kaldı ama belli olmuyor pek. delirmeyi düşünenler bakımına aman dikkat edin. hassas değil gibi gözüküyor ama çok hassas burun bölgesi.

  9 haziran 2019 15:30