girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

25. Birkaç ay önce sonlandırdım. Tam bitmiyor ve evet çok yoğun olmasa da tekrar çıkıyor maalesef. Çok büyük umutlarla gittim, maddi olarak da ciddi bir para ödedim. Batık problemim vardı yosun terapi gördüm defalarca. Batık problemini yüzde yüz diyemem ama ciddi ölçüde geçiriyor. Tüylerin yoğun olduğu bölgelerde ciddi dökülme sağlıyor. Acı eşiği çok düşük biri olarak söylüyorum acı duymadım tabii ki arada hissediliyor ama asla katlanılmayacak şekilde değil. Ben daha çok gıdıklanıyordum, bacak genital kol altına ekstra olarak göbek ve kol için gittim ancak kol ve göbekte benim gibi ayva tüyleriniz var ise etki etmiyor zira ben de hiç yaptırılmamış gibi şu an çıkmaya devam ediyor. İyi bir uzman bulursam bundan sonraki süreçte iğneli epilasyona gitmek istiyorum, tek çare bunu görüyorum şu anda..

14 eylül 20:16 14 eylül 20:40

24. Genital bölge için 10 seans alexandrite lazere gidip, ince ince açık renkli tüylerimin kaldığını görünce başlamaya karar verdiğim lazer türü. Dün ilk seansıma gittim kol altı ve genital. Kol altı için daha önce lazer yaptırmamıştım, direkt buz lazer yaptırayım madem dedim. Süslüler, ben hayatımda böyle bi acı çekmedim. Buz lazerin acısız olduğunu söyleyenler ciddiler mi gerçekten? İlk seans genital alexandrite’ta bile canım acımamıştı. İnce tüylü koltuk altımda gözlerimden yaşlar geldi -ki acı eşiğim yüksektir. Buna can dayanır mı gerçekten bilmiyorum. Genital o kadar acımadı, lazer geçmişi olduğu için belki bilmiyorum. Ama koltuk altı dayanılmazdı. Koltuk altı için bir daha gider miyim orası muamma. Alexandrite kesinlikle daha acısız ve tabii ki çok daha hesaplı. 

11 eylül 14:36

23. Alma laser firmasının soprano ice cihazıyla yaptırdığım epilasyon yöntemidir. 6 seans, tüm vücut yaptırdım. seanslar sırasında gayet "bitti kıllarım oh be" diyordum, herkese de tavsiye ettim fakat 3 ay bile geçmeden üst bacak, koltuk altı ve genital yeniden çıkmaya başladı. Ki hoş, genital zaten bitmemişti, sadece azalmıştı ama o da sıklaşmaya başladı.

Başka cihazları denemediğim için acısını başka cihazlarla karşılaştıramayacağım. Fakat ağdadan makineden daha çok acımıştı canım. Uygulama yapmadan önce kılları jiletle temizliyorum. Lazere başlarken ışın atılacak bölgelere soğutucu jel sürülüyor. Bu şekilde başlığın ucu ısınmıyor daha doğrusu cildi yakmıyor. Bende pek işe yaramadı malesef.

Çok canım sıkkın bu kılların yeniden çıkması olayına. o kadar para verdim, acı çektim resmen boşa gitti. demem o ki cilde, kıla, hormonlara bağlı olarak lazerin etkisi herkeste farklı. hele de benim gibi bir pcos iseniz beklentinizi yüksek tutmayın.

14 ağustos 22:18 15 ağustos 09:22


22. 2017 Aralık ayında başladım.3 hafta önce 4.seansıma girdim.

32 yaşındayım hayatım boyunca hiç jilet kullanmadım.

Beyaz tenliyim tüylerim koyu renk değil.

Fakat sonradan öğrendim ki bu cihaz beyaz tenlilerde gri hariç her renk tüyü rahatlıkla görüyormuş.

Başlarda bir sürü olumsuz şey duydum fakat yine de başladım.

Tüm vücut paketini satın aldım.

İyi ki başlamışım, bu son teknoloji acısız,ağrısız lazer yöntemine.

uygulama yapılırken asla acı hissetmiyorum,sadece derinin ,ince olduğu noktalarda hafif sıcaklık hissediyorum ama asla yanma değil.

Epilasyon aralıklarının en az 6 hafta olması gerekiyor,sizi ayda bir seansa çağıran yerlerin uygulama yönetemlerini lütfen sorgulayın.

Tüylerim koyu renk olmadığı için dökülmeyecekler diye çok korkmuştum ama benim için sonuç inanılmaz güzel oldu.

Seanstan 10 gün sonra dökülmeler başlıyor,işte o dökülmeleri gördükçe nasıl mutlu oluyorum anlatamam.

Daha 4 seansım var ama şimdiden sonuç benim için çok tatmin edici.

Seanslarım bittikten sonra görüşlerimi tekrar sizinle paylaşırım süslüler...

8 haziran 11:27 8 haziran 11:32

21. yeni başladığım epilasyon türü. daha önce bilmeden ipl yaptırmış biri olarak anlatacağım. ilk gittiğim yer bana aylarca diode lazer diye ipl yapmış ondan bilmeden diyorum bu arada.

ben tabii daha önceki deneyimimden dolayı çekine çekine gittim canım çok yanacak diye. soğuk sıvı bacağıma döküldü ve bi iki dakika geçti. "ne zaman başlayacaksınız?" diye sorduğumda alt bacağımı bitirdiğini söyledi. ben şok tabii. meğersem acı sıfırmış. inanamadım kafayı kaldırıp izledim. hem de en son derecede yapmasına rağmen. koltuk altıma geçince hafif bi sızı hissettim orta bölgede. bir de yüzümde favori bölgemde karıncalanma ama bunlar da acı sayılmaz yani.

gel gelelim genitale. aman allahım o nasıl bir yanma. deli dehşet bi sızı hissettim yok yapamam dedim. o sırada bir merhem getirdi. beş dk bekledik komple uyuştu. ve sonrasında sıfır acıyla genital de bitti. ona da ayrı şok oldum. çünkü genitalin iç kısmını yani ıslak olan yeri almak işkencedir.

sebebini bilemiyorum. belki önceden yaptırdığım ipl inceltmiştir. ama alt bacağımda hala kalın kıllar vardı bence. yine de acıtmadı. umarım işe yarar da alexe geçmeyiz. epilasyon sürecince bilgilendirme yapacağım.

edit: kızlar 3. seansa gittim. kılların çıkma süresi uzadı ve yüzümde işe yaradı. genital ve alt bacak da öyle. ama kol ve üst bacakta dehşet etki göremedim henüz.

14 mayıs 13:04 18 temmuz 13:44

20. adana'da birkaç merkezle görüştüm. öncesinde baya bir araştırma yaptığım için ne aradığımı bilerek gittim. maalesef buz lazer diye bildiğiniz diode cihazı "buz etkisi de var" diye itelemeye kalkıyorlar. benim bildiğim tek gerçek buz lazer cihazı (gbkz: soprano ice) onu da 2 yerde bulabildim. biyerde de elix-r ice diye sopranoya nazaran ufacık br cihaz gördüm. üstelik fiyatlar çok yüksek. uygulamaya başlamadan önce iyice araştırın derim. resmen kandırıyorlar insanı. belki burada memnun kalmadığını söyleyen süslüler de yalan yanlış işlemlere maruz kalmış olabilir.

19 ağustos 2017 01:20

19. Yeni çıktığı zamanlarda 12 seans gittiğim, gerçekten acısız olan lazer şekli. daha önce kol altı bölgesi için 6 seans alexandrite'a gitmiştim ve tamamen sıfırlanmıştı. Buz lazeri yaptırırken de çok memnun kalmıştım, hem tüylerim azalıp dökülüyor hem de 0 acı diyordum kendi kendime. Üzerinden 1 yıl geçti ve tüyler geri gelmeye başladı. Hatta öyle ki genital için alexandrite'a gittim geçen hafta, uygulayan kadın lazer yaptırdığıma inanamadı. Bacaklarım o kadar yoğun değil ama ilk zamanlardaki gibi de değil. Özetle bende hiçbir işe yaramadı. 

Edit: gittiğim yer soprano ice kullanıyordu. Soranlar oldu, toplu yanıt olsun :)

12 ağustos 2017 20:17 27 ağustos 2017 16:12


18. İzmir balçova kipa da bir güzellik merkezinde yapılan uygulama. Üstelik fiyatı da oldukça uygundu. Yanlış hatırlamıyorsam tüm vücut 10 seans 1500 gibi bir şeydi. Eylül ayında başlamayı düşünüyorum. Acı eşiğim çok düşük olduğu İçin korkuyorum ama kıllardan da bıktım. İnşallah kurtulabilirim tamamen.

12 ağustos 2017 16:24

17. ilk seansta koltuk altı kıllarımı yüzde 90 bitiren, ikincisinde ise tamamen bitiren uygulama. pco hastası ve vücudunun bitki örtüsü siyah orta boylu kıl olan beni ikinci seansta bacakta da gözler görülür bir azalmayla karşılaşınca şoka uğrattı. bu kadar hızlı sonuç beklemiyordum.

12 ağustos 2017 14:11

16. zamanında diode lazer yaptırmış biriyim. Ama kollarımdaki tüyler incelmek yerine kalınlaştığı için tekrar lazere gitmeyi düşünüyordum. Avrupa yakasında yaptıran memnun kalmış bilgi verebilecekleri mesaj kutuma bekliyorum :))

22 temmuz 2017 16:36