sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (44)
  • medya (0)

  44. geçtiğimiz cuma ilk seansıma gittiğim uygulama. koltuk altı, yarım kol, yarım bacak ve genital için gidiyorum. toplamda 20 dk sürdü ve genital hariç yerler ağrımadı ama genital.. o neydi gız! böyle bir acı yok sürekli durdurmak zorunda kaldım kadını.

  hoşuma gitmeyen bir özelliği bir sonraki seansa kadar jilet yapmamam gerektiğiymiş.. seansa gitmeden bir gün evvel alabilirmişim tüylerimi! bu bana söylenmemişti o yüzden çok sinirliyim aslında. bilsem yazın yaptırmazdım. bana zaten ihtiyacın olmayacak almaya falan dediler ama bakalım...

  11 haziran 09:55

  43. 1,5 yıl düzenli gittim. %60 azalma oldu ama devam etmeyi düşünmüyorum çünkü belli bir seanstan sonra azalma olmadı sabit kaldı.

  24 mayıs 14:55

  42. her yerde yaptırılmaması gereken lazer epilasyon yöntemi şöyle ki;

  bu buz lazer epilasyon makinasının markası ülkemizde ''soprano'' dur ve bunların da kendi içinde çeşitleri vardır.

    

  *soprano accord

  *soprano xl

  *soprano ice 

  *sopranı ice platinum 'dur.

  ve her bu isme sahip makina orjinal değildir,sadece ışıkla atış yapıp tüyleri belli bir süre uyutan sahte makinalarla çalışan bir çok güzellik merkezi ve klinikler yerler vardır,bunlar en uzak durmanız gereken yerlerdir (özellikle bitirme garantili lafı adı altında tüm seans ücretlerini alan yerler)

  Özellikleri ise şöyledir;

  -Alexandrite Lazer gibi sıcak atış şekilde değil,soğuk üfleyen başlığı ile ütüleme şeklinde uygulanır ve alexandrite sisteme göre acı yok denecek kadar azdır.

  -soprano ice ile Soprano platinum arasındaki fark; soprano ice sadece diot dalga boyunu kullanarak işlem yapar,Soprano Ice Platinum tek başlıkta 3 lazer dalga boyunu aynı anda vererek çok daha etkili sonuçlar yaratır.Bunların içinde en gelişmişi ve son çıkan makina platinumdur.

   (link: https://www.buzlazer.com/cihazlar.html son olarak yetkili kliniklerin ve makina bilgilerinin yer aldığını linki de şuraya  bırakıyorum.)

  bildiğim kadarıyla sizlerle paylaşmak istedim,aman diyim süslüler adını sanını bilmediğiniz yerlerden uzak durun,gitmeden iyice araştırın,ne paranızı ne de zamanını çöpe atmayın.

  24 mayıs 04:33 24 mayıs 04:58

  41. 8 seans yaptırmış biri olarak öncelikle sıfır acı diyenlere asla inanmayın. Çok düşük atış yapınca evet acımıyor ama o da bir işe yaramaz. Gittiğim merkez 8 seans sonunda biteceğini söylemişti, ayda bir kez gidiyordum. Özel bölge, bacak, kolaltı. Başlarda dökülme iyiydi, bol kese yapıyordum. Seans arttıkça çok az bir ilerleme kaydedebildim kaldi ki yogun ya da koyu bir kıl yapım yok. Maddi sebeplerden 8 seanstan sonra bırakmak zorunda kaldım. Hemen hemen hepsi olduğu gibi geri çıktı. Giden parama mı üzüleyim, zamanıma mı, acıya mı bilemedim. Özellikle özel bölgenin iç kısmı ve kolaltı çok acıyor. Acı eşiği düşük bir insan değilim, ağda da gık demem. Cihaz adı da Elix-r ice gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam. Bu benim deneyimimdi, umarım sizinki daha verimli olur

  23 mayıs 21:29

  40. Arkadaşım 1 yıl süren bitltme garantili (evet öyle söylemişlerdi, bitene kadar) buz lazere baslamisti. Azalttığı ve incelttigi doğru fakat memnun kalmadığını söylüyor.

  23 mayıs 18:06

  39. biraz uzun olacak süslüler, şimdiden özür diliyorum. 

  geçen hafta başladım. ankara’da bir klinikte soprano ice platinum ile yaptırıyorum. platinum’un farkı üç farklı dalga boyunu kullanıyor olmasıymış. ultrason çeker gibi bir jel sürüyorlar vücudunuza, saniyede 10 atış yapabilen cihazla hızlı hızlı geçiyorlar aynı yerden birkaç kez. gitmeden önce çok iyi jilet yapmanız gerekiyor ki lazer kılın köküne kadar ulaşabilsin. 

  daha önce alexandrite’a benzer bir cihazla lazer yaptırmıştım fakat bir güzellik merkezdiydi, hijyen namına hiçbir şey yoktu ve çok umursamazlardı. şimdi gittiğim klinik hijyene çok önem veriyor ayrıca seanstan sonra imza atıyorum dalga boyları vs. yazan bir kağıda. 

  bacaklarda hiç acımadı, koltuk altı çok az acıdı ve genital gerçekten çok acıdı maalesef. henüz dökülme olmadı, ara ara burayı güncelleyeceğim. 

  bir de kontrol seansı yapılmayacağı, çünkü gerek duyulmadığı yani dökülmelerin gayet çok olacağı söylendi. 

  23 mayıs 17:44

  38. Lazer epilasyon için anlaştığım yerdeki makinenin bakıma girmesi sonucu kullandığım lazer türü. Ben başlarken tüylerim yoğun olduğu için alexandrite şeklinde konuşmuştuk ve kare lazer dedikleri hem alexadrite, hem nd:yag atışı yapan makine için anlaşmıştık ama kare lazer bakıma girince buz lazer yaptırdım. Ki başta tüylerim incelince buza geçeceğimi söylemişlerdi 1 seans 1 kontrol sonrası inceldiğini düşündüler ve aldılar. Yaşadıklarımı aktarayım. Öncelikle bana söylenen buz lazerin daha ince tüylerde çok çok daha etkili olduğu ve tüylerin yaklaşık 20 gün sonra dökülmeye başlamasıydı. Tüyleri sıfır şeklinde jiletleyip giriyorsunuz. Acı eşiği inanılmaz düşük bir insan olarak ben bile acısının olmadığını söyleyebilirim. Benim sadece ayak bilek kısmında biraz canım acıdı ama benim çok fazla batığım olduğu için normal olduğunu söylediler. Hassas bölgelerde böyle sıcaklık var gibi ama derin yakıcı bir şey değil. Alexandrite da yaptırdım, ikisinin acısı çok farklı. Bende oldukça hızlı biten bir uygulama oldu, tüm vücut yarım saat sürdü. Bölge bölge jel sıkıyorlar, jelin üstünden makineyle geçiyorlar, bu arada jeli de yaymış oluyorlar.

  Evet, acısı azdı ama etkisi sonra görülen bir şey olduğu için beni şu an (3. gün) rahatsız ediyor. Çünkü jiletle sıfırlanan tüyler çıkıyor ama 20 gün daha kontrol yok böyle yaşıyoruz. Alexandrite ve kare lazer ağrı olarak buz lazerin üstü olmasına rağmen net görüyorsunuz o tüyün yandığını, bende 2-3 gün sonra dökülmeler de başlamıştı. Ben sanırım en az 3 seansıma daha kare veya alexandrite ile devam edeceğim (ki alexandrite bende acıyordu) ama etkisi çok hızlıydı. Beklentinize göre buz lazere gitmek veya gitmemekte fayda olabilir.

  23 mayıs 10:29

  37. haziranda yaptırmaya başlayacağım epilasyon.

  buz lazerin sitesinden bulduğum bir yere gideceğim. makina soprano ice. deneyimlemiş olan varsa benimle deneyimini paylaşabilir mi?

  20 mayıs 13:30

  36. Süslüler bugün 3.seansımdan çıktım. İlk seanstan beri buraya yazacağım diyorum ama unutuyorum. Annem zamanında ağdaya alıştırmadığı için ortaokuldan beri jilet kullanıyorum. Beyaz tenliyim ve simsiyah kıllarım var. Hayatım boyunca toplasanız 5 kez ağda yaptırmışımdır. Tatile gitmeden önce ağda yaptırırken bütün kıl köklerim kanardı. en son yurtdışına çıkmadan önce son kez ağda yaptırayım dedim ve koltuk altım tamamen kanadı. Yine ağlayarak çıktım ağda salonundan. Velhasıl kıllarım cidden çok kötü durumdaydı (yüzüm hariç yüzümde hiç tüy bile yok). hormonel bozukluğum da yok bu kadar sancılı kıllarımın olma sebebi 10 senedir jilet kullanıyor olmam. Yurtdışında kazandığım parayla lazer yaptırmaya karar verdim ve tüm vücut için iyi bir kampanya buldum bir klinikte. Lazer makinasını falan iyice kontrol ettim çünkü türkiye’deki çakal klinikler makinayı alex başlığını buz lazer kullanıyorlarmış. İlk seansımda lazerci kadın vucudumu gördüğünde “beyaz ten siyah kıl kökü süper kombinasyon” dedi. full body tam 1.5 saat sürüyor ve her bölgenin üzerinden en az 10 kez hızlı hızlı geçiyor ve canınız acıyor. Dayanılmayacak bir acı değil ama sıfır acısız da değil yani. Muhakkak hem ben hem de o gözlük takıyoruz 1.5 saat boyunca. İlk seansın sonunda kadına %100 biter mi diye sordum o da “biz kimseye öyle bir garanti vermiyoruz ama sen kılsız sayılırsın 5 seansta yüksek verim alırsın” dedi. Bana kılsız dedi süslüler?! Dalga geçiyor sandım ama ciddiydi. Hindistan’lılar falan çok kıllı oluyormuş onlarla karşılaştırdı bana bi gülme geldi :D neyse ikinci seansa kadar vücudunda hiçbir yerini almayacaksın kıllar uzayacak dedi. Ben şok oldum çünkü kollarımı haftada 1 kez banyoda jiletle alıyorum eyvah eyvah napacağım diye düşündüm. Boşuna endişelenmişim çünkü vücudumdaki bütün kıllar döküldü ve zaten jilet kullanmama gerek kalmadı. Yani abartısız 20 adet kıl falan vardı. ikinci seansımda da aynı şey oldu ve koltuk altım hariç hiçbir yerimde kıl çıkmadı. Bugun 3.seansıma gittim ve kadın bana “kaç günde bir jilet kullanıyosun?” Dedi. Hiç yapmıyorum çünkü bana sadece buraya gelirken jilet kullan dediğiniz için buraya gelmeden 1 gün önce yapıyorum dedim. kadın çok şaşırdı ve “tüm vucut için boşuna para veriyorsun 6 hafta sonra sadece koltuk altı ve genitale yapacağız sonrasında duruma bakarız belki son kez tüm vucut yaparız” dedi. Yani süslülerim 3 seansta resmen o berbat haldeki kıllarımdan kurtuldum. Önemli noktalar; 

  -makinayı çok iyi araştırın, başlığını buz lazer başlığı takıp soğuk jel dökmekle bitmez o kıllar. 

  -vay efendim 10 seans sadece 2bin tl gibi şeylere lütfen inanmayın. Soprano ice makinası için gerçekten komik bir fiyat. 

  -başlıktan kaç kez lazer atışı yapıldığına dikkat edin!!! Ben çok memnun kaldığım için arkadaşım Türkiye’de buz lazere gitti ve sadece yarım saatte tüm vücut bitti dedi. Eee 100 atış yapmak yerine 20 atış yaparlarsa çabuk biter ama kıllar bitmez. 

  -vücuttaki tüm kıllar bitse bile senede 1 kez üzerinden geçilmesi çok iyi olurmuş. Hormon değişikliklerinden kıllar etkilenmezmiş. O yüzden sizi unutmasınlar ki eski müşteri indirimi alabilin. 

  Şimdilik bu kadar. Kendime verdiğim en büyük hediyem buz lazerdir. Hepiniz pamuk gibi, kılsız ve batıksız olursunuz umarım süslüler :)

  Edit: söylemeyi unuttum, cildim çok çok çok kuru ve hassas. Ona rağmen hiçbir sorun yaşamadım. (lazerden sonra 2 gün su değdirmiyorum vücuduma) 

  Edit 2: süslüler birçok mesaj aldım özelden, ben yanlış anlaşılmışım galiba yer konusunda. Kanadada yaşıyorum ve lazeri burada yaptırdım. Gelmeden önce Ankara’da orijinal soprano ice kullanan yerleri araştırdığımda kur farkı yüzünden çok pahalıydı ve yaptıramamıştım. 

  4 nisan 23:53 5 nisan 04:31

  35. KILLAR GERİ GELDİ DİYENLER MUTLAKA BİR BAKSIN

  5 ay önce ağda yapmaktan bıkıp lazere gitmeye karar verdim. Yakın arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittiğim merkezde ilk seansıma buz dedikleri diot ile başladım. O gün 2 saatlik uykuyla duruyordum ve çok açtım bunlar da etken olarak öyle aman aman çok acımadı bugün düğündüğümde ama ben çok hissettim bünyemin hassasiyetinden dolayı. (Bu arada arkadaşım sıfır acı demişti ama yalan söylüyormuş araştırdıktan sonra gördüm alex vs. çok acıyomuş arkadaşım müşteri götürdüğü için (yani beni) cilt bakımı hediyesi kazanmış).

  2. seasımda alexe girdim inanılmaz acıdı. Bir kaç yerden evet daha çabuk bittiğini ama daha sakıncalı olduğunu duymuştum. Acısından dolayı da sıcak bakmadım ve tekrar girmedim.

  3. seansımda yine diota girdim ve daha az acıdı belkide alexten sonra. 3. seanstan sonra dökülme inanılmaz arttı. Özellikle bikini bölgem çok azaldı. Bu durumu gittiğim merkeze belirttim, sorumlu kişi o zaman buza gir canın boşuna acımasın dedi ve buzda devam etmeye karar verdik.

  4. seansa gittiğim yere yeni makine gelmişti ice diyolardı. Asıl buz lazer buymuş. Girdiğimde acısının 0 olması o sıcakla soğuğun aynı anda verilip şoka uğratması vs. Kesinlikle girdiğim en rahat seanstı. Dökülmeden de memnunum. Bacaklarımda bant şeklinde 3 kısım kaldı. İlginç olarak diz kapaklarım bitti denilicek kadar az ama onlar zaten 3. seanta bitmişti sanki. Koltuk altım solda 3-4 tel gibi bi şey kaldı dökülmeyen sağda hala var. Fakat 4. seanstan sonra dökülüp çıkmamaya başlayan bölgeler oldu bende. 4. seansa kadar döküldü ama tekrar çıkmaya başladı. Bu bütün bölgeler için geçerli bu arada. Bikini bölgemdekiler de azalmakla birlikte inanılmaz inceldi.

  5. seansa bugün girdim. Yine Ice ile yapıldı ama mesela bu seanda bacak bölgeme o jelden sürmedi nedenini sorduğumda da bu makinanın jelsiz de olabileceğini söyledi. Ama bugün girdiğimde bi soğukluk vs. yoktu. Onu da sordum, yüksek atış yaptığımız için dedi. Geçen seferde makine biraz ısınsın ben yanıcak korkusuyla sıcak sıcak dediğimden kadın en düşük ayarda yapmıştı. Olabilme ihtimali yüksek ama bunu bi sonraki seansta dikkatlice incelicem ve irdelicem.

  Kıllar geri geldi diyen arkadaşlar, gittiğiniz yerleri bilmiyorum ama, benim gittiğim yerde 1 seneden önce kesin sonuç alınamayacağı, %100 bitişi garanti vermedikleri ama %90'ı garanti verdiklerini söylediler. Ayrıca tüyler ilk 6 aydan sonra uyuma dönemine giriyormuş ve tekrar çıkabiliyormuş. 6 aydan sonra gidilence sonuç kesin oluyormuş bunu biliyor muydunuz bilmiyorum. Uzun süreli paketler alın derim. Seanslar ilerledikçe yine buraya yazarım.

  edit: 6. seansıma gittim. hemen yazmak istemedim. Bir farklılık yok henüz 10 gün bile olmadı ama şunu belirtmek istiyorum. Kesinlikle diğer yöntemlere göre kıllar daha erken dökülmeye başlıyor bu lazer tipinde. Ayrıca normalde kaşıntıdan duramazdım fakat bu sefer inanılmaz şekilde kaşın çok daha hafif ve kısa süreli oldu. Vücut alışmaya başlıyor sanırım çünkü bu konu beni "acaba bıraksammı lazer" diye düşünmeye iten sebeplerdendi.

  PS: 3-4 seansa komple bitti diyenler gördüm şu an şoktayım.

  23 mart 04:27 27 nisan 16:09