yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (0)

  63. Acımıyor diyenlere hayret ettiğim lazer çeşidi.

  Bugün 4. Seansıma gittim ve seans boyunca gerçekten tüm hayatım gözlerimin önünden film şeridi gibi geçti.

  Tüm kıllı genlerime sövdüm. Kahrolsun bağzı şeyler!

  21 eylül 21:09

  62. Nasıl buz lazer dendiğini anlamadığım ve çok can yakan lazer çeşidi. Gittiğim kliniğin adı buz lazer sitesinde var bu arada, soprano kullanıyorlar. Sürülen jel hiç de bir yeri soğutmuyor, cihazın başlığı sıcak ve yakıyor. Atışlar da alexandrite'dakinden daha çok hissediliyor. Hem daha derine atış yapıyormuş (bu iyi bir şey de tabii) hem de cihaz cilde temas ediyor.

  Daha önce koltukaltı ve genitale alexandrite yaptırdım beş ana seans beş kontrol olmak üzere, kıllar azalsa da bitmediği için lazere devam edeyim dedim ve bu sefer buz lazer ile devam etmek istedim, bacaklarıma da yaptırmak istedim ayrıca. İlk seansıma gittim, bacaklar ve koltukaltı bittikten sonra genitale buz lazer yaptıramayacağıma karar verdim ve o bölgede tekrar alexandrite'a geçmek istedim.

  Edit: bir süslümüzden öğrendiğim kadarıyla artan maliyetler nedeniyle daha az jel kullanılmaya vs başlanmış, canımın yanma sebebi buymuş.

  30 ağustos 15:28 31 ağustos 10:21

  61. yaklaşık 10 gün önce bacaklarıma ilk seansımı yaptırdım. koltukaltı ve genitale de alexandrite yaptırdım klinikteki kızın tavsiyesi üzerine. "aradaki farka bakarsın, ona göre istediğinle devam ederiz" demişti. ben de "size inandım, size güvendim dediğiniz gibi olsun" diyerek alex yaptırdım. koltukaltı çok geçmeden döküldü bir iki tane dökülmeyen var. genital de dökülüyor lakin bacaklarımdaki kıllar asla ama asla dökülmüyor sanki zamkla yapıştırıldı, asabım bozuldu resmen. geç çıkıyor bazı yerlerde ise hala hiç çıkmadı ama çıkan da tek tük dökülüyor, bir sonraki seansımda bacaklarıma da alexandrite yaptıracağım. buradaki yorumları okudum insanların kılları gayet olması gerektiği gibi dökülmüş, benim neden böyle oldu anlamadım. cihaz orjinal, buzlazer sitesinden buldum ama memnun kalmadım maalesef. alex bebeğimdir bundan sonra.

  31 mart 04:29 31 mart 04:39


  60. 3 seanstir Bursa'da bir doktor klinigine gidiyorum. cihaz alma lasers marka soprano ice platinum. seanslarim bitene kadar yorum yapmayı düşünmüyordum aslında ama dayanamadım. burda aci yok diyen yorumlar beni dehsete dusuruyor şok içinde okuyorum. acı yoksa düşük ayarda atış yapılıyor demektir o zaman nasıl dökülme oluyor anlamıyorum. ben acıdan kıvranıyorum resmen. seansim 2 saat sürüyor, iki saat boyunca her saniye vücuduma kızgın ütü basılıyor resmen. her yer ayrı ayrı acıyor. hepsi de dayanılmaz. ve bu acılara rağmen şimdilik sonuç tatmin edici değil. Bir sonraki seansa kadar yeterince dökülme olmazsa cihazı en son ayara getirip yapmalarını isteyeceğim. evet canım çok acıyor ama havaya giden 5k canımı daha çok yakacak.

  edit: bu entryi 3. seansın sonunda yazmıştım. bugün 4. seansa girdim (bazı sebeplerden dolayı 1 ay gecikti) şu ana kadar neredeyse hiçbir sonuç alamadım. alt bacak ve kasık bölgesi %80, kolaltı %50 diğer kısımlar neredeyse aynı. omuzlarımda artış var hatta. bir de kollarım ve üst bacaklarım pek azalmadı ama biraz inceldi. buz lazere çok güveniyordum ama artık bir pazarlama mucizesi olduğuna inandım. üstelik artış yaptığını da bizzat gözlemledim. zaten 3 dalga boyunu tek cihazda topladığı için (alexandrite, diode, nd yag) böyle bir ihtimal de varmış aslında. göğüs yüz boyun gibi yerlerin lazere uygun olmadığını biliyordum ve bunu bilerek gittim lazere. ama en azından ufak da olsa bir etki görürüm diye ümit ediyordum. çünkü tüm vücudum kıllarla kaplı olması ciddi manada psikolojimi bozmuştu ve fayda görmeme ihtimalini de göze almıştım. ama yine de ömrümün sonuna kadar böyle yaşamak zorunda olduğum için çok üzgünüm :((

  bugünkü seansımda cihazı gerçekten de son ayarda kullandık (yüz ve genital hariç). bana bir kontrol seansı hediye edildi. bir de görevli bir sonraki seansta tüm vücuda alexle atış yapmayı önerdi. sonra tekrar buzlazerle devam edecekmiş. bu şekilde cihaz değişiminin etkili olabileceğini falan söyledi. açıkçası pek içimde sinmedi ama battı balık yan gider diyip kabul edeceğim sanırım.

  20 kasım 2021 17:09 3 şubat 22:23

  59. Ankara'da önerebileceğiniz bir yer varsa seve seve giderim, Sibel sucularlı'ya gittim başıma geleni (link: https://www.sikayetvar.com/sibel-sucularli-beauty-studio/sibel-sucularli-beauty-studio-buz-lazer-hicbir-ise-yaramiyor-param-cop-oldu şikayetvar) burada anlattım. yoğun bir kıl yapısına sahip değilim, alexander olayına bu yüzden yaklaşmadım. Ya bu iş yerinde buz lazer diye beni kerizlediler kesin çünkü cayır cayır yandım tabiri caizse. 

  9 ekim 2021 12:02

  58. B8 platinium diye bir cihazla yaptırdım. Cihaz yepyeniydi. Becas diye bir firmaya ait. Buz lazer sitesinde olmayan bir merkez tabii. Bu konuda pek bilgim yoktu açıkçası ama alternatifim de yoktu aslında. Bulunduğum yerde buz lazer sitesinde olan bir yer yok. 8-10 seans yaptırdım. Bundan sonra çıktığında rahatsızlık hissettiğinde gel dediler yılda birkaç kez o da dediler. Ben baştan beri memnundum etkisinden. Şu an da bir sorun yaşamıyorum ama şu sahte cihaz olayı aklımı karıştırdı.

  Bilgisi olan bir süslü bana mesaj atarsa sevinirim. Bana olan oldu ama kardeşim de başlayacaktı ona göre engel olayım. Çirkin bir durum varsa merkez sahibine de biraz tatava yapayım. 

  9 ekim 2021 01:59

  57. 2 gün önce bacaklarıma 8. Seansımı yaptırdım. %85 bitiş var. 10 yıl önce farklı bölgelerime aleksandre yaptırmıştım, kıyaslama yapmam gerekirse buz lazerin acısı çok daha az ve elde edeceğiniz sonuç çok daha hızlı. Aleksandre da 3 yıl gittim ve %75 bitiş sağladı. gerçi gittiğim kişi(doktordu) çok özensiz yaptığı içinde sonuç geçikmiş olabilir. 

  İlk söylemem gereken acısız değil. Acısı yapan kişinin size ne kadar miktarda jel sürdüğüne göre değişiyor. Jeli bol kullanırsa acısı çok hafif tersinde ise açıda zıplıyorsunuz. 

  Bronz tende uygulanabilir deniyor ama yazın sürekli bronzlaştığım için cildim yanmasın diye düşük doz verdiler. 

  8 seansta lazer uygulayan kişi 4 kere değişti ve herkesin yapışı ayrı. Kimi çok özenli ve titiz, kimi üstün körü yapıyor, kimi jeli çok az sürüp sizi acıdan mahvediyor. Bu yüzden tercihinizi iyi yapın ve muhakkak baştan konuşup hep aynı kişinin yapmasını isteyin, benim yaşadığım şehirde tek yer olduğu için elim mahkum gittim, seçme şansım olsa asla gitmem. 

  Son olarak buzlazer.com sitesinde gerçek buzlazer kullanan yani soprana ice firmalarının isimleri var. Aman kandırılmayın. Kılsız tüysüz güzel günlere süslülerim 😘

  Edit: bugün son seansımı yaptırdım üzerinden 3 saat geçti ve bacaklarım alev ateş. Çok canım yanıyor zaten kaç kere durdurdum seansı bu kadar kötü olacağımı bilsem asla devam ettirmezdim.  Umarım hemen iyileşir. Dizimi de kanatmış 😒

  Edit2: çok teşekkür ederim süslülerim bir çok kişi geçmiş olsun dileklerini iletti ve faydalı bilgiler verdi. Fotoları ekledikten sonra durum dahada kötüleşti, bacaklarım komple kızardı yanıyor nasıl acıyor anlatamam. Su bile değdiremiyorum! Sudocrem sürdüm yoğurt gibi biraz daha yatıştı ama hala sızlıyor ve hiçbirşey değmeyecek. bu gece nasıl uyuyacağım bilmiyorum. Duruma göre sabah hastaneye gideceğim. Bu da ciltte asla yanma olmaz dedikleri buzlazerin cildimi göz göre yakmasıdır! 

  8 ekim 2021 12:08 28 aralık 2021 23:50


  56. Daha önceden alexandrite (adını tam bilmiyorum) yaptırmıştım bir özel hastanede ama sonradan tekrar çıktılar :(

  Şimdi buz lazer yaptırmak istiyorum ve buzlazer.com sitesi üzerinden çamlıcada bir yer buldum. Bunun dışında istanbul'da fiyatlar genelde 2500-3500 arası oynuyor. Fakat ben en güvenilir ve en uygun fiyatlı yeri arıyorum. Bana 7 seans için 2500-2700 arası bir fiyat verildi.

  Belki pazarlıkla daha da inerler bilmiyorum ama kendisi memnun olan ve daha uyguna giden varsa bana mesaj atabilir :)

  Yaptırdıktan sonrada tekrar yazarım. Fakat şunu belirteyim. İlk işlemimden sonra 1 yıl boyunca neredeyse hiç çıkmamıştı. Fakat çıkan ince tüyleri de ben üşengeç olduğum için jiletle aldım. Şimdiyse çok kötü oldular. Jilet vurmak yerine belki kontrole gitseydim tekrar çıkmayabilirdi. Çoğunluk uzun vadede memun olduğu için ben de bu lazer epilasyona bir şans daha vermek istedim. Umarım artık temelli kurtlulurum.

  8 ekim 2021 11:46

  55. 2019 senesinde izmir yives kliniğe gitmiştim ve gayet memnun kalmıştım. 2. Seanstan itibaren tüyler gitmişti. İzmirdeki süslülere tavsiyemdir, soprano ice kullanıyorlardı.

   Şimdi istanbuldayım 2 bölge için gitmek istiyorum tekrar İstanbul'da buz lazere gidip de memnun kaldığı güzellik merkezi-klinikleri yazarsa çok sevinirim.

  6 temmuz 2021 14:36

  54. Buz lazer diye sakın robot x yaptırmayın derim ve üstteki süslüme katılıyorum soprano platinium harici hibrit makineye girmeyin. Beyaz ten siyah kıl yapınız varsa riskleri aza indirip paşa paşa candela cihaza da girebilirsiniz. Buz lazer denilen cihaz teknolojisi de diot lazer zaten makine ismi farklı sadece, diot da incelterek bitirir sarı kılı görmez seans uzunluğu bacaklarda 8 genitalde 12 ye kadar gider. Kliniklerde 6 seansı genelde 2500 TL ve üzeridir maliyetli uzun süren bir işlemdir

  6 temmuz 2021 07:18