yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (12)
  • medya (1)

  12. an itibariyle 1. Şişemi bitirdim. Daha önce daha düşük fiyatlı c vit lerden zibilyon tane denedikten sonra buna geçtim. Olumlu görüşlerim: -şişe sonuna kadar gerçekten etkisi devam ediyor, kolay bozulmuyor. Yatak odada saklıyorum, odam soğuktur 

  - sivilce yağlanma vs yapmıyor ancak yara bereli yoluk sivilceli bir yer varsa yakıyor

  Nötr görüşlerim

  - yapışıklık his bırakıyor ama bir kaç dak bekleyip  üzerine nemlendirici sürdüğüm için bence sıkıntı değil

  Olumsuz görüşlerim: 

  - beklentim çok yüksekti, yüzümü apaydın yapacak, çillerim geçecek gibi düşüncelerle alıp çok düzenli kullandım, hatta sabah akşam. Ancak cildimde genel bir aydınlatma yaratsa da güneş lekemi , çillerimi bir miktar soldursa da (ki destekleyici başka pek çok aktif içerik kullanıyorum) beklediğim performansı alamadım. sırada açmayı planladığım dermabien ve cyrene c vit leri var. 

  Genel olarak yaklaşık 2 yıldır hep düzenli c vit serum kullandım, kullanmaya da devam ediceğim. Şuana kadar kullandıklarım içinde en etkilisi olsa da tek çözüm değil. Cyrene ve dermabien fiyat olarak daha makul, onları denerken lekelerimde geriye gidiş olmazsa onlardan devam edeceğim

  20 ocak 01:55

  11. kaç şişe bitirdiğimi bilmiyorum daha ucuz olması sebebiyle başka serumları da denesem asla aynı etkiyi alamadım. ergenliğimde hiç sivilcem olmadı fakat üniversite 2. sınıfta çenemde ve yanaklarımda iri sivilceler çıkmaya başladı. biri çıktı o geçtikten 1 hafta sonra başka biri. kullandığım yanlış fondötenin tetiklediğini düşünüyorum. her neyse bu serumu denedim ve bende resmen mucize etkisi yarattı. sivilcem sabaha söndü ve 1 haftada yüzümdeki lekeler açılmaya başladı. ve cildimi inanılmaz parlattı. fakat bunca olumlu şeye rağmen cildimi hassaslaştırdığını ve incelttiğini düşünüyorum. bu sebeple her şişe bitiminde biraz ara verdim. şu an 400 küsürlere ulaşmış bir fiyatı var ama yine de vazgeçmeyi düşünmüyorum fiyatını hak ediyor.

  24 mart 2022 16:09 24 mart 2022 16:37

  10. 17 marttan beri ürünü kullanıyorum. Fiyatının hakkını verecek bir ürün kesinlikle değil. Cildimde bunu kullanmamla beraber lekelerde hızlanan bir açılma vs gözlemlemedim, gözenek etkisi var mı bilmiyorum ama bence ona da etkisi olmadı gibi. Almadan önce tester vs deneyin bence, herkesin cildinde etkisi farklı olabilir tabi ki 

  30 nisan 2021 19:54 30 nisan 2021 20:25


  9. C vitamini kolajen üretimini teşvik eden çok önemli bir antioksidan. C vitaminin birçok formu var ama en etkilisi L-ascorbic acid. Lekelerin oluşumunu engellemede, oluşan lekelerle savaşta önemli bir içerik. Aydınlık bir cilde kavuşmada, kolajen üretimini tetiklediği için antiaging etkisiyle 30 yaş ve sonrası için cilt bakım rutinine eklenmesi gereken içerik olarak tavsiye ediliyor.

  Pure Vitamin C 21.5% Advanced Serum’un ilk içeriğini yalancı iğde (deniz topalak) bitkisine ait su oluşturuyor. Cilde kolayca dağılan, çabuk emilen, güçlü bir hücre yenileyici, antienflamatuar ve antioksidan özeliklere sahip. Yeni hücre oluşumu tetilediği için antiaging etkisi var, ayrıca lekelerin giderilmesinde de faydası olan bir içerik.

  2. içerik askorbik asit.

  3. ve 5. içerik nemlendirme özelikleriyle sodium lactate ve sodium hyaluronate.

  6. İçerik nemlendirme ve iyileştirme özelliğiyle pantenol.

  7. İçerik antienflamatuar, antioksidan ve kızarıklık önleyici özelliği ile Çin sinameki özü.

  8. İçerik ise; yatıştırıcı, cildi yumuşatıcı ve yara iyileşmesini hızlandırıcı etkisiyle allantoin.

  Ürünü sabah rutininde kullandım. Güneş kreminin etkisini arttırdığı için, c vitaminin sabahları kullanılması tavsiye ediliyor.

  Yapış yapış değil, çok kolay emiliyor. Sivilcem çok nadir çıktığı için, sivilce lekeleri üzerinde performansını değerlendiremeyeceğim. Ancak güneş lekelerimde ve kırışıklıklarımda maalesef ciddi bir etki göremedim. C vitaminin her formu, ürün formülasyonu iyiyse, cildi aydınlatıyor. Bu üründe de, c vitamini yüzdesini düşünürsek, cildi aydınlatması olası sonucuydu.

  %21.5, çok yüksek bir oran. C vitaminine ilk başlayacaklar için kesinlikle uygun ürün değil. %5’lik ürünlerle başlamak en mantıklısı. Hassas ciltlerin tester denemesini tavsiye ederim. Güneş kremi kullanmıyorsanız c vitaminini rutininize kesinlikle katmayın.

  Ürün korendy'de satılıyor. Pahalı ve sürekli zamlanan bir ürün. Ben övüldüğü etkiyi almadım, satın alma kararından önce tester denenmesini tavsiye ederim.

  25 ocak 2021 08:34

  8. Benim resmen hayatımı kurtaran serum oldu. İlk şişemi bitirdim ve izlenimlerimden bahsedeyim. Karma cilt yapım var ve yanagimin alt kısımlarında sivilcelerim çıkıp duruyordu izlerinden kurtulamiyordum. Kesinlikle bütün sivilcelerim gitti kullandığım süre boyunca ayda 1 sivilcem oldu lekelerimi inanılmaz açtı. Ama ne yazık ki çok pahalı 270 lira da verilmiyor 6 ay kullanım ömrü var ki ben 4 ayda bitirdim. 4 ayda bir 270 lira da verilmez gibi bilemiyorum.

  15 aralık 2020 18:01

  7. Son zamanlarda sivilcelerimin coşması sebebiyle Kore cilt bakımına yöneldim. Ürün Kore’nin en bilindik, en popüler ürünlerinden. %21.5 oranında saf c vitamini içeriyor siyah noktalar, sivilce, lekeler, gözenek sıkılaştırma gibi vaatleri var. Fiyatı çok pahalı. Hal böyle olunca beklentilerimi oldukça yükseltti. Akne lekelerimde açılma gözlemledim fakat sivilcelerime hiçbir etkisi olmadı. Sivilceleriniz için almayı düşünüyorsanız hiç bulaşmayın. İçerisinde çok fazla oranda c vitamini olduğundan cildim pul pul soyulmaya başladı. kuru ve hassas ciltler kesinlikle kullanmamalı. Kesinlikle fondötenin altına sürmeyin pütür pütür oluyor farklı marka fondotenlerde de denedim değişen bir şey olmadı. C vitamini hızlı bozulan bir vitamin çeşidi olduğundan buzdolabında saklamanız gerekiyor ve bu ürünü 3ay içerisinde tüketmelisiniz. Ürünün rengi zamanla koyulaşmakta ve koyulaşan c vitamininin cildiniz üzerindeki etkisi azalmakta. Ben kapağını sıkıca kaptıp buzdolabında sakladığım halde 2.haftadan sonra renginde hafif koyulaşma oluştu. Parasının hakkını yeterince verdiğini düşünmediğimden tekrar satın almam.

  9 nisan 2019 21:39 12 kasım 2019 21:12

  6. klairs'in 5%'lik c vitamini içeren serumu bir süre kullanıp cildimi alıştırdıktan sonra başladığım, düzenli olarak(her gün) sabah rutinimde nemlendirici özellikli tonik sonrası kullandığım, 21.5% c vitamini içeren serum. hakkında çok fazla olumlu yorum olması ve ödüllü olması sebepleriyle şans vermek istedim. aslında aklımda obağı da vardı ama nasıl bir sonuç alacağımı bilemediğim için bir küçük şişe c vitamini serumuna o kadar yüksek bir meblağ ödemek istemedim. vaadi, akne sebepli lekeleri hafifletmek ve gözenekleri sıkılaştırmak.

  1 ayı geçti ürünü kullanmaya başlayalı. sivilcelerimden kalan lekelerin iyileşmesini hızlandırmak amacıyla kullanmaya başladım(gizlinot: yazar burada halen sivilce izlerinin kendi kendine geçebileceğini zannediyor) açıkçası bu ürünün vaadini ne kadar sürede gerçekleştirdiğine yönelik herhangi bir bilgi bulamadım. herkeste etki süresinin değişkenlik gösterdiği bir gerçek. 1 ayda sonuç alan da var 6 ayda sonuç alanlar da. kendi cildimde gözlemlediğim ise gerçekten işe yaradığı, sivilce izlerini küçültüyor ama benim beklentim sanıyorum ki 1 ayda tamamen geçmesiydi ki geçmedi.(gizlinot: gözler yaşlı) izler azaldı, küçüldü, etraflarındaki kırmızılıklar büyük oranda geçti ama halen izlerim var. umudumu kaybedip ürünü bırakmak istemiyorum çünkü gerçekten işe yaradığının farkındayım. kore rutinine geçtikten sonra cildim çok iyileşti fakat çok fazla yolum olduğunu biliyorum. bu girdiyi de ürünün vaadini herkeste aynı oranda gerçekleştirmediğini belirtmek için yazdım açıkçası. şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; benim cildim yaraları çok geç iyileşen bir cilt, bacağımı çarparım morluğum geçmez, parmağımı keserim iyileşmez, izi kalır. bu sebeple ürün yorumumun bu durumun da göz önüne alınarak değerlendirilmesini istiyorum.

  bunların dışında cildi aydınlık ve temiz gösterdiği de bir gerçek, emilimi kolay, yapış yapış kalmıyor yüzde. ben üzerine kendi e vitaminli mükemmel nemlendiricisini uyguluyorum. (gizlinot: yapısı ve emilimi mükemmel)yaza kadar umarım beklediğim sonucu elde ederim.

  29 mart 2019 16:53


  5. Kullanmaya başlayalı 1 aydan fazla oldu sanırım. Esas alma sebebim sivilce lekeleriydi. Lekelerde belirgin bir fark olmadı. İlk kullanmaya başladığımda aslında hızlı etki etmişti, ama sonradan lekeler üzerindeki etkisi durdu diyebilirim. Her gün Sabah akşam kullanıyorum bu arada. O kadar yorum okudum, insanlar haftada 3-4 kez akşamları kullanıyorum lekelerim geçti diyor. İsyan edesim var.

  Onun dışında genel olarak cilt kondisyonunu iyileştiriyor. Cildinizi Daha pürüzsüz, aydınlık ve sıkı hale getiriyor. Ama benim derdim lekeydi, o konuda kendisinden umudumu kaybetmeye başladım. 

  Bir de siyah noktaları azalttı ve kalanları da sıkılaştırdı (?), bu şekilde kurutup yok ediyor herhalde. İşte o kalan siyah noktaların kendi kendine geçmesini bekleyin, sıkmayın. Ben sıktım kötü oldu. Sıktığım yerler şişti, kızardı, bunların geçmesi uzun sürdüğü gibi bir de üstüne leke bıraktı. lekelerimi geçireyim derken yenileri eklendi, bravo bana. 

  Ha bu arada çene kemiği üstünde sık sık sivilce çıkarırım. Ürünün sivilcelere bir etkisi yoktur diyor ama kullandığımdan beri sivilce çıkarmadım neredeyse. 

  Yukarıda yazılmış, kuru ciltlilere önerilmiyor. Korendy’nin sitesinde bu ürünün sayfasında kuru ciltliler için alternatif önermişler, onlara bakabilirsiniz. 

  Bu arada roaccutane kullanmış olanlara da önermiyorlar, bunu az önce gördüm. Hassasiyet yaratabilir vs diye. Bir süre belirtmemişler, ben kullanalı yaklaşık iki sene oldu. hassasiyet, kuruluk yA da başka bir olumsuzlukla karşılaşmadım ama. (gizlinot: Cilt bakımı tavsiyesi değildir. )

  7 nisan 2018 00:36 7 nisan 2018 00:39

  4. daha önce obagi markasının %20 c vitamininden 2-3 kutu kullanmıştım. fiyatından dolayı bu seruma geçtim. yapısı su gibi cilde sürüldüğünden hemen emiliyor ve hiç farkedilmiyor. bu tip ürünler düzenli kullanım ister düzenli kullanımda cildi aydınlattığı ve sivilce oluşumunu azalttığı bir gerçek. cildi biraz kurutuyor ancak bu yağlı cildimde bir sorun yaratmadı. hiçbir ürün mucizevi değil ama bu uzun dönemde size fayda sağlayacak bir serum. kulanım süresince güneş kreminizi ihmal etmeyi unutmayın.

  21 mart 2018 11:18

  3. içeriğinde askorbik asit bulunan bu sebeple hassas ve kuru ciltlilerin kullanılması tavsiye edilmeyen ürün. bu cilt tipleri için daha az irrite edici olan c vitaminin başka versiyonlarının kullanılması tavsiye ediliyor (gizlinot: Ascorbyl palmitate veya Ascorbyl tetra-isopalmitoyl ) (gizlinot: kendi cilt tipim kuru olmasına rağmen ben bu ürünü doğru essence, serum ve nemlendiricilerle beraber sorunsuz kullanabiliyorum yine de almadan önce sample almakta fayda var)

  bu ürün yüksek dozda c vitamini içeriyor, özellikle sivilce ve güneş lekelenmeleri için tavsiye ediliyor ancak ben bu serumu ince çizgilerin görünümünü hafifletmek ve pürüzsüz bir cilt için kullanıyorum. bütün c vitaminleri serumlarım içerisinde en yüksek orana bu ürün sahip bu sebeple gece retinol kullandığım için bu ürünü gündüz güçlü güneş kremleri ile beraber uyguluyorum. ve haftada max. 3 kez kullanıyorum. bir buçuk aydır rutinimde olan bu ürün sivilcelenmeye sebep olmadı ancak irritasyonu önlemek için bu serumun üstüne nemlendiricime (gizlinot: kiehl's ultra facial moisturizer) (bkz: dr. jart ceramidin cream) kullanıyorum. (gizlinot: cilt bariyerini kuvvetlendiren, cildi yatıştıran ve cildin nemini arttıran bir ürün)

  şu zamana kadar cildimde sivilcelenme sorunu yaratmadı, ben bu ürünü (bkz: dr. brandt skincare power dose vitamin c) serumu ile dönüşümlü kullanıyorum.

  c vitaminine ilk kez başlayacaklar için güneşli mevsimlerin de geldiği düşünülürse çok dikkatle kullanılması gereken ve buzdolabında saklanması gereken bir ürün.ayrıca c vitamini serumlarının rengi sarıya ya da yeşile döndükçe ürünün etkisi azalmakta bu sebeple kullanımı konusunda özenli olmak, üründen tam verimi almanızı sağlayacaktır.

  21 mart 2018 10:47 21 mart 2018 10:49