yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  1. bir anda hayatın kayması. kimlik, ehliyet ve kartlar gidince paradan çok bunlar koyuyor çünkü. kartları iptal ettirmek, kimlik vs tekrar çıkarmak için gerekli yerlere müracaat bir sürü iş, bir sürü sıkıntı. hepsiyle tek tek uğraşmak zorunda kalmak kabus gibi resmen. bomboş gözlerle etrafa bakınmak tarifsiz bir duygu

  11 şubat 2018 16:08

  2. çıplak kalmadan çıplak hissetmek.

  11 şubat 2018 19:37

  3. parayı aldin da cüzdanı da bari bulunacak yere at dedirten olay. iki gün önce yaşadım, hala boşluktayım.. ve tum haftamı yeni kimlik, yeni kart vs işleriyle geçireceğim.

  hele bir de anılar varsa cüzdanın içinde...

  11 şubat 2018 19:39


  4. bir kere başıma geldi ve başıma geldiği günden beri dışarıda olduğum her dakika sapık gibi cüzdanımı kontrol ediyorum. evden çıkmadan önce, aşağı inince, yolda yürürken, otobüse binmeden, otobüste, otobüsten inince vs günde bin kere... travma resmen :( umarım kimsenin başına gelmez.

  11 şubat 2018 19:49

  5. daha lise1'deydim. mesajlaştığım ama hiç görmediğim biriyle tanışacaktım o gün. birlikte sinemaya girdik. ben ödeyeyim o ödiycek derken çıkardığım cüzdanımı çantama atıyorum sanarken meğersem yere atmışım. ve sinemanın girişinde düştüğü için asla bulamadım. ve düşürdüğümü farketmediğim için sonrasında başka bir arkadaşıma waffle ısmarlıycaktım. yedik waffle'ları ve bi baktık cüzdanım yok... arkadaşımın da yanında parası yokmuş. şans eseri 2-3 yan masamızda tanıdık arkadaşlarımız vardı, onlara ödetmiş olduk kısaca. sonra babamı arayıp cüzdanımı düşürdüğümü anlattım. beni almaya geldi ve hayatımın nutuğunu dinledim eve gidene kadar. dünyanın en uzun yoluydu. cüzdanımda neyse ki nüfus cüzdanım yoktu ama okul kimliğim, bayağı da param vardı.

  bu olaydan sonra acayyip bir paranoya başladı. sürekli cüzdan-telefon kontrolü yapmaya başladım. aradan kaç yıl geçti, bu paranoyam hala az bir şey devam ediyor ama o zamandan beri dışarıda çöpümü kaybetmedim/çaldırmadım. bana iyi bir ders olmuş.

  edit: acaba kimdi o arkadaşlarımız borçlu kalmışız ama hiç hatırlamıyorum zaten o zaman da öyle panik olmuştum ki gözüm hiçbir şeyi görmemişti

  11 şubat 2018 22:10 11 şubat 2018 22:11

  6. cüzdanım çalınmadı ama başıma gelen harika bir olayı bu başlık altında anlatmak istiyorum.

  üniversiteye hazırlanırken bir yurtta kalıyordum. yurttan dersaneye giderken cüzdanım çantamdan düşmüş. hatta düşme sesini bile duymuştum ama ihtimal verip bakmadım hiç çantamın fermuarı da biraz yalama olmuştu tam kapanmazdı falan neyse benim mallığım yani tamamen, dönüp arkama kontrol etmem lazımdı.

  neyse ben bu durumu kantine gidecekken fark ettim. geri döndüm yurdun oralarda fellik fellik cüzdanımı aradım ama nafile bulamadım ümidi kestim. sene 2013 ve her yerde suriyeliler var dedim kesin aralarından biri gördü aldı cüzdanımı. salak kafam korkuyorum ya benim kimliğimle birini evlendirirlerse sadfag sonra dedim dur sen daha 18 bile değilsin oh çektim rahatladım.

  sonra aradan 1 ay geçti ve benim cüzdanımı bulan kişi dersaneye cüzdanımı getirmiş omggg. cüzdanımın içinde gittiğim dersanenin adı yazan bir kağıda bir şeyler yazmıştım beni oradan bulmuş. herhalde yaşlı bir insan çünkü ben çok bekledim kimliğimden adımı facebooktan bulup bana mesaj atılmasını falan demek ki bilmiyor hiç facebook macebook.

  neyse ben o gün deli gibi sevindim gittim sadaka olarak verdim içinde 50 lira gibi bir miktar vardı öğrenci olmama rağmen hiç acımadım verdim. bu da böyle bir anımdı. bazen hiç ummadığınız şeyler size geri dönebiliyor süslüler çok da enseyi karartmamak lazım.

  12 şubat 2018 00:32

  7. Insanin kendini aptal gibi hissetmesine sebep olan olay. Cidden tam bir aptal gibi hissediyorsunuz. Sanki biri sizi kandırmış gibi.

  Başıma ilk defa ve umarım son olur takriben 3 sene önce mahalle pazarında gelmişti. Sonrası tabi kafası kesilmis tavuk gibi her yerde cüzdan arama polise gitme hicbir sonuc alamama ve takip eden günlerde kimlik cikartmayla devam eden olaylar. Allah kimsenin basina vermesin hele ki o cüzdanda benim gibi biriktirdiğiniz paralar varsa.

  12 şubat 2018 01:17


  8. çalınmaya çalışıldı diyelim.öğlen vakti işe gidiyordum metro tıklım tıklım dolu.o günde küçük bir çanta takmıştım cüzdanımda çantamla aynı boy çıkarıp koyarken ben bile zorlanıyorum.her neyse yürüyen merdivenlere doğru ilerlerken çantamda bir hareketlenme hissettim resmen çekiştiriyo biri.aklımdan bi an bi arkadaşım beni gördü herhalde o yapıyo falan diye geçti, döndüm baktım adamın biri çantamdan cüzdanımı çıkarmaya çalışıyo.benim farkettiğimi görünce bıraktı "pardon" dedi koştu gitti.önemli değil ya farkettiğim için asıl ben pardon diye seslendim bende arkasından:d

  12 şubat 2018 11:00