yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • medya (5)

  34. Seneler önce Tarifleri için takip ediyordum kendisini instagramda. Fetva içerikli paylaşımlardaki yersiz öfkesi ve nefreti kendisine bir yorum aracılığıyla saydırıp takibi bırakmama sebep oldu. Takipçilerinin de lincine maruz kalmıştım. Bu kadını fikirlerinin diğer herkesinkilerden önemli olduğuna kim inandırmış acaba. O istediğin düzen gelse fetva yetkisini bırak, ilk o ifade özgürlüğünü alırlar cahile hanım. Yazık ki bunu anlayamayacak kadar kapasitesizsin.

  2 aralık 2019 21:12

  33. Çok zaman önce biberli ekmek tarifi ararken bu kadının bloguna rastlayıp, tarifini yapmıştım. O zaman siteden belliydi zaten ideolojisi ve dini bakışı. İnsanlar seçimlerinde özgür tabi ona kimse karışamaz ama bu nasıl bir cehalettir anlamıyorum. Şeriat dediğin şeyin ne olduğunu biliyor musun sen? Şeriatın geldiği ülkelerde nelerin değiştiğini, kadınlara neler dayatıldığını biliyor musun Cahide? Belli ki bilmiyorsun ve umarım bir gün öğrenmek zorunda kalmazsın. Eğer çok istiyorsan git İran' a taşın, doya doya yaşa şeriatı. Bizde bu vesileyle ülke olarak bir örümcek beyinliden kurtulmuş oluruz. Bu arada tarif çok yağlıydı, biberli ekmeği de hiç begenemedik. Saglık düşmanı kötü tarifleri var, bu da ek bilgi olsun

  2 aralık 2019 21:01

  32. Instagramda keşfetime düştükçe, yazılarını okudukça beni sinir krizlerine sokan duvarları yumruklama isteği yaratan kadın demeye dilimin varmadığı karacahil bir varlık. Ben çareyi engellemekte buldum ama bu onun varlığını yok etmez.(gizlinot: Keşke etse) Arada aklıma geliyor diyorum bir insan nasıl bu kadar bağnaz, sığ görüşlü olabilir mağarada mı yetiştin mantık denilen olayın neden sende zerresi yok neden neden neden? Bu kadın kendisi gibi çocuklar yetiştiriyor işte kafası açık olan kadına her şey müstehak kafasında, kindar, acımasız iyiliği sadece namaz kılmak, oruç tutmak olarak bilen. Çok üzülüyorum böyle insanların çocuk sahibi olmasına düşünsenize biz buna katlanamazken bunun gibi milyonlarcası nesilden nesile aktarılan yobazlıkla. Gerçekten çok korkunç. Bu kadının kara çarşaflı olduğunu size kanıtlayamam ama yemin edebilirim.

  Edit: Engeli kaldırıp bakayım dedim paylaştığı hikayeye bak, sıfır şaka.

  ilgili medya:
  1
  1 aralık 2019 12:54 2 aralık 2019 01:42


  31. İnanan insanı soğutur bunun gibileri. Bildiğin kara cahil, Şimdi yallah Arabistan'a diyeceğim ama orası için bile feci yobaz.

  30 kasım 2019 19:00

  30. bazı yazıları okudum ve ürperdim. özellikle yorumlar korkunç. kadınların pantolon giymesi yasaklansın diyen mi ararsın, evde çocuklarını haremlik selamlık oturtan mı... hele o taciz yazısı, adamları zorda bırakıyormuşuz meğer. bir kenara kusasım var bu nasıl zihniyet? hele çoğu kadın dışarı çıkmadığını, kapı açmadığını, telefona bakmadığını yazmış. kocamın ailesi akrabalarıyla haremlik selamlık oturmuyor diye yakınan kadınlar var. açık kadınlar için neler neler demişler. bir erkek kadını taciz ettiyse ve kadın açıksa kadın daha suçlu diyenler var. hadi yazıları yazan 1 tane manyak, yorumlarda ise yüzlercesi. açık kadını yerden yere vuran ve erkekleri yücelten bu kadınların sapık ve erkek saplantılı olduğunu düşünüyorum artık. allah ıslah etsin hepsini. islam kapkalın siyah bez ardına saklanıp milleti aşağılama dini değil.

  30 kasım 2019 17:59

  29. özür dileyerek söylüyorum, kendisi bir herbokologdur. yemek tariflerinden siyasete, tarihten insanların kendilerine özel hayatlarına, güzel ahlakın nasıl olma(ma)sı gerektiğinden tacizin tek sebebinin tesettürsüzlük oluşuna kadar her haltı bilen blog sahibesidir. ona göre kadının tek görevi evinde edepli edepli oturup kocasına hizmet etmek, hizmet etmek, hizmet etmek ve hizmet etmektir. kız çocuklarının okumasına karşı çıkar ve üniversiteleri zina yuvası olarak etiketler, karma eğitime şiddetle karşı çıkar, kadınların asla ve kat'a erkeklerle iletişim kurmaması gerektiğine (helalleri değillerse diye söylüyor bunu, o ne demekse) inanır ve takipçilerine bunu öğütler. sanki kendisi çok biliyormuş gibi. müritleri falan bile var. kendisi örtünmeyi allahtan ve peygamberlerden bile iyi biliyor sanırım bu konuya bu kadar takmasının başka bir sebebi olamaz çünkü.

  erkeklerin taciz ve tecavüzcü olmalarının kadınların suçu olduğuna da inanıyor ayrıca çünkü dünya tecavüz ve istismar haritasından haberi yok. çarşafa giren bir kadının tecavüze uğramayacağını düşünüyor. annelerin çocuklarını kreşe bırakmasına, anaokuluna şiddetle karşı. ona göre kadının asli görevi evlenmek, kocasına bir çocuk vermek, o çocuğa bakmak, evi çekip çevirmek. çünkü kadın bir birey değil, sadece kocasının gölgesi olabilir bu dünyada.

  (link: https://cahidesultan.net/2013/12/12/annen-calisiyor-mu/ annen çalışıyor mu)

  (link: https://cahidesultan.net/2015/04/22/karma-egitime-son-verilmeli/comment-page-1/#comment-155233 karma eğitim)

  (link: https://cahidesultan.net/2014/04/25/taciz-tesetturun-onemi-ve-bize-dusenler/ tesettür ve taciz)

  (link: https://cahidesultan.net/2011/02/27/dekolte-giymek-taciz-sebeplerinden-sadece-biridir/ dekolte ve taciz (?))

  (link: https://cahidesultan.net/2016/09/20/neden-tesettur/ neden tesettüre girilmeli)

  bu benim atmak istediğim birçok yazıdan sadece birkaç tanesi. kendisi provokatörün tekidir.

  ayrıca çok tehlikeli bir insandır.

  30 kasım 2019 16:11 30 kasım 2019 16:12

  28. sayfasına girmemle birlikte baklavalık hamura bakış açım değişti.(gizlinot: asdfghjklahahaha)

  "Cahide hanim baklavalik yufkanin helal olmadigi soylentileri var emin olamiyoruz, siz ne dusunuyorsunuz bu konu hakkinda" gibilerinden soru soran takipçilere son derece uygun bir kadın.

  ülke kur, bunları içine serpiştir; mutlu mesut, sorgulamadan, sıkılmadan sonsuza kadar yaşamazlarsa hiçbir şey bilmiyorum.

  30 ekim 2016 13:57 30 ekim 2016 13:58


  27. yobaz bir kadın.

  30 ekim 2016 11:21

  26. Sayfası herkes'e herkez diyen, kara cahil, şort giyen kadına herşeyi müstehak gören atatürk düşmanı, hilafet yanlısı, şeriat sevdalısı insan müsveddeleri ile dolu.

  Eminim ki gerçek islam bu değil. Yaradan kendi yarattığı kullarına bunlar gibi düşman olamaz.

  30 ekim 2016 09:58

  25. instagramda yemek paylaşımları yanı sıra fetva hattı görevi de üstlenen,siyasal islamcı kişi.

  başta önemsemedim takip ediyordum tarifler için ta ki bugüne kadar. 29 ekim ile ilgili kendisine yorumlarla çok eleştiri gelmiş,hanımefendi de iyice insanların damarına basmak için bugünün bayram olmasıyla ilgili üstü kapalı fakat gayet açık olan bir gönderi paylaşmış.alttaki yorumları okudukça daha da rahatsız oldum (hilafetin kaldırılmasını kutlayan salaklar,1000 yıllık tarihin yok edilmesine bayram diyenler vs.)

  takip eden vardır belki,kimsenin gözünden kaçmasın istedim

  30 ekim 2016 05:24