girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (1)

14. izlerken bir şey yok. bittikten sonra perperişan ediyor insanı. bir kaç gün boyunca sürekli filmi düşündüm.

benzer hissiyatı "manchester by the sea" de vermişti. insanın içine işleyen duru bir şeyler var filmde.

2 temmuz 13:47

13. timothee chalamet’in son sahnedeki oyunculuğu... izleyip o performanstan etkilenmeyen biri yoktur da ben bir liste yapacak olsam o performans birinci sırada olurdu etkilendiğim tüm oyunculuklar içinde. tadı damakta bırakan sıcacık filmdir.

1 temmuz 23:21

12. açıp açıp izlemek, izleyip izleyip duygulanmak isteyenler için dvdsi çıkmıştır. 27 haziranda satışta olacakmış. (link: http://www.idefix.com/Film/Call-Me-By-Your-Name-Beni-Adinla-Cagir/Yabanci-Sinema/Drama-Duygusal/urunno=0001763491001 buyrunuz) sevenine, vurgununa, sevdalısına duyurulur.

21 haziran 08:16


11. homofobik bireylerin izlememesi gereken film.

(sonra çeşitli mecralarda beynimizi ve ruhumuzu törpülüyorlar)

"sevginin hiç bir türünden rahatsız olmam..." diyorsanız, iyi seyirler dilerim.

12 mayıs 22:58

10. Elio karakteri tam aşık olacağım adam türü. ne kadar olgun ne kadar dürüst bir çocuk o. Oliver ise yaşına göre çok daha çocuksu davranıyor gidip vurmalar falan.. saçını çek bari. 1980lerde kuzey italyada crema şehrinde geçen bir yaz aşkını konu alan film. Yalnış hatırlamıyorsam fransa-belçika-italya ortak yapımı. yukarıda babaanne gibi yorumladım biraz. zaten bu başlıkta benden çok daha iyi sinematografisini falan eleştiren girdiler olmuştur eminim. ben sadece elio'ya olan hayranlığımı bildirmeye geldim.

12 mayıs 22:48

9.  Üstteki süslünün de dediği gibi bana yazı sevdiren ve özleten filmdir. Film o kadar yeşil ve güzel bir yerde çekiliyor ki yine de bu güneşli, pozitif ortama rağmen karakterin mutsuzluğunu, bocalayışını, bunalmışlığını hissediyorsunuz. 

 Film aralarındaki güçlü bağı, o gerilimi çok sade anlatmış. sade ama vurucu bir film. 

12 mayıs 14:00

8. içimi çeke çeke izleyip uyuyamadığım bi gece aklıma gelip beni ağlatıcak bir kitap uyarlaması film daha (gizlinot: ne istediniz eliodan vicdansızlar). o kadar güzel ki çekilen yer, sahneler, ay allah yazı sevdircekti bana nerdeyse (gizlinot: swh) izleyin yani hazır tam mevsimi.

17 nisan 17:23


7. mükemmel ötesi bir filmdi. gerçekten aşkı, o saf sevgiyi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. film bildiğiniz kalite kokuyor.

20 mart 22:10

6. tek bir şey diyeceğim: aşk.

cinsiyetler ötesi bir aşk hem de. izlerken ya bunlar gey, biseksüel diye düşünmüyorsunuz. iki iyi insanın aşkını izliyorsunuz dümdüz.

duygular o kadar yalındı ki. gereksiz dramatik sahneler yok, gerilimler yok. sadece aşk ve hüzün var birazcık.

çok çok çok beğendiğim bir film oldu. haftalardır bilgisayarımda duruyordu ancak vakit bulup izleyebildim ve bayıldım.

biraz teknik detaylardan bahsetmek istiyorum. çoğu sahne aşırı profesyonel bir şekilde tek plan çekilmişti. yani tek bir kamera ve tek bir sahne var hiç kesilmeden film devam ediyor. bazen bu dakikalarca sürdü yani oyuncular dakikalarca hiç bozmadan rol yapmışlar. böyle filmleri zaten çok severim bunda da çok sık kullanılmıştı bu durum o yüzden extra hoşuma gitti.

ve çok teşekkür ediyorum buradan armie hammer'ı oynatmak kimin fikriyse. bana yepyeni bir sevişmek istenen ünlü kazandırdılar. timotheé de çok iyiydi ona da bayıldım her yönüyle.

müzikleri apayrı güzeldi, alıp götürdü çoğu sahneyi bambaşka yerlere.

puanım tabii ki 10/10

20 mart 21:14 20 mart 21:16

5. ne kadar güzel bulsam da bir filmi tekrar izlemek zordur benim için ama yakın zamanda izlememe rağmen tekrar izleme isteği uyandıran film.hikaye güzel,oyunculuklar güzel,sinematografi çok güzel.italyada sıcak bir yaz akşamının tatlığında hissediyorsunuz kendinizi izlerken film sizi içine çekiyor adeta.izleyin,izlettirin.

spoiler sayılabilir emin değilim

elio'nun ebeveynlerine hayran kalmamak mümkün mü? bir yerlerde böyle insanların var olduğunu düşünüp hümanist kalabiliyorum.

8 mart 20:50