yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

  13. güzel soundtrackleri olan film.

  gaylerdeki tutku kadın-erkek arasında yok, gerçekten inanılmaz yoğun duygular hissettiren filmdir.

  24 nisan 16:13

  12. Önce filmini izleyip sonra kitabını okuduğum ve şimdi bile hatırladıkça yüreğimi burkan ve sorsanız "neyden yüreğin burkuldu?" diye, cevaplayamayacağım bir tuhaf eser. Hatta hala visions of gideon'u üzülmeden; love my way'i o dans sahnesini hayal etmeden dinleyemiyorum. ((link: https://youtu.be/g6ip-LHgsGA Tık) ve (link: https://youtu.be/dJ_p4Z_yVpM Tık)) Kitabıyla filminin arasında hangi farklılıklar var derseniz, kitabı çok daha ıslak ıslak, erotizm kokuyor. Elio'nun hormonlarını derinden hissediyorsunuz (gizlinot: Swh). Bir de bolca entelektüel benzetme var - ki bu da kitabı çok keyifli kılıyor-. Ama atmosfer olarak filmin çok çok başarılı bir uyarlama yaptığını söyleyebilirim. Kitabın ezici bir üstünlüğünün olmadığı nadir eserlerden. Bunu biraz muhteşem manzaralara, mekanlara ve yönetmenlik becerisine çokca da oyunculara borçlu.

  Ah ah. Aklıma geldi yine bi hüzünlendim. İzleyin.

  Ayrıca bu filme benzer bir film arayışındayım. Yani bunun gibi güzel müzikli, güzel hikayeli, estetik, huzurlu, sanatsal... Çok şey istiyorum ama tavsiyesi olanlar mesaj kutuma mini mini filmler bırakabilirler :)

  23 nisan 17:24

  11. izlerken bir şey yok. bittikten sonra perperişan ediyor insanı. bir kaç gün boyunca sürekli filmi düşündüm.

  benzer hissiyatı "manchester by the sea" de vermişti. insanın içine işleyen duru bir şeyler var filmde.

  2 temmuz 2018 13:47

  10. Tertemiz bir aşk izliyorsunuz. Her hücrenizde hissederek. 

  1 temmuz 2018 18:10

  9. homofobik bireylerin izlememesi gereken film.

  (sonra çeşitli mecralarda beynimizi ve ruhumuzu törpülüyorlar)

  "sevginin hiç bir türünden rahatsız olmam..." diyorsanız, iyi seyirler dilerim.

  12 mayıs 2018 22:58

  8. Elio karakteri tam aşık olacağım adam türü. ne kadar olgun ne kadar dürüst bir çocuk o. Oliver ise yaşına göre çok daha çocuksu davranıyor gidip vurmalar falan.. saçını çek bari. 1980lerde kuzey italyada crema şehrinde geçen bir yaz aşkını konu alan film. Yalnış hatırlamıyorsam fransa-belçika-italya ortak yapımı. yukarıda babaanne gibi yorumladım biraz. zaten bu başlıkta benden çok daha iyi sinematografisini falan eleştiren girdiler olmuştur eminim. ben sadece elio'ya olan hayranlığımı bildirmeye geldim.

  12 mayıs 2018 22:48

  7.  Üstteki süslünün de dediği gibi bana yazı sevdiren ve özleten filmdir. Film o kadar yeşil ve güzel bir yerde çekiliyor ki yine de bu güneşli, pozitif ortama rağmen karakterin mutsuzluğunu, bocalayışını, bunalmışlığını hissediyorsunuz. 

   Film aralarındaki güçlü bağı, o gerilimi çok sade anlatmış. sade ama vurucu bir film. 

  12 mayıs 2018 14:00

  6. içimi çeke çeke izleyip uyuyamadığım bi gece aklıma gelip beni ağlatıcak bir kitap uyarlaması film daha (gizlinot: ne istediniz eliodan vicdansızlar). o kadar güzel ki çekilen yer, sahneler, ay allah yazı sevdircekti bana nerdeyse (gizlinot: swh) izleyin yani hazır tam mevsimi.

  17 nisan 2018 17:23

  5. mükemmel ötesi bir filmdi. gerçekten aşkı, o saf sevgiyi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. film bildiğiniz kalite kokuyor.

  20 mart 2018 22:10

  4. tek bir şey diyeceğim: aşk.

  cinsiyetler ötesi bir aşk hem de. izlerken ya bunlar gey, biseksüel diye düşünmüyorsunuz. iki iyi insanın aşkını izliyorsunuz dümdüz.

  duygular o kadar yalındı ki. gereksiz dramatik sahneler yok, gerilimler yok. sadece aşk ve hüzün var birazcık.

  çok çok çok beğendiğim bir film oldu. haftalardır bilgisayarımda duruyordu ancak vakit bulup izleyebildim ve bayıldım.

  biraz teknik detaylardan bahsetmek istiyorum. çoğu sahne aşırı profesyonel bir şekilde tek plan çekilmişti. yani tek bir kamera ve tek bir sahne var hiç kesilmeden film devam ediyor. bazen bu dakikalarca sürdü yani oyuncular dakikalarca hiç bozmadan rol yapmışlar. böyle filmleri zaten çok severim bunda da çok sık kullanılmıştı bu durum o yüzden extra hoşuma gitti.

  ve çok teşekkür ediyorum buradan armie hammer'ı oynatmak kimin fikriyse. bana yepyeni bir sevişmek istenen ünlü kazandırdılar. timotheé de çok iyiydi ona da bayıldım her yönüyle.

  müzikleri apayrı güzeldi, alıp götürdü çoğu sahneyi bambaşka yerlere.

  puanım tabii ki 10/10

  20 mart 2018 21:14 20 mart 2018 21:16