yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. izlediğim en güzel filmlerden biri. sevgiyi, aşkı iki genc adam üzerinden anlatmış ve çok derin işlemiş. son sahnesine kadar her çekim kaliteliydi, mutlaka izlenmeli

  21 eylül 11:58

  14. “God, we wasted so many days. Why didn’t you give me a sign?”

  Bu cümle ile kalbimi sökmüş, muhteşem manzaralarıyla beni italya’ya atın dedirtmiş film. Lgbt+ filmi olduğunu bilmeden izlemiştim ve izlerken yukarıdaki bir süslünün yazdığı gibi cinsiyetler ötesinde saf bir aşk filmi izliyormuş gibi hissettim. Timothée chalamet ve armie hammer rollere o kadar güzel oturmuş ki, gerçekten filmin adının hakkını vermişler ve birbirlerini mükemmel tamamlamışlar.

  Ayrıca devam filminin çıkacağı söyleniyormuş. Virüs salgınından dolayı süreç uzayabilir ama yine de sabırsızlıkla bekliyorum.

  Son olarak bu filmdeki manzaralar bana stealing beauty filmini hatırlattı.

  12 nisan 2020 15:45

  13. Geçen yaz izleyip hala aklımdan silemediğim muazzam ötesi film. Sinematografisi, müzikleri ve karakterleri ile resmen beni bir rüya aleminin içine çekti. Elio ve Oliver aşkını öylesine içimde hissettim ki daha da derine inmek için kitabın önce ingilizcesini sonra da türkçesini okudum. Tam olarak tarif edemediğim bir hisle dolu içim bu film hakkında, hem çok iyi hissettiriyor beni hem de çok hüzünlü. Bir yandan ümit verirken bir yandan da sanki bir yanımı acıtıyor. Arada aklıma geliyor ya mystery of love şarkısını açıp düşüncelere dalıyorum ya da en en en sevdiğim sahne olan "i wanted you to know..."u açıp kendimden geçiyorum.

  27 ekim 2019 00:21


  12. Filmin güzelliğini anlatmaya gerek yok. Adı bile yeterli bence. İki de güzel şarkı var filmde. Visions of gideon şarkısının, filmde olduğu gibi son sahnesiyle beraber alınmış kısmı var YouTube'da. Sadece o sahneyi izleyip o şarkıyı dinleyince bile filmin tüm duygusunu yaşıyorum tekrar. Hüzünlenmek isteyen süslülere (link: https://youtu.be/O65N5WuQfSU amme hizmeti. )

  17 ekim 2019 22:14

  11. güzel soundtrackleri olan film.

  gaylerdeki tutku kadın-erkek arasında yok, gerçekten inanılmaz yoğun duygular hissettiren filmdir.

  24 nisan 2019 16:13

  10. Önce filmini izleyip sonra kitabını okuduğum ve şimdi bile hatırladıkça yüreğimi burkan ve sorsanız "neyden yüreğin burkuldu?" diye, cevaplayamayacağım bir tuhaf eser. Hatta hala visions of gideon'u üzülmeden; love my way'i o dans sahnesini hayal etmeden dinleyemiyorum. ((link: https://youtu.be/g6ip-LHgsGA Tık) ve (link: https://youtu.be/dJ_p4Z_yVpM Tık)) Kitabıyla filminin arasında hangi farklılıklar var derseniz, kitabı çok daha ıslak ıslak, erotizm kokuyor. Elio'nun hormonlarını derinden hissediyorsunuz (gizlinot: Swh). Bir de bolca entelektüel benzetme var - ki bu da kitabı çok keyifli kılıyor-. Ama atmosfer olarak filmin çok çok başarılı bir uyarlama yaptığını söyleyebilirim. Kitabın ezici bir üstünlüğünün olmadığı nadir eserlerden. Bunu biraz muhteşem manzaralara, mekanlara ve yönetmenlik becerisine çokca da oyunculara borçlu.

  Ah ah. Aklıma geldi yine bi hüzünlendim. İzleyin.

  Ayrıca bu filme benzer bir film arayışındayım. Yani bunun gibi güzel müzikli, güzel hikayeli, estetik, huzurlu, sanatsal... Çok şey istiyorum ama tavsiyesi olanlar mesaj kutuma mini mini filmler bırakabilirler :)

  23 nisan 2019 17:24

  9. izlerken bir şey yok. bittikten sonra perperişan ediyor insanı. bir kaç gün boyunca sürekli filmi düşündüm.

  benzer hissiyatı "manchester by the sea" de vermişti. insanın içine işleyen duru bir şeyler var filmde.

  2 temmuz 2018 13:47


  8. Tertemiz bir aşk izliyorsunuz. Her hücrenizde hissederek. 

  1 temmuz 2018 18:10

  7. homofobik bireylerin izlememesi gereken film.

  (sonra çeşitli mecralarda beynimizi ve ruhumuzu törpülüyorlar)

  "sevginin hiç bir türünden rahatsız olmam..." diyorsanız, iyi seyirler dilerim.

  12 mayıs 2018 22:58

  6.  Üstteki süslünün de dediği gibi bana yazı sevdiren ve özleten filmdir. Film o kadar yeşil ve güzel bir yerde çekiliyor ki yine de bu güneşli, pozitif ortama rağmen karakterin mutsuzluğunu, bocalayışını, bunalmışlığını hissediyorsunuz. 

   Film aralarındaki güçlü bağı, o gerilimi çok sade anlatmış. sade ama vurucu bir film. 

  12 mayıs 2018 14:00