sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (516)
 • medya (24)

516. bu kızcağızı bu seviyeye getiren -başta izleyenler olmak üzere- herkese kızgınım. öncelikle şunu söyleyeyim; sosyal medyayı ve influencer diye geçinenleri takip etmek ve bu sektöre hakim olmak zorundayım. yoksa kendi isteğimle hiç bir içeriğine 10 saniyeden daha fazla katlanmam.

pineapplepieblog diye vasat altı bir blogu varken duygu özaslan'ın ısrarlarıyla ve desteğiyle youtube'da video çekmeye başladığında o kadar eğreti ve yapmaması gereken bir şey yapıyormuş gibi duruyordu ki, hayretler içinde kalmıştım. bu kadar bağlamdan uzak olup, sıfır yatırımla böyle bir işe hobi diye bile girmezsin. diksiyon, estetik, zerafet vb. mefhumlardan uzak bir şekilde ön araştırmasını bile yapmadığı ürünleri tanıtmaya çalışan videolar çekiyordu. hadi tomboy olarak değerlendirelim, öyle de değil. bir arada kalmışlık vardı üzerinde, hala var. ne yapacağını bilemediğinden ve kendine has bir tarzı olmadığından "oradan buradan ne bulduysa" onu harmanlayıp sunan bir insan. kişiliği üzerinden hiç bir yorumum yok, olsa da ancak pozitif şeyler söylerim. ancak ben burada cansu akın'ı bir karakter olarak değil youtuber, instagrammer personası üzerinden değerlendiriyorum.

duygu'nun yakın arkadaşı kontenjanından belli bir takipçi seviyesine ulaştıktan ve duygu ile ortak iş birlikleri yapabilme seviyesine geldikten sonra vasat altı içerikleri çok şükür vasat seviyelere ulaştı. sonra ne olduysa bu ikilinin yolları ayrıldığında cansu'nun çok az iş ayırt ederek imzaladığı işbirlikleri, kendine farklı eküriler bularak kendi "youtuber squad"ını oluşturmasıyla devam etti. ancak içerikleri hiç vasatın üzerine çıkamadı, buna rağmen işbirliklerinde seçici olmaması ona daha çok işbirliği getirdi. network'ünü kurmada da aynı politikayı izlemesi de bu işbirliklerini arttırdı. hepimizin hayatımızın bir noktasında her işini halledebilmek için herkese politik davranan arkadaşı mutlaka olmuştur, cansu'nun da izlediği yol buydu sosyal mecralarda. onu şuan olduğu yere taşıyan yegane özelliği de budur.

kendisini güzel buluyorum, ancak instagramına yazdığı "lifestyle, fashion, travel, music, beauty" etiketlerinin hiç birinin altını dolduracak birikimi malesef yok. gustosu olan bir insan değil. aldığı işbirliklerinin gereklerini yapıp bunları postluyor olması onu stil sahibi yapmıyor, ya da sponsorluk alarak çıktığı gezilerin hiç birine kendi planıyla dahil olamazdı. (burada maddi yeterlilikten bahsetmiyorum)

bunları yazmamın sebebi cansu akın üzerinden tüketicilere bir not bırakmak; "eğer bir şey bedavaysa orada ürün sizsinizdir" diye bir laf vardır. youtube, instagram, twitter gibi mecralarda bu insanlar bizlerin takipleri sayesinde para kazanıyorlar. sizlerin o sahip olmayı hayal ettiğiniz ve uğruna aylarca para biriktirdiğiniz şeylere bir de üzerine ekstraları konularak sahip oluyorlar. neden? size "gösterebilmek" için. ben cansu akın'ı izlemeyin demiyorum tabi ki, beğenen herkes takip edebilir. ancak sosyal medyayı da bilinçli kullanmanın gerekli olduğunu ve bunun sizi hedef alan bir pazar olduğunu hatırlatmak istiyorum. daha çok emek verilen, daha uğraşılmış ve kaliteli içerik sunan bir sürü alternatif var. en çok da genç kızların önündeki örneğin (başlığına yazdığım için kendisini örnek veriyorum, yoksa bir çok dengi var bu konuda) cansu akın olması can sıkıyor. hayran olunacak insanların belli özellikleri vardır. kültür, bilgi birikimi, onu enteresan kılan hobileri, kaliteli zevkleri, yaşam tarzı vb gibi kriterlerden bahsediyorum. bunlara sahip olmamak da suç değil elbet, ama gençlerin de özendiği şeylerin bunlar olmasını dilediğimden, bunlardan yoksun insanlara hayran olunması canımı sıkıyor.

dün 15:26

515. erkek arkadaşıyla olan videosunu izledim ve birbirlerine sürekli abiiğğ diyorlar.Söyleyeceklerim bu kadar :(

16 şubat 00:13

514. Neden youtube kanalı var, bu kızı bu kadar kim izliyor, nasıl aldı yürüdü akıl erdiremediğim kişi. 45 dk video mu çekilir yahu, dizi mi bu. İçerikler klişe, sürekli kendini tekrar ediyor, kendisi de video çekerken işi pek ciddiye almıyor gibi. Değişik. Seveni çok.

15 şubat 14:28

513. bu kız bizim influencer tayfa arasında en sevdiğim en samimi bulduğum kişiydi zamanında. özellikle duyguyla arkadaşken asla anlam veremiyordum duygu'nun kibirine, egosuna ve samimiyetsizliğine nasıl dayanabiliğine, nasıl onunla arkadaş olduğuna. duygu hakkında hala aynı şeyleri düşünüyorum hemen hemen, hala egosu yüksek, marka takıntılı, ve zaman zaman samimiyetsiz. ama cansu harbiden samimiyetsizin sözlük anlamı haline geldi, gözümde bu kadar 180 derece değişen nadir insanlardan. eskiden de makyaj yapamazdı ama muhabbetini severek izlerdim, bir de o ağzı dolu dolu konuşmasını herkesin aksine severdim sanırım gerçekten samimi olduğuna inandığımdan dolayı. şimdi gerçekten 3 dakika dinlemeye tahammülüm yok. son olarak duyguyla olayında duygu'nun haklı taraf olduğunu düşünüyorum tabii sadece olay sonrası ikisinin de konuşmalarına dayanarak. umarım grup şurup çöplüğü de kendisi de azalarak biter.

10 şubat 13:25 11 şubat 00:36

512. Bu kızda ne var anlamıyorum her marka ısrarla yüzü yapmaya devam ediyor? Ya bağlantıları çok güçlü ya da ben körüm.

1 şubat 20:16

511. (bkz: kebap) dershanelerde sürekli erkeklerle takılan ''abiiiğğ yağğğ''cı kızlar vardır ya öyle biriydi bence. lisede iyi öğrenim görmüş ama zorlama bir şekilde üniye yerleşip yine ortamcı kız olarak okuyan bir öğrenciydi. zorlama bir şekilde youtube'a girdi, bunu kim izler makyaj bile yapamıyo dedik, duygu'nun arkadaşı zaten dedik ama yürüdü gitti. duygu'yla küstü yine yürüdü. şimdi bedava tatiller senin, hediye makyaj malzemeleri benim hippi sevgilisi, havalı kanka grubuyla takılıp gidiyo. kebapppp.

1 şubat 16:16

510. Öyle insanlara durduk yere gıcık olmam ama kendisine cidden gıcık oluyorum, şımarık, her istediğini yaptırmak isteyen ve her istediğine de ulaşabilen biri gibi geliyor. Herkesin hayatında olur ya böyle insanlar siz eşşek gibi çalışır çabalarsınız o hiç çabalamadan istediği herseyi elde eder, böyle biri gibi geliyor belki de ondan sevmiyorumdur.  Bir de birinin eblek gibi bakıp ağzını açınca seksi olmadığını kendisine söylemesi lazım, zira her fotoğrafında öyle poz veriyor.

ilgili medya:
1
1 şubat 14:44

509. Uzun zamandır izlemiyordum izleyecek bir şey bulamadım aklıma geldi napıyor bu kız diye açtım “çantamda ne var?” videosunu izledim. Çantasının içinden bir tane ajanda bir tane not defteri çıkardı. Ben şöyle not tutarım böyle yazarım. Telefona yazınca bakmıyorum o yüzden ajanda benim için önemli yani kısaca ne kadar not tutmayı sevdiğini anlattı da anlattı. Ee dedim kalem çıkacak mı bu çantadan ve evet çıkmadı. Youtuberların genel olayı bu mu? Farklı gözükmek için kendilerine ufak tefek nüanslar bulup sonunda sıvamak. Sponsor vs diyoruz da daha günlük rutini gibi yaptığı şeyde bile inandırıcılık yok. Hepsi kendisini olmak istediği kişi gibi gösteriyor bence. Yoksa telefon ve sosyal medya bağımlısı bireyler sadece. 

1 şubat 06:21

508. bende para için yapmayacağı şey yokmuş hissi uyandıran youtube kişisi.

25 ocak 21:42

507. artık youtuber/influencer ünvanı yerine reklam oyuncusu'nu kullanmalı. çünkü youtube'u çalışmıyor ve bir şey influence ettiği de yok.

25 ocak 11:23