sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (519)
 • medya (25)

519. Simple Akın olarak ismini değiştirmesi gerektiğini düşündüğüm, youtuber (gizlinot: *influencer değil*)

18 mart 16:25

518. samsung neden apple'ı amcasının markasıymış gibi öven insanlara reklamını yaptırıyor, nike neden sporla hiçbir alakası olmayan kadınlara sponsor oluyor... cansu akın takip etmediğim ama kafamda bu tarz soruların oluşmasına neden olan bir youtuber

16 mart 00:17

517. Bir önceki girdiye cevap olarak. Markalar bu kızı seçiyor çünkü yeni nesilin tam ortalaması bu tip. Çünkü ilgi görüyor, çünkü yeni nesil kızlarımızın büyük çoğunluğu dünyadan bir haber, her şeyin moda, güzellik, popülarite olduğunu düşünüyor. biz burda bu kızı beğenmeyen sadece  3-5 kişiyiz. Azınlığız yani. Markalar ne yapsın böyle talebe böyle arz. Toplum şekillendiriyor demek istediğim malesef!

15 mart 13:54 15 mart 13:55

516. Gerçekten dünyayı reklam yaparak dolaşan kişi. Markaların neden seçtiğine de asla anlam vermiyorum. Youtube kanalında ya da instagramında benim göremediğim neyi görüyor bu takipçiler ve marka işbirlikçiler ben çözemedim.

15 mart 02:50

515. Sayesinde nike zehirlenmesi yaşıyorum. Tik sembolünü bile görmeye tahammülüm kalmadı. Marka da bunu niye gezdiriyorsa ne kazandıracak acaba markaya?

13 mart 15:59

514. Şimdilerde beleşe paris tatili yapan ve yeni nike koleksiyonundan yine beleşe faydalanan, kime ne yararı olduğu anlaşılmayan türkiye'nin nike temsilciliğini üstlenen yağlı ballı (gizlinot: ULAAN!!) biri.

12 mart 20:22 12 mart 20:23

513. Samsung’la su an san francisco’da olup twitterdan hala iphonela twit atan instagram reklam sayfasi sahibi vizyonsuz kisilik. 

ilgili medya:
1
22 şubat 21:07

512. bu kızcağızı bu seviyeye getiren -başta izleyenler olmak üzere- herkese kızgınım. öncelikle şunu söyleyeyim; sosyal medyayı ve influencer diye geçinenleri takip etmek ve bu sektöre hakim olmak zorundayım. yoksa kendi isteğimle hiç bir içeriğine 10 saniyeden daha fazla katlanmam.

pineapplepieblog diye vasat altı bir blogu varken duygu özaslan'ın ısrarlarıyla ve desteğiyle youtube'da video çekmeye başladığında o kadar eğreti ve yapmaması gereken bir şey yapıyormuş gibi duruyordu ki, hayretler içinde kalmıştım. bu kadar bağlamdan uzak olup, sıfır yatırımla böyle bir işe hobi diye bile girmezsin. diksiyon, estetik, zerafet vb. mefhumlardan uzak bir şekilde ön araştırmasını bile yapmadığı ürünleri tanıtmaya çalışan videolar çekiyordu. hadi tomboy olarak değerlendirelim, öyle de değil. bir arada kalmışlık vardı üzerinde, hala var. ne yapacağını bilemediğinden ve kendine has bir tarzı olmadığından "oradan buradan ne bulduysa" onu harmanlayıp sunan bir insan. kişiliği üzerinden hiç bir yorumum yok, olsa da ancak pozitif şeyler söylerim. ancak ben burada cansu akın'ı bir karakter olarak değil youtuber, instagrammer personası üzerinden değerlendiriyorum.

duygu'nun yakın arkadaşı kontenjanından belli bir takipçi seviyesine ulaştıktan ve duygu ile ortak iş birlikleri yapabilme seviyesine geldikten sonra vasat altı içerikleri çok şükür vasat seviyelere ulaştı. sonra ne olduysa bu ikilinin yolları ayrıldığında cansu'nun çok az iş ayırt ederek imzaladığı işbirlikleri, kendine farklı eküriler bularak kendi "youtuber squad"ını oluşturmasıyla devam etti. ancak içerikleri hiç vasatın üzerine çıkamadı, buna rağmen işbirliklerinde seçici olmaması ona daha çok işbirliği getirdi. network'ünü kurmada da aynı politikayı izlemesi de bu işbirliklerini arttırdı. hepimizin hayatımızın bir noktasında her işini halledebilmek için herkese politik davranan arkadaşı mutlaka olmuştur, cansu'nun da izlediği yol buydu sosyal mecralarda. onu şuan olduğu yere taşıyan yegane özelliği de budur.

kendisini güzel buluyorum, ancak instagramına yazdığı "lifestyle, fashion, travel, music, beauty" etiketlerinin hiç birinin altını dolduracak birikimi malesef yok. gustosu olan bir insan değil. aldığı işbirliklerinin gereklerini yapıp bunları postluyor olması onu stil sahibi yapmıyor, ya da sponsorluk alarak çıktığı gezilerin hiç birine kendi planıyla dahil olamazdı. (burada maddi yeterlilikten bahsetmiyorum)

bunları yazmamın sebebi cansu akın üzerinden tüketicilere bir not bırakmak; "eğer bir şey bedavaysa orada ürün sizsinizdir" diye bir laf vardır. youtube, instagram, twitter gibi mecralarda bu insanlar bizlerin takipleri sayesinde para kazanıyorlar. sizlerin o sahip olmayı hayal ettiğiniz ve uğruna aylarca para biriktirdiğiniz şeylere bir de üzerine ekstraları konularak sahip oluyorlar. neden? size "gösterebilmek" için. ben cansu akın'ı izlemeyin demiyorum tabi ki, beğenen herkes takip edebilir. ancak sosyal medyayı da bilinçli kullanmanın gerekli olduğunu ve bunun sizi hedef alan bir pazar olduğunu hatırlatmak istiyorum. daha çok emek verilen, daha uğraşılmış ve kaliteli içerik sunan bir sürü alternatif var. en çok da genç kızların önündeki örneğin (başlığına yazdığım için kendisini örnek veriyorum, yoksa bir çok dengi var bu konuda) cansu akın olması can sıkıyor. hayran olunacak insanların belli özellikleri vardır. kültür, bilgi birikimi, onu enteresan kılan hobileri, kaliteli zevkleri, yaşam tarzı vb gibi kriterlerden bahsediyorum. bunlara sahip olmamak da suç değil elbet, ama gençlerin de özendiği şeylerin bunlar olmasını dilediğimden, bunlardan yoksun insanlara hayran olunması canımı sıkıyor.

19 şubat 15:26

511. erkek arkadaşıyla olan videosunu izledim ve birbirlerine sürekli abiiğğ diyorlar.Söyleyeceklerim bu kadar :(

16 şubat 00:13

510. Neden youtube kanalı var, bu kızı bu kadar kim izliyor, nasıl aldı yürüdü akıl erdiremediğim kişi. 45 dk video mu çekilir yahu, dizi mi bu. İçerikler klişe, sürekli kendini tekrar ediyor, kendisi de video çekerken işi pek ciddiye almıyor gibi. Değişik. Seveni çok.

15 şubat 14:28