sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (618)
  • medya (38)

  618. Kendisiyle sürekli muhtelif yerlerde karşılaşıyorum özellikle de zorlu ve kanyon avm civarında. Farklı zamanlarda annesini de kardeşini de gördüm. Hepsini birarada da gördüm.

  Ben annesi ve kardeşiyle olan vloglarını izlemeyi seviyorum. Çünkü içimde özlem duyduğum bir yakınlık ve sevgi ortamını izliyor gibi oluyorum. Kendi içlerinde şakalaşmaları ve geyikleri hoşuma gidiyor. Onun dışındaki işlerinden artık pek keyif almıyorum.

  15 temmuz 15:09

  617. Cansu’yu eskiden severdim, izlerdim ancak artık pek hoşlanmıyorum açıkçası, hiçbir yerde takip etmiyorum. Geçen gün burada hastane reklamı yaptığını okumuştum, aklıma geldi boşa düşünce ‘bu ara en memnun kaldığım ürünler’  videosunu açıp izledim. Bir şey olmuş bu kıza sanki bilişsel yetilerinde bir sıkıntı var gibi konuşuyor, özellikle videonun tokaları küpeleri gösterdiği kısmındaki konuşmaları hayrete düşürdü beni, geri alıp alıp izledim. Bilale anlatır gibi konuşuyor kız, aynı şeyi anlatmak için birbirinden bağımsız alakasız cümleler kuruyor. Önceden de böyleydi de ben mi yeni fark ettim bilemedim ama videodaki konuşmaları sanırım ancak ‘amsterdam vlogu’ videosunda dinlemiş olsam yerinde olurdu 

  11 temmuz 13:00

  616. Ece targıtın attığı son vlogda elinde iPhone bilmem kaçıncı x varken Samsung reklamı yapan kişi. Her şeyi geçtim marka rahatsız olmuyor mu? 

  7 temmuz 13:17

  615. bloggerlık kavramı şahsi tecrübe ve beğenileri paylaşma mantığıyla ortaya çıkmış, günümüz sosyal medya kullanım koşullarında markalar için bir reklam kanalına dönüşmüştür. ama reklam yaparken bile bloggerın şahsi tecrübe ve beğeni ilkesini göz ardı etmemesi gerekir, çünkü insanlar bloggerları reklama erişmek için değil tavsiyeye erişmek ve ilham almak için takip ederler. dolayısıyla bloggerlığın temel amacı reklam yapmak değildir. tavsiye ve ilham verirken, kendi beğenip kullandığı ürünü üreten marka iletişime geçer, işbirliği yapmak ister, win-win bir durum oluşur. blogger zaten tavsiye edeceği bir ürünü tavsiye ederken de para kazanmış olur.

  televizyonda gördüğümüz reklamlardaki kişilerse oyuncudur. ellerine bir metin verilir, ve onu canlandırırlar. reklamında oynadıkları ürünü kullanıp beğenme sorumlulukları yoktur, çünkü adı üstünde oyuncudurlar. izleyici de izlediğinin reklam olduğunu, o kişinin de oyuncu olduğunu bilir. 

  ama bloggerlar reklam yaptığında tüketici, reklamı ürünü gerçekten beğendiği için mi yoksa para verdikleri için mi tavsiye ettiklerini ayırt edemeyebilir ve yanlış yönlendirilebilir. o yüzden reklamdaki oyuncularla bloggerları aynı kefeye koymak doğru bir yaklaşım değil. 

  4 temmuz 22:56

  614. ace reklamındaki cırt ayşe teyze kendi evinde ace kullanmıyor diye linç etme lüksümüz var mı? Yok.

  Aynı şey. 

  Bu kız bu markanın reklamını yapmak için para ya da bir şekilde karşılık alıyor ve reklam yapıyor.  Kullanmak zorunda değil ki. Niye bu kadar abartılmış ben anlamadım. 

  Bu kız Tv de yayınlanan bir samsung reklamında oynasaydı  “aaa kendi samsung mu kullanıyor niye reklamında  oynamış” diyecek miydiniz? yoo.

  Yeni nesil reklam alanı da youtube ve instagram olduğuna göre çok garip karşılamamak gerekiyor.

  edit: cansu’yu pek sevmem bu arada ama her yaptığına da kulp bulmak zorunda değiliz ki.

  4 temmuz 21:48 4 temmuz 21:51

  613. Kesin kullanıyordur(!) O telefonu dediğim kişi

  4 temmuz 21:39

  612. Kullanmadığı telefonun reklamını yapmaya hız kesmeden devam eden yutubur. 

  Edit: Influencer dediğimiz kişiler kendi denediği ve kullandığı,sevdiği ürünleri sosyal medya aracılığıyla onu takip eden insanlarla paylaşır. televizyonda veya youtubeda gördüğümüz 10 saniyelik reklamlarda rol almasıyla kendi sosyal medya hesabından bir ürüni tanıtması aynı “reklam” kategorisinde tutulamaz. Kaldı ki Cansu kullanmadığı telefonu kullandığını iddia ederek hepimizi salak yerine koyuyor her seferinde.

  4 temmuz 21:32 5 temmuz 00:47

  611. Yine bir samsung lansmanı ve yine cansu akın. Samsung telefon kullanıyorum yalanı aynen devam, halbuki telefonu kardeşine verdiği ve Iphone kullanmaya devam ettiği çok açık.

  Hattı ordan oraya takmak zor olsa gerek be cansu, senin de işin zor.

  4 temmuz 21:17

  610. Makyaj videolarını seviyorum. Makyaj yapmayı bilmeyen biri olarak beni motive ediyı ben bile yaparım diorum 

  22 haziran 01:48

  609. bu beleşçi bloggerların bir çoğundan hazetmiyorum. Bilen bilir. Burda duygu’ya da, damla altun’a da, ece targıt’a sayfalarca saymıslıgım vardır.

  Bu hanımefendi de birkac videosundaki ayarsız üslubundan, kendisini devamlı 13 yasinda gibi göstermesinden ve sürekli reklamcılık yapmasından ötürü antipatimi fazlasıyla tavan yaptırdı. 

  Buarada bence tip olarak güzel ama giyinmesini ve makyaj yapmasını aslaaa bilmiyor. Ayrıca eksi sözlük’teki yoruma da sonsuz katılıyorum. Duygu’dan da hic hazetmem ama su anki konumunu önce reklamlara sonra duygu’ya borclu bu net.

  Şindi maalesef keşfetime düşmüş seneler sonra. Son fotoğrafının altındaki cevaplarına  takıldı gözüm. Bir ayakkabı giymiş ama en az 1,5 no büyük. Kalkmıs bu fotoğrafı bir de instagrama atmis. İnsanlar da haliyle demis ki ayakkabı büyük. Öylesine terslemis ki yorum yapanları inanamadım. Bu kadar kaba olmaya nasıl devam edebiliyorsun? Ve en önemlisi niye devam ediyorsun? Public bir sey koyduysan tabii göze batan seye yorum yaparlar yani. Üstündeki elbise muazzam nerden aldın deyince binbir sirinlik ama ayakkabı büyük deyince gereksiz afresif laf sokmalı üslup. Ya bi git işine. Seni takip edenin de aklına ben.. ne öğreniyorlar ki, reklamdan baska cacık yok.

  ilgili medya:
  1
  20 haziran 00:22

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar