3.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • oylar ()
  • medya (1)

19. Yabancı bir youtuber’ın videosunda gördüm. İçeriği; Fenty Beauty’nin fondöteniyle birebir aynıymış. Ve pek çok kişide bu iki ürünü benzetmiş, Catrice’i muadil göstermiş. Fondöten, ince yapılı hafif ve kapatıcılığı yüksek sayılır. Catrice’in kapatıcılarından da memnun kalmıştım. Güzel bir ürün ben sevdim. 

15 eylül 00:32

18. Renk skalasını genişletmiş (18 renk) ama ülkemize ne zaman gelir bilmiyorum.

Buğday tenli ve sarı alt tonluyum ve cildim yağlı ve sivilceye meyilli

-içeriği temiz fondöten arıyordum o sırada bu fondöteni almıştım bendeki rengi 02 rose beige

-mağaza ışıklarına ve oksitlenme yaptığını duyduğum için 02yi almıştım zaten çoğu yerde ya 02 ya 04 numarası var fakat rengi çok pembe içerisinde sarı ton neredeyse yok renk skalası berbat sevmedim 01 çok açık kalıyor 02 ve 03 koyu kalıyor

-yapısının kıvamı güzel bazı droplu fondötenler aşırı sıvı bu öyle değil

-ilk katta oldukça doğal bir sonuç veriyor kat kat uygulanabiliyor

-yapısı ilk başta saten gibi görünebiliyor ama matlaşıyor

-mat donuk bir ifade vermiyor

-kalıcılığı 6-7 saat

-yağlanma yapıyor ama ben pudra kullanmıyorum veya fondöten altına baz kullanmıyorum belki bunlari yapsam hem kalıcılığı hem yağlanma yapmaz

Güncel fiyatı 49 tl

14 eylül 10:48

4

17. bir buçuk şişesini bitirdikten sonra yorum yapmaya geldim. öncelikle bu ürünün incecik akışkan yapısından, buna rağmen yükseğe yakın kapatıcılığından ve kalıcılığından çok memnun kaldığımı söyleyeyim, fakat rengiyle ilgili sıkıntı yaşadım ve yaşıyorum. birincisi 4 renkten oluşan renk skalası mı olur? çok yetersiz. ikincisi de üst girdilerden bazılarında söylendiği gibi oksitlenme sorunu var. esmer olduğum için 010 ya da 020 renkleri bana çok açık renkler, bunlar haricinde de 030 ve 040 numaralı renkleri var sadece. ilk şişesini satın alacağımda internet üzerinden alacağım için 030 ve 040 arasında kaldım, findation.com yardımıyla ve gözüme de kestirdiğim üzere 030 sand beige rengini satın aldım. ürün geldi ve renk bana biraz açık kaldı, ama bir saat kadar yüzde durduktan sonra koyulaşıyordu. bu şekilde çok da sorun olmadı ve bir şişe bitene kadar kullanabildim, ikinci şişeyi alacağımda 040 warm beige olanını alırım diye düşündüm. bitirdim, 040 olanı aldım (gizlinot: yine internet üzerinden. rossmann’da ne testerı ne kendisi vardı), bu renk de ilk sürdüğümde gözüme iyi görünüyor olsa da zaman içinde maalesef benim rengimden koyu bir hal alıyor. kısacası 030 sand beige ilk sürdüğümde benden açık, sonradan bana çok yakın bir renk alırken 040 warm beige ilk sürdüğümde benim rengime oldukça yakın olup sonradan benden koyu bir hal alıyor. sanırım elimde iki rengi de bulundurup karıştırmam gerekiyor, o da oksitlendiğinde neye benzer bilemiyorum artık :/ gömüyor gibi mi göründüm bilmiyorum ama aslında en başta dediğim gibi rengi hariç her şeyinden çok memnun kaldığım bir ürün oldu ama fondötenden bahsediyoruz yani, renk çok önemli. ben renk olayını iki rengi karıştırarak halledebilirsem kullanmaya devam ederim, edemezsem de üzülerek vedalaşmak durumunda kalacağım. 40 lira fiyatına rağmen incecik yapısıyla yükseğe yakın kapatıcılıkta olup bir de kalıcı olması çok güzel, o yüzden dört tane renk arasından kendi renginize uygun olanı varsa bakmanızı öneriyorum. yoksa almasanız da olur bence çünkü bundan iki şişe alayım derken yine 80 lira gitmiş olacak. belki o fiyata daha güzelleri vardır, bilmiyorum. :)

31 temmuz 10:51


16. drugstore olarak max factor lasting performance'dan sonra en bi sevdiğim mat yapıdaki fondötenim.

Dior Nude Air Fondöten'i zamanında kullanmış biri olarak dior'a kıyasla daha çok seviyorum bu fondöteni.

iki fondötenin de ortak problemi kesinlikle renk skalası. renk tonu olarak en açık renklerini kullandığımda dior'un rengi cildimde catrice'e kıyasla daha yapay duruyor. ama pembe alt tonlu biri olarak catrice'in 10 numarası sarı alt tonlu olmasına rağmen cildimde çok daha doğal duruyor.

kapatıcılıkları hemen hemen aynı orta bir kapatıcılığı var. benim ağır kırmızı sivilce lekelerimi her ikisi de muhteşem örtüyorlar. ama kalıcılıkları konusunda dior bir tık daha iyi gibi.

eğer gözenek problemini yoğunsa her ikisi de belli ediyor. gözeneklerimin belli olmasını kafama çok takarım diyorsanız kesinlikle ikisi de gözenekleri blurlaştıran bir baz istiyor. eğer çok kafama takmıyorum diyorsanız da iyi bir pudra işinizi görür.

oksitlenmeye gelirsek...dior'da ben çok gözlemedim bu problemi ama aynı fondötenin aynı renk tonunu kullanan arkadaşım oksitlenme problemi olduğunu söyleyerek bir başkasına vermişti. catrice'de bu fondötenin yapısını denemek hafif bronz olduğum dönemde aldığımda 30 numarasını almıştım ve oksitlenme problemini çok az miktarda yaşamıştım. ama 10 numarasını kullanmaya başladım başlayalı özellikle dikkat ettiğim oksitlenmeyi yaşamadım.

yapı olarak diğer fondötenlerle kıyaslamam gerekirse catrice fondötenin kıvamı nyx'in Total Control Drop Fondöteni'nden daha yoğun yapıda. ama catrice cakey bir görüntüye neden olmuyor, nyx'i bu anlamda başarılı bulmamış ve beğenmemiştim.

peki hangisini alalım diye soracak olursanız cevabını şu şekilde vereyim: dior şu anda 290 lira civarındayken, catrice 38 lira civarında. fiyat-performans anlamında catrice'de uygun renginizi bulursanız catrice'i tercih edin derim, ikisinin de birbirinden çok büyük bir farkını gözlemlemedim ben.

30 temmuz 23:36 30 temmuz 23:38

15. Easyneonun bir videosunda görmüştüm. kapatıcılığı yüksek olan high-end bi fondöten (gizlinot: Nasılsa almiycam diye dikkat etmedim)yerine kullanmıştı. Yaklaşık 3-4 aydır çok sık gitmesem de gittiğimde bakıyorum catrice standına ya stant bomboş ya da 040 dışında numarası yok. Tester bile yok. Bari o olsa da yapısına vs baksam.

Rossmandaki çalışan Türkiyeye girişte sıkıntı olduğu için bu durumda olduğunu söylüyor ama bilemiycem ne kadar dogrudur

Edit: imla

5 temmuz 16:31 5 temmuz 16:39

14. çok defa deneyip almak için emin olamadığım fondöten. sürerken anında sabitlenmesi düşündürdü beni çok zorluyor bu hemen sabitlenme olayı ve süslülerin de söylediği gibi kuru yerler pul pul duruyor. güzel nemlenmiş ciltte iyi durur gibi geliyor

18 şubat 21:51

13. Su gibi incecik yapısı olan sabitlemeye gerek kalmadan yapısına gör iyi kapatıcılık veren fondoten.

Açıkcası öylesine görüp denemek için almıştım. En açık rengi bile hafif koyu kalsa da hayatımın fondotenini bulana kadar yedekleyip kullanmaya devam edicem.

Sanırım kimse yazmamış ben Rossmandan aldım bu arada. Kesinlikle aradığı fondoteni bulamayanların geçiş olarak kullanmasını öneriyorum çünkü isteleri karşılıyor. Ben nemlendiri veya bazla kullanıyorum kesinlikle çünkü kurulukları meydana çıkarıyor ve mümkün kalmadıkça pudra kullanmıyorum. 

18 şubat 12:32


12. Sürmeden önce cildimi nemlendirmeme rağmen kuruluklarıma belli eden, kapatıcılığı orta diyebileceğim, damlalıkla gelen fondöten. Kalıcılığı ise gayet iyi. Bazsız bir şekilde öğlen 2’de sürdüğüm fondöten gece 11’de pamukla sildiğimde bayağı bayağı çıkıyordu. Hala hayatımın fondötenini bulmuş değilim aramalarım devam ediyor.

18 şubat 09:47

11. orta kapatıcılıkta, akışkan yapılı, çabuk sabitlenip pudralımsı bitişe sahip uygun fiyatlı fondöten.

ciltteki kurulukları kör göze parmak seviyesine getirmesi biraz üzücü ama ölü derilerden arındırılmış, güzel güzel nemlendirilmiş ciltte ciddi anlamda başarılı.

12 ocak 02:17

10. Özel gün fondötenim bu benim kalıcılığı mükemmel benim cildim yağlıdan karmaya dönük gün içerisinde yani bi 5 6 saat sonra parlama yapabiliyor bunuds pudra yardımı ile düzeltebiliyorum kapatıcılığı benim için yüksek ve maske gibi durmuyor incecik su gibi bi yapısı var hafif bir fondoten kalıcı mat bitişli hafif bir fondoten istiyorsanız ve uygun fiyatlı bir bakabilirsiniz

6 ocak 15:33