sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  6. Cem bey ben şimdi üniversite okuyorum 2. Sınıf bitti KPSS ye hazırlanıcam başarılı bir öğrenci olduğumu düşünüyorum ortalama üstünde bir puan aldım hadi kurum sınavlarına da girdim ama o kurum sınavlarında o mülakatlarda benden milyon sıra geride olan aday devlete atanırsa, ben mülakata girdiğimde sırf kanı bozuk bir milletvekili yeğeni yüzünden 40 puan verilecekse kusura bakma ben o sınava da bir daha hazırlanmam o devlete de seve seve hizmet etmem devlet bana hizmet etsin demiyorum hakkımı versin. Hakkımın verileceğini bilsem şu an çok farklı yararlı projelerde bulunur, sınavlara çalışır kazanırdım. 

  11 haziran 23:07

  5. bu yaşlı ve orta yaşlı kesimin genç nesil hakkında atıp tutmasına da ayrı ayar oluyorum. çok doluyum bu konuda çünkü işsiz olduğumdan etrafım bana sadece akıl vermekten başka bir işe yaramayan orta yaşlılarla dolu. peki bu zamana kadar siz bu ülke için ne yaptınız da bizden beklenti içine girebiliyorsunuz? bir işin ucundan tutabilmemiz için istihdam mı sağladınız? şu anda ne yapıyorsak daha doğrusu yapamıyorsak bunların hepsinin sebebi sizsiniz. koşulları bu hale getiren sizsiniz. her şeyin en iyisini ben bilirim tavırlarınız başımızı yedi.

  her şeyi kendi gençliklerindeki gibi zannediyorlar. sizin zamanınızda çeşitli sektörlerde eleman açıkları fazla olduğundan iş hayatına atılabildiniz üstelik sertifika vs. toplamaya gerek olmadan. hatta öğretmen açığı bir hayli fazla olduğundan öğretmenlik dışındaki mesleklerden de bu kadrolara atanabilenler oldu. şimdiki gençlerin çoğu (gizlinot: ben de onların içindeyim) mezun olduğu bölümü bırak, satış danışmanı olarak bile iş bulamıyor. iş beğenmeme meselesi değil bu, kaç tane kuruma gidip elden özgeçmiş bıraktığımı bir süre sonra saymadım bile.

  stk'lara katılın demiş. yarın öbür gün bir yerlerde aleyhimize karşımıza çıkmayacağının bir garantisi var mı? ayrıca o gönüllü çalışmalara katılabilmek için en azından yol parası harcanması gerekiyor ve o akbil parasını denkleştiremeyenler var.

  yani orta yaş ve üzeri kesim oturduğu yerden genç nesile sallamasın. ya da sallasın ya. bunların genç nesli eleştirmesi genç nesil için gurur duyma sebebi olmalı bence.

  yurt dışına gitme meselesine gelince; bir komşumuzun eşi geçen sene amerika'ya gitti, orada iş kuran arkadaşı çağırdı. bahsettiğim adam rahat 50 yaşının üzerinde bu arada. komşumuzun anlattığına göre halinden çok memnunmuş. olay sadece yaş değil yani.

  son olarak, inadına o telefonları elimizden düşürmüyoruz gençler! o telefonlarla sadece sosyal medyaya girmiyoruz ki, ufkumuzu genişletecek şeyler de öğreniyoruz. siz teknolojiye adapte olamadıysanız bize ne.

  11 haziran 21:11

  4. gençliğe çemkireceğine öncelikle umutsuzluk ortamını yaratanlara bir bakması gereken kişi. baştaki adam bütün ülkeyi ablukaya almış, sesini çıkaranı tepeliyorlar. böyle bir ortamda kim ne yapacak da ülkeyi kurtaracak acaba? ilerde fişlenirim korkusuna desteklediğim partiye 20tl göndermeye cesaret edemedim ben, nasıl bir çözümden bahsediyor acaba kendileri?!

  11 haziran 15:44

  3. Ülke gençlerinin bulduğu ilk fırsatta yurtdışına kaçmasından oldukça rahatsızmış. Şikayet etmeyin, harekete geçin falan demiş. Tamam iyi dedin hoş dedin de, bir şeyler yapmaya çalışınca da terörist oluyoruz. Bu ülkede “çocuklar ölmesin” diyen öğretmen kadın cezalandırıldı kucağındaki bebeğiyle beraber. ülkeyi istediğimiz şekilde görmek isteyince fetöcü, terörist diye nitelendirilip Silivri’ye yollanıyoruz. Bundan haberi var mı acaba kendisinin?

  Bir Twitter kullanıcısı şey demiş; “bu ülkenin gençlerinin hiçbir şey yapmasına gerek yok. Hepsinin sizden alacağı var.” Doğru. 90 puan alıp atanamayan gencin de alacağı var sizlerden. 60 puan alıp sırf yandaş diye mülakattan geçip memur olan gencin sizden aldığı gibi. 

  11 haziran 12:49

  2. bak bak beylik laflara bak "şikayet etme yap!"mış. sanki gençlik ülkeyi, ekonomiyi, eğitimi, siyaseti bu hale getirdi tek suçlu zaten akıllı telefonlar canım, bizden önceki nesiller seçimleriyle din elden gidiyor diye 90 yıl önce kurulan cumhuriyeti ve demokrasiyi gün ve gün yozlaştırmış ve ülkede satılmamış kurum ve kuruluş bırakmamış gibi bizi suçluyorlar. sanki kaç bin üniversiteli işsiz var haberi yok, kaç milyon işsiz var haberi yok, ülkede bilim, teknoloji, sanayi, üretim gırla biz gençlik bir işin ucundan tutmuyoruz.

  boş yapma cem'ciğim yiyiciliğe devam et.

  ilgili medya:
  1
  11 haziran 12:39

  1. yahu bu adam ekrandan bas bas bağırıyor. ülkemizi kurtarabiliriz geç değil diyor. paradan anlıyor, teknolojinin ve sanayileşmenin tarımdan geçtiğini biliyor. cevher gibi bir beyin. para dedektifi programında her hafta ülkemizin içine düştüğü çukurdan çıkmak için çok önemli şeyler anlatıyor. diyorum ki kendisi gibi 10 kişi hükümetin başına geçse ilgili yerlerde bakan olsa. çok sinirleniyorum gerçekten geç değil her şeyin çözümü var. çok değerli bir insan inşallah dediklerini daha çok insan duyar. 

  13 ocak 20:23

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar