yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. sosis, patates vs sipariş vermiştik sosis milattan kalma enn küflü sosis ve patatesleri de sanki bilerek çürük seçmiş gibilerdi. eksik ürün getirdiler birazdan getireceğiz diyip fişi alıp gittiler. o an dalgınlıkla tamam demiştim. müşteri hizmetlerine ulaşılamıyor, markete ait olan numara yanlış olacak ki sürekli kapalı. allahtan yakın olan marketten sipariş vermiştik de annem sonrasında gitti düzelttirdi. bir daha da sipariş vermeyi düşünmüyoruz.

  4 mayıs 12:12

  10. Çalışanların ağır ürünler taşıdıklarını gördüğümden beri evime sipariş etmiyorum. Bugün "marketten gel al" özelliğini kullanayım dedim. Siparişimi 10.40 civarı Saat 16.00-17.00 arası teslim almak için oluşturdum.

  Yarım saat içinde ürün teslim edilmiştir bildirimi ve maili geldi. (Ürünü teslim almadığım halde.) Böyle bir şeyle karşılaşınca endişelendim tabii ki, acaba birisi mi aldı siparişimi diye. Müşteri hizmetlerini aradım. Bir problem olmamıştır, siparişiniz oradadır sadece o şekilde bilgi girimi olmuştur falan dedi. Siz bir an önce siparişinizi gelip alın diye yaptılar, olarak anladım ben. Zaten16.00-17.00 arasında musait olduğum için o saat aralığını seçmiştim, yani yaptıkları bana çok ilginç geldi açıkçası.

  Neyse ürünü almaya gittim az önce, 2 çalışan vardı, bir kişi kasadaydı diğer çalışan da ürünlerle ilgileniyordu. Siparişimi teslim almak için geldiğimi söyledim, verdiğim tek bilgi bu.

  İletişimlerinde hiçbir sıkıntı yok, nazikler iyiler. Fakat kasadaki çalışan (kasada insanlar ürünlerini satın almayı beklerken) "Hemen şuradaki ürünler sizin oradan alabilirsiniz." dedi.

  Kimlik kontrolü olmadan, kod dahi sormadan. (Müşteri hizmetleri ürünlerimin kodsuz alınma imkanının olmadığını söylemişti) Poşeti aldım, içindekileri kontrol ettim. "Bir eksik var mı?" diye sordular. "Yok, teşekkürler." dedim ve mağazadan ayrıldım.

  Zaten yüzümüze maske takıyoruz. Kafasına kapşonlu takmış, yüzünde maske olan herhangi bir kişi ben A'yım diyerek siparişleri rahatlıkla alıp gidebilir, özellikle de kasada bekleyen insanlar varsa. Bir daha CepteŞok uygulamasından "marketten gel al" adı altında sipariş vereceğimi sanmıyorum. (Bu arada ürünlerin fişi poşette yoktu.)

  Çalışanlara "Neden siparişimi teslim etmediğiniz halde teslim edilmiş gibi işaretlediniz diye sormadım." Çünkü çalışanlarla konuşmanın bir şeyi çözeceğine inanmıyorum. Müşteri hizmetlerine şikayet adı altında bir not iletildi, gerçi onun da bir şeyleri çözeceğine inandığım söylenemez. En azından böyle bir durum yaşarsanız, diye sizleri bilgilendirmek istedim.

  16 aralık 2020 13:06

  9. uzun süredir gözüme çarpan, bugün denemeye karar verdiğim sipariş uygulaması. siparişimiz bekle bekle gelmeyince çok da uzak olmayan markete gidelim dedik.

  marketin içi ana baba günüydü. öncelikle şube sorumlusu dışında kimsenin bir bilgisi yok uygulama konusunda. onun da iptal için herhangi bir bilgisi yoktu. böyle kimsenin bilgisi yok şube sorumlusu bize bakıyor biz ona bakıyoruz. saçma sapan bir durum. sonra zaten alacağımız şeyler markette mevcut olduğu için uzatmayıp alalım çıkalım dedik.

  adamın alnından(gizlinot: götünden de muhtemelen ama orayı görmediğim için bilemiyorum) damla damla ter damlıyordu uğraşmaktan. bir de araç tahsis etmemişler, kendi araçlarıyla götürdüklerinde de masrafları karşılamıyorlarmış. işe girerken yemek için belge imzalatıyoruz deyip bu anlaşmayı imzalatmışlar. bakın normalde işlerini yapan insanlara acımam, görevleri derim ama inanılmaz derecede kızdırdı beni bu durum. siparişimizi aldıktan 1 dakika sonra da uygulamadan bildirim geldi, eleman tarafından teslim edilmiş güya sipariş :)

  birazdan gidip appstoredan 1 yıldız vereceğim. memnuniyetsizliğim de buraya yazmak istedim, kullanıp mağdur olmayın.

  1 eylül 2020 22:35


  8. uygulamayı gördüm fakat indirmeyi düşünmüyorum. çok fazla bu tarz alışveriş uygulaması var telefonumda ve gına geldi artık. bir süre hizmet bedeli almayacaklarını düşünüyorum fakat ürün kitlesi genişledikçe ücret almaya başlarlar.

  2 temmuz 2020 17:44

  7. Annemin kolları ağrıdığı için markete gitmesini ağır ürünler taşımasını istemediğim için Bugün ilk kez kullandığım uygulama yaklaşık 10 adet ürün sipariş ettim ve yarısı tedarik edilemediği için getirilmedi madem ürün yoktu neden onlineda stoğu var görünüyor özellikle de ağır olan yağ ve deterjan tedarik edilmemiş muhtemelen personele araba tahsis etmek istemedikleri için sadece elle taşınabilir ürünleri Yolluyorlar getiren personele de çok üzüldüm şok evimize uzak olmasa da nispeten ağır bir poşeti (gizlinot: 6lı soda vardı )taşıyarak yaya getirmesi kabul edilebilir bir şey değil bir daha asla alışveriş yapmam bu konu da burada kapanır 

  2 temmuz 2020 14:53

  6. Anladığım kadarıyla, sipariş teslimi için ekstra eleman çalıştırmıyorlar. Şok, bim, a101 gibi marketler her mahallede az aralıklarla var olan market zincirleri. Bir zahmet evinden çıkabilecek kadar sağlıklı olan insanlar, çıkıp market alışverişini de yapsın. Engelli ve yaşlı vatandaşları ayrı tutuyorum tabi. Oruç açacak ablamız da, yemek yemeyi o kadar önemsiyorsa gidip kendi alsın madem. İnsanların bu şekilde sömürülüyor olmasına katlanamıyorum gerçekten. Kapitalist patronların onları ezip kullandığı yetmiyor gibi, bir de düşüncesiz ve bencil insanların saçma istekleri ve kaprisleriyle uğraşıyorlar. Şok marketi boykot ediyorum. Herkes insani şartlar altında çalışmayı hakeder

  14 mayıs 2020 01:13

  5. Uygulama güzel fakat eksik. Sipariş vermedim bu sebeple deneyimim yok. Neden sipariş vermediğime gelirsek eğer diğer yazarların girdilerinde belirttiği ve sosyal medyada gördüklerimden sonra asla sipariş vermemeye karar vermemden ötürü.

  Birisinin yazdığı şey şuydu: 10 kg toz deterjan sipariş etmiştim ve çalışan diğer siparişlerimle birlikte elinde taşıyarak getirdi.

  Kendim o şekilde asla taşıyamam, taşımam. Bu sebeple başkasına da taşıttırmam.

   duyarlı süslüler, cepteşok’tan sipariş vermemenizi rica ediyorum. Zaten gün içerisinde çok yoruluyorlar bir de elinde poşetle yürüye yürüye siparişlerimizi getirmeleri hiç insancıl değil.

  14 mayıs 2020 00:17


  4. Bir kere sipariş verdim sorunsuz geldi ancaak, siparişten bir gün sonra arabayla dükkanın önünden geçerken gencecik bir kadının öğlen sıcağında hem de iki elinde ağır poşetlerle yürüyerek teslimata çıktığını görüp şok oldum ve çok sinirlendim . Bir daha asla sipariş vermem kapitalizminiz batsın. Ayrıca şikayetvar.com'a da yazdım ne kadar tepki verirsek okadar iyidir zira o çalışanların tepki veremediği, verdirilmediği çok açık mecbur olmasa kimse bu şartlar altında çalışmaz

  13 mayıs 2020 03:30

  3. altyapısı henüz tamamlanmamış olan uygulamayı salgını fırsat bilip apar topar yayına açtılar. verebilecekleri hizmet kalitesi zaten besbelli. o yüzden uzak duruyorum. ne varsa internetten satın alıyorum artık. 3-5 günü buluyor kargonun gelmesi ama en azından kafam rahat. hatta sebze-meyveyi bile antalya'dan getittiriyorum :)

  13 mayıs 2020 00:17

  2. boykot ettiğim uygulama.

  şok market çalışanları sipariş ettiğiniz ürünleri taşıyarak ya da market arabası ile size ulaştırıyorlar, araba kullanımı yok. itiraz eden çalışanların ise çıkışını veriyorlar. maske, eldiven eksikliği de cabası. belki bilmeyen süslülerimiz vardır diye yazıyorum. çalışanlar hem reyonlarla, hem markete gelen müşteriyle, hem de temizlikle uğraştıktan sonra gelen siparişleri taşıyarak ulaştırıyorlar. bu servis için kurye gibi ekstra çalışanlar yok yani. düpedüz sömürüldükleri açık.

  ekşideki başlık için bkz. (link: https://eksisozluk.com/sok-marketleri-boykot-ediyoruz--6449995 tık)

  12 mayıs 2020 12:45