yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (74)
  • oylar (75)
  • medya (6)
  2

  74. Fungal akne tetikleyen yüz temizleyicisi. Geçen yıl ekim gibi almıştım. İlk kullandığım zamanlar da minik minik sivilcelenmeler olmuştu ama alışma süresidir dedim kullanmaya devam etmiştim ama geçmediğini görünce bırakmıştım. Agresif bir temizleyici olduğunu düşünmüyorum. Avene cleanance jel kadar Yüzü kurutmuyor sanki nemlendirici sürüyormuş gibi bir yumuşaklık etkisi var. Fındık kadar alıp elinizde köpürterek uyguluyorsunuz. Buraya kadar güzel ama dediğim gibi ilk kullandığım zamanlarda özellikle alnımda sivilcelenme yaptığı için bırakmıştım kullanmayı. Geçen hafta artık kullanayım bitsin hem de yüz temizleme jelimde değişiklik olsun diye cerave kullanmaya başladım. Birkaç gündür alnımda, çenemde, regli zamanı bile sivilce çıkmayan yanağımda sivilceler çıktı. Fungal akne denilen minik isilik gibi sivilceler. Gerçekten cildime verdiğim bütün emeği bir haftada çöp etti. Şimdi folliculitisscout sitesinden ürüne baktığımda içerisinde fungal akne tetikleyici PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate maddesi ve aynı zamanda fungal akneyle savaşan Propylene Glycolde var.

  10 haziran 10:59 10 haziran 11:10

  73. bir şişe bitirdiğim ve yüzüme aydınlık veren yüz temizleme jeli.

  yağlıya dönük karma cildime en iyi gelen temizleme ürünü oldu. pompalı şişede ve bir şişesi uzun süre idare edebiliyor bu sayede. diğer akne karşıtı temizleme ürünleri gibi aşırı kurutan bir ürün olmaması tercih sebebi.

  22 mayıs 01:34

  5

  72. yaklaşık 6 aydır kullandığım, yüz temizleme ürünü arayışlarıma son veren mükemmel üründür kendileri.

  öncelikle cildim hassas ve karma. kullanmaya başladığım zamanlarda yer yer sivilcelerim de mevcuttu.

  her sabah akşam düzenli bir şekilde kullanmaya başladığınızda ilk haftadan cildinize olan etkisini görüyorsunuz. yüzünüze bir aydınlanma geliyor ayrıca temizlerken de cildinizi kurutmuyor. bu ürünü kullandıktan sonra üşenip bazen nemlendirici, serum falan sürmesem bile gergin bir his bırakmıyor. hangi arkadaşıma tavsiye ettiysem memnun kaldı. ben trendyoldan 473 ml olanını 98 tlye aldım (aralık 2020). an itibari ile 104 tl gözüküyor. (link: https://www.trendyol.com/cerave/kopuren-temizleyici-seramid-icerikli-normal-yagli-ciltler-yuz-vucut-473ml-3337875597357-p-3748256 link)

  6 aydır sabah akşam kullanmama rağmen ürünü ancak yarıladım süslüler. alın aldırın kendisi tam bir f/p ürünü.

  15 mayıs 11:14


  2

  71. İçeriğinin değiştiği ve nazik olmaktan çokan bir temizleyici. Cildimi fazlasıyla kuruttu, yanaklarım yıkadıktan sonra kızarıyor ve sivilceler meydana getirdi bende. Büyük boy almıştım yazık oldu.  Simple kullanıyordum bundan önce o çok daha nazik ve uygun fiyatlı bir temizleyici. Tekrar simple alacağım ve bu da çöp oldu. Almadan önce tekrar düşüsün ve tabi hassas cildi olanlar uzak dursun. 

  15 mayıs 00:16

  70. Cerave genel olarak köpüren jel bir yüz temizleyicidir. Cildin doğal koruyucu bariyerini bozmayan ve nem dengesini korumaya destek olan bileşenler içeriyor : Seramid, Hyaluronik Asit ve Niasinamid gibi. Normalde yağlı ciltlere özel temizleyiciler ciltte kuruluk, gerginlik hissi yaratabiliyor. Ancak bu Temizleyici cildimi o kadar nazikçe temizliyor ki yıkadıktan sonra gerginlik, tahriş hissi oluşturmuyor.

  10 mayıs 12:15 11 mayıs 20:23

  5

  69. Çok da uzun olmayan bir zaman önce kendisi ile ilgili (link: https://www.suslusozluk.com/cerave-foaming-facial-cleanser?i=1212271 şu) girdiyi yazmıştım. Maşallah dediğimiz iki yıl yaşamamış. Bu girdiden birkaç ay sonra ürünün piyasada bulunabilirliği normal seyrine döndü. Ben de geçen ay büyük boyunu tekrar satın aldım. Şu an kullandığım ürün ile eskiden kullanıp çok memnun kaldığım ürün aynı değil. Bu yeni şişeye başladıktan kısa bir süre sonra yanaklarımda kuruluk ve gerginlikten kızarıklıklar ve kırmızı pütürler oluştu. Burun ve ağız kenarlarında pullanma başladı. Çene bölgem kurulukla karşılaşınca daha fazla sebum üretmeye çalıştığından sivilceler çoğaldı. Tanımadığım hiçbir yeni ürün yok rutinimde. Sorunun bundan kaynaklandığının farkındayım çünkü her kullanım sonrası ciltte rahatsızlık hissi ile hemen kendini belli ediyor. Ben zaten zamanında bu ürünü cildim hem kuru ve reaktif hem de sivilceli olduğu için tercih ediyordum çünkü bu iki soruna aynı anda cevap verebilen bir ürün bulmak zor. Yeni formülü ile bu ihtiyaçlarımı karşılamıyor ve yarardan çok zarar vermeye başladı. Elimde fazladan 400 ml ürün varken olmadı yenisini alayım diyebilecek rahatlıkta yaşamıyoruz bir çoğumuz. En azından formülasyonunun değiştirildiği piyasaya yeniden girmeden önce duyurulabilirdi ki kullanıcı küçük boyu ile bir şans verip duruma göre karar verirdi devam edip etmeyeceğine. Yazık olmuş.

  9 mayıs 15:24

  3

  68. cilt tipim: hassas, kızarık(yanak ve çene), sivilceye meyilli, kuru(kaşınan)

  bu ürünü çift aşamalı temizlikte ikinci aşama olması açısından almıştım. yağı güzel temizliyor, temizlik hissinde sorun yok ama benim cildimle iyi anlaşmadı. yüzümü yıkadıktan sonra yüzümde aşırı bir gerginlik ve kızarıklık artışı oldu, cildim daha da kurudu böyle olunca da cildime yanlış ürün olduğunu fark edip bıraktım. ürünü atmak istemedim ve vücut için kullanıyorum, menun kaldım, vücudumda herhangi bir hassasiyet yapmadı.

  yüzü için kullanacak , hassasiyeti olan süslülerin dikkat etmesi gereken bir ürün.

  4 mayıs 18:14


  1

  67. L'Oreal markalarından biri olduğunu öğrendiğimden beri kullanmak şöyle dursun, aklımdan bile geçirmediğim temizleyici. Keşke kolaya kaçmaktan vazgeçip, hayvanlar üzerinde test yapmayan markalara yönelsek artık. Dermoskin'in köpük temizleyicisi sivilceli, komedonlu, yağlıya dönük karma cildimi o kadar sakinleştirdi ve sorunlarımdan tamamen kurtardı ki, L'Oreal gibi hala cahilce eski cani alışkanlıklarından vazgeçmeyen, çağa ayak uyduramayan bir markaya kuruş kazandırmam bir daha. Dermoskin, cruelty free konusunda gri alanda, kendisi test yapmıyor, Çin'de satışı yok, tek şüphe tedarikçileri konusunda. Ancak test yaptığını %100 bildiğim bir marka mı, gri alandaki bir marka mı denirse, elbette bile bile zulme hizmet etmeyi seçmeyecegim.

  3 mayıs 22:53

  5

  66. Kaçıncı şişemi bitirdim inanın hatırlamıyorum dünyada yağlı ve karma ciltler için yapılmış en iyi temizleyicisi... İlk defa bir temizleyici yüzümdeki sebumu dengeleyerek yüzümü yemizledi. Düzenli kullanımda artık eskisi gibi yaldır yaldır parlamıyor cildim. Asla başka bir temizleme jeli almayacağım.

  3 mayıs 21:54

  4

  65. güzel temizleyen fakat cildi kurutup geren yüz yıkama jeli. bunu alırken yanında nemlendiricisini de almak gerekiyor.

  30 mart 21:06