sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • oylar (3)
 • medya (1)

4. Hafif, nemlendiren, cildi tahriş etmeyen bir temizleyici. Ürün gerçekten cildi temizlerken aynı zamanda yumuşak ve nemli bir his bırakıyor. Köpürmüyor olması beni hiç rahatsız etmedi, aksine daha rahat cildime masaj yapmamı sağladı. Benim güneş kremimi başarılı bir şekilde çıkarmaya yetti, cildimin irrite olmuş ve sürdüğüm her üründe kızaran burun çevresini rahatsız etmeyen nadir ürünlerden biri oldu. Şimdilik memnunum, kullanmaya devam edeceğim.

15 şubat 00:19 17 şubat 19:50

3. Tüm cerave ürünleri gibi içinde 3 çeşit ceramide ve ceramideın cilde geçmesi için cholestrol bulunduran, köpürmeyen, dolayısıyla kuru cildi germeme vaadinde, krem formda temizleyici diyerek tanımını yapayım.

Daha önce la roche posay'den effaclar h ve toleriane serisinden olmak üzere 2 krem temizleyici kullandım, murad'ın da krem bir temizleyicisini kullanmıştım. Murad ve effaclar h'ı tekrar almama sebebim içeriklerinde fragrance bulundurmaları. Fragrance, parfum gibi içeriklerin yıkanıp giden bir üründe bile cildime iyi gelmediğini fark ettim. Cerave hydrating facial cleanser ve la roche posay toleriane caring wash fragrance free.

Lrp'de bile hafif bir gerilme söz konusuyken, cerave hydrating facial cleanser asla kurutma cildimi. Tam da kurutmayan temizleyici yok sanırım diye düşünürken vaadini gerçekleştirdi, kış ayları için muhteşem bir seçim oldu benim için ancak şöyle bir handikapı var ki: makyajı geçtim, yalnızca güneş kremini bile temizlemiyor.

Normalde double cleansing yapıyorum, önce yağ formlu bir temizleyici ile güneş kremini söküp krem temizleyici ile cilt temizliğimi yapıyorum. Birkaç kez yağ temizleyici kullanma şansım olmadığında güneş kremini tek başına çok zor söktü, hatta ağız kenarlarında gözlerimin altında ne yaptıysam biraz kaldı, cildimi peçeteyle çekiştirmek zorunda kaldım.

Normalde 1 dakika masaj yapıyorsam, yağ temizleyicim olmadığında yani sadece cerave hydrating facial cleanser ile güneş kremimi akıtmaya çalıştığımda 2 dakika cildimde yavaşça ovaladım. İrrite oldu cildim ve tüm gün kaşındı, kabardı.

Ama hiç şikayet etmiyorum, öncesinde makyajınızı/güneş kreminizi çıkarttığınız sürece mükemmel bir temizleyici. 

11 ekim 2018 18:45 11 ekim 2018 18:47

5

2. 237 ml’lik küçük boyunu bulgaristan’da eczanede görünce aldım. Fiyatı 7-8 levaydı (~20-25 tl). İçeriği güzel ve nispeten temiz, gerçekten cildi tahriş etmeyen gıcır gıcır yapmayan hafif yapılı bir temizleyici. Kuru ciltlere tavsiye edilse de bence yağlı cildi olanlar da beğenecektir. Makyajı ya da güneş kremi gibi yoğun içerikli ürünleri çıkarmasını beklememek lazım. Daha çok sabahları ya da akşam ikinci adım temizlikte kullanılması daha doğru olacaktır. Türkiye’ye de makul bir fiyatla gelirse tavsiye ederim. 

14 haziran 2018 15:12

1. kuru ve dehidrasyon yaşayan ciltlere uygun, ince yapılı bir krem formunda, köpürmeyen bir temizleyici. cildi hassaslaştırmadan, nem bariyerini koruyarak temizlemeyi vaat ediyor ve seramid gibi içeriklere sahip. evladiyelik bir boyutta (sanırım 473ml idi) ve pompalı bir ambalajı var.

dehidrasyona oldukça meyilli bir cilde sahip birisi olarak gerginliğe hiç sebep olmayacak bir temizleyicinin var olduğuna dair inancımı yitirmiştim ancak bu gerçekten hiç germiyor, hiç kurutmuyor. vaat ettiği gibi nazik bir temizleyici, fakat sanırım buna bağlı olarak temizlemesi pek iyi değil. normalde temizlik rutinimde önce temizleme yağı sonrasında düşük ph'lı bir jel temizleyici kullanırım, bunu aldığımda yağdan sonra ikinci temizleyici olarak kullanmaya başlamıştım ki cildimde ufak yağ butonları belirmeye başladı. o yüzden şu anda eğer gün içinde cilt makyajı yaptıysam yağ+jel temizleyici, yalnızca güneş kremi sürdüysem cerave+jel temizleyici ya da sadece cerave (gizlinot: kullandığım güneş kreminin yapısına göre değişiyor açıkçası, ince yapılı bir güneş kremiyse sadece cerave kullanıyorum) ile temizliyorum. kendisini first cleanser'a terfi ettirdim yani, bu şekilde de daha çok memnun kaldım.

ben sabah uyandığımda yüzümü yalnızca su ile yıkamayı tercih ediyorum ama bu ürün sabahları da kullanmaya uygun nazik bir temizleyici. cerave şu an avrupa genelinde satılıyor sanıyorum ve fiyatlandırması amerika fiyatlarıyla yakındı (gizlinot: şu an amazon'da en büyük boyu 15.96$ olarak görünüyor, ben de aldığım yerde tl'ye çevirdiğimde yaklaşık 60tl civarı bir fiyattan almıştım) o yüzden türkiye'ye geldiğinde de fiyatlandırmasının aşağı yukarı o civarlarda olacağını düşünüyorum. (gizlinot: inanıyorum gelecek!!1)

12 haziran 2018 14:27