yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (34)
  • oylar (38)
  • medya (2)
  5

  34. İlk 3 5 kullanımda o kremsi histen nefret ettiğim daha sonra bayıldığım bir temizleyici oldu bu ürün.

  Ürün gramajına göre uygun fiyatlı, içeriği çok çok sade, kokusu çekici de itici de olmayan, kurutucu cilt ürünleriyle (örneğin retinol türevleriyle) iyi giden bir temizleyici. Eğer cildiniz aşırı hassas (gizlinot: Su değdiğinde bile acıyan, fazla tahriş olmuş, asit/soyucu kremlerden yanmış cilt ) değilse çok rahat kullanılabilir.

  Eksi yanına gelirsek ürünün temizleme gücü çok zayıf. İçeriği o kadar sade ve hassas ciltlere göre üretilmiş ki, iyi temizlik yapacak kadar sülfat koymamışlar. Bu ürünün ya sabahları ya da güçlü bir temizleyiciden sonra 2. Aşama olarak kullanılması daha uygun olacak gibi.

  21 eylül 16:06

  5

  33. ankara ayazına düşman, cilt bakım sapığına dost. sıcacık kollarıyla beni saran güvenli limanım.

  (bkz: seviyorsan git konuş bence)

  20 eylül 22:52

  5

  32. ilk aldığımda hiçbir şekilde kıymetini bilemeden kenara attığım, tekrar deneyip resmen pamuklara saracak kadar aşık olduğum temizleyici. önce içeriğine bakalım:

  Anti-acne: Phytosphingosine (akne önleyici, cildin üst tabakasında bulunan bir lipid)

  Antioxidant: Tocopherol (cildimizde yağda çözülen bir antioksidan, çok kolay emiliyor ve kolajen kaybını engelliyor)

  Cell-communicating ingredient: Phytosphingosine (cilt hücrelerimize nasıl davranması gerektiğini gösteren moleküller)

  Skin-identical ingredient: Glycerin, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phytosphingosine (cildimizde doğal olarak bulunan ya da cildimizde doğal olarak bulunan molekülleri taklit edebilen, feci yararlı moleküller)

  uzun süredir güzelce asit kullanıyorum. vaktinde retinol de kullandım. ben şimdiye kadar (gbkz: cosrx low ph good morning gel cleanser)'ın cildime verdiği gıcır gıcır temizlik hissinden çok memnundum ama artık görüyorum ki cildim gıcır gıcır temizlenmek istemiyor. gerim gerim geriliyor, kuruyor. ben de artık yüzüme bu hissin faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum. böyle ışıl ışıl, neme doymus ve yumuşak bir cilt daha güzel görünüyor gözüme. bunun için bir süredir cildimin nem bariyerini onarmaya yönelik bakım yapıyorum. vaktinde 'uff bu ne, hiç temizlemiyor bu' deyip bir kenara attığım icin koskoca 473 ml kutu aile evinde kaldığından, gidip 236 ml boyunu aldım. makyaj ve güneş kremi sürdüğüm günler yağ bazlı temizleyiciyle birlikte çift aşamalı, diğer günler tek basına kullanıyorum. inanılmaz memnunum. çok nazik, çok ferah ve yüzümü yıkadıktan sonra nemlendiğini hissediyorum cidden. makyajımı yağ bazlı temizleyici ya da direkt squalane yağı ile çıkarıyorum ve o yağları komple temizliyor cildimi germeden. hassas cildimi asla yakmıyor, kurutmuyor.

  10/10 temizleyici, bir daha bırakmam.

  7 eylül 01:00


  3

  31. Çift aşamalı temizlik için uygun değil. Cildimi temizlediğini hissetmiyorum. Hele temizleme yağından sonra uygulayınca sanki yağı cildime iyice gömüyor gibi hissediyorum. Yalnızca sabahları kullanmaya başladım bu yüzden.

  Bundan önce la roche posay toleriane innovation temizleyicisini kullanıyordum. Elimdekini bitirdiğimde yine lrp'ye döneceğim.

  25 ağustos 13:48

  1

  30. Asla tam temizlemeyen temizleyici. Göz makyajımı yağlı temizleyiciyle temizledikten sonra kalan siyahlıkları bile temizleyemeyip yaydı. İki seferde ugrasacaksam hiç tercih edemem bidaha.

  24 ağustos 22:32

  29. Kuru ciltliyim, yüzümü germiyor ve kullandıktan sonra nemlendirici sürme ihtiyacı duymuyorum. Hatta sonra fark ediyorum gün içinde krem kullanmadığımı. Yapısı krem gibi, köpürmüyor. Bir pompa alıp yüzüme dağıtıyorum hafifçe ovalıyorum. İlk kullandığımda temizlemiyor gibi hissettim ama duruladığınızda tertemiz ve yumuşak bir sonuç bırakıyor.

  3 temmuz 00:11

  4

  28. elimde en büyük boyu var, tam cilt tipime uygun diye satın aldım. ürün gayet güzel fakat zerre köpürmediği için ve cildime nemlendirici yediriyormuşum gibi bir yapısı olduğu için asla cildimi temizlenmiş hissetmiyorum. kuru ciltler bayılarak kullanacaktır çünkü cildi hiç irrite etmiyor ve gerçekten yıkayıp kuruladıktan sonra bile nemlenmiş bir cildiniz oluyor. ben daha çok temizledikçe beyazlaşan temizleyicilerden hoşlandığım için bir daha satın almam, zaten cf bir marka olmaması da cabası.

  11 mayıs 18:28


  4

  27. bu ürünü bir aydır kışları kuruyan cildime double cleansing sırasında kullanıyorum. ilk birkaç gün sivilcelenme yaptığını düşünmüştüm fakat regl dönemindeydim, muhtemelen ürünün suçu değildi. ürün çok güzel nemlendiriyor. ne kadar iyi temizlediğinden emin değilim fakat peelinglere nemlendiricilere rağmen kasımdan mart ayına kadar pul pul dökülen cildime çok iyi geldi:)

  5 mart 09:43

  4

  26. Cildim kuru, hassas ve sivilcelenmeye meyilli. Bu üründen önce köpüren temizleyicisini kullanmıştım ama cildimi çok fazla kuruttuğunu hissettim, cilt tipime uygun olmadığını düşündüm o yüzden köpüren temizleyiciyi tekrar satın almadım.

  Cerave ürünleri ile iyi anlaştığımı düşünüyorum o yüzden daha az kurutan bu temizleyiciyi aldım. Cildimi iyice temizlemesi için 2 defa temizleme yöntemiyle temizliyorum ve gerçekten cildimi iyi arındırıyor. Çok fazla kullanacağımı tahmin ettiğim için 473 ml boyutlu olanı aldım. Makyaj yaptıysam daha fazla temizleme ihtiyacı hissediyorum. Eğer sabah da temizlemek için kullanacaksam sadece 1 pompa kullanmak bana yeterli oluyor. Pompalı olmasından, iyi temizlenmesinden, kurutmamasından, parfümsüz ve nemlendirici içeriğinin olmasından çok memnun kaldım.

  24 şubat 16:04

  5

  25. Bu yüz yıkama ürününü geçen sene kış aylarında artık yüzümü yıkadıktan sonra gergin bırakmayacak bir ürün arayışına girmemle kullanmaya başladım ve o günden beri de rutinimde kullanıyorum. Cilt tipimden bahsetmem gerekirse kuruya dönük normal tipte bir cildim var. Ürün aslında gerçekten nazik bir ürün bu da içerisinde sert temizlik içeriklerinin bulunmamasıyla alakalı ve bunun yanında gerçekten nazik temizleyici içeriklerle beraber nemlendirici içeriklerin de bulunması gerçekten çok güzel ve yıkadıktan sonra o gergin hissi yaşamaya engel oluyor. Bu bahsettiğim sebeplerden dolayı köpüren, içerisinde sert temizlik içerikleri olan ürünler gibi bir temizlik yapmıyor aslında. Bu ürünün en efektif kullanım şekilleri şunlar olabilir bana göre; eğer sabah çok yağlı bir ciltle uyandıysanız veya yine de yüzünüzü yıkama ihtiyacı hissediyorsanız, benim gibi sivilce problemlerinden dolayı retinoik asit veya roaccutane gibi tedavi sürecinde olduğunuz için cildiniz ekstra hassassa sürekli olarak, cildinizden öncesinde yağ bazlı bir temizleyici yardımıyla güneş kremi makyaj vs.için temizlik yaptıysanız yine gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Seramit vs gibi bu ürün için pazarlama konseptleri bence ciltte 1 dakika duran bir ürün için tercih sebebi olmasa da diğer piyasadaki nazik köpürmeyen ürünlere göre fiyat performans olarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. 

  23 şubat 23:17