yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (105)
  • oylar (128)
  • medya (6)
  4

  105. birkaç ay önce kullandığım nemlendiricime daha uygun fiyatlı bir alternatif ararken karşıma çıkan bir f/p ürünü.

  kolay kızarabilen, biraz da akneye meyilli cildimde hiçbir iritasyona sebep olmadı. bu ürünle ilgili kafamdaki tek soru işareti gözeneklerimi tıkayıp tıkamadığı. onun dışında nemlendiriciliği kış aylarında yüzümü yumuşacık yaptı. yaz için belki biraz ağır kalabilir.

  karma ciltli olmama rağmen cildimi iyi nemlendirmeyi sevdiğim için ben memnun kaldım fakat daha hafif ve hızlı emilen nemlendirici arayanlar beğenmeyebilir. 

  2 nisan 20:01

  5

  104. içeriğinin temiz olması ve güzel etken maddeler içermesi nedeniyle eczaneden alışverişim sırasında görüp 24 tlye 50ml'lik boyunu edindiğim nemlendirici. 3 gündür sabah akşam kullanıyorum ve verdiği kadifemsi his çok hoşuma gitti. Yalnızca anlık değil verdiği nemin uzun süre yeterli olduğunu gözlemledim. Cildim kendimi bildim bileli karma iken son 1 senedir normal olduğunu söyleyebilirim. Ancak cildimde bazı kuru bölgeler olabiliyor dönemsel olarak. Yıllar önce yaşadığım kaşıntı ve döküntü ile birlikte seboreik dermatit tanısı konmuştu. Ara sıra azabiliyor. Bu tarz ataklar yaşadığım dönem la roche posay cicaplast baume b5'i geceleri maske gibi kalın şekilde uyguladığımda cildimi anında toparlıyor. Onun yeri ayrı her zaman elimin altında olmasını isteyeceğim türden yoğun iyileştirici ve onarıcı bir mucize kendisi.

  Cerave ise günlük nemlendirici arıyorsanız risksiz ve güzel bir nemlendirici bence. Zaman zaman sorunlu olabilen, kızarık, hassas cildimde hiçbir reaksiyona sebep olmadı. Sivilce sorunum vs yok. Bu kadar uygun fiyata böyle bir performans beklemiyordum açıkçası. Biterse büyük boyunu alırım kesin. Yapısı için yoğun denilmiş, ilk ele alındığında yoğun gibi gelse de sürdükçe çok çabuk ciltle bütünleşip ciltte çok hafif hissettiriyor. Bu nedenle katılmıyorum yoğun olduğuna. Her cilt tipini mutlu edebilecek bir nemlendirici olduğunu düşünüyorum. Tavsiye ederim.

  29 mart 00:23

  5

  103. bu fiyat segmentinde olup ikinci sırasında parafin bulunmayan başka bir krem var mı bilmiyorum.

  bu yoğunlukta ve koyulukta olup cilde sürdükten sonra bu kadar rahat dağılan ve emilen başka bir krem var mı bilmiyorum.

  nemlendirmesi bu kadar kalıcı ve uzun süreli olup da ciltte yağlılık ve ağırlık yaratmayan başka bir krem var mı bilmiyorum.

  normal bir yüz kremi miktarında sürüldüğünde kesinlikle rahatsız edici bir hissi yok, ama ben biraz kış günlerinde rahat etmek için bol sürüyorum ve evet bol sürünce biraz yapış yapış kalıyor, ama beni yapış yapışlığından rahatsız etmeyen ilk krem bu oldu. biraz böyle bariyer oluşturan bir hissi oluyor bol sürünce. çok kuruysa cildiniz bazen böyle vazelin sıvarsınız iyileşsin diye, o gibi. ama tabii bu vazelin gibi sadece bariyer oluşturmaz aynı zamanda altını da onarıcı etkisi var.

  elini atınca topak topak eline gelmez. çok rahat ve nemli his bırakır. gece sürersin sabah cildin nemlidir. daha ne olsun. en büyük boyunu bittikçe satın alacağımdan eminim.

  seramid içeren çok krem yok, olanlarda da bu etkiyi görmemiştim. bunda seramid oranı diğerlerinden çok yüksek tabii. ayrıca formülasyon ve diğer içeriklerin rahatsız edici olmamasıyla ilgili sanırım ciltteki duruşu. çok etkili, çok iyi. ömürlük kullanıcısı olacağım sanırım. (gizlinot: ne övdüm ya)

  bu arada kuru ciltliyim, ve nemlendirmesini çok çok başarılı buluyorum. verim alamayan süslülerin öncesinde kullandıkları ürünlere dikkat etmelerini, silikon veya yağ tarzı içerikli serum ya da toniklerin üstüne sürüyorlarsa, bu tarz bariyer oluşturucu silikon / yağ / parafin tarzı ürünün üstüne sürdüğünüz kremin cildin altına ulaşamayacağına dikkat etmelerini öneririm.

  25 şubat 23:38 25 şubat 23:41


  3

  102. Benim aşırı kuru cildime yetmeyendir. (gizlinot: Şöyle ki bence cildim normal ama bunu süren herkesin beğenip yeterli bulması kendimi sorgulamama neden olduğu için aşırı kuru diye belirteyim. Fakat asla pul pul da dökülmez cildim onu da belirteyim.) ha li tonik üstüne altına, 7 tonik yöntemi ile, yüze pıt pıt hareketlerle vs vs her şekilde denedim bende mum gibi yüzeyde kalıyor. Halbuki ben tüm dünyada övülünce yüzümü ışıl ışıl yapmasını beklemiştim. Bence normal, karma hatta yağlı ciltler sevebilir ama kuru ciltlerin asla tatmin olacağı bir ürün değil. Sabahları yüzümü yıkarken bildiğiniz hissediyorum elimden kaydığımı. Bu sefer kırutmuyorum ki nemli nemli belki sabah etkisini görürüm diye. Hayır o da olmuyor su kuruyunca yine gergin cilt. Üzgünüm keşke işime yarasaydı. 

  17 şubat 11:49

  4

  101. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ben bu kremi duştan sonra (gizlinot: Her gün duşta yüz temizleme köpüğüyle yıkıyorum ekstra yıkamiyorum yüzümü ) yüzüm tam kurumamışken bolca maske sürer gibi sürüp emilmesini bekliyorum, (gizlinot: Dolayısıyla bereketsiz oldu ama fiyatı uygun zaten, yetmiyor napayim ;( ) tamamen emildiğinde Anca yeterli geliyor hatta unutmazsam birkaç saat sonra tazeliyorum. (gizlinot: İnsan gibi sürüyorum bu sefer) Sonuç olarak aşırı kuru cildime yeterli gelmedi ama bu benle ilgili bir sıkıntı, normal ve kuru ciltler beğenecektir; kullandığım çoğu kreme göre daha fazla nemlendirdi. Harici olarak iritasyon vs yapmadı, yapış yapış veya yağlı bir yapısı yok, makyaj altına da kullanabiliyorum. (gizlinot: Çoğu kişi kullanmıyor sanırım bende sıkıntı olmadı) 35 tl gibi bir fiyatı var zaten daha fazla nemlendiren alternatifini bulamazsam bunla devam ederim.

  17 şubat 09:42 17 şubat 10:40

  100. bioderma atoderm kremin bir tık hafifi gibi geldi bana. nemlendirmesi atopik bir cilt için tek başına yeterli olmasa da çeşitli serumlarla birlikte durumu toparlamak için fena değil. gece rutinime dahil ettim, sabaha bebek gibi bir ciltle uyanıyorum. sabahları da makyaj altına sürüyorum, fondötenin kusmasına sebep olmuyor.

  13 şubat 22:46

  99. aşırı kuru cildim için 50 ml olanından almıştım. aynı markanın (link: https://www.suslusozluk.com/cerave-moisturising-lotion?i=1234271 losyonu) burun üstü ve kenarlarındaki egzamalarıma kötü gelmişti ancak krem olanı losyonun tahribatını dindirdi. egzamalı yüzüme iyi geldi diyebiliriz. yüzümü pamuk gibi yumuşacık yaptı. losyona göre daha yoğun bir yapısı var. yüz ve boyun için bunu kullanmaya devam edebilirim gibi duruyor.

  13 şubat 20:45


  5

  98. İki haftadır sabah akşam kullanıyorum. Çok başarılı her evde olması lazım. Cildim atopik kuru ve hassastır. Cildimdeki kaşıntıyı hissetmiyorum artık. Pul pul görüntüyü aldı. Yapısı biraz yoğun gibi. Losyonunu da almak istiyorum. Bioderma kremde kullanıyorum ama bioderma biraz yagli ve yapış yapış bırakıyor. Cerave daha başarılı bence. Ömür boyu alacağım bir krem olacak gibi.

  12 şubat 17:33

  5

  97. bir süredir düzenli olarak sabah/akşam kullanıyorum ve çok memnunum. kuru bir cildim var ona rağmen kullanınca gün boyu yüzüm nemli ve yumuşacık oluyor. indirim takip edilip kesinlikle alınır. (gizlinot: dermoeczanemde yüz yıkama jeli ile beraber 130 tl )

  12 şubat 11:40

  96. hakkında olumsuz bir söz söylemek çok zor. online marketletde fiyatı 50 küsür liraya kadar düşebilen bu ürün, fiyat performans bakımından kendi kulvarının en iyisi. türkiye pazarına biraz geç girmiş olmalarına rağmen tanıdıklarımın çoğu bu kremi tercih ediyor.

  30 ocak 10:57