yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (3)

  1. bugün 4 aralık 2019. bugün ankara adliyesi 31. ağır ceza mahkemesi'nde, şule çet'in vicdansızca öldürüldüğü olayın karar duruşması görülüyor. bundan 15 gün önce de güleda cankel eski erkek arkadaşı tarafından öldürülmüştü. ve dün, 3 aralık 2019'da, gencecik bir kadın evinin önünde vahşice öldürüldü. ceren özdemir. ceren, güleda cankel için sosyal medyada paylaşımda bulunmuştu. ve şimdi kendisi öldürüldü.

  unutmayın, kasım ayında tam 39 kadın vahşice katledildi. 2019 yılında tam 390 kadın vahşice katledildi. ceren'in fotoğraflarına bakıyorum dakikalardır, gülüşüne, hayat enerjisine, o güzel yüzüne. unutmamalıyız ceren'i, güleda'yı, şule'yi, özgecan'ı, emine bulut'u. unutmayın. ölmek, öldürülmek istemiyoruz. biz kadınlar, bu ülkede sadece yaşamak istiyoruz. gülmek, gezmek, eğlenmek, sevmek, sevilmek istiyoruz. hoşçakal ceren, ve hepimizi affet. hepimiz suçluyuz.

  4 aralık 2019 11:22 4 aralık 2019 11:23

  2. genel düzeltme yapıyorum çünkü ilk gelen bilgilere göre ceren'i sürekli mesajla taciz eden kurye veya kırtasiyeci olarak biliyorduk(ki allah belasını versin mesajla kızı sürekli taciz ettiği söyleniyor).İsminin m.d olduğu bilgisi vardı ancak bilgiler yanlış çıktı ve cinayet ile alakası olmadığı kesinleşti.Ancak polisin onayladığı bilgiler doğrultusunda katilin ö.a isimli bir şahıs olduğu söylendi.Ordu ve çevresinde yaşayan herkesin dikkatli olmasını ve görürseniz bu haysiyetsiz yaratığı polisi aramanızı rica ediyorum süslüler.En kısa zamanda yakalanıp hakettiği yerde çürümesini bekliyoruz.Başta yanlış bilgileri sizinle paylaştığım için özür dilerim...

  Edit:arkadaşlar katil zanlısı yakalandı.Sorgu için emniyette.Ordu otogar çevresinde bulundu ve iddialara göre bir polisi bıçaklamış.

  ilgili medya:
  1
  4 aralık 2019 11:41 4 aralık 2019 16:57

  3. Ya artık dayanamıyorum, bu kansızların bu güzelim, gencecik kızları katletmelerine dayanamıyorum! Hiçbir suçları yokken ki olsa bile hiçbir suçun cezası ölüm değildir, bu kızların öldürülmesine tahammül edemiyorum. Bu nasıl zihniyet ya bunlar insan olamaz. allah kahretsin bunları bu ve bunun gibi beyinsizlerin allah binbir türlü belasını versin. Bizim burda elimiz kolumuz bağlı. Yıldırıcı ceza yok, iki gün konuşup unutuyoruz. Güledanın katledilmesiyle ilgili tweet atmış ceren. Aklına, kendisnin de başjna gelebileceği gelir miydi? Hiç sanmıyorum.  sıra bize gelir mi bizi teğet mi geçer bilmiyoruz bekliyoruz sadece. Lanet olsun bu coğrafyada kadın olmaya! Lanet olsun bu insanlara! Yeter ya.

  4 aralık 2019 12:17 4 aralık 2019 12:19


  4. Gündemde ,Süslü sözlük akışında bir yeni isim daha.. yaşam hakkı elinden alınmış , vahşice katledilmiş bir kadın daha. Şule, Emine , güleda, Ceren.... bitmiyor , korkuyorum. Ölmekten, öldürülmekten korkuyorum bir kadın olarak. Sırada burada kimin ismi olacak korkudan geberiyorum. Yeter bitsin artık !

  4 aralık 2019 12:35 4 aralık 2019 12:35

  5. gülmeyi bilmeyen bir cani tarafından gülüşü söndürülmüş genç bir balerin, bir kadın. haberi gördüğümden beri elim ayağım titriyor sinirden. lütfen kardeşlerinize, çocuklarınıza kadın ya da erkek olmayı değil, insan olmayı öğretin ki böyle güzel insanlar hayattan koparılmasın; kendini "erkek" diye tanımlayan mahluklar tarafından.

  4 aralık 2019 13:12

  6. artık her gün geliyor böyle haberler, utanıyorum insanlıktan. tam şule için adalet bugün yerini bulacak derken güzel cerenin aramızdan ayrıldığı gün oldu. bir insanın kalbine bıçak sokacak kadar kin ve nefret dolu hasta ruhlu insanlar her yerde. yarın seni yada beni, bir sevdiğimizi sırf canı istiyor diye öldürebilir. artık daha fazla organize olmalı, sesimizi çıkartmalıyız en azından caydırıcı cezalar almalılar şulenin katilleri önce serbest bırakılıp, sosyal medya ayaklanmasıyla tekrar tutuklanmıştı unutmayalım. Maalesef adaleti sosyal medyada arar olduk, pes etmeyelim.

  Mekanın cennet olsun güzel ceren! Allah ailene bu acıya dayanma gücü versin.

  4 aralık 2019 13:34

  7. şulenin katillerinin aldığı cezaya sevinirken, şimdi ceren için yanıyor yüreğimiz. bitmiyor ,bitemiyorlar. gün geçmiyor ki tecavüz, hayvana tecavüz,taciz ,pedofili den geçilmiyor. peki sonuç ne ? kimin elinde tutlacak birşeyi var ? şule nin babası belki 1 cm rahatladı ama bu ceza şule yi babasına getirecek mi ? bu ülke de çok yanlış şeyler oluyor. kimse de 'noluyoruz ya ' demiyor. ülkecek bu sorunları bitirip çözmemiz lazım. ayan beyan ortadan olan tecavüz ve cinayet için bile dava 1 senedir sürüyor. sadece halı altına süpürüyoruz . bu kadar ananın babanın suçu ne ? bir evlat kolay mı yetişiyor. allah bin türlü belanızı versin .

  4 aralık 2019 15:18


  8. Böyle güzel bir cana kıyacak kadar kötü olan varlıklar ile bu dünyada yaşamaktan korkar oldum. Biliyorum hiçbir şey zamanı geri getirmeyecek.. ama umarım en büyük ceza verilecek bu vahşete. Çok ama çok üzgünüm..

  4 aralık 2019 15:23

  9. Kaç saattir şule çet’in katilinin müebbet haberini okuyup okuyup şule’nin ruhunun biraz da olsun rahatladığını düşünerek ağlamamak için kendimi zor tutuyordum ki ceren kardeşimizin haberini görünce artık göz yaşlarımı tutamadım, ofiste bildiğin ağlıyorum şu an sözlük. Ne desek ne yazsak boş. Bu olayların sonu da yok anlaşıldı. Her geçen gün daha mutsuz daha korkak yaşayacağız. 

  Daha ceren’in instagram storysi duruyo; allah’ım delireceğim.

  4 aralık 2019 16:05

  10. Ah Ceren o kadar güzelsin ki Şule, Özgecan, Helin, Güleda ve daha adını sayamayacağım binlercesi gibi.. Annesinin babasının bakmaya kıyamadığı, bu günlere getirmek için kim bilir neler çektiği canlara kıymak bu kadar kolay mı gerçekten ya ? Benim evde beslediğim kuşun tırnağını keserken bile canını acıtacağım diye aklım çıkarken siz nasıl oluyor da bir insana bile isteye böyle vahşice davranıp canını alıyorsunuz? Gerçekten aklım mantığım vicdanım almıyor o kadar kötüsünüz ki kötülüğünüzü anlatmaya yetecek hiçbir kelime yok.

  4 aralık 2019 16:45