yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • medya (0)

  5. instagram üzerinden takibin daha faydalı olduğunu düşünüyorum. öyle çok daha iyi etkiler alıyordum yaşantıma. 3-3.5 yıl önce kısa bi dönem çalışmaya çalışmıştık ama pek olmadı. etik, akademik vb. herşeyi anlayabiliyorum, akademi dünyasına yabancı hiç değilim ama diyet yönetme sistemi için aşırı self disipline ve duygusal yeme gibi çok ciddi her türlü sorununuza direnç gösterebilir bünyeniz olması gerekiyor, e bu varsa sorunu zaten çözersiniz. rüzgarda savrulan bir balon gibi hissetmiştim çalışırken, sorununun sen zaten farkındayken bu kadar serbestlik en azından bende pek işe yaramamıştı.

  23 ocak 09:42

  4. Kendisini o kadar uzun zamandır takip ediyorum ki bir şeyler yazmak istedim. 

  Ceren ile ilgili üç şeyi takdir ediyorum. Birincisi gerçekten çalışkan ve dürüst birisi yani en azından dışarıdan öyle görünüyor. İkincisi, buse terim gibi high society danışanları olsa da tek bir gün bile diğer diyetisyenler gibi aşkım canım cicim diye hava atmadı. Üçüncüsü ise, yeni yeni video ekleyip podcast ve youtube kanallarına konuk olmaya başladığından beri konuşması ve ses tonu inanılmaz derecede eleştirildi ama kendisi bunları umursamadı ve podcast yapmaya başladı. Umursamamasının en önemli nedeni yıllardır terapiye düzenli gitmesi diye düşünüyorum (kendisi belirtti). 

  Takdir etmediğim durumları çok daha fazla; ilki sürekli olarak türk eğitim sistemine ve diyetisyenlere saldırması. Kendisi de cok iyi biliyor ki her meslekte iyi ve kötü olanlar vardır. Ancak bu diyetisyenlikte biraz daha fazla. diyetisyenlik öğrencilerini önce kötü hissettirip sonra da çıkın çıkın gelin ben mentörlük veriyorum demesinde kötü niyet arıyorum. Ayrıca danışanların çarşaf çarşaf geri dönüşlerini yayınlıyor ama mentörlük alanlarla ilgili hiçbir sey yayınlamadı. Gerci ben ceren'den mentörlük alsam kesin moralimi bozup beni terapiye başlatır:/ ondan mentörlük aldıgını öğrendiğimiz tek kisi de podcastine konuk aldığı kisi, ee o da meslek değiştirmis 😅 

  Diğer sevmediğim kısım da sürekli kendisine inanılmaz danısmanlık taleplerinin oldugunu söylemesi ancak Google a baktıgımızda sadece 30 yorum girilmis yani 8 yildir danısmanlık verip binlerce kisiye dokundugunu söyleyen birisi ve sadece 30 olumlu yorum yazılmıs yarısı da yanında calıstırdıgı diyetisyene 😅

  Kimse işiyle ilgili olumsuz şeyleri paylasmadıgı icin ceren de tabi ki paylaşmıyor. Eksi sözlükteki olumsuz yoruma kadar ceren her zaman danısanlarıyla ilgili en dogru kararı alan diyetisyendi.  Ancak o yorumdan sonra kendisi de ben de insanım arada hata yaparım diye post yayınladı :d 

  Aklıma takılan diğer bir konu kankası kardelen'in sezgisel yeme ve kilo verme birliktr calısılmaz demesi ama ceren'in de bunları birlikte calısması.. yani kardelen bu kadar karsıysan kankanı uyarsana:d 

  Kısacası bana temelsiz özgüvenli, şımarık, dürüst, çalışkan, yüksek egolu gelen beslenme uzmanı. Her şeye rağmen, takip edilmeli diye düşünüyorum 

  16 ocak 20:52

  3. duygu özaslan'ın gündemi çok işgal eden bedeni ve ona ilişkin sorunlarla, aynı zamanda maruz kaldığı kadar hizmet ettikleriyle de ilgili kafa açıcı bir gönderi yayınlamış olan beslenme uzmanı.

  (link: https://www.instagram.com/p/CCwDfvoBwNd/ )

  "Sadece zayıfın ya da belli bir standarta uyanın güzel kabul edildiği bir ortamda büyüyen bir insanın maalesef bu güzellik algısını içselleştirmesinden dolayı bedenini kabul etmekte zorlanması anlaşılabilir olsa da, canla başla yeme bozukluğu yaşamasına rağmen bedenini değiştirmek için çabalamak zorunda hissetmesi normal değil. Kendini kilolu halinden farklı göstermek istemesi ya da zorunda hissetmesi de anlaşılır olsa da aslınsa normal değil. İşi güzellikle alakalı olsa bile."

  ben bir alıntı yaptım. uzunca bir paylaşım, bence her kelimesi okunmaya değer.

  17 temmuz 2020 22:26


  2. isteğimi kırmayıp başlığı açan laceofmercye çok teşekkür ederim. Efendim Ceren Yavuz Boğaziçi Üniversitesi kimya bölümü mezunu bir beslenme uzmanı. Sporcu beslenmesi konusunda uzman bildiğim kadarıyla.

  Benim onunla tanışmam intagram sayesinde oldu. Tanıdığım günden beri iyi ki tanımışım diyorum çünkü bildiğim her şey değiştirdi beslenme konusunda.

  Ceren daha çok beden algısı hakkında değiştirdi benim fikirlerimi. Her zaman tek bir doğrunun olmadığı, insanın kendi vücudunda mutlu olması gerektiği, kişinin değiştirebileceği noktalarda ufak değişimlerle vücudumuzu değiştirebileceğimizi anlatıyor. Bu konuda benim gibi vücuduyla takıntılı bir insanı bile etkiledi ve değiştirdi. kendimi kalın belim, geniş omuzlarım ve kısa boyumla kabul ettim :)))))

  yani kısaca süslüde sağlıklı beslenmekle alakalı pek çok arkadaşımız var onların Ceren i öğrenmesini ve onun bilgilerinden yararlanmasını istedim. Umarım faydalı olur ve en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

  Bu arada Ceren en son çıkan makalelere göre yayınlıyor blog yazılarını ve instagram postlarını öyle herkesin sayfasında göreceğiniz genel bilgiler pek bulunmuyor, bu açıdan da çok iyi çünkü yenilikçi bir yön var yazdıklarında:)

  23 aralık 2015 15:53

  1. (link: http://iyibesleniyihisset.net/ blogu) (link: https://www.instagram.com/cerenyavuz/ instagram hesabı) (yazar: milikiki) nin isteğiyle başlığını açmış bulunmaktayım. ben milikikiden öğrendim sağlıklı beslenmeyi. ve beni yönlendirdiği kişi ceren yavuzdu. doğru bilinen yanlıslar konusunda, kendimize karsı daha hosgörülü olmamız konusunda gercekten yardımcı oluyor. ben kendimi cok sıkıyodum neden bunu yedim bunu yemedim neden su saatte yedim of pof vs diye. kendisini okuduktan sonra bunlar gecti. kendisine ingilterede yasadıgı icin cok özeniyorum. gecen gun yagmurun altında 10 km koşmuş şaşkın surat buraya. hayranım kadına. ama bizim gibi normal sıradan bir insan. ben elitim havalarında değil. samimi bir insan. saglıklı beslenmek zayıflamak isteyen süslülerimiz bakmanızı kesinlikle öneririm. zaten milikiki de daha cok kisinin öğrenmesini istedigi icin baslıgın acılmasını istedi. ayrıca ne yapacagınızı bilemez haldeyseniz milikiki yi de öneririm eheheh.

  23 aralık 2015 14:54