yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • oylar (17)
  • medya (4)
  1

  49. Benim aldığım eksfolyasyon yapan versiyonu değil,normal ayak maskesi. Güzel nemlendiriyor,yumuşatıyor ama sadece günü kurtaran bir ürün daha fazlası değil.İçerisinde salisilik asit var demişler,asıl alma sebebim buydu çünkü dermatologlar deri kalınlaşmasıyla giden hastalıklarda keratolizis yapsın diye salisilik asit kullanıyorlar.Gelgelelim bu ürüne salisilik asit koymamıslar bence sadece koklatmıslar çünkü incecik bir soyulma bile yaşamadım maalesef.Pedikür masrafından kaçayım diye aldım ama sonuç olarak yine tıpış tıpış pediküre gittim,yumuşatma işini zaten scholl ayak kremim de çok güzel yapıyor ayrıca tek kullanımlık değil.Sonucu olanını belki denerim ama ben bu ürünü tekrar satın almam

  11 ekim 18:53

  48. Exfoliate etkili olanı iki hafta önce kullandım ve gerçekten mükemmel oldu. Ayaklarım biraz sıkıntılıydı ve mantar sorunu yaşıyordum doktora gidip ilaçlarımı aldım ve kullandım ama yan etki olarak kırmızı noktalar çıktı o dönemde bu maskeyi ve etkilerini paylaşan bir gönderi gördüm denemek istedim. Aslında aklımda tonlarca soru işareti vardı alırken mantarlarımda alerjik etkiye yol açar mı, gerçekten vaatlerini yerine getirir mi diye ama yine de aldım öünkü gerçekten ayaklarım problemliydi. Maskeyi direk kullandım ama önce maskenin arkasında yazdığı alerji testini yapın özellikle de benim gibi problemleriniz varsa. Eğer maskeyi alırsanoz emin olun pişman olmazsanız bütün derimi soydu yavaş yavaş üst kısımları da soyuyor ve mantara dair hiçbirşey kalmadı kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum

  17 ağustos 14:10

  47. gratislerde satılan cettua markasının kelimenin tam anlamıyla deri değiştirten ayak maskesi.

  öncelikle ayaklarım için ilk defa bu tipte soyucu bir maske kullandığımı belirteyim. bu maskenin burada bu denli beğenildiğini görünce bir deneyeyim diyerek 15 lira gibi bir fiyata satın almıştım. ürün çorap gibi ayağa giyilen iki poşetten oluşuyor ve poşeti açtığınız an vicks gibi bir mentol kokusu alıyorsunuz. paketin üzerinde ürünün 4 ila 10 gün boyunca kullanılması gerektiği yazıyor ancak ben aynı ürünü 4 gün üst üste kullanma fikrini pek benimseyemedim ve ayaklarımın o kadar da kötü durumda olmadığını düşündüğüm için ürünü 1 kere kullandım ve ayaklarımda 90 dakika boyunca tuttum. ayaklarınız buz kesiyor önce onu söylemem gerek (gizlinot: swh) kesinlikle ayaklarınızı buz dolu bir kovaya sokmuşsunuz gibi hissettiriyor. ben maalesef ki maske ayaklarımda olduğu süreçte hareketsiz kalamadığım için ayaklarıma çorap giymek durumunda kaldım ama poşetlerin buna elverişli olduğunu söyleyebilirim, dilerseniz poşetlerin üzerine çorap giyebilirsiniz çünkü poşetleri tutturmak için koydukları bantlar poşetleri tam anlamıyla tutamıyor zaten. 90 dakikanın sonunda poşetleri çıkardım ve soyulmaları beklemeye başladım.

  bende soyulmalar 3. ya da 4. günden itibaren başladı. ürünün üzerinde soyulma sürecine müdahale etmememiz gerektiği, ölü derilerin kendiliğinden soyulacağı yazıyor. gerçekten de ölü deriler ufak kalıplar halinde soyulup dökülmeye başlıyor. bunun biraz pis bir süreç olduğunu söyleyebilirim, özellikle çorap giymediğimiz şu yaz günlerinde bastığınız her yer dökülmüş ayak derisi oluyor, bu da pek hoş bir görüntü değil (gizlinot: swh)

  ayağımın soyulan derilerden tamamen arınması yaklaşık olarak 10-11 günü buldu diyebilirim. süreç bittiğinde ise kesinlikle ürünün de vaat ettiği gibi bebek poposu kıvamında ayaklara kavuşuyorsunuz. genel olarak ayak tabanımın tamamının, özellikle de topuklarımın çok daha pürüzsüz ve pembe renkte olduğunu söyleyebilirim.

  ben bu kadar güçlü soyuculukta bir ürün olması nedeniyle sürekli olarak kullanılacak bir maske olduğunu düşünmüyorum. çok çok kurumuş ve sertleşmiş ayaklarınız yoksa bu ürünü senede 1 kere kullanmak yeterli gelecektir bence. özellikle yaza girmeden ya da tatile gitmeden 10 gün önce kullanırsanız sizi hem o yaz hem de bütün sene idare edecektir.

  14 ağustos 20:55

  46. 2 aydır bekliyorum, hiç soyulma moyulma olmadı(gizlinot: Swh) dediğim maskedir. Ben de güzel yorumlar üzerine edinmiştim. 2 patik gibi geliyor, ayağınıza giyip yanlardan bantlıyorsunuz ve bir süre bekliyorsunuz. Çok güzel mentollü bir kokusu var. Ama ne bileyim benim ayağım mı ayak değil, yoksa yanlış mı uyguladım ne yaptım, etkisini göremedim.

  29 haziran 12:16 29 haziran 12:16

  45. Geçen hafta kullandığım ayak maskesi. Memnun kalanların yorumlarını okuyarak aldım. Bebek poposu olacak ümidiyle. Topuklarımın soyulan yerleri beni tatmin etmedi. Bence hala yeterli yumuşaklıkta değiller ki aşırı kuru topuklara da sahip değildim. Topuklarımın soyulan yerlerinde beyaz çizgilenmeler var. Dokunduğum zamanda belirgin bir şekilde kuruluk hissediyorum. Ayağımın üzeri yumuşaktı orayı da kuruttu ve orada hala bir soyulma yok. Soyulma hala devam ediyor. Sonuçta bir değişiklik olup olmadığına dair girdimi güncelleyeceğim.

  edit: beni tatmin etmedi. mesela ayağımın altında ön kısımda bulunan sertlik belirginleşti ama geçmedi. topuklarım da sert hala. ben bunu düzenli krem kullanmaya başlamadan önce sıkıntılı kısımları ortadan kaldırsın, kreme hazırlık olsun diye almıştım ama direkt iyi nemlendiren bir ayak bakım kremi almak bence daha mantıklı.

  2 mayıs 17:52 15 haziran 21:19

  44. Deriyi soyma özelliği olan maskesini çok seviyorum. Her yıl yaza girerken yapıyorum. Ayağımdaki tüm ölü deriler gidiyor ve yerine ayağımı sağlıklı, bebek ayağı gibi yapıyor. Geçenlerde gratisten 15.90 tlye aldım. Birkaç gün içinde tekrar yapacağım. Bu maske ayaktaki deriyi 5-6 gün sonra etkili bir şekilde soyuyor. Özellikle işten gelip ayakkabımı çıkarttığımda kocaman deri parçaları görüyorum. Soyulan kısımları elle bizim çekmememiz lazım. 

  31 mart 10:40 31 mart 10:40

  43. Exfoliating olan çeşidi kesinlikle çok iyi iş görüyor. Eşim düzenli olarak koşuyor, ayakkabısına dikkat etse de ayakları genel olarak sert derili ve kurumuş olur.

  Gratiste denk geldim, denesin diye aldım. İki akşam üst üste aynı maskeyi kullandı. 1.5 saat bekletti. Ayakları ertesi gün aşırı gerilmiş duruyordu. 5.gün parmak uçlarında hafif soyulmalar oldu. Bu muymuş diye düşündük aslında. 7.Gün büyük parçalar halinde deri soyuldu. Baş parmağı altında çok sert derili kısım vardı orada bile çok etkili oldu. Şu an 11.gün ve soyulma tamamen bitti. Bildiğiniz bebek ayağı gibi ayakları var, kıskandım.

  Gratisten 15 tl ye almıştım. Eşim şimdiden indirimde denk gelirsen al bir kaç tane daha dedi. Kesinlikle çok başarılı.

  17 mart 16:12

  5

  42. bu girdiyi size yumuşacık ve pembik ayaklarım ile yazıyorum, cettua exfoliating foot mask sayesinde. Cuma akşamı 90 dk beklettim, çarşamba günü çorabımı çıkardığımda şok oldum. Kesinlikle tüm ayağım soyuldu. Geriye mis pembik ayaklarım kaldı. Bende bir hassasiyet yaratmadı ama kullanırken dik oturmanın ve ayaklarınızı yere koymanızın önemli olduğunu anladım. Yoksa sıvı bileklerinize doğru çıkabiliyor. hergün nemlendirmek süreci bence hızlandırıyor. 5. gün benim ve soyulmalar bitmek üzere. yılda 2 kez kullanılabiliyormuş. ben bayıldım. İndirimde eşe dosta alacağım:)

  29 ocak 15:08

  5

  41. Giyildikten sonra üşüme hissi verdiği için ilkbahar-yaz aylarında almayı tercih ediyorum. Içinden çıkan yapışkanı neredeyse hiçbir işe yaramıyor. Sağa sola oynamasın, ayaktan çıkmasın istiyorsanız normal bant kullanmak daha iyi olur. Içeriğindeki hangi madde buna sebep oluyor, bilmiyorum ancak hafif yara varsa veya deriniz soyulmaya başladıysa canınızı hafif yakabilir. Bir de maske ayaklarınızdan çıkardıktan sonra öyle bir üşütüyor ki sanırsınız ayağınızı buzlu suya soktunuz. Ben bir kere giyindim ve derim 10 gün içinde yavaş yavaş soyulmaya başladı. Biraz daha hızlı sonuç vermesini dilerdim. Bu arada derimizin kendi kendine soyulmasını beklersek fazla deri kaldırıp ayağımıza zarar vermemiş oluruz. Sonuçta yumuşacık ayaklara kavuşuyoruz.

  10 aralık 2018 15:28

  5

  40. Kullanım detaylarında ard arda 5 gün 60-90 dakika arasında ayakta tutulması tavsiye ediliyor. Ben de gratışten 5 adet almıştım. Sadece bir gün 40 dakika ayağımda tuttum. Ayaklarım çok üşüdüğünden belirtilen zamanından önce çıkarttım. Devam eden günlerde de ayaklarımın üşümesi devam etti diyebilirim.her hangi bir şey olmadı diye düşünürken 5. günden itibaren ayaklarım yavaş yavaş soyulmaya başladı. 3 gün boyunca artarak soyulma devam etti. Sonrasında yumuşacık oldu ayaklarım.dokunduğum zaman sertlik yok, pütürlü bir görünüm yok. Çok yürüdüğümden dolayı, ayak altımda sertleşen ve kabuklanan yerler vardır. Öyle ki çorap kaçıran cinsten olup ponza taşı ile de düzelmezdi. 1,5 ay geçti ilk kullanımım üzerinden, hala yumuşacık topuklara sahibim.ayak bas parmağımın altında kabuklanmadan eser yok diyebilirim.

  9 aralık 2018 22:26 9 aralık 2018 22:26