yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (75)
  • oylar (26)
  • medya (3)
  2

  75. sevdim mi sevmedim mi ikileminde kullanmaya devam ettiğim sırada bir gün sıktıktan bir kaç saat sonra midemi bulandırıp başımı ağırtması nedeniyle bir daha kullanmamak üzere köşeye attığım parfümüm. o günden sonra bir daha kapağını açıp koklamadım, tekrar satın almadım.

  sıkıntısız kullandığım zamanlarda bende tatlı duygular uyandıran, bahar havası hissettiren bir kokuydu. iki fıs sıksanız bile gün içinde kokuyu çok net alabiliyordunuz, kalıcılığı iyiydi. aynı zamanda yürürken hafif rüzgarla bile koku yayılıyor ve insanlara parfümün ne diye sorduruyordu.

  tekrar alıpta kullanır mıyım ? zannetmiyorum ama şimdi ki aklım olsa parfüm beni rahatsız ettikten sonra kullanmayı bırakmak yerine direkt kendime sıkmaktansa bir gün önceden kıyafetlerime sıkıp birde öyle kullanıp sonra karar vermeyi seçerdim.

  21 haziran 08:01

  74. Çiçeksi bir parfüm olmasının yanı sıra ortadan bir tık daha fazla ağır olan parfümdür kendisi bana göre. İlk sıktığınızda yoğun baharat ve odunsu koku geliyor ve bu durum hassas burunlarda hoş olmayan bir etki yaratabiliyor ama bekledikçe güzelleşen parfümlerden. En az 2 saat geçince çiçeksi kokuları hissetmeye başlıyorsunuz ama içindeki o baharatımsı odunumsu koku yine de kendini makul bir şekilde hissettiriyor. Kesinlikle 5-6 fıs sıkmaya uygun değil zira önce kendiniz başta olmak üzere çevrenizdekilere de baygınlık geçirtebilirsiniz. Bu dediğim yaz kullanımı için geçerli bu arada. Yazın kullanacaksanız 2 fıs yeterli. Kışın kullanmaya daha müsait sanki. Kalıcılığı bence gayet yüksek en azından benim tenimde. Ellerimi sabunlamama rağmen koku hala kendini hissettiriyordu. Genel olarak beğendim diyebilirim ama elimde bir bütçe olsa ve bir diğer parfümüm olan chloe signature ile arasında kalsam kesinlikle signature ilk seçeneğim olur. Chance kesinlikle kötü değil ama ilk tercihim olacak bir parfüm de değil. 

  20 haziran 15:07 21 haziran 13:37

  5

  73. En sevdiğim parfümlerimden. Yalnız son iki şişeyi de kullanırken düşürdüm etrafındaki çemberin içinden sinsice kırıldı. En son sahip olduğum da buharlaşıyor. Eskiden bu kadar dandik değildi şişeleri.

  6 nisan 15:40


  5

  72. Kalıcı,şekerli,imza bir parfümdür. Bir dönem kullanmıştım. Fazla sıkmanıza gerek yok. İki fıs ile gün boyu kokabilirsiniz

  6 nisan 14:31

  5

  71. en yakın arkadaşımın imza kokusudur. başka parfüm kullanmaz, senede bir paraya kıyar alır. nerde duysam gelir aklıma.

  yaz - kış rahatlıkla kullanabiliyor. öyle buram buram burun direğini kıracak cinsten değil. dişiliği çok önde değil, sabit ve karakteristlik bir koku.

  6 nisan 11:54

  70. yaz aylarında da kullanabileceğiniz kadar hafif ve güzel bir kokudur. hem baş ağrıtmaz hem de insanda sürekli kendini koklama isteği yaratacak kadar güzeldir. (gizlinot: swh) bazı yazarların aksine oldukça kalıcı olduğunu düşünüyorum. tabii kalıcılık kriteriniz ertesi gün bile kıyafetinizin kokması ise sizi tatmin etmeyebilir ancak ben sabah sıktığımda, gün sonunda bile kokuyu alabiliyorum. bu yüzden memnun kaldığım bir parfüm oldu.

  5 nisan 20:15

  5

  69. bu parfümün enteresan şekilde edt si edp den daha iyi ve kalıcıdır. bayılarak kullanıyorum.

  2 aralık 2019 09:15


  68. 2 yıldır vazgeçemediğim tek parfüm. Birçok koku denedim ama hiç birinde bu parfümün ferahlığını, kalıcılığını, verdiği o mükemmel hissi bulamadım. Belki eski bir koku ama sene 2019 ben çooook severek kullanıyorum. Kime denettiysem hepsi gitti aynısını aldı.

  13 ekim 2019 23:01

  4

  67. ana akortları paçuli, yeşillik (İngilizcesi green olarak geçiyor, daha doğru Türkçeleştiren özelden bana ulaşabilir), turunçgil, tatlı, topraksı ve misk olarak tasarlanmış, son aldığım koku. sarı renkli olanından bahsediyorum, yeşili o kadar kalıcı değil diye satmadılar :) ilk sıktığımda biraz ağır gelmişti ama üstümde durdukça oturan bir yapısı var. çok uzun süre kullanılırsa ya bıkkınlık getirecek ya da çok sevdirecek, ortası yok belli.

  16 eylül 2019 12:29

  66. Senelerdir kullandığım muhteşem koku. Arada sırada başka parfümler denesemde, her zaman bulundururum bir tane. Ne zaman sıksam iltifat alırım.

  Bazıları coco mademoiselle benzetiyor , bence bazı notaları benziyor chance bana göre çok daha hafif ve çekici.

  Parfümün Üst notalarda limon; orta notalarda yasemin; alt notalarda misk, zambak, Virjinya sediri ve amber.

  26 ağustos 2019 21:24 28 ağustos 2019 01:04