yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (86)
  • oylar (37)
  • medya (2)

  86. kokulara karşı kendimi bildim bileli ciddi bir ilgim var. etraftan duyumsadığım kokulara dikkat ederim. bu parfümü ise çok kullanılan bir parfüm olmasına rağmen, bugün ilk defa denedim. şu ana kadar bu parfümü sayısız yerde koklamış olduğumu fark ettim. denediğim parfümün chanel chance olduğunu bilmesem, çok ucuz kokan bir koku olduğunu söylerdim. çünkü bugüne kadar bu kokuyu aldığımda hep aynı şeyi düşündüm.

  bana göre bu parfümü kullanmanız için zengin olmanız lazım. ya ne alaka diyeceksiniz, anlatayım. bu kokuyu zengin olduğunu bildiğiniz birinde kokladığınızda size ucuz gelmeyecek çünkü kaliteli bir şey kullanıyordur herhalde diye düşüneceksiniz. aksi halde inanılmaz ucuz kokuyor. ki eminim ki popüler olduğu dönemde bu parfüm açık parfüm satan yerlerde çok satıldı ve benim çok fazla kokladım dediğim kokuların %80'i açık parfümdü. kokunun benim beynimde çok olumsuz bir imajı var. çünkü ben bu kokuyu hiç kaliteli birinden almadım. mevcut ekonomik durumumda bu parfümü alacak gücüm var ama bu parfümü taşıyacak mali gücüm yok.

  13 mayıs 01:10

  85. bana kalırsa risksiz, temiz, zarif, kaliteli bir koku. yaz mevsiminde kullanmalık, kullanılsa da kalitesinden ödün vermeyecek nitelikte. narenciye notalarını baskın değil çiçekle karışık hafif tınıda sevenler için kör alışa da uygun. iş görüşmesi için de uygun geldi, sıcak değil soğuk bir esinti yaratıyor zihinde. smart casual giyim ile eşleştirdim.

  ben daha çok tatlı ve gurme kokuları sevdiğim için bana hitap etmiyor. 

  1 mayıs 20:39

  4

  84. Bundan tam 17 sene önce ilk kez kullanmışım, sanırım 100 ya da 120 liraya almıştım (buraya bir pıt gözyaşı koyalım). 20 yaşındaki bir kız için bence kel alaka bir tercihti ama yine de yıllarca kullandım. O zamanlar çok  yaygın olmadığından herkes soruyordu. 

  Sonra aşırı yaygınlaştı, bir de ilk hamileliğimde her kokudan tiksindiğim dönem bu parfümden de soğudum hatta yarısı dolu olan şişeyi bir tanıdığıma verdim bitiremeyeceğimden. Öyle ayrıldık, ayrılış o ayrılış.

  Ama hala keşke öyle kalıcı imza bir koku bulabilsem diyorum. Gerçekten kendine özgü ve karakterli bir kokuydu. 

  2 nisan 09:37 2 nisan 09:38


  83. Asla eskimeyen ve eskimeyecek olan muhteşem bir koku ancak 30 yaş üstüne daha çok yakıştırıyorum.

  19 kasım 2022 12:45

  82. Uzun bir dönem hem orijinalini hem de çeşitli markalardan muadillerini kullandığım parfüm. Bana hep liseden üniversiteye geçiş dönemini, o yaşları yaşatır kokusu, genç kızlara yakıştırıyorum.

  Mad parfüm muadili de oldukça başarılıdır ayrıca.

  17 kasım 2022 22:52

  4

  81. Bazi kokular ulasilabilir olsa bile farkli anlamlar tasiyor. Bu koku da Chanel giyebilen insanlar icin bence. Bu kokuyu satin alabiliyorum ama uzerimde alakasiz kokacagi icin almiyorum. Ileride kullanabilirim umarim.

  17 kasım 2022 21:52

  80. Bende fraiche olanı bulunuyor. Genelde hafif kokulardan hoşlanıyorum o yüzden sevdim. Bu parfüm hem hafif hem kalıcı. Sıktığım kıyafeti bir sonraki gün giydiğimde kokuyu alabiliyorum. 100 ml aldığım için bir yıldır kullanıyorum ve hala bitmedi sadece bu parfümü kullanmadığım için ama tekrar almam fiyatından dolayı. 

  14 kasım 2022 09:22


  79. çok klasikleşmiş ancak kullanmaktan hala zevk duyduğum parfüm. eskiden hatırlıyorum da fiyatı 200 tl civarlarındaydı, pahalı diye almazdım :) artık hiç alamam zaten.

  7 haziran 2022 11:21

  4

  78. eskiden sevdiğim fakat herkeste olduğu için soğuduğum parfüm. muadilleri o kadar çok ve o kadar popüler ki, herkes bu parfüme benzer şekilde kokuyor. soğumasaydım hala severek kullandığım bir parfüm olurdu bence güzel kokuyor

  12 ocak 2022 16:09

  4

  77. en sevdiğim parfüm her ne kadar süslü sözlük tarafından yerden yere vurulsa da ne zaman sıksam sorulan ve yakıştırılan burberry- weekend. Burberry nin parfümlerini genel olarak seviyorum classic,my burberry, body. aynı zamanda orjinallerinin fiyatları piyasaya göre bence uygun olduğundan almakta sorun yaşamıyordum. Bu sıralar yeni bir koku denemek istedim senelerdir bu parfümleri dönerek kullanıyorum çünkü. Ayrıca tam bir celebrity parfüm sevdalısı olarak artık ülkemizde bulması çok zor olduğundan diğer markaları denemeye karar verdim. İlk tamamen kendi emeğimle kazandığım paramla tekrar weekend alacakken hadi farklı bir şey alayım diye kendime bir güzellik yapmak istedim. Chanel in kokularının ününü biliyorum tabi fiyatlarını da. eğer ciddi bir para vereceksem gidip doldurmasını alayım da beğenecek miyim göreyim dedim. Aynısını ralph lauren ralph parfümü için yapmıştım ve hiç beğenmemiştim, almaktan vazgeçmiştim orjinalini. chanel chance'e gelirsem bence genel yorumların aksine oldukça erkeksi bir koku. sıkınca kendimi kadınsı hissetmedim. Belki ten meselesidir. Oldukça karakterli bir koku, kendini belli ediyor ve kalıcı. Ben ağır da bulmadım kokusunu hatta bence bahar aylarına yakışır. Onun dışında beğendim mi beğenmedim mi bilmiyorum. Ama gidip orjinalini almayacağım çünkü aşık olmadım ama kokuyu beğendim. Şimdi gözüm kenzo world'te.

  16 nisan 2021 11:01