sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • oylar (15)
  • medya (1)

  71. Magnetia gibi benim de hiç sevemediğim parfüm. Bana hediye edilmişti. Kokuyu kullandığım zaman bende garip bir anksiyete hissi ve çarpıntı hasıl oluyordu. Hediye eden kişi de sevdiğim bir kişiydi aslında. Bilinçdışı bir oyun mudur, yoksa sadece kokunun etkisi midir bilmem ama bu parfüm bende hiç iyi hisler uyandırmıyor.

  12 temmuz 09:34

  70. asla sevemediğim parfüm. çok ağır buluyorum. galiba parfümde ysl daha benlik kokular yapıyor.

  12 temmuz 02:58

  69. Chanel'in barıştığım ilk parfümü. Daha genç yaşlarımda -ay böyle demek çok garip ama 24 öncesi diyeyim- sürekli bir hevesle sephora'ya falan gidip 'lan bugün kesin chanel alıcam' diye denerdim ama hepsi çok ağır gelirdi. Oysa bugün 24 yaşında bir kadın olarak, coco mademoiselle'i severek beğenerek kullanıyorum. Kalıcılığı falan baya iyi, özellikle kıyafetlerinizin üzerinde uzun süre kalıyor. Muscent versiyonu da benden tam puan aldı.

  11 temmuz 11:33

  68. bir süslü barbie bebek kokusu gibi diyerek tanımlamış tam olarak o cümleye katılıyorum. buram buram kokup çevrenizdekileri rahatsız etmez, yaknınıza gelenler de o kokuyu mutlaka alır. kalıcılık konusunda da çok başarılı buluyorum. ilk defa koklayacaklar için çok çok farklı bir koku değil, ama hemen hemen herkesin de beğenebileceği risksiz bir parfüm. bende de nedense genç, bakımlı çıtıı pıtı bir kadın canlanıyor parfümü kokladığımda.

  şuan kurlardan dolayı pahalı olan parfümümüz iyice aldı başını gitti. valla ben 2 yıldır orjinalini kullanıyorum ama daha fazla bu parayı veremeyeceğimden muscent denedim. kalıcılık, koku, yayılım her şey aynı. onu alarak devam edeceğim hayatıma.

  8 temmuz 19:20

  67. ana akorları turunçgil, paçuli, gül, vanilya, beyaz çiçek ve earthy (toprağımsı olarak geçiyor ama notalarda nasıl bir çeviri yapmak gerekir bilemedim, bilen mesajla ulaşsın bana) olan, en sevdiğim kokulardan biri. özellikle kış kokusu olarak düşünmüyorum ben bunu ama.

  30 haziran 18:51

  4

  66. En sık kullandığım parfümüm sevmemek imkansız gibi. Eğer bu kokudan hoşlanmadıysanız büyük bir ihtimalle tarihi geçmiş olanını koklamışsınızdır. Bozulunca böcek ilacı gibi iğrenç bir koku haline geliyor. Alırken son kullanma tarihini kontrol ederek almanızı öneririm.

  16 şubat 04:17

  65. Geçen sene 378 tl ye almıştım 100 ml olanını. Şu anda fiyatı 700 liralara ulaşmış. Gıdım gıdım sıkıyorum bitmesin diye. Mükemmel bir koku bence. Kullandığımda özel hissettiren kokulardan biri. Mutlaka soran oluyor kokuyu. Bende aşırı kalıcı ve pudramsı kokuyor. Bitince yine alacağım kesin ama para biriktirmem gerekecek :)

  5 eylül 2018 10:53

  5

  64. Daha önce bu parfümü koklayıp nefret etmiştim. Anlaşılan bozuk parfüm koklatmışlar. Sevilde son kokladığımda gerçekten çok hoş, barbie bebek kokusu gibi bir parfümdü. Tam bakımlı bir genç kadın nasıl kokar parfümü. Çevremde kokusunu çok aldığım gerçeğini değiştirmiyor bu ne yazık ki. Sevilde son zam gelen parfümdü. Öyle ki burberry parfümler 600 üstü fiyatlardaydı, coco mademoiselle 50 ml edp 475ti. Ayrıca bargello taklidiyle orijinalini üç kez kıyaslayıp çevreme ve kullananlara sorma fırsatım oldu. Diğer şubeleriyle kalite farkı var mıdır bilmiyorum ama gerçekten muazzam. Yıllardır orijinalini kullananlar bile bargello sıktığım kolumu orijinal sandılar. Kalıcılık da birbirine çok yakın. Ben detaycı biri olarak orijinal edpnin biraz daha yoğun ve sert kokarken bargellonunkinin biraz daha fresh edtsine kayar bir cinste koktuğunu fark ettim. Koku cidden psikolojik durumumuzla çok farklı algılanabiliyor. Eğer orijinaline para vermek istemiyor, kokuyu da beğendiyseniz bargellonun fabrikasyon, standart üretim yaptığını düşünerek onun coco Mademoiselleini öneririm. Gerçekten dolar görmüş 7yi, chanel babamızın şirketi değil falan, şu saatten sonra doldurma parfüm kullananı aşağılamayı aklınızın ucundan geçirmeyin. Adam benzetmiş, sağlık-kalite kontrolü yapılıyor; neden 600 tl fazla verelim ? Ayrıca orijinal parfümler de sıkıp güneşe çıktığımda dermatit yaptı, doldurmalar da. Yeter ki sahte parfüm almayın; o ciddi bir sorun. 

  4 eylül 2018 11:45

  4

  63. Kesinlikle bahar aylarına yakışan parfüm kış aylarında daha yoğun parfümler hoşuma gidiyor. Yaz içinse biraz daha fresh bir parfüm gerekiyor. Gül kokusu sevmeyen benim bile sevdiğim parfümüm. Zarif ve cezbedici bir parfüm bu güne kadar beğenmeyenini görmedim. Her yurt dışına çıktığımda yedeklediğim parfüm.

  10 ağustos 2018 02:12

  62. En sevdiğim parfümümdür. Bana çok güzel anılar, insanlar, mekanlar hatırlatır. Üniversitenin ilk yıllarındaki heyecanımı hatırlattığı için de bende yeri ayrıdır. Biraz fazla kullanılırsa yakınındaki insanları boğma ihtimali vardır. İlk sıkıldığında yoğun bir vanilya ve bergamot kokusunu alırsınız ama zamanla teninize geçtikce beyaz misk kokusu etrafa yayılmaya başlar. 

  9 ağustos 2018 19:17 17 ağustos 2018 11:57