yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  14. kalıcılığı kötü olan bir parfüm.

  üst ve orta notalar uçup alt notalara gelince böyle nasıl desem eski parfümler gibi kokuyor.

  çok farklı kaliteli bir koku değil bence o fiyatı haketmiyor.

  21 eylül 18:15

  13. Chanelin 2017 yılında çıkarttığı hafif, floral ,günlük parfümü. Çıktığı yıl denemiştim fakat açılışındaki o turunçgil beni cezbetmedigi için almamıştım. Geçen hafta hediye gelmesiyle edindiğim parfüm oldu. Kalıcılığı ve silajı çok düşük, günde en az iki yada üç kez tazelemek zorunda kalıyorum. Floral bir koku,temiz kokuyor. Sümbül, ylang ylang, yasemin ve portakal çiçeği baş rolü oynuyor. Sonrasında ise musk ve sandal ağacı devreye girince kullanılır kategorisine geçiyor benim için. Çünkü bu kadar çiçeksi kokular bana hitap etmiyor. Ama o muskun kokusu gelmeye başlayınca işin rengi biraz değişiyor. Kendimde en belirgin yasemini hissetsemde anneme sıktıgımda sümbül kokusu aldım. İş yerinde,kapalı ortamda kullanmaya uygun. Takım elbise ile de kullanılır, kot pantalonlada. Yanı öyle maskülen yada feminen bir koku değil. Sadece gündüz kokusu, gece sizi tatmin etmez. Yaz kış kullanılabilir. Şişesi çok ince çantada taşımak için pek güvenilir gelmedi. Chanelin bence en zayıf ve hayal kırıklığı yaratan parfümü bu. Normal şartlarda para verip almazdım,zaten bahsettiğim gibi çıktığı dönemde bana uygun olmadığı için almamıştım. Hediye geldiği için kullanırım ama bitince kesinlikle satın almam. Bu sefer üzdün chanel.

  ilgili medya:
  1
  2 eylül 20:17

  12. Büyük umutlarla almıştım fakat kalıcı olmadığından dolayı beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. Bu fiyata daha kalıcı ve daha orjinal kokulu bir parfüm alınabilir

  5 ağustos 13:38 15 ağustos 14:57


  3

  11. kokusu güzel ancak kalıcılığı o kadar az ki, sıktığımda 2 saate üzerimde kaybolacak bir kokuya o parayı veremem maalesef.

  11 aralık 2019 09:48

  5

  10. hiç denemeden, kokuyu bilmeden internetten satın aldığım son parfüm. koku hassasiyeti olan biriyim, midemi bulandırıp migrenimi tetikler diye korkmuştum ama öyle olmadı. çiçeksi, ferah sayılabilecek bir koku ama kesinlikle çok kadınsı ve seksi. bekledikçe daha da güzelleşiyor, burnumu bileğimden ayıramıyorum.

  4 ekim 2019 05:38

  9. içeriğindeki baskın greyfurt notası nedeniyle beni rahatsız eden parfüm. ilk çıktığı dönem büyük hevesle denedim, ama benim açımdan hayalkırıklığı oldu. tek nota yüzünden parfümü harcamadan objektif bir değerlendirme yapayım: klas bir koku mu, kesinlikle evet. chanel için yeterince klas mı, tartışılır ama pek sanmıyorum.

  17 eylül 2019 13:15

  5

  8. Vogue dergisinin eylül sayısında tester verdikleri parfüm. Kokusuna bayıldım, böbreğini satıp almayı düşünüyorum.

  16 eylül 2019 15:51


  7. yaklaşık bir ay önce, henüz dolar kuru ürünlere yansımamışken şişesini 700 tl'den aldım. daha doğrusu alacakken, bir başkası benden hızlı davranıp kasada ödemeyi yaptı. bu küçük ayrıntıyı geçersek, çiçeksi olmasına rağmen kadınsı bir koku. yazın da kışın da kullanılabilir bir yapısı var. herkese hitap etmeyen bir koku olduğu kesin.

  gelgelelim, fiyat/performans bakımından asla mantıklı bir alışveriş olduğunu düşünmüyorum. birincisi, o ürün bitecek. ikincisi, bitene kadar verdiğiniz paranın karşılığını ne şekilde alabilirsiniz böyle bir üründen? kokunun gün boyu kalıcı olması, ki bu üründe asla söz konusu değil, yarım saat içinde koku uçuyor (eau de parfum olmasına rağmen). e kalıcı değil ama dönüp baktırmıyor mu "waaaauww bu parfüm kiminmiş diye?". hayır, baktırmıyor. belli belirsiz bir kokuyu ancak yanınızdaki kişi duyuyor. dolayısı ile ikinci aşamada da verilen paranın karşılığı konusunda sınıfta kalıyor.

  artısı, ilk defa bir parfümü, başka bir parfümle kullandığımda sırıtmadığına şahit oldum. ayrıca odanızın bir köşesinde üzerinde chanel yazan bir nesnenin durması insana anlamsız bir özgüven/mutlu hissetme duygusu yaşatıyor. gerçi parası benim cebimden çıksa belki bu duygunun yerini göz yaşları alabilirdi.

  özetle, paranız varsa alın, deneyin. paranız yoksa hayalini kurmaya değecek bir parfüm değil.

  24 eylül 2018 12:45

  6. Gecen yıl ilk çıktığında almıştım. Chanel Chance kullanıyordum daha öncesinde ve Chance bana ağır gelmeye başlamıştı.  Gabrielle’yi ilk denediğimde çok daha masum ve fresh gelmişti kokusu. Ancak şu an için  bir Avın parfümden farki yok. Koku hiç karakteristik değil, kalıcılık ve silaj  düşük. Sadece çok bereketli ve şişesi  çok sade. Rahat taşınabiliyor. Çiçek  kokularını  seviyorum. Kalıcılığı yüksek olsa devam edebilirdim kullanmaya. Şu an madammolise almayı düşünmekteyim.

  23 eylül 2018 10:22 5 ocak 2019 08:43

  5. tam olarak çiçekli coco mademoiselle.

  2 gündür bir şekilde deniyorum bu parfümü, en son bitirdiği parfüm coco mademoiselle olan biri olarak almak için hiçbir sebep yok gerçekten. güzel, asil, diğer chanel kokularına göre nispeten genç ancak o kadar. hele de türkiye fiyatı 600 küsür tl iken, hayal kırıklığına uğrattı.

  edit: yüzünün kristen stewart, müziğinin de beyoncé olmasına hiç değinmedim bile. yahu kristen stewart nedir ya, sen chanel'sin kendine gel, beyoncé'nin de bula bula bu şarkısını mı buldunuz parfümünüzü tanıtmak için :( koku da oyuncu da müzik de birbirinden uyumsuz çingene bohçası gibi.

  2 eylül 2017 21:24 2 eylül 2017 21:30