sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (65)
 • oylar (10)
 • medya (2)

65. iki yıldır bitirip bitirip aldığım maskara. elimdeki bittikten sonra farklı bir şey denemek için almayacağım büyük ihtimalle ama bu güne kadar günlük hayatta benim için oldukça kullanışlı bir ürün oldu.

oldukça alerjik gözlerimde hiçbir şekilde alerji, kaşıntı ya da kızarıklık yapmadı.

sürümü kolay, hacim veren, siyahlığı yeterli, kirpiklerimi kaşlarıma kadar uzatan bir maskara.

suya dayanıklı olmayanını kullanıyorum ve temizlenişi gayet kolay.

kalıntı yapmıyor, topaklanmıyor.

benim için iyi bir ürün. en son 135 liraya almıştım. şimdi ne kadardır bilemiyorum ama değeceği bir fiyat olduğunu düşünüyorum.

6 ocak 18:20

64. Bu ürünün kahve rengi suya dayanıklı olanı ile siyah rengi arasında bariz fark bulunmaktadır. Aynı performansı kesinlikle vermediğini ifade edebilirim. Sephora'da siyahını deneyerek ve beğenerek almaya karar verdim;ancak ellerinde kalmadığından ve günlük kullanımda kahverengi tercih ettiğimden ötürü kahverengi suya dayanıklı olanını edinmiştim. Normalde kirpiklerim kıvrık uzun uçları açık renktir. Kahverengi olanını ilk kullandığım zaman acaba yanlış maskarayı mı verdiler diye düşündüm. mağaza performansı ile alakası olmayan kirpiklerimi olduğundan daha kısa gösteren bir sonuçla karşılaştım. Hatta maskara kullanmasam kirpiklerim daha uzun görünüyor o derece diyebilirim. Zamanından önce kurudu, verdiğim parayı hak etmedi. O gün sephorada denediğim siyah maskarada kaşlarıma kadar uzayan kirpiklere ulaştıran görüntüsü aklıma ya da hayalime yer ettiğinden olsa gerek bir gün harvey nichols kanyonda ürün denerken şeytan dürttü satış görevlisinin maskarasını sordum. Cevap chaneldi. İlk deneyimimin hüsran olduğuna aldırmadan siyahını almak istedim.yine ellerinde suya dayanıklı olanı vardı. Aynı maskara, farkli renk, aynı sonuç: Hüsran. Suya dayanıklı olanının benim kirpiklerimle anlaşamadığını ikinci denemede net olarak anladığımı söyleyebilirim. Hem bu sefer göz altlarıma dökülme de yaptı.

13 aralık 2018 20:55 13 aralık 2018 21:05

63. çok övüldüğü için alıp denedim ama benim için bir mac in extreme dimension maskara değildir fiyat olarak her ikisi de pahalı ancak ben mac i kirpikleri dolgunlaştırma konusunda daha başarılı buluyorum

13 aralık 2018 13:55

62. bugüne kadar kirpiklerimle temas etmiş en güzel şey. bu maskara resmen efsunlu bence başka bir açıklaması olamaz. benim pek fazla kirpiğim yoktur ama sayesinde artık uzun hacimli kirpikli insanlara içimden ağlayarak bakmıyorum agahsha.

kirpikleri alıp kaşa kadar uzatma (tamam), seyrek kirpikleri hacimli gösterme (tamam), kirpikleri kıvırıp tüm gün boyunca o halde tutma (e bu da tamam). bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum ama kirpikleri yapıştırmıyor, asla topaklanmıyor, akmıyor, dökülmüyor... ee bir insan bir maskaradan daha ne isteyebilir ki? bundan sonra başka maskara almıyorum. yeni maskara deneme serüvenim burada bitmiştir. çünkü bittikçe bunu alacağım.

13 aralık 2018 02:17

61. başlıkda da övüldüğü üzere dolgunluk ve hacim istediğim için geçen gün almıştım. henüz sadece 1 kez denedim ama övgüleri hak ettiğini belirtmek isterim. kirpiklerim epey sıktır, o yüzden özellikle bu tarz bir ürün arıyordum. benim gibi sık kirpikli süslülere özellikle kirpiklerimi tel tel ayırabildiğimi söylemek isterim. epey dolgun da gösterdi. üstelik etkisini uzun süre koruyabildi. zannediyorum en sevdiğim de bu oldu.

9 kasım 2018 13:59 9 kasım 2018 18:51

4

60. Kullanmaya başlayalı 2 gün oldu ve bence etkisi mükemmel. Tek katta çok güzel dolgunluk ve hacim veriyor. Zor temizlenmesi dışında bir dezavantajını görmedim, o da yarattığı etkiye bakılınca tolere edilebilir bence.

8 kasım 2018 19:13

59. kirpikleri örümcek bacağı gibi yapmadan mükemmel hacim veren plastik fırçalı maskara. muadilini drug store markalarında çok aradım ama düz ve sert kirpiklerim olduğu için çoğu istediğim gibi durmadı. dönüp dolaşıp yine sana geliyorum chanel'im.

4 kasım 2018 13:09

5

58. mükemmel ötesi bir rimel. kirpiğime değdirdiğim an kirpiklerim kaşıma uzadı yahu. kelebek gibi oldu kirpiklerim, ki benim kirpiklerim dümdüz kıvrılmayan düşen kirpiklerdir ayrıca sık kirpiklere de sahip değilim. hem kirpiklerim kötü hem rimel sürmekte beceriksiz biriyim. Ona rağmen şu an bu ürünün güzelliklerini sizlere sayıyorum:

1 mükemmel dolgun hacimli kirpikler

2 hacimli olmasına rağmen aynı zamanda yapışmayan tek tek ayrılan kirpikler

3 kirpik kıvırıcı kullanılmadığı halde kullanılmış gibi kıvrık kirpikler.

4 bendeki waterproof olmamasına rağmen gün boyu hiç akmadı.

5 gözlerimde ağırlık yapmadı, dökülme yapmadı.

6 yıkama jeliyle hemen kolay birr şekilde çıktı.

7 kirpiklerim hiç dökülmedi.

takma kirpik takmışsınız gibi efendim.

İlk açtığınızda ıslak olacaktır ve kirpikleriniz birazcık yapışacaktır sakın üzülmeyin iki üç kullanımda kıvamı oturuyor.

fiyatına gelince çok pahalı, iyi hoş da örneğin bu bir pudra gibi uzun süre giden bir ürün değil yani bu bir maskara. 6 ay sonra ömrü bitecek. bir daha alır mıyım o an durumum el verirse evet. Alamazsam da lancome doll eyes alırım bunun kadar hacim verip kıvırmasa da kirpiklerimi dökmüyor ve kirpiklerimi muazzam şekilde tek tek ayırıyor.

24 eylül 2018 20:07 24 eylül 2018 21:05

57. klasik olanının kirpiğe verdiği form, her bir teli dolgunlaşmış ve kalınlaşmış, tertemiz görünümlü kirpikler. uzatması da gayet başarılı. ama akma bulaşma yapması söz konusu olabiliyor.

waterproof olanı, kurumuş bir rimeli kirpiklerinize sürmeye çalışıyormuşsunuz gibi bir hissiyat yaratıyor. öyle sert, öyle renksiz, öyle etkisiz. hatta aldığım üründe bir sorun mu var acaba diye düşündüm ama daha sonra aynı sorunu hypnose doll eyes'ın waterproof'unda da yaşayınca anladım ki bazı maskaraların waterproofları böyle.

özetle klasiğinin verdiği görüntüyü çok başarılı bulduğum ama waterproof olanını hiç beğenmediğim maskara. eğer alınacaksa kirpikte duruşu için klasik olanı alınmalı, kaldı ki waterproof olanı da akma bulaşma yapıyor.

22 mayıs 2018 21:13

56. klasik olanının kirpiğe verdiği form, her bir teli dolgunlaşmış ve kalınlaşmış, tertemiz görünümlü kirpikler. uzatması da gayet başarılı. ama akma bulaşma yapması söz konusu olabiliyor.

waterproof olanı, kurumuş bir rimeli kirpiklerinize sürmeye çalışıyormuşsunuz gibi bir hissiyat yaratıyor. öyle sert, öyle renksiz, öyle etkisiz. hatta aldığım üründe bir sorun mu var acaba diye düşündüm ama daha sonra aynı sorunu hypnose doll eyes'ın waterproof'unda da yaşayınca anladım ki bazı maskaraların waterproofları böyle.

özetle klasiğinin verdiği görüntüyü çok başarılı bulduğum ama waterproof olanını hiç beğenmediğim maskara. eğer alınacaksa kirpikte duruşu için klasik olanı alınmalı, kaldı ki waterproof olanı da akma bulaşma yapıyor.

13 mayıs 2018 02:59