charlotte tilbury lip cheat re-shape & re-size lip liner pillow talk

1.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (0)

4. şükürler olsun ki bu kalemi nasıl değerlendireceğimi buldum sonunda. öbür türlü aşırı içime oturacaktı.

günlük makyajımda kullanabileceğim bir kalem değil çünkü bu kalemden daha koyu bir ruj sürdüğümde (%98) kendini belli etmiyor. dudağımı çöle çevirmesinden ötürü dudak içimi de dolduramıyorum. ama no make up-make up yaparken, dudaklarınızı biraz dışarıdan çerçevelemek için ideal. içine de renksiz ya da hafif ışıltılı bir balm sürünce daha dolgun ve sanki sıfır kozmetik değmiş gibi bir görüntü yaratıyor. hani eşofmanlı kahvaltıydı brunchtı bu tip okazyonlar için gibi...

9 aralık 2017 05:46

3. çok kişisel bir ürün olduğuna katılarak mümkünse denenmeden alınmaması gerektiği düşünüyorum. bende hem ruju hem kalemi var. kahve-nude mu yoksa pembe-nude mu duracağı tamamen ten ve dudak renginize bağlı, beklentinize göre hayal kırıklığı oluşturabilir. oldukça da pahalı, 130 tl civarı bir fiyat veriyor instagram satıcıları. ruju da kalemi de günlük sür çık ürün yaparım diye düşünürken pek de içime sinmedi ve öyle olmadı maalesef.

6 aralık 2017 21:37

2. yapısı çok güzel bir ürün. üstte yazıldığı gibi yumuşak, pigmentli ve kalıcı.

ancak çok popüler olmuş pek çok renkli kozmetik ürünü gibi bu da öyle her tene gidecek bir şey değil, en azından eğer tamamen "nude" bir kalem istiyorsanız. nc15-20 dolaylarında olive-sarı tonlu tene sahibim. özellikle pembe tonlu dudak ürünleri bu sarılığı vurguluyor. dudaklarım çok pigmentli değil ama kahve-grilik içeriyor. pillow talk bende fazla pembe oldu ve her şeyle kullanılabilecek bir kalem olmaktan çıktı. bir de tamamen mat. ben bu tarz ürünlerde biraz daha yansıma bulunmasını tercih ediyorum, tamamen kişisel.

çok kahve kalemler de olmuyor bana. en severek kullandığım chanel'in natural rengi, bana en "yok gibi" görüntüyü bu sağlıyor. dudak kaleminde böyle bir beklenti varsa şaka maka bulması biraz zahmetli olabiliyor.

zebramo'da falan ilginç fiyatlara satıldığını gördüm. genel olarak kaliteli bir ürün elbette ama muadillerinden çok çok daha mı iyi, bence değil. en azından türkiye fiyatına çevirince. renk açısından da düşününce (bkz: bloggerların gereğinden fazla övdüğü ürünler)

11 mayıs 2017 09:46 11 mayıs 2017 09:47


1. ingiliz menşeili charlotte tilbury markasının dudak kalemi serisinin en çok satılan rengi. pembe tonlu bir nude olarak tanımlanıyor. bence pembe ve gülkurusu arasında çok yumuşak bir ton.

benim dudak kaleminde beklentilerim; uygulanabilecek kadar yumuşak ama sürekli kırılmayacak, uygularken eğilmeyecek kadar sert olması, yeterince pigmentli olması, rengini iyi verebilmesi, net bir çizgi çekmeye imkan tanıması. charlotte hanımın iddiası, bu kalemin yapısının dudağı yeniden şekillendirmek için mükemmel olduğu yönünde. ben dudak çizgisini doldurduktan sonra, dudak içini tamamen doldurmayı tercih ediyorum.

ürünle ilgili en sevdiğim özellik yapısının idealliği. dudak çevresini çok rahat çizebiliyorum ve çizgi dağılmıyor. içini doldurma konusunda da sıkıntı yaşamıyorum, canımı yakmadan rahat doldurulabiliyor. lip balm üzerine uygulayınca ruj gibi görünüyor. tek başına kullanınca mat bir görüntü veriyor ama bence biraz kuru bir sonuç veriyor. nars dolce vita gibi bir rujun (gizlinot: çabuk silinen, yarı opak bir rujun) altına kullanınca rujun görüntüsünü çok daha güzelleştiriyor ve rujun kalıcılığını ciddi arttırıyor.

ambalajı oldukça güzel, hafif. kapağı plastik ama kırılacak gibi durmuyor. kalemtraşla açmanız gerekiyor.

ben kalemi gerçekten çok beğendim. fakat kalemin 16 pondluk fiyatı soru işareti yaratabilir. benzer bir performansı daha uygun bir fiyata sağlayacak bir kalem olma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyorum.

11 mayıs 2017 09:19