yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (2)

  52. geçenlerde tiktokta google'dan Charlotte T. aramasının sephora Tr'nin sitesine yönlendirme yaptığına dair bir içerik izlemiştim. bugün aklıma geldi, bir bakayım dedim aa gerçekten öyle bir şey varmış.Sorularım şöyle; 

  şimdi bu bir reklam/google ads yönlendirme kurnazlığı mı? yoksa gerçekten tr'ye geliyor da sitesini mi hazırlıyorlar? yoksa web sitesi zaten fransız sisteminin alt yapısını kullandığı için öylesine boşlukta salınan bir marka sayfası mı? 

  (link: https://www.sephora.com.tr/TILBU-BrandUniverse-7.html bu nedir şimdi?)

  ct turkiye'ye gelirse ancak minilerinin fiyatları alınabilir olacağı için umuyorum ki seyahat boylarını veya setlerini de getirirler. indirimleri de damlalıkla vermezseniz hatırım kalır. hatta dior, chanel grubuna ekleyip indirimlerden hariç tutun. bunu lütfen yapın. 

  neyse sinirlenmeyeceğim. bir de şöyle bir şey var, en azından benim için öyle, ct markası tr'ye gelene kadar neredeyse bütün ürünlerinin uygun fiyatlı muadilleri çıktı, sunuldu ve tüketildi ki, marka gelmeden bazı ürünleri demode oldu bile. tiktokta ct dupe videolarına o kadar çok denk geliyorum ki, ikinci el deneyim adeta bana aitmiş gibi geliyor. markayı tükettim zihnimde. markaya dair bir tek pillow talk rujum var, o da arkadaşımda duruyor, aylar oldu hala gidip alacağım. 

  17 mart 19:48 17 mart 19:49

  51. Bugün maskarasını ve göz kalemini set olarak aldım. Maskara kupkuru ve sürerken topaklanma yapıp kurudu. İkinci kez geçecekseniz saliseler içinde yapın yoksa pandaya dönersiniz.  göz kaleminin ise rengi harika. Sürümü de güzel. Ama biterse tekrar alacağımı sanmıyorum. 

  23 aralık 2022 20:01

  50. sephora türkiye'ye acilen gelmesi gereken marka.

  4 aralık 2021 10:27


  49. Artık Türkiye'ye gelmesini istediğim marka.

  4lü far paletlerini, airbrush flawless finish pudrasını ve pillow talk dudak kalemi-rujunu havada kapacağım geldiği anda.

  sephora duy sesimizi...

  1 ekim 2021 15:50

  48. Estée Lauder markasını satması için 1 milyar dolarlık teklif vermiş. Kendisi 1.4 milyar dolar istemekteymiş, henüz  anlaşamamışlar, umarım şirketini satmaz ve ürün  kalitesi değişmez.

  30 aralık 2019 00:43 24 şubat 2021 12:04

  47. geçen ay bir düğün için john lewis’teki standlarında makyaj yaptırdığım marka ve markanın sahibi olan makyaj artisti kadın. 1 saatlik makyajın ücreti £55, sanırım 8-10 tane farklı “look” bulunan kartlar var, hangi görünüş için hangi ürünlerin kullanıldığı yazıyor. kartları inceleyip, o “look’lardan seçip kendinize göre modifiye edebiliyorsunuz ama bu arada mua sizin görünüş olarak nasıl birşey hedeflediğinizi anlamış oluyor en azından, bu açıdan fikri beğendim. standart makyaj seansı gibi seans bitiminde ödediğiniz ücret kadar ürün alabiliyorsunuz. t bölgem cılık yağlıydı eskiden, yavaş yavaş bakımlarla normal bir seviyeye indirdim yağını. ct’nin videolarında öve öve bitiremediği magic cream’i daha önce denemediğim için üzüldüm. çünkü eğer daha önceden denemiş olsaydım, makyaj artistine “elini yiyeyim sürme onu yüzüme” diyebilirdim. aşırı ağır bir yapısı var, bütün gece fondöteni kusturdu resmen, asla yüzümle bütünleşmiş gibi hissetmedim. Cilt resmen emmemek için çaba harcadı. Cildinizin bu kremi emmesi için suratınızın kuruluktan çöle dönmüş olması lazım. Makyajı yaptırdığım avm’den eve gidene kadar yağlandım bile, düğüne giderken ilk defa yanıma blotting paper aldım, bütün gece alnımı, çenemi ve burnumu kağıtladım, ona rağmen Fotoğraflarda cascavlak parlamışım bir de. Tamam makyajın Renk geçişleri, cartlar curtlar şahane oldu ama o magic cream yağlı/karma ciltlilerin sokağından bile geçmemeli. rujları renkleri, dokuları, kalıcılıklarıyla ef-sa-ne ama o ambrosia gibi lanse edilen magic cream sınıfta kaldı.  

  29 ağustos 2019 14:15

  46. sephoranın lansman planlarında olan marka, önümüzdeki 1 sene içerisinde raflarda bulabileceğiz.

  25 mayıs 2019 00:24


  45. Makyajlarını aşırı parıltılı bulduğum, ancak makyaj ürünlerinin başarılı olduğunu düşündüğüm ingiliz makyöz. sürekli ünlülere makyaj yapıyor ve çoğunlukla önüne geleni öyle bir aydınlatıcıya buluyor ki bazen yüzü terlemiş, yağlanmış gibi duruyor. Instagram profilinde yakın çekimlere baktığınızda pudra gibi sürülmüş aydınlatıcı, aşırı parıltılı göz makyajını görüyorsunuz. Kendine uyguladığı eyeliner da çok abartılı ve demode geliyor bana, ağzını yayarak “darlings” ve "gorgeous" demesine bir noktadan sonra tahammül edemiyorum. Ama rujlarının ve dudak kalemlerinin renklerini çok doğal, kullanışlı buluyorum. Keşke döviz kuru bu kadar yüksek olmasa ve ülkemizde satışa çıksa.

  hadi diyelim (link: https://www.instagram.com/p/BrYHpZQAg_Z/ bu) aydınlatıcı reklamı, (link: https://www.instagram.com/p/Bq-rfGnAsDj/ bu) ya da (link: https://www.instagram.com/p/Bq2O-5FgecP/ bu) ne disko topu gibi. (link: https://www.instagram.com/p/BqX7W56gWPY/ oooh) az daha sür.

  3 ocak 2019 01:39 3 ocak 2019 19:51

  44. hiç kullanmadığım,bu dövizle muhtemelen de kullanamayacağım marka.kadının yaptığı makyaja renklere bayılıyorum.Elif Aksu zaten güzel bir kız ama kızı meleğe çevirdi,nude makyaj nasıl yapılır bu kadından öğrenilir diyebilirim.ama tabi kendi ürünleriyle yapıyor makyajı,her makyajı öyle mi olur bilinmez.sağlıklı,parlak ten,nude dudaklar,smokey gözler,ama abartısız,çok şık ambalajları var bir de.rujlar beni büyülüyor.

  16 ekim 2018 09:16 16 ekim 2018 09:32

  43. üniversiteyi bitirip işe girdikten sonra maaşımın önemli bir kısmını feda ederek matte revolution serisinden very victoria rujunu aldım. bu kadar para verdikten sonra günlük kullanabileceğim banko bir renk olsun istemiştim. normalde o gün kullandığım ruju çantama atarım ve yiyip içtikçe yenilerim. bu rujda asla böyle bir şeye ihtiyaç kalmıyor, resmen 11 saat kaldı dudağımda. hatta öncesinde deli gibi kuru dudaklarımı doğru düzgün nemlendirmeme bile gerek kalmadı. yani “worth the hype” diyorum efendim...

  15 ekim 2018 23:50