sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (7)
 • medya (0)

7. İzledim bitirdim eğer başımı yormasın eğlenmek için dizi izlemek istiyorum derseniz o noktada yer alıyor. Önceki sabrinaya göre daha karanlık ve daha komplike ilerliyor. Beklentileri yüksek tutmamak lazım izlerken 

16 kasım 23:56

6. duyurulduğundan beri merak ettiğim, ergen dolu çerezlik 'lise' dizilerine olan zaafımdan ötürü 1.sezonunu izlediğim yeni netflix dizisi.

-spoiler-

dizide en çok takıldığım nokta sabrina kitabı imzalamamak için binbir takla attıktan sonra son bölümde kitabı imzaladı ve hepsi boşa gitti. neden sadece neden?

-spoiler

senaryo problemli, burada denecek çok birşey yok ki ben buna şaşırmadım da. çerezlik kafa dağıtacak dizi olarak gördüğüm için çok ciddiye alarak izlemedim açıkçası. görüntü açısından çok beğendim, her sahnede detaylara oldukça önem verilmiş ve güzel bir konsept yaratılmış. riverdale'de de benzer durum var ancak neon ışıklar vb. göz yoruyordu orada, burada öyle bir durum hissetmedim ve arkaplanları oldukça beğendim. ancak sabrina'da takıldığım şey ise büyü olan sahnelerdeki flulaştırma efekti. anaformik ile mi çekilmiş yoksa efekle mi yapılmış bilemedim. dialogları da zaman zaman başarısız ve klişe buldum.

7 kasım 16:37 7 kasım 16:38

5. dün itibariyle ilk sezonunu bitirdiğim ve çok sevdiğim dizi. ergenlik yıllarımda severek izlediğim sabrina the teenage witch ile pek alakası yok, iyi ki de yok. daha gotik ve karanlık kurgusunu, oyuncuların ahengini sevdim. salem konuşmuyor evet, ama onun yerini sabrina'nın tatlış kuzeni ambrose almış, Sabrina'ya akıl hocalığı yapıyor. kızımızın tatlış arkadaşlarını, harvey ile ilişkisini, kendi doğrularının peşinden giden hallerini ve dizinin müziklerini sevdim. feminist alt vurguları da beğendim.

7 kasım 14:17


4. netflix’ten 2 sezon onayı alan ancak Sabrina Witch ile isimler haricinde hiçbir bağlantısı olmayan dizi. benim gibi Salem cadıları üzerine bilgisi olanların tarihi göndermeleri çok seveceği yapım. gerçekten projeye çok büyük emek harcanmış. gerek oyunculuklar gerek yaratılan dünya çok çok iyi. özellikle eski Sabrina jenerasyonunun şuan büyüdüğü düşünülürse böyle kaotik bir şekle bürünmesi mantıklı görünüyor. şuan 6.bölümdeyim ve her bölüm şaşırtarak ilerliyor. elite gibi basit bir lise dizisinden de buna şans vermenizi tavsiye ederim. Dipnot: Salem konuşmuyor :( 

29 ekim 11:30

3. taze bitirdim geldim. çok beğendim diziyi. tam iç dünyamı yansıtan bir seri olmuş yapımcıları tebrik ediyorum:)

diziyi bitirdikten sonra bir bakayım dedim ekşi'dekiler ne yazmış. iyiki izledikten sonra okumuşum. dizinin konusuyla uzaktan yakından alakalı olmayanlar güya izlemiş ama beğenmemiş bir de üstüne boklamışlar. beğenmemelerini eleştirmiyorum, eleştiri noktalarını eleştiriyorum. önceki diziyle alakası olmadığından yakınmış millet. netflix'in yeni çektiği sabrina aslında orjinal olan çizgi roman sabrina the witch. netflix çizgi romanın orjinalini çekmiş ve doğal olarak daha karanlık ve korku öğeleri içeriyor. hatta çizgi roman çok daha karanlık ama bir kısmı yansıtılmamış. 90'larda çekilen sabrina, çizgi romanın komedi unsurları barındıran,yumuşatılmış, pembiş tatlı bir versiyonuydu. asıl orjinalinden farklı çekilen sabrina aslında oydu. ben 2 versiyonuda seviyorum ama yeni versiyonunu daha çok beğendim.

*******spoiler*****eski sabrina versiyonunda en sevdiğim unsur salem'in konuşmasıydı. yeni versiyonda konuşmuyor. ama son bölümde madam satan'ın kargası konuşmaya başladı. muhtemelen . sezonda salem'de konuşmaya başlayacak. daha doğrusu salem'in söylediklerini sadece sabrina anlıyordu***** spoiler********

ek: göndermeleri efsane.

28 ekim 20:52 28 ekim 20:54

2. netflix'in yeni dizi. tam vakit geçirmelik, bazen duygusal, bazen komik bir dizi olmuş. feminist göndermeleri çok hoşuma gitti. ben beğendim, kahve eşliğinde izlemelik.

-spoiler-

-But i want both. I want freedom and power.

+He'll never give you that. The Dark Lord. The thought of you, of any of us, having both terrifies him.

-Why is that?

+He's a man, isn't he?

-spoiler-

27 ekim 22:44

1. bugün ilk sezonu yayınlanan yeni netflix dizisi. archie comics'in aynı adlı grafik romanından uyarlanan dizi, yarı insan yarı cadı sabrina'nın büyü dolu maceralarını konu alıyor. sabrina spellman'ı kiernan shipka canlandırıyor. dizi ikinci sezon onayını da almış bulunmakta.

90'lı yılların sonlarında izlediğimiz "(gbkz: sabrina) the teenage witch" dizisinin içinde korku ögeleri barındıran yeni versiyonu diyebiliriz. ben en çok salem'i merak ediyorum. (gizlinot: swh)

26 ekim 14:40