yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (63)
  • medya (0)

  63. Yaklaşık 20 gündür abs cardio programını uyguluyorum. Kilomla çok sorunum yok açıkçası. Karantina döneminde 52 kilodan 57'lere kadar çıkmışım. Benim için verilemeyecek bir kilo değil. Diyet ve spor eşliğinde önce 4-5 kilo vereyim sonra popo dikleştirme çalışırım diye düşündüm. Bu düşünceyle cardio programına başladım. 

  Programın çok sevdiğim yanı başlarken ısınma, bitişte soğuma hareketleri olması. Çan eğrisi gibi yavaş yavaş yükseltip, en tepeye çıkarıp yavaş yavaş tempoyu azaltması. Birden tempoya girince benim vücudum kaldırmayabiliyor çünkü. Hesaplamalarıma göre 1 ayda 1,5-2 kilo vermem gerekiyor (kalori açığıma göre). 2. En sevdiğim yanı alt bacağımı çalıştırması. Yoga yaptım, pilates yaptım çalışmıyor arkadaş alt bacağım asla çalışmıyor. Millet popo çalıştıramaz ben alt bacak çalıştıramıyorum. Bu egzersizleri yapınca en çok alt bacağımın ve karnımın çalıştığını hissediyorum. Üst bacaktaki acığı kapatmak içinde program bitişinde squat çalışıyorum. Güzel terletiyor, beslenme düzeni eşliğinde kitle endeksi yüksek insanların benden çok kalori yakacağına inanıyorum. Çünkü ben zaten 57'de olsam normal kilomdayım. 

  Naçizane birde spordan sonra mide bulantısı çekiyorum sebebini bilmediğim şekilde. Spordan 2 saat önce beslenmeyi kestiğim halde çekiyorum bu bulantıyı. Beslenme uzmanı veya egzersiz konusunda bilgili süslüler varsa mesaj kutuma bekliyorum. Ciddi bir durumsa profesyonel yardım alacağım çünkü. 

  8 ekim 16:36

  62. 25 day slim thing programı sayesinde bel ve basenim 6 cm incelince gaza gelip 2020 2 week shred programını uygulamaya başladım. Programda 2. Günüm. Çok zorlanıyorum, bitirebilir miyim emin değilim. Bitirirsem burayı editleyeceğim.

  Edit 1: süslüler şoktayım şuan. Programın 3. Günü bitti dün ve bugün ölçüm yaptım. Belim 77 cm'den 76 cm'e, basenim 95 cm'den 93 cm'e düşmüş. Programın sonunu çok merak ediyorum.

  Edit 2: ölçülerimde rakamsal olarak değişiklik olmadı belimin 1 cm incelmesi dışında. Ancak görüntü çok değişti, karın kaslarım belirginleşti, kollarım ve bacaklarım da sıkılaştı.

  Sıradaki hedefim yaz programı.

  3 ekim 20:11 14 ekim 13:26

  61. 2 weeks shred challenge'ı tamamladım ve sonuçları sizlerle de paylaşmak istedim süslüler. Öncelikle belirtmeliyim ki uzun zamandır hareketsiz kaldığım bir dönemden sonra başladım bu programa. O yüzden başlarda zorlandım. Hareketlerin çoğunu yapamadım. Ama moral bozmadım. Karnım çok zorlandığında ve bunun sonucunda karnımı sıkamadığım için boynum ağrımaya başladığında hareketler arasında biraz daha uzun süreli aralar verdim bazen. Karnımı çalıştıracağım diye boynumu sakatlamak istemedim yani. Ayrıca direkt videolara girişmeyip ilk başta herhangi bir warm up videosu açıp vücudunuz ısındıktan sonra hareketlere başlayın. Bittiğinde de cool down esneme hareketleri yapın. Böylece herhangi bir sakatlanmanın önüne geçmiş olursunuz ve ertesi gün kaslarınız daha az ağrır. Normalde ilk rest day 4. Gün ama ben 3. günde kendime rest day verdim. Herkesin vücudu farklı o yüzden kendinize göre programı şekillendirebilirsiniz. Benim 5. günde artık kaslarım ağrımamaya başladı. Ayrıca bazı günler bitter çikolata yedim ve bir gün de hamburger yedim. Onun dışında sağlıklı beslendim. Az yedim. Şimdi daha fazla uzatmadan önce sonra ölçülerimi paylaşayım. Boyum 165 cm. 

  -Önce / Sonra

  Kilo: 63 kg / 62 kg

  Bel: 71 cm / 66 cm 

  Popo: 101 cm / 100.5 cm

  Bacak: 61.5 cm / 61 cm

  Alt Bacak: 37.5 cm / 36.5 cm

  Basen: 104.5 cm / 102 cm

  Kol: 30.5 cm / 29 cm 

  Kilomda aşırı bir değişiklik olmasa da belim çok inceldi. Göbeğim çok olmadığı halde ben abs göremedim. Zaten karnınızda çok az yağ olması lazım ve biraz daha uzun süre karın çalışılması lazım bu sonuca ulaşabilmek için bence. Ama karnım baya gerginleşti ve sıkılaştı. Zaten armut tipi vücudum olduğu için belim ince, göğüslerim küçük ama popo ve bacaklarım baya kalın. O yüzden slim thigh challenge'a başladım ve bugün ikinci günüm.  2 weeks shred'i hızlı sonuç alıp çabuk motive olmak isteyen süslülere öneriyorum. Yediklerinize dikkat edip bol su içerseniz fark görmemeniz imkansız diye düşünüyorum. :) 

  26 eylül 12:04


  60. Bugün yarı Fransız yarı Güney Amerikalı olduğunu öğrenip şaşırdım, baya baya Asyalı sanıyordum...

  Edit yaşı da 33müş, kaynak: bir hafta önce falan attığı bacak/kalça workoutunun altına inanılmazsın bunları tahmin edemezdim falan gibi bir yorum gelmiş Chloe de beğenmiş 

  11 eylül 21:09 12 eylül 02:40

  59. 2 weeks shred in 14. Gününü bugün tamamladım. Beni epeydir görmeyen bir arkadaşım fotoğrafım için minyonlaștığımı söyledi. (gizlinot: ^. ^) benim fark ettiğim yine birkaç arkadaşıma doğrulattığımsa kollarımın incelmesi. Yani eskiden de kalın değildi ama şu an dal, çalı, çırpı gibi kollarım dmdkdfm karın kası derseniz maalesef yok çünkü nasılsa spor yapıyorum diye hayvan gibi yemeye devam ettim. Yarın uyanınca bir de ölçülerime bakacağım dramatik bir değişiklik varsa editlerim.

  10 eylül 22:20

  58. Karantina döneminde farkında olmadan dubaya dönüştüğüm için sağlık ve beslenme üzerine kitaplar okumaya başlamamla birlikte "Her şey tabakta başlar" kitabını keşfetmiştim ve bitirdiğim andan itibaren 20/4 şeklinde if beslenme düzenine geçiş yapmıştım. Zaten kilolu olduğumdan ve yaz tatili sebebiyle evde bulunmanın kolaylığıyla bu düzene alışmam zor olmadı. Spor yapmadığım halde 107-92-110 olan ölçülerim yaklaşık 2 ay içinde 104-88-104'e geriledi. Bu arada kilom 74. Bir sebebi olmalı ki karşıma Chloe Ting videoları çıkıp durmaya başladı ve buraya yazarak "2 weeks shred" programının ilk adımını atmaya karar verdim. Bazı arkadaşlar güncelleme yaparım demiş fakat sanırım unutmuşlar ya da devam etmemişler. Ben kitapta okuduklarım ve bizzat yaşadıklarım üzerine şevke geldiğim için burada güncelleme yapmayı ihmal etmeyeceğim. Geçmişte hiç spor yapmamış değilim. 7 yıldır arada fire versem de spor yapıyorum. Spor salonuna, birkaç defa üniversite spor salonuna gitmem haricinde, hiç kaydolmadım, YouTube videoları izleyerek evde pilates ve hiit egzersizleri yapıyordum, fakat beslenme düzenime hiçbir zaman iki aydır ettiğim kadar dikkat etmediğim için istediğim sonucu tam anlamıyla alamadım. Bir de söylemek isterim ki çok katı bir diyet uygulamıyorum. Haftada bir veya iki defa canımın çok istediği bir yasaklı gıda olursa onu tüketiyorum. Onun dışında akşamüstü 4-8 arası besleniyorum. Eğer nişanlım yanımda kahvaltı ederse ona eşlik etme maksadıyla rokayla ve maydonozla birlikte biraz domates, peynir, yumurta ve zeytin yiyorum. Paketli gıdalara düşkünlüğüm fazlaydı, iki aydır ağzıma cips sürmedim. Salataya, yeşilliklere, sebzelere ağırlık veriyorum. Ekmek tüketmediğim için kendimi çok hafif hissediyorum. Şu sıralar "tahıl yok dert yok" kitabını okuduğum için ekmek ve türevlerinden git gide uzaklaşıyorum. Bir de bir sürahi suya maydonoz, nane, limon, bir tarçın çubuğu, birkaç karanfil, bir tatlı kaşığı zerdeçal, bir tutam karabiber ekleyip buzdolabında bir gece bekletip oda ısısında içiyorum. Zerdeçalın karın bölgesindeki yağları erittiğini ve bir tutam karabiberin zerdeçalın etkisini artırdığını bahsettiğim 1. kitapta okumuştum. Beslenme düzenimi değiştirdiğim ilk zamanlarda aç hissettiğim vakit önce bu sudan içiyordum ve açlığım 15-20 dakika içinde geçmezse o zaman bir şeyler yiyordum ki genelde yememe gerek kalmıyordu. Bunlar benim tecrübelerim ve sizlerle paylaşmak istedim. Sporla birlikte başka değişimler olursa burayı güncellerim.

  İlk günümü tamamladım. Kısmen nefes nefese kalmakla birlikte ki bir süredir spor yapmadığım halde aşırı zorlanmadım diyebilirim. Daha önce yapmadığım hiçbir hareket yoktu. Bu arada ayağa kalktığınız zaman başınız dönüyorsa, edindiğim araştırmalara göre söylüyorum, doğru nefes almıyorsunuz ve dolayısıyla hücrelerinize yeterince oksijen gitmiyor demektir. Doğru nefes almak çok önemli. Dikkat etmediğim zamanlarda yaptığım hareketlerden çok nefesime konsantre oluyordum ve bu motivasyonumu düşürüyordu. Doğru nefes videoları izleyerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

  Güncelleme: Programı sadece 1 gün regl ağrısı nedeniyle aksattım. Onun dışında programı son üç gündür 5 dakikalık crossover crunch denilen hareketle, kalça kaldırma egzersiziyle veya yoga esnemeleriyle bitiriyorum. Ölçülerdeki farklılığı programı bitirince yazacağım fakat şimdiden "simit halkasının" eriyip bel oyuğumun ortaya çıkmasını sağladığını soyleyebiliyorum.

  Güncelleme: Programı tamamladım. Programdan sonraki ölçülerim 101-86-101 çıktı. Karın bölgemde sıkı bir toparlanma oldu. İki haftada bu sonucu aldığıma çok memnunum.

  10 eylül 19:28 26 eylül 14:08

  57. 25 günlük slim thigh programını bitirmeye son 1 gün kalmışken girdi girmek istedim.

  karantinaya 43 kilo olarak girip 48-49 çıktım. hareketsizlik ve fazla yağlı yemekten. maalesef geçmişte kilom yüzünden herkes tarafındanda eleştirildiğim için (hem şaka yollu hem ciddi) en hassas noktam kilom. 49 değilde 45-46 olsaydım bile benim psikolojim alt olurdu zaten. 

  bu kadar kilo aldım ama asla çok çok şişman durmuyordum bu arada. çok hafif balık etli olmuştum (bir de yağlı yemekten selülitler coştu tabi).

  her neyse diyet yaptım ve seda altın spor programları uyguladım 1 ay boyunca asla işe yaramadı. sonra chloe ting karşıma çıktı ve özellikle bacaklardan muzdarip olduğum için yapayım ne kaybederim dedim.

  özel bir diyet uygulamadım ama yağı, şekeri iyice azaltıp kalori açığı oluşturmaya çalıştım. her yere yürüyerek gittim ve porsiyonlarımı çok azalttım, aynı zamanda öğünleri de çok azalttım. (gizlinot: süslüler biliyorum hiç sağlıklı değil ve lütfen siz uygulamayın. ancak benim kilo konusundaki takıntılarım maalesef beni buna soruyor. aç olsam bile az yiyip bırakıyorum yoksa kendimi çok kötü hissediyorum :() 

  ilk günlerde aşırı zorlandım baya hemde. 1 videoyu bile durdura durdura yaptım. ilerledikçe daha kolaylaştı tabii. aynı zamanda baya çıkan göbeğimi de toparladı. çünkü en az 2 günde bir karın videosu vardı zaten. hepsini bitirdim. durdurarak bile olsada videoları yarım bırakmadım. son 2 haftadır üstüne 500 veya 1000 ip atlama ekledim. 

  ölçü olarak benim salaklığım maalesef ama çok işe yarayacağını düşünmediğim için ölçmemiştim. ama baya kalın bacaklarım gözle görülür derecede inceldi. göbeğim baya küçüldü. toparlandım. önceden sıkan veya göbeğimin pırtladığı eski kıyafetlerime tekrar girdim ve 44'lü rakamları gördüm. bundan sonra 2 weeks shred programını yapmayı düşünüyorum. bu sefer ölçülerimi alıcam. ancak süslüler incelmeme rağmen 0 sıkılaştım bilginiz olsun. hala bıngılım (gizlinot: hahahahaha).

  son olarak spor yaparken kendi vücudunuza uygun bir diyet yapın veya bir diyetisyene gidin bence çünkü diyetsiz/sağlıklı beslenmesiz bir sonuca ulaşmak çok zor bence.

  8 eylül 18:19


  56. 25 day slim thing programını uyguladığım youtuber. Programın 15. Gününü bugün tamamladım ve merakımı yenemeyip ölçülerimi tekrar aldım.

  Belim 82 cm'den 77'ye, Basenim 101 cm'den 96 cm'e düşmüş. Spor geçmişim yok, programı uygularken epey zorlandım ama buna değdiğini düşünüyorum.

  Gelelim beslenmeye ; Ben programın yanında intermittent fasting uyguluyorum. Şeker, paketli gıda, makarna tüketmiyorum. Haftada maksimum 2 kez pilav ve 1 dilim ekmek tüketiyorum.

  Program bitince burayı tekrar editleyeceğim.

  Edit : programı dün bitirdim. Belim aynı 77, basenim 95 cm'e düşmüş. Bacaklarımı ve kollarımı ilk kez bugün ölçtüm ; bacaklar 55 cm'den 52 cm'e, kollarım ise 30 cm'den 28 cm'e düşmüş. Benim için çok verimli bir program oldu diyet ile beraber. 2020 2 week shred ya da 4 haftalık yaz programına geçmeyi düşünüyorum bakalım.

  8 eylül 00:29 20 eylül 13:18

  55. 2 week shred challenge programının 6. günündeyim, yarıladım sayılır. ilk günler de pek zorlanmamıştım, bir iki hareket hariç yarım yamalak yapma durumum yoktu fakat 5. gün ara verdirtince bugün hiç yapasım gelmedi. ilk videoyu bayağı sallana sallana yaptım, onun dışında bir problem yok. aynı zamanda 16/8 (gbkz: intermittent fasting) de uyguluyorum. sabah 9 akşam 5 şeklinde yeme düzenimi oturttum.

  ilk günki ölçülerim şöyle:

  yaş: 21 (bu bir ölçü değil, lol.)

  boy: 1.63 m

  kilo: 55.1 kg

  göğüs: 83 cm

  bel: 69

  göbek: 80

  göt: 93

  üst bacak: 53

  alt bacak: 34

  kol: 29

  15. gün uyandığımda, yani program bittikten sonraki sabah ölçüleceğim. 16 eylül'de görüşürüz süslüler.

  7 eylül 17:52

  54. Ne kadar sevmeye çalışsam da asla sevemediğim ve videoları kötü olan youtuber. Sıfır spor geçmişi olan insanlarda işe yarayabilir ama en basitinden evde fitnessblender bile yapmış olsanız bu kız malesef sizi kesmeyecek. Videoları, özellikle bacak videoları hiç etkili değil. Belli zaten bacak mesela umrunda değil, genetik zayıf sadece.

  Karın kaslarını sadece kendisi geliştirmiş bu yüzden buna ilişkin videoları daha iyi.

  Videoları kolay olduğu için aşırı ünlendi ve o before afterlar 1 gece yemek yemeseniz sabah karnınızın alacağı şekil resmen. Şimdiye kadar hiç spor yapmadıysanız sadece yapın. Aksi halde boşuna vaktinizi harcamayın

  Pamela Reif'la kıyaslanamaz bile.

  7 eylül 15:16