yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (3)

  68. sadece 3 gün dayanabiliyorum. spor geçmişi olmayan insanlar için eziyetten başka bir şey değil. ağrıdan sızıdan duramıyorum. spor nasıl yapılır, evde nasıl başlanır bilmiyorum ama başlangıç için bu kadının videoları hiç doğru yer değil. 

  21 kasım 23:02

  67. Son 1.5 aydır başladığım iş, sınava hazırlık süreci, ve şu anda da vizeler dolayısıyla programlarını uygulayamıyorum ve bir şey söyleyeyim mi çok özledim süslüler. Kendisine ait uyguladığım 3. Program olan slim thigh challence ı yarılamıştım ve az önce bahsettiğim sürece girdim. Summer shred programından bariz verim aldım ve kilo kaybım da oldu, bunun öncesinde spor salonuna gitme ve yine YouTubedan kafama göre birkaç video derleyip spor yapma deneyimim oldu. Hiçbirinde chloe yaparkenki düzeni yakalayamadım. Hangi gün ne yapacağının net olması inanılmaz bir kolaylık sağlıyor insana, geriye bir tek motive olmak ve vakit ayırmak kalıyor ki bu programla çok daha kolay, hangi gün kaç dakika spor yapacağınız da sitede yazıyor zaten. Gözle görülür bir fark olmasa bile günün videolarını yaptıktan sonra gelen o başarmışlık hissi yeterliydi benim için. Başlarda yapamadığım hareketleri sonradan rahatlıkla yapabilmek de ha keza öyle. Tamam belki pamela reifin programları kadar etkili olmaz ama onun kadar zor da değil. Orta zorlukta etkili programları var, tekrar vakit bulduğumda en kısa sürede başlayacağım yarıda bıraktığım programa

  21 kasım 22:16

  66. 4 week summer shred challenge programını uyguluyorum. Dün 19. Günü tamamladım, bugün ölçüm yaptım. Kol : 31 cm'den 27'ye cm'e, Bacak : 52 cm'den 51 cm'e, Bel : 76 cm'den 74 cm'e, başenim işe 93 cm'den 90 cm'e düşmüş. Programın sonunda editleyeceğim.

  21 kasım 15:03


  65. Ücretsiz antreman programları hazırlayıp, bunları kombinasyonlar halinde youtube ve kendi sitesi üzerinden paylaşan influencer. Programları "başlangıç" seviyesine hitap etmektedir. Kas yapayım, vücut geliştireyim diyenler için fazlasıyla basit hareketlerle vücut çalıştırmaktadır. (Gizlinot: paylaştığı programlarla sadece sıkılaşabileceğimi düşünüyorum) Bazı süslüler hareketleri yanlış yaptığını söylemiş fakat hiç dikkat etmedim. Çünkü uygularken sadece hareketi görüp kendim uygulamaya çalışıyorum. Ekranın üst köşesinde bulunan süre sayacı ve programın yüzde kaçını yaptığımızı gösteren sayaç sayesinde ilgimi çekti. 

  Gelelim benim hikayeme; 

  Pandemi başlangıcından önce 2 aylık PT ile spor yapmamın sonucunda 68'den 61 kg'a düşmüştüm. Kalçam 103,5'tan 96'a, Belim 74'ten 66'a, Bacak 61,5'tan 55'e, Kol 30'dan 27,5'a düşmüştü. Fakat martın sonunda başlayan karantina sürecinde inanılmaz kilo alarak ekim ayında 3 aylık emeğimi çöpe atarak başladığım yere geri döndüm. Sürekli fast food, abur cubur besleniyordum. Çevremdekilerin inanılmaz kilo aldın söylemlerini duymuyordum bile. Sonunda bir gün ayna karşısına geçip kendimi incelediğimde gözlerime inanamadım. Emekler verip incelttiğim basenim devasa olmuştu, selülitlerim artmıştı. Bu işe dur demelisin diyerek önce bir diyetisyenle çalışmaya başladım. Evde yapabileceğim leslie 3 mil ve aprilhan'ın bazı videolarıyla spor yapmaya başladım. Her sabah uyanıp 30 dk leslie, her akşamda iş sonrası 45 dk aprilhan yaparak 1.5 haftada 2 kg verdim ortalama 3 cm inceldim. Fakat regl olamama gibi bir problemim olduğu için ve sürekli şişkinlik problemim olduğu için incelmemin 3 cmden fazla olduğunu düşünüyorum. Bence daha fazla inceldim ve kilo verdim. 

  Dün chloe'nin 2020 Move-mber Schedule programına başladım. 1.5 haftadır biraz olsun spora ısındığımı, vücudumun alıştığını düşünüyordum ama maalesef süslüler hala bazı hareketler beni süründürüyor. Özellikle ısınma sonrası uyguladığım HİİT sırasında aşırı aşırı terledim. ABS 2 Weeks'te birçok hareketi yapamadım. Ama birkaç gün içerisinde vücudumun alışacağını düşünüyorum. Fakat maalesef  bu programı tamamen uygulayamayacağım çünkü ayın 22'sinde 1 haftalık şehir dışına çıkmam gerekiyor. Şuanlık isteğim 1 haftada mümkün olduğunca devam edip diyetimle birlikte hareketsiz kalmamak. Evime geri döndüğümde ise "25 Days Slim Thigh Challenge" programına başlayacağım. Süreç içerisinde bu girdiyi sık sık güncellemek istiyorum. 25 günlük programa başlamadan öncede son ölçülerimi buraya yazarak başlayacağım. Ocak ayına kadar chloe ile çalışıp sonrasında spor salonuna gitmek istiyorum ama corona durumundan dolayı şuanlık bunu askıya aldım.

  Hedefim 58 kg ve tüm vücuttan ortalama 10-15 cm incelip karın kasları oluşturmak. 

  14 kasım 10:09

  64. 2 haftalık karın programını 2 kere tamamladım. İlk 10 gün inanın o kadar zorlandım ki... ama sonra alıştım sanırım ve bacak inceltme programını da tamamladım. Şuan 21 günlük fit programını yapıyorum. Bana çok iyi geldi açıkçası bayağı sıkılaştım. karantinada 76 kilodan 57 kiloya düşerken çok yardımcı oldu bana eğer sağlık sorununuz yoksa kesinlikle tavsiye ederim. 

  26 ekim 01:19

  63. Yaklaşık 20 gündür abs cardio programını uyguluyorum. Kilomla çok sorunum yok açıkçası. Karantina döneminde 52 kilodan 57'lere kadar çıkmışım. Benim için verilemeyecek bir kilo değil. Diyet ve spor eşliğinde önce 4-5 kilo vereyim sonra popo dikleştirme çalışırım diye düşündüm. Bu düşünceyle cardio programına başladım. 

  Programın çok sevdiğim yanı başlarken ısınma, bitişte soğuma hareketleri olması. Çan eğrisi gibi yavaş yavaş yükseltip, en tepeye çıkarıp yavaş yavaş tempoyu azaltması. Birden tempoya girince benim vücudum kaldırmayabiliyor çünkü. Hesaplamalarıma göre 1 ayda 1,5-2 kilo vermem gerekiyor (kalori açığıma göre). 2. En sevdiğim yanı alt bacağımı çalıştırması. Yoga yaptım, pilates yaptım çalışmıyor arkadaş alt bacağım asla çalışmıyor. Millet popo çalıştıramaz ben alt bacak çalıştıramıyorum. Bu egzersizleri yapınca en çok alt bacağımın ve karnımın çalıştığını hissediyorum. Üst bacaktaki acığı kapatmak içinde program bitişinde squat çalışıyorum. Güzel terletiyor, beslenme düzeni eşliğinde kitle endeksi yüksek insanların benden çok kalori yakacağına inanıyorum. Çünkü ben zaten 57'de olsam normal kilomdayım. 

  Naçizane birde spordan sonra mide bulantısı çekiyorum sebebini bilmediğim şekilde. Spordan 2 saat önce beslenmeyi kestiğim halde çekiyorum bu bulantıyı. Beslenme uzmanı veya egzersiz konusunda bilgili süslüler varsa mesaj kutuma bekliyorum. Ciddi bir durumsa profesyonel yardım alacağım çünkü. 

  8 ekim 16:36

  62. 25 day slim thing programı sayesinde bel ve basenim 6 cm incelince gaza gelip 2020 2 week shred programını uygulamaya başladım. Programda 2. Günüm. Çok zorlanıyorum, bitirebilir miyim emin değilim. Bitirirsem burayı editleyeceğim.

  Edit 1: süslüler şoktayım şuan. Programın 3. Günü bitti dün ve bugün ölçüm yaptım. Belim 77 cm'den 76 cm'e, basenim 95 cm'den 93 cm'e düşmüş. Programın sonunu çok merak ediyorum.

  Edit 2: ölçülerimde rakamsal olarak değişiklik olmadı belimin 1 cm incelmesi dışında. Ancak görüntü çok değişti, karın kaslarım belirginleşti, kollarım ve bacaklarım da sıkılaştı.

  Sıradaki hedefim yaz programı.

  3 ekim 20:11 14 ekim 13:26


  61. 2 weeks shred challenge'ı tamamladım ve sonuçları sizlerle de paylaşmak istedim süslüler. Öncelikle belirtmeliyim ki uzun zamandır hareketsiz kaldığım bir dönemden sonra başladım bu programa. O yüzden başlarda zorlandım. Hareketlerin çoğunu yapamadım. Ama moral bozmadım. Karnım çok zorlandığında ve bunun sonucunda karnımı sıkamadığım için boynum ağrımaya başladığında hareketler arasında biraz daha uzun süreli aralar verdim bazen. Karnımı çalıştıracağım diye boynumu sakatlamak istemedim yani. Ayrıca direkt videolara girişmeyip ilk başta herhangi bir warm up videosu açıp vücudunuz ısındıktan sonra hareketlere başlayın. Bittiğinde de cool down esneme hareketleri yapın. Böylece herhangi bir sakatlanmanın önüne geçmiş olursunuz ve ertesi gün kaslarınız daha az ağrır. Normalde ilk rest day 4. Gün ama ben 3. günde kendime rest day verdim. Herkesin vücudu farklı o yüzden kendinize göre programı şekillendirebilirsiniz. Benim 5. günde artık kaslarım ağrımamaya başladı. Ayrıca bazı günler bitter çikolata yedim ve bir gün de hamburger yedim. Onun dışında sağlıklı beslendim. Az yedim. Şimdi daha fazla uzatmadan önce sonra ölçülerimi paylaşayım. Boyum 165 cm. 

  -Önce / Sonra

  Kilo: 63 kg / 62 kg

  Bel: 71 cm / 66 cm 

  Popo: 101 cm / 100.5 cm

  Bacak: 61.5 cm / 61 cm

  Alt Bacak: 37.5 cm / 36.5 cm

  Basen: 104.5 cm / 102 cm

  Kol: 30.5 cm / 29 cm 

  Kilomda aşırı bir değişiklik olmasa da belim çok inceldi. Göbeğim çok olmadığı halde ben abs göremedim. Zaten karnınızda çok az yağ olması lazım ve biraz daha uzun süre karın çalışılması lazım bu sonuca ulaşabilmek için bence. Ama karnım baya gerginleşti ve sıkılaştı. Zaten armut tipi vücudum olduğu için belim ince, göğüslerim küçük ama popo ve bacaklarım baya kalın. O yüzden slim thigh challenge'a başladım ve bugün ikinci günüm.  2 weeks shred'i hızlı sonuç alıp çabuk motive olmak isteyen süslülere öneriyorum. Yediklerinize dikkat edip bol su içerseniz fark görmemeniz imkansız diye düşünüyorum. :) 

  26 eylül 12:04

  60. Bugün yarı Fransız yarı Güney Amerikalı olduğunu öğrenip şaşırdım, baya baya Asyalı sanıyordum...

  Edit yaşı da 33müş, kaynak: bir hafta önce falan attığı bacak/kalça workoutunun altına inanılmazsın bunları tahmin edemezdim falan gibi bir yorum gelmiş Chloe de beğenmiş 

  11 eylül 21:09 12 eylül 02:40

  59. 2 weeks shred in 14. Gününü bugün tamamladım. Beni epeydir görmeyen bir arkadaşım fotoğrafım için minyonlaștığımı söyledi. (gizlinot: ^. ^) benim fark ettiğim yine birkaç arkadaşıma doğrulattığımsa kollarımın incelmesi. Yani eskiden de kalın değildi ama şu an dal, çalı, çırpı gibi kollarım dmdkdfm karın kası derseniz maalesef yok çünkü nasılsa spor yapıyorum diye hayvan gibi yemeye devam ettim. Yarın uyanınca bir de ölçülerime bakacağım dramatik bir değişiklik varsa editlerim.

  10 eylül 22:20