sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (249)
  • medya (8)

  249. sanırım ben de nötrüm, aslında sarı alt tonlu olduğumu düşünmeme sebep olan şeyler var mesela sarı-turuncu-kırmızı tonları en çok yakışan tonlardır bana ve de gold aksesuar bariz daha hoş durur tenimde; ancak iş fondotene geldiğinde tüm sephoralarda mac lerde hep bej fondotenlerin bana uygun olduğu söyleniyor buradan yola çıkarak nötrüm herhalde diyorum. damar mevzusu zaten tam çorba o yoldan anlamanın çok zor olduğunu düşünüyorum :/

  10 haziran 17:23

  248. asıl problem damarlarıma bakınca hangi renk olduğuna asla karar veremiyor olmam. şimdi bidaha baktım da; cam göbeği rengi benim damarlarım. 

  10 haziran 11:31

  247. cilt alt tonunu tespit etmek konusunda allah vergisi bir beceriye sahibim hiç damar filan uğraşmıyorum bakıyorum ve söylüyorum yani :D çok zor değil çünkü anlamak bence. sadece nötre yakınları kestirmek biraz güç olabiliyor tabi. yani bazen elimde hiç materyal yoksa sen ya nötrsün ya da sıcak. veya sen ya nötrsün ya da soğuk diyebiliyorum ama genellikle kolayca biliyorum yani. bence damar yoluyla tespit etmek en zoru. onu kesinlikle beceremiyorum zaten. altın-gümüş ya da sarı-mavi fular tekniği daha iyi yardımcı oluyor.

  10 haziran 05:19

  246. ben bunu kendi alışkanlıklarımı göz önünde bulundurarak buldum. örneklerle açıklamam gerekirse kendimi bildim bileli bir takıcıya girdiğimde direkt gümüşi takılara bakarım. altın renkli takı oldum olası sevmemişimdir. dolabımdaki kıyafetlerin renk skalasını düşündüğümde, makyaj malzemelerimde far olsun ruj olsun kendimi iyi hissettiğim renkleri düşündüğümde, ya şu renk farım da var çok kullanmadığım değişiklik olsun diye süreyim diyip yüzümde çok da iyi durmadığını düşündüğüm renkleri şöyle bir gözden geçirdiğimde soğuk alt tonlu olduğumu buldum.

  şu muyum bu muyum diye testler yapmak yerine günlük yaşantınızda en çok kullandığınız şeyler üzerinden giderek daha rahat bulabileceğinizi düşünüyorum. işin içine damar rengi vs girince aslında daha fazla kafa karışıklığı yarattığını düşünüyorum çünkü damar için kesin bir renge karar vermek çok zor. eğer her rengin yakıştığını düşünüyorsanız ya da zıt durumlar da söz konusuysa örneğin takıda ağırlıklı olarak gümüş seviyorum ama kıyafetlerde sıcak renkler kullanıyorum gibi, muhtemelen nötrsünüzdür (tabi bu dediğim kesin yargı içermemekte olup, sadece farklı bir bakış açısı sunmaya çalışmaktadır).

  10 haziran 00:54

  245. Yer yer pembe, yer yer sarı alt tonluyum damar testine göre.Güzellik uzmanı olduğunu iddia eden birisi sarı alt tonlu olduğumu söyledi ama pembe alt tonlu fondotenlerle çok iyi anlasıyorum.Kaldı ki renk olarak ise hem sıcak hem soğuk tonları kendime yakıstırıyorum.Fotoğraf konulup ve alt ton bulan bir uygulamada da pembe alt tonlu çıkmıstım.Nötr olmadıgımı da söyleyenler var.Bence hiçbir zaman alt tonumun ne olduğumu öğrenemeyecegim.

  9 haziran 20:00

  244. Yanakların çenem burnum pembe alnım sari alt tonlu bileklerimden hic bi şey anlamadim

  9 haziran 19:36

  243. nötr olduğumu öğrendiğimden beri dur şu mevsimimi de bulayım diye iyice dibine daldığım konu oldu bu ton mevzuları. doğal saç rengim & göz rengimle fair soft summer olduğumu saçıma balyaj attırınca da light summer olduğumu keşfettim bu (link: https://30somethingurbangirl.com/category/analysis/ site) sayesinde herkes girip baksın çok güzel özetlemişler. ünlülerden örnek vermişler.

  14 mart 14:17 14 mart 14:44

  242. Bileklerimdeki kalın damarlar yeşil ama ince ince bir sürü mavi/mor damar var. Altın daha çok yakışıyor ama gümüş de fena durmuyor yani. Giyilen renge göre belirlemeyi bilmiyorum ama mor ve sarı beni hiç açmaz mesela.Pembe alt tonlu ürün kullanınca olmuyor, sarı alt tonlu kullanınca olmuyor. Cilt alt tonunu bilmediğim dönemlerde ne sürsem oluyordu halbuki vallahi ignorance is bliss ya.

  25 şubat 12:28

  241. Bende de hiçbir testi işe yaramayan, hala kendiminkini bulamadığım tondur. Her renk damara sahibim. Çokta ince oldukları için bunlarla bir sonuç elde edemiyorum maalesef. Yaptığım testlere göre mesela turuncu renk makyaj yapmam lazım. Ama ben ne zaman turuncu, şeftali tonlarında makyaj yapsam iltifat alırım, yakıştığını söylerler. Anlamıyorum. Bildiğim tek şey süt kadar beyaz da olsam pembe alt tona sahip olmadığım.

  25 şubat 01:29

  240. Ben bariz sarıyım. Üstüme yakışan takılardan tutun ruj renklerine, fondötenlerden kapatıcılara hepsi sen sarısın diye bağırıyor. Gözlerim çekik olsaymış orta asya türklerinden hiçbir farkım kalmazmış.

  Sıcak tonlu rujları ve farları tercih ediyorum. Ten ürünü kullanmam pek ancak almam gerektiğinde en sarı tonunuzu verir misiniz diyorum. Sarılığım pastel 15’in yüzümde çamur gibi durup 38’in mükemmel ötesi durmasıyla yine yüzüme çarptı.

  Ancak alıştım, gönül isterdi nötr alt tonlu olayım istediğim ruju süreyim ama napalım artık

  24 şubat 23:10