girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (230)
  • medya (9)

230. Altın rengi mi size yakışıyor, gümüş rengi mi şeklinde bulmaya çalıştığım tondur. Yalnız yanınızda bir adet “odun” arkadaş gerektirir. Hangisi yakıştı diye sorduğunuzda “ ikisi de “ diyen minnoş arkadaşlarınız varsa bulamazsınız. Sinir krizi geçirirsiniz. Odun arkadaş önemli. Çat çat söylemesi lazım. 

11 ağustos 01:26

229. bileklerimdeki damarlar yeşil, beyaz tenli olmama rağmen sarı alt tonlu olduğum kanısındayım. bununla birlikte sarı bitişli ürünler hep maske gibi durdu, boynumla renk farkı oldu ya da habuç gibi gösterdi. bilemedim, herhalde en iyisi bir muaya danışmak.

10 ağustos 10:54

228. cnn türk'teki gündem özel programında karotenli besinler tükettiğimizde cildimizin aldığı o turuncumsu rengin sağlık belirtisi olduğundan bahsettiler. bağışıklığımız iyi olduğunda daha turuncumsu bir cildimiz oluyormuş. kısa video linkini buraya da koymak istiyorum: (link: https://www.youtube.com/watch?v=njHtCnh6G-c link) ilk kez böyle bir şey duydum ben de. videonun altındaki açıklamayı da koyayım:

"CNN TÜRK'te bağışıklık sisteminin ele alındığı Gündem Özel programına konuk olan Fizyoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oytun Erbaş, yüz rengi hakkında açıklamalarda bulundu. Erbaş, "Bir insanın bağışıklık sistemi iyi çalışıyorsa karoten denen bir pigment yaratıyor. Karoten havuçta ve domateste bulunan pigment. Bu bizim yüzümüze havuç rengini veriyor. Eğer immün (bağışıklık) sisteminiz iyi çalışıyorsa o renge dönüşüyor. Havuç renk sağlıklı olmayı gösterir. Dışarıdan karoten almanın, havuç, domates yemenin immün (bağışıklık) sisteme ise etkisi yoktur" dedi."

13 şubat 19:56 13 şubat 19:57


227. bugün mutfakta çiğ köfte dürümümü gömerken nedense sol bileğimi incelemeye başladım ve bam! yeşil damarımın yanında mavi bir damar var hem de baya kalın. geri kalanı ince mavi yeşil damarlar falan. Nötrlüğümü kendi çapımda resmen onayladım. Galiba onca fondötenin sarı ya da pembe durması ama pure beuty bb cream’in o gri tonunun tenime nispeten oturması yüzünden tahmin ediyordum aslında. 

 bunca zaman sağ bileğime bakıp “ya ben bunları göremiyorum yaaa:’(“ diye ağlayacağıma neden sol bileğime bakmayı akıl edemedim acaba? 

9 şubat 21:24

226. Zynz e katılıyorum. 

3 adet cilt alt tonu olduğuna inanmayanlardanım. Belki çok standart cilt tonuna sahip insanlarda işe yarıyordur, onu bilemiyorum.

Damarlarım bacak ve kollar için çoğunluk yeşil renk. Ama alnım, göz kapaklarımın üstündekiler daha çok mavi, mor. 

Mesela mor giymeyi kendime pek yakıştırmam. Bunun yanında sarı alt tonluların rengi olan yeşil, kahve gibi sarının koyu tonlarını da yakıştırmam.

Pembe allık vs değil de daha çok şeftali renkleri yakışır bana.

Yani o cilt tonumu buldum, harika diyenleri anlayamıyorum.sanırım şanslışar.

12 eylül 2017 10:41

225. Ne olduğumu anlayamadığım için kendime nötr diyorum artık. Damarlarıma bakıyorum maşallah bütün renk skalası var mavisinden tutun yeşiline moruna kadar. Bunun bir testi var ise şayet yaptırmak isterim bitsin artık bu çile...

12 eylül 2017 04:22

224. artık anlamaya çalışmayı bıraktığım hede.

sarı alt tonlu olduğumdan emindim, ve fakat sarı alt tona özel üretilen hiçbir ten ürünü uymuyor bana. banana powder ya da sarı alt tonlu fondötenler iğrenç duruyor. yüzüm beyaz-pembe, boynum sarımsı bir beyaz. haliyle makyajı boynuma uydurmaya çalışıyorum. cool alt tona yakışan gümüşi ya da soğuk renklerin bir kısmı yakışıyor, ama genelde kapatıyor beni. sonra, dior'un nude air pudrasını kullandım mesela, boynumu vebalı gibi gösterdi.

olive'ım herhalde ya? belki de esmerim haberim yok.

12 eylül 2017 00:46 12 eylül 2017 00:47


223. hala hangisine sahip olduğumu bulamadığım hede.

deneme/yanılma yoluyla seçiyorum makyaj malzemeleri artık.

ne yaptıysam bulamadım birinde soğuk çıkıyorum birinde sıcak. 

keşke birileri bana yardım etse...

11 eylül 2017 23:40

222. benim damarlarım yeşil gözüküyor ve tenimde bariz bir sarılık olmasına rağmen beautiful me adlı uygulama (cilt alt tonunu fotoğraflardan çıkaran bir uygulama) bildiğin kırk yıllık sıcak alt tonlu bana sen soğuk alt tonlusun dedi. kafam karıştı. hayır yani fotoğraflarda da bildiğin sarıyım ama...

23 ağustos 2017 16:54

221. bir kolumdaki damarlar mavi, diğer kolumdaki damarlar yeşil...

kıyafet ve makyajda mavi de yeşil de yakışır bana..

hem gümüş hem altın kullanabilirim..

ama cildim çok ince ve çabuk kırmızıya dönen bir yapım var ve bu çok kafaları karıştırıyor.

ve her sorduğum mua farklı bir şey söyler.. en sonuncusu da nötr olduğumu söyledi.

2 haziran 2017 10:21