girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (137)
  • medya (0)

137. hemen hemen her cildin değişik şiddette asitlerle daha güzel olacağı

güneş kreminin önemi( en iyi antiaging ürünü güneş kremidir)

kuru ciltlerin dahi temizliğe ihtiyaç duyduğu,krem temizleyiciler ile

kuru ciltleri fazla nemlendirmenin de (yağ vb ile-uygun olmayan nemlendiricilerle) komedan,sivilce vb oluşumuna sebep olabileceği

yağlı cildin de sürekli temizlenip kurutulmaması gerektiği,o yağ da cilde lazım süslüler

yastık yüzü değiştirmek sık sık,ben sivilce sorunu vb yaşamam ama o yastık yüzü değiştikçe sanki daha duru bir his duyuyorum

vucut derimiz ile yüz ve saç derimizin birbirinden apayrı olduğu.saç yağlı olurken cilt kuru olabiliyor,vucut ise hep kuruyor süslüler,bir ürünle cilt bakımı pek mümkün olmuyor

37 dk önce 34 dk önce

136. ders çalışırken o elini çenenden ve alnından çek bakayım

38 dk önce

135. her önerilen krem ,tonik vs sana uygun olmayabiliyor.

cildinle uyumlu olan ne varsa değiştirmeye kalkmamak.

mutlaka makyajı silmek.

peelingi abanarak değilde nazikçe yapmak.

mutlaka güneş korucusu yapa spf içeren ürünler kullanmak.

39 dk önce


134. - her insanın cildinin çeşitli maddelere toleranslarının farklı olduğu ve cildin iyi tanınması gerektiği (mesela butilen glikol bende direk sivilce yapıyor, içerikte bütilen glikol gördüğüm an kaçıyorum çünkü hiç şaşmaz)

- cilde ihtiyacı olmadığı halde bir şey vermemek gerektiği, sonra tembelleşip kendi üretmiyor.

- 10 adımlı cilt bakım rutininin yerine daha minimalist bir yaklaşım izlemenin hem bütçe hem de cilt için daha iyi olduğu.

- cilde nazik davranmak gerektiği.

bugün 05:44

133. Peeling ve maskenin haftalık rutine dahil edilmesi ve (kendi cildim için) bitkisel ürünlerin hiç işime yaramaması

dün 18:55

132. en önemli şey güvenilir bir doktor rehberliğinde cildini tanımak. daha önceki entry'lerde de dendiği gibi çok fazla ürün kullanmak cilde çok iyi bakmak anlamına gelmiyor. herkesin genetik yapısı biricik olduğu için cilt bakım rutinleri de biricik. cildi o ürün bu ürün diye yormaya karşıyım. dışarıda cilt bakımı yaptırmaya da inanmıyorum. para tuzağı. cilt bakımı yapanların titrlerine bakın, estetisyen güzellik uzmanı. ben cildimi emanet etmem şahsen. bir kere cilt bakımı yaptırdım bir dermatolog muayenehanesinde. tabi ki bakımı yapan doktorun kendisi değildi. cildime buhar verip, tüm siyah noktaları sıkınca arkadaş sağolsun cildim büsbütün beter oldu. tövbe ettim.

kendi deneyimlerime göre yazarsam bundan sonraki en önemli şey cildi güneşten korumak. ancak sadece yüzü değil. her yerimizi. yüzünüze ne kadar iyi bakarsanız bakın ellerdeki yıpranma, gerdandaki güneş lekeleri insanı çok yaşlı gösteriyor.

ikincisi genetik yapımızı kabul etmek. kaymak gibi cilde sahip olcam diye hırs yapıp olmadık yerlere dünya para dökmeye karşıyım. nasıl hepimizin bir kapasitesi varsa, cildimizin de bi güzelleşme kapasitesi var. instagramda gördüğünüz ciltlerle yarışmayın, hepsi yalan.

üçüncüsü tabi ki sağlığa dikkat etmek. sigara içmemek, bol su içmek, sebze meyve ağırlıklı beslenmek, şekeri minimuma indirmek vs.

dördüncüsü de insanın iç dünyası. stres, hırs, ihtiras insanı yer bitirir. bu esnada cildiniz taş gibi kalmaz, sizinle beraber çöker.

bunların hepsi birbirini tamamlayıcı, önem sırasına göre yazılmadı.

dün 16:42 dün 16:43

131. düzenli olarak yastık kılıflarını değiştir ki sivilcelenme.

dün 16:07


130. Cilt tipini bilmek ve ona uygun ürünleri tercih etmek en doğrusu.Tavsiye edilen ürün iyi olabilir ama senin cilt tipine uygun değilse kötü bir etki yaratabilir

dün 13:20

129. güneş yaşlandırır

kırışıklara sadece retinol içeren kremler iyi gelir.

dün 11:24

128. En temel 3 şey 1- güneşten korunma. 2- şekerden, ekstra kaloriden ve dolayısıyla oksidasyondan korunma ( neden yaşlanırızın cevabı: oksidasyondan. Bu konuyu detaylıca araştırabilirsiniz kalori kısıtlaması yaşlanmayı ciddi anlamda geciktiriyor. İsmini unuttuğum bir enzim vardı tusa çalışanlar bilebilir telomer kısalmasını önlüyordu sanırım)

Bu saydığım 3 unsur cilt yaşlanmasına ilgili bir belgesel tadında bir programda geçiyordu.bir grup gence soruyorlar güneşte uzun süre kalman gereken işlerde çalışıyor musun, şeker ağırlıklı mı besleniyorsun yoksa dengeli beslenmeye dikkat eder misin ve stres durumları hakkında bir takım sorular soruyorlardı. Verdikleri cevaplara göre bu gençlerin yirmi sene içerisinde ciltlerinin nasıl görünecek kişinin gösteriyorlardı.

Cildine ne sürdüğünden kat kat daha önemli şeyler var. 65 yaşında 40li yaşlarda gibi duran bir teyze ben kremleri yiyorum demişti. Her gün avokado, bilimum faydalı otlar, yeşillik ve organik ürünler tüketiyordu.

dün 01:52