girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (132)
  • medya (7)

132. küçük ama önemli bir detaydan bahsedeceğim. yüzümüzü yıkadıktan sonra hemen kurulamak gerekiyor. aksi takdirde kendi halinde kurumaya bıraktığımızda, cilt daha çok kuruyor. asıl önemli nokta ise havlu yerine; kağıt havlu kullanmak daha sağlıklı diye düşünüyorum. çünkü havlu nemli kaldığında bakteri üretmeye başlıyor ve biz gün içerisinde ya da sabah - akşam her ne zaman kullanıyorsak o bakterilerle etkileşimde bulunuyoruz. özellikle hassas ve sorunlu ciltler(gizlinot: akneye meyilli, sivilceli, alerjik ciltler.) için pek çok yeni soruna davetiye çıkarabilir.

17 mayıs 13:14 17 mayıs 13:16

131. Misel suyla yüzü silip sonra misel suyu ciltten arındırmamak. Makyajı silecek kadar kuvvetli bir çözücüyü ciltte bırakmamak lazım. Misel suları cildimizden ve gözümüzden arındırmadığımızda tahriş, kuruluk ve yanma olabilir.

16 mayıs 21:57

130. Yüz üstü uyumak. Bu huyumdan vazgeçemediğim sürece ne sürsem, ne yapsam boşa gibi geliyor.

16 mayıs 01:49


129. Cildi tam manasıyla tanımadan ihtiyaçlarını bilmeden ürün seçmek de bu yanlışlar içindedir kanımca. Bu yüzden tabiri caizse paramızın çoğu malesef ki çöpe gitmekte. (gizlinot: Sad story )

16 mayıs 01:13

128. Dudak ustu icin lazere giderken yag icerikli bakim serumu, yag icerikli gunes kremi ya da yagli nemlendirici kullanmak tuylerin yeniden cikmasini kolaylastirir, lazerin etkisini hafifletir. (gizlinot: Lanet olsun ki tecrubeyle sabittir.)

16 mayıs 01:03

127. büyük harflerle güneş koruyucusuz gün geçirmek + nemlendirmemek.

16 mayıs 00:49

126. makyajı sadece temizleme jeliyle yıkayıp tam temizlemeden yatmak, daha çok sivilce sonrası daha da çok makyaj yaparak devam eden kısır döngü, alkollü tonikle cildi iyice kurutup sabah parıl parıl ciltle uyanmak

15 mayıs 14:20


125. bir süslümüze katılıyorum. çok efsane bir yüz bakımı yapmasam da makyajdan sonra sadece silmek ya da sadece yıkamak asla yetmiyor bence. silip yıkamadan rahat edemiyorum. üstelik silince yüzünüzde bırakmış oluyorsunuz hem kalıntıları hem de kullandığınız ürünü.

3 mayıs 19:03

124. 1- Güneş kremini sadece yazın güneş olduğunda kullanmanın yeterli olduğunu sanmak.

2 - Çok fazla ürün kullanmak/Cildi dinlendirmemek

3 - Sürekli aynı ürünleri kullanmak.

4 - Makyaj temizleme mendillerinin yeterli olduğunu düşünmek

5 - Cilt tipine uygun ürünler kullanmamak

6 - Ürünlerden mucize beklemek.

Bonus: Yeterince su içmemek.

3 mayıs 15:33

123. Sürekli ürün kullanmak

Yani cildin özelliğini ve ihtiyacını gozardi ederek sabah öğle akşam sürekli kimyasal sürmek

Bunun tetikleyicisi de reklamlar,youtuberlar...

Dis macunu sürmek

Dis minesi kadar sert bir şeyi temizlemek için özel olarak üretilmiş bir şeyi yüze sürmek ne kadar doğru?!

Dis macunu sivilceleri kurutmak amacı ile kullanılıyor tamam da birincisi ise yaramıyor ikincisi cildin ph sine uygun degil.

Gerçek sivilce kurutucular bile kotu evet sivilceleri kurutuyor ama ardında sağlıklı bir cilt bırakmıyor ki dis macunu faydalı olsun

3 mayıs 11:10