girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (155)
  • medya (7)

155. yağlı cildin neme ihtiyacı olmadığını sanmak. meğer benim karma&yağlı cildim aslında nemsizmiş. şimdiye dek kullandığım yüz nemlendiricileri hep sivilce yaptı diye nemlendirici kullanmıyordum. (kullandığım nemlendiriciler garnier ve loreal gibi markaların nemlendiricileriydi ki bu da yaptığım diğer yanlış, dermokozmetik ürün kullansana kozmetik ürün kullanacağına di mi ama.) sonra süslüsözlük sayesinde bioderma sebium hydra nemlendiriciyi keşfettim. neme doymuş, sağlıkla ışıldayan ama yağlı görünmeyen bir cildim var artık, sivilce de yapmıyor su gibi bir nemlendirici zaten.

29 ağustos 23:53

154. Kalitesiz makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünü kullanmak, bu ürünleri yaşa uygun olarak seçmemek. 

Liseli kızların bile kontür yapmaya başladığı şu dönemde, dermatoloji uzmanlarının randevularının full dolu olmasına şaşırmamalı bence.

Ayrıca kıl tüy meselelerinde de cilde uygun yöntemi bulamamak. Valla ağdayı yapıştırıp yapıştırıp çekenleri görünce cidden üzülüyorum. Çok zararlı.

Kısaca; doğru ürünü ve yöntemi seçememekten kaynaklanan hatalardır.

18 temmuz 12:03

153. asitli ürünleri kullanırken dikkat etmemek ve güneş kremi kullanmamak.

17 temmuz 16:32


152. Yüzümüzde sivilce varken yüzüm temizlensin diye peeling yapmak. Aslında biz temizliyoruz sanarken o sivilcelerdeki iltihapları yayıyoruz ve artmasını sağlıyoruz. O yüzden sivilce varken onun geçmesini bekleyip ondan sonra peeling yapıp yüzü temiz tutmak gerekir. 

Birde internette sirkeli bir karışım okuyup sivilcelerim için onu yüzüme sürmüştüm sanırım büyük bir hata oldu benim için. Hiçbir işe yaramadığı gibi yüzümün sirke kokmasıyla kaldı

17 temmuz 13:13 17 temmuz 13:16

151. buzdolabını yüzümüze sürmek... cilt bakımı ürünleri yüzümüzn ph'ına uygun olarak hazırlanmıştır ve dolaptan bir ürünü alıp (limon, yoğurt vs) lapp diye yüzümüze sürmek her zaman olumlu sonuş vermeyebiliyor. bunun haricinde ölü deli atmak adına yüzümüzü paralamak. yüzün koruyucu tabakasını yok etmenin yanlış olduğunu dşünüyorum. bu yüzden daha hafif hareketlerle haftada bir ipek kese uyguluyorum.

16 temmuz 14:15

150. Asitli ürünler kullanarak, cildin ph dengesini bozmak. Örneğin, limon bile olsa asitik özelliği olan hiçbir şeyi doğal diyerek uygulamamak gerekiyor cilde. Tahriş olan cildin yapısı bozuluyor, toparlamak da bir hayli zaman alıyor.

Bir de her söylenene inanmamak lazım. herkesin cildi farklı, ona iyi gelen sana gelmeyebilir. Birçok ürün alıyoruz ama birkaç tanesi işe yarıyor. Içeriğini okumadan krem dahi alıp kullanmayın derim.

16 temmuz 13:22 16 temmuz 19:02

149. elleri yıkamamak.

o eller temiz değilken vücuda ve özellikle yüze değdirildiğinde sivilcelerin çıkmasına şaşırmamak lazım. farkında olmadan yüzümüze gün içinde o kadar çok dokunuyoruz ki.

16 temmuz 03:12


148. İçinde ne olduğunu bilmeden, yalnızca vadettiği özellikleri okuyarak satın almak için tatmin olunan pahalı makyaj ürünlerini yüze ve vücuda bol bol sabah akşam uygulamak. İçindekileri gerekirse tek tek google da aratarak bakın, hangi kimyasallar olduğunu öğrenin, eser miktardada olsa cildinize zararlı kimyasal yüklemesi yapmayın, kanınıza karışmasına izin vermeyin.

16 temmuz 02:22

147. yüze bir şey uygularken aşağı doğru çektirmek (yukarı yönlü hareketlerle uygulamalıymışız sarkmayı engellemek için)

15 temmuz 18:56

146. illaki yazılmıştır fakat hatırlatma amaçlı söylemek istiyorum; nasıl olsa cildim yağlı diyerek nemlendirici sürmemek. 

halbuki o yağlı cildiniz nemsizlikten dolayı daha çok sebum üretip daha çok yağlanıyor...

15 temmuz 14:18