girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (156)
  • medya (7)

156. İçeriğini iyice araştırmadan, bilinçsiz bir şekilde farklı ürünler denemek.

Cildim yağlı diye gereğinden fazla yıkamak, aşırı matlaştırıcı kremler kullanmak, aşındırıcı peelingler ve temizleme jelleri, bol alkollü tonikler kullanmak. Yağlı cildi adam etmek için hırpalamadan, nazikçe temizlemek ve nemlendirmek gerektiğini neyse ki çok geç olmadan öğrendim. Bu yanlışları daha çok  14-19 yaşları arası yapmıştım.

dün 11:15

155. üniversite döneminde(gizlinot: yani ergenlik ve hemen ergenlik sonrası) cildim hem çok kuru hem de akneye çok meyilliydi. bu yüzden gider en yağlı ciltler için olan temizleme jelleri, maskeleri kullanır, cildimi nemlendirdiğimde akne oluşacağına inanırdım. bir de o pütür pütür cilde bb krem sürerdim.

sonuç: erken yaşlanan cilt. cildime adam akıllı bakmayı daha yeni öğrendim. kuru ciltliler lütfen akne tedavisiyle cilt bakımını birbirine karıştırmayın. cildinize uygun yıkama jeli ve nemlendirici muhakkak kullanın.

dün 11:10 dün 11:16

154. Overexfoliation yapmak yani cildi fazla soymak (her gün dusta yüzümü keseliyorum diyenlere)

Cildi soyup güneş kremi kullanmamak (yazarken benim içim acıyor siz nasıl yapıyorsunuz anlamıyorum)

Yüze limon, karbonat, yoğurt irt virt buzdolabında ne bulunursa sürüp yüzün ph değerini şey etmek

„Kimyasal cildi mahvediyor BENCE ben bir suyla yıkarım bi de nivea krem“ diyerek bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış retinol gibi c vitamini gibi ürünlerin etkisini reddetmek

28 temmuz 22:36


153. Kalitesiz makyaj malzemeleri ve cilt bakım ürünü kullanmak, bu ürünleri yaşa uygun olarak seçmemek. 

Liseli kızların bile kontür yapmaya başladığı şu dönemde, dermatoloji uzmanlarının randevularının full dolu olmasına şaşırmamalı bence.

Ayrıca kıl tüy meselelerinde de cilde uygun yöntemi bulamamak. Valla ağdayı yapıştırıp yapıştırıp çekenleri görünce cidden üzülüyorum. Çok zararlı.

Kısaca; doğru ürünü ve yöntemi seçememekten kaynaklanan hatalardır.

18 temmuz 12:03

152. asitli ürünleri kullanırken dikkat etmemek ve güneş kremi kullanmamak.

17 temmuz 16:32

151. Yüzümüzde sivilce varken yüzüm temizlensin diye peeling yapmak. Aslında biz temizliyoruz sanarken o sivilcelerdeki iltihapları yayıyoruz ve artmasını sağlıyoruz. O yüzden sivilce varken onun geçmesini bekleyip ondan sonra peeling yapıp yüzü temiz tutmak gerekir. 

Birde internette sirkeli bir karışım okuyup sivilcelerim için onu yüzüme sürmüştüm sanırım büyük bir hata oldu benim için. Hiçbir işe yaramadığı gibi yüzümün sirke kokmasıyla kaldı

17 temmuz 13:13 17 temmuz 13:16

150. buzdolabını yüzümüze sürmek... cilt bakımı ürünleri yüzümüzn ph'ına uygun olarak hazırlanmıştır ve dolaptan bir ürünü alıp (limon, yoğurt vs) lapp diye yüzümüze sürmek her zaman olumlu sonuş vermeyebiliyor. bunun haricinde ölü deli atmak adına yüzümüzü paralamak. yüzün koruyucu tabakasını yok etmenin yanlış olduğunu dşünüyorum. bu yüzden daha hafif hareketlerle haftada bir ipek kese uyguluyorum.

16 temmuz 14:15


149. Asitli ürünler kullanarak, cildin ph dengesini bozmak. Örneğin, limon bile olsa asitik özelliği olan hiçbir şeyi doğal diyerek uygulamamak gerekiyor cilde. Tahriş olan cildin yapısı bozuluyor, toparlamak da bir hayli zaman alıyor.

Bir de her söylenene inanmamak lazım. herkesin cildi farklı, ona iyi gelen sana gelmeyebilir. Birçok ürün alıyoruz ama birkaç tanesi işe yarıyor. Içeriğini okumadan krem dahi alıp kullanmayın derim.

16 temmuz 13:22 16 temmuz 19:02

148. İçinde ne olduğunu bilmeden, yalnızca vadettiği özellikleri okuyarak satın almak için tatmin olunan pahalı makyaj ürünlerini yüze ve vücuda bol bol sabah akşam uygulamak. İçindekileri gerekirse tek tek google da aratarak bakın, hangi kimyasallar olduğunu öğrenin, eser miktardada olsa cildinize zararlı kimyasal yüklemesi yapmayın, kanınıza karışmasına izin vermeyin.

16 temmuz 02:22

147. 15 16 yaşlarımda kaynar suyla duş alır yüzümü lifle kazırdım size yemin ediyorum kazırdım, cildimin tertemiz olduğunu zannederek.. salaklığa bakar mısınız

occ olmak :)

15 temmuz 19:19