yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (210)
  • medya (3)

  210. (yazar: urasil) yukarıdaki yazarımıza kesinlikle katılıyorum, üst üste tonla ürün kullanmanın iyi fikir olmadığını artı bir ekleme de benden olsun: herşeyin fazla abartıldığını düşünüyorum, kore ürünleri, çok pahalı fiyatta satılan ürünler vs, mucize beklememek gerekir.

  13 ocak 13:45 13 ocak 13:52

  209. influencerların gazına gelerek çok fazla ürün kullanmak. 

  Çoğu ürün gereksiz olduğu gibi cilde zarar da veriyor, alkol içeren bir tonik kullanmak mesela, ya da silikon içeren bir maske kullanmak. 

  Az, öz, kaliteli ürün kullanın. Kırk çeşit ürün sürmek iddia ettikleri gibi cilde yatırım değil. 

  13 ocak 13:24

  208. büyük bir bölümü aslında kafada başlıyor. ondan görüp şunun bol reklamlı tavsiyesini dinleyerek"başkası gibi olmak, güzel görünmek" gibi gayretlere girip hiç cildinizle alakalı olmayan ürünleri kullanırsınız. derinizin de bir organ olduğunu ve bilip bilmeden her şeyi ona boca ederseniz uzun vadede onu yıpratacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. nasıl ki her ilacı alıp yutmuyorsunuz. bunda da öyle her "mükemmel- yeni" denilen ürüne atlamamanız lazım. cildinizi tanıyın. hatta gidin bir uzmana danışın. kusurlarınızı ve cildinize zarar verebilcek maddeleri öğrenin.

  13 ocak 12:32 13 ocak 12:33


  207. cilde limon sürmek. evet  ben de yaptım. pişmanım. 

  13 ocak 10:48

  206. Cildi beyazlattığı söylenen ürünlerin cilde çok zarar verdiğini düşünüyorum. Ve doğal da durmuyor kullananlarda. Keşke şu beyaz ten güzeldir takıntısından vazgeçilse. Bir beyaz tenli olarak söylüyorum geçen sene bacağımı çarptım o kadar iğrenç bir iz kaldı ki. Aylarca geçmeyen morluk da cabası.

  12 ocak 16:52

  205. ciltle fazla ugrasmak,bakim yapacağim diye cildi yormak. Bir ara 10 adimli olmasa da 6-7 adima kadar ciktigim olmustu.Cildim temiz ve puruzsuz gorunuyordu ama bir yandan da cok kizariyordu.Sadelesmeye gittim.Hatta gecenlerde bir sure cok depresif bir ruh halindeyken bir 10 gun kadar duş harici yuzume su bile surmedim ve cildim (burnumdaki siyah noktalar hariç) o kadar guzel gorunuyordu ki, berrak,dinlenmis,sakin. Az malzemeyle ve cildi fazla ovusturmadan yapmak lazim cilt bakimini.

  12 ocak 16:12 12 ocak 16:13

  204. daha önce yazıldı mı bilemiyorum ama istikrarsız ve sabırsız olmak da bunlardan biri. dünyanın en şahane ürünü de olsa, tek seferde hiçbiri mucizeler yaratmayacak. ürünleri en az 1 ay düzenli olarak kullanmak gerekiyor cilt bakımında, etkilerini görebilmek için. düzenli kullanmak da bir diğer önemli detay, sabah akşam kullanım gerektiren bir şeyi, günaşırı kullanmak da fayda sağlamaz.

  bir de şöyle bir yanlış görüyorum son zamanlarda (gizlinot: o da sanırım artık sağımız solumuz, önümüz arkamızın reklam ve influencer dolu olmasından kaynaklı); hop diye bütün cilt bakım rutinini yeni ürünlerle değiştirmek. yani şunu demek istiyorum, sabit rutinimize her defasında 1 adet yeni ürün almak değil de, "aa bak bu da iyiymiş, şu da güzelmiş, tamam madem, hepsini alıyorum" diyip her defasında tüm rutini (gizlinot: ya da hatrı sayılır bir kısmını) yeni ürünlerle yapmak. böyle olunca cilde hangi ürün iyi geliyor, hangisi sivilce yapıyor, gözenek tıkayan kim anlaşılmıyor. "aa bak gördün mü bunlar da iyi gelmedi" diyip kaldırıp çöpe atılıyor belki sonrasında hepsi.

  velhasıl, sabır sabır. cilt bakımında önemli olan tek şey bu aslında.(gizlinot: Swh)

  12 ocak 11:33


  203. aynı anda 68 ürün deneyen, belki o ürünleri kullanmasalar da ciltleri güzel görünecek olan blogger/vlogger'ların tavsiyelerine kanmak.

  12 ocak 11:19

  202. 1.Öncelikle sıkıntı beslenmeden kaynaklanıyor bence.. Marketlerdeki pasta, cips, büsküvi vs. palm yağı, glükoz şurubu vb. karaciğerin nasıl kullanacağını bilmediği için yağ olarak stokladığı katkı maddeleriyle dolu... Bu yağ stokları bir noktadan sonra sivilceye yol açınca sivilce kurutucularla çözüm aranıyor.. Eh sivilce kurudu ama yağ bezesi cilt altında kalıyor çoğunlukla ve fırsat bulduğunda tekrarlıyor.. Yani bu geçici bir çözüm...

  2.Cilt tipini yanlış bilmek(gizlinot: Nemsiz cildi kuru zannetmek örneğin ) ve yanlış ürün kullanmak .

  3.Tedaviye geç başlamak... Özellikle lekeler ve yara izlerine ne kadar tazeyken onarmaya başlarsanız o kadar hızlı geçerler.

  11 ocak 21:14

  201. siyah nokta sıkmak.

  içini çıkaramadığım için kızarıp sivilceye dönüyor sanıyordum ama içini çıkardığım halde sivilceye dönen bir tanesi yanağımda mevcut.

  sivilce gibi de değil kızarık nokta gibi duruyorlar iç yok bir şey yok. ya da cilt bariyerime zarar verdiğim için cildim böyle tepki gösteriyor. vallahi delireceğim bu gidişle:(

  23 aralık 2020 23:37