yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Cildimize şu dönemde nasıl davrandığıniz ve şu an ne durumda olduğuyla alakalı kısa güncellemeler yapacağımız, (gbkz: süslü sözlük yazarlarının cilt bakım rutinleri) başlığındaki girdilerinizi buraya link olarak ekleyebileceginiz fakat farklı olarak dönemsel değişkenler, iyileşme veya problemlerle alakalı hem kendimizi hem birbirimizi güncelleyebileceğimiz faydalı olacağını düşündüğüm günlük. Normalde çoğu kişi kendine özel yapabilir bunu fakat, insan tembelliği, unutkanlığı derken pekala unutuyor ve önemsemiyoruz. Bu başlığın amacı tarih itibariyle cildinizin ne durumda olduğunu ve o sürece kadar kısaca cildinize ne yaptığınızı anlatma, farklı bir bakıma geçilecek ise bunu not etme, birkaç hafta veya ay sonunda yeni güncellemeler yapma ve tüm bunları yaparken de benzer sorunlardan muzdarip olanların fikir edinmesi.

  İlk örnek benden gelsin.

  22.01.2017

  Bir süredir nemlendirici olarak üzüm çekirdeği yağı kullanıyorum, 2 haftadır aşırı stres, yorucu günler, kötü beslenme, su içmeme gibi durumlar yaşamaktayim, 2-3 kez makyajla uyuyakaldım.

  Şu an çenemin iki tarafında, yanaklarimda çok sayıda milia benzeri oluşumlar var. Cildimde 3-4 yeni sivilce çıktı. İzlerim hala geçmedi. Kötü yaşam koşulları bir yana bu milialarin üzüm çekirdeği yağı kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü tatlı badem yağı kullanırken aynı koşullarda gene 2 hafta geçirmeme rağmen böyle varlıklar suratıma gelmemişti. Bu yağı kullanmayı kesip en azından 2 hafta sonra yeni girdi yazacağım. An itibariyle çay ağacı yağı sürdüm. Yarın jojoba veya tekrar tatlı badem yağı alacağım.

  Tostumu yedim bekliyorum. Umarım fikri beğenirsiniz. Ben de sizi seviyorum. Tisikkirlir sipirwimin iyi günler. Muju

  22 ocak 2017 03:43

  2. bu sıra yaptığım tek şey cildimi temizledikten sonra cleocin t yi sivilceli bölgelere dokundurup üzerine bepanthol krem sürüp yatmak. kaş ve kirpiğime de banyo sonrası moshos gardenin serumunu sürüyorum kaşlarımdaki boşlukları doldurdu kısacası eskisi gibi gürleștirdi.

  çok faydalı bir başlık olmuş (yazar: pancaketea) (gizlinot: swh)

  22 ocak 2017 08:53 22 ocak 2017 08:55

  3. Bu ara Hergün 2lt su içerek cildime en güzel iyiliği yapıyorum. T bölgem çok yağlı , yanaklarım kuru ve sivilceye çok meyilli cildim var. Dün itibariyle İpek yüz kesesi kullanıyorum, harika birşey baya yumuşacık ve pürüzsüz şuan cildim. Burnumun üzerinde hormonal iki adet sivilce vardı , rossmandan aldığım çay ağacı yağını iki gündür üzerlerine bölgesel uyguluyorum, etkili bir yöntem oldu. Birde her zamanki nemlendiricim la roche posay effaclar h kullanıyorum. Bu aralar cildim hiç olmadığı kadar iyi görünüyor, sanırım içtiğim suların etkisi.

  22 ocak 2017 10:59


  4. İstanbula geldim geleli zaten varolan stres, kötü beslenme ve bi süre üzüm çekirdeği yağını da hayatımdan çıkartıp iyice nemsiz kalma sonucu 3 gün içinde nurtopu gibi 15 adet ağrılı kocaman sivilce çıkarttım. Efsaneyim. Neyse ertesi gün ilk işim koşarak rossmana gidip isananin sivilce serisindeki nemlendirici ve serumunu almak oldu, bonus olarak rival de loop hydro jel ve jojoba yağı da aldım. 3 gündür düzenli kullanıyorum. Sivilcelerim inanılmaz bir hızla iyileşme gösterdi diyebilirim. Çünkü normalde çıkan sivilce 2 hafta şiş kalır hele ki böyle ağrılı, kafam kadar, kendilerini çıban sananlar. Oysa şimdi minnacik oldu bazıları. Kimileri hala duruyor. Yağ harici diğer ürünler nem konusunda tatmin etmese de cildimi bir rahatlattı. Bu rutini cilt bakım rutinlerine 1 hafta sonra yeni ebtry olarak yazıp, ne kadar ise yaradigiyla ilgili ürun yorumlarımı da zamanla gireceğim. Şimdilik düzeliyor gibi.

  2 şubat 2017 02:06

  5. (link: http://www.suslusozluk.net/n/556468 şurada belirttiğim rutinde) 1 haftada gozledigim değişimi anlatıyorum. Öncelikle cildim sonunda neme doydu, kuru bölgeler yok. İkincisi özellikle sivilce önleyici serum ve krem direkt olarak enflamasyonu (kizarikliklari) azaltıcı ve sislikleri indirici bir etkiye sahip. Yani sivilcelerim hızlıca sönüyor sürdüğümde bu iki ürünü. Cildim daha berrak, sivilce izlerim gerçekten çok fazlasıyla soldu. Bu ürünleri uzunca bir süre aynen bu sırayla kullanmaya devam edeceğim çünkü sivilce tedavilerinden daha etkili bir hızda işe yariyorlar. Kesinlikle öneriyorum. Jojoba yağı ve rdl hydro booster serum ise kuru cildi olanlar için güzel nemlendiriceklerdir. Ayrıca göz altlarında da jojoba yağı vr hydro booster. serum ikilisini kullandım ve gerçekten iyi nemlendirme yaşadım. Kuru ciltlerin, hatta bence her cilt tipinin kendine uygun bir yüz yağı kullanması gerekiyor, yağlanma kontrol altına alınırken, nem dengesi sağlanıyor ve cilt bariyeriniz güçleniyor. Killanma vs gibi bi durum da yaşamadım. Lütfen sadece kremlere bel bağlamayın, pahalı serumlarda basit bi yağın yaptığı işi tam olarak yapamaz ve gene de cildinize fazlasıyla kimyasal madde dokunacaktir. Önce yağ deneyin.

  9 şubat 2017 20:27

  6. defter ya da blog üzerinde tutulabilen, yeni aldığınız cilt ürünlerinin cildinizdeki değişimlerini kaydettiğiniz ve uzun vadede kullandığınız ürünlerin cildinize etkilerini izlediğiniz günlük çeşidi.

  mesela kullandığınız fondöten sivilce çıkardı diyelim. cidden fondöten mi buna sebep oldu, yoksa regl dönemi hormonal sivilceleri çıktı da fondöteni mi günah keçisi yaptınız?

  makyaj fırçalarınızı en son ne zaman yıkadınız? o aldığınız yüz kremini kullandığınız müddetçe ne tür değişimler gözlemlediniz? diş fırçanızı satın aldığınız tarih neydi? en son kuaföre ne zaman gittiniz?

  bu tür sorulara yanıt ararken, ayrıca bu günlüğe beğendiğiniz makyaj önerilerini, unutmak istemediğiniz cilt bakım taktiklerini de not alabilirsiniz.

  28 ağustos 2018 09:37