yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (40)
  • medya (0)

  40. dün bedava bilet hakkımı da kullanıp ilişiğimi kestim. bugün meraktan bilet fiyatlarına tekrar baktım ve daha geçen hafta zam yaptıkları biletlere tekrar zam yapmışlar.

  sinema günü (gizlinot: ucuz olduğu gün, çarşamba) için online fiyatlar: 2d filmler 13'ten 17'ye çıkmıştı, şu an 19 tl.

  3d filmler 14'ten 18'e çıkmıştı şimdi 20 tl.

  gişedeki fiyatlarını hayal bile edemiyorum şu an.

  ha bir de önden hiçbir siyasi amaç gütmemektedir notunu geçip arkasından akp reklamı alan ve yakında batacak olan sinema zinciridir.

  bedava e-bilette de "sadakat hediye bilet" yazıyor ya içimden bayağı güldüm. bundan sonra alırsın sadakatin hakikisini.

  1 mart 12:52 1 mart 12:55

  39. koltukları çok rahatsız ve vatandaşın cebindeki her kuruşa göz diken utanmaz kurum. yasal mafya gibiler.

  15 şubat 17:27

  38. çarşamba sinema günü bilet fiyatlarını yükselterek beni kaybettiler; 2d filmler 13'ten 17 tl'ye, 3d filmler 14'ten 18 tl'ye yükseldi (gizlinot: online fiyatları). sanat / festival filmleri 12 tl devam. 2 sanat filmine daha bilet alıp bedava bilet hakkımı tamamlayıp kullandıktan sonra bir daha işim olmaz cinemaximum ile.

  diğer günlerdeki fiyat artışından bahsetmiyorum bile.

  14 şubat 18:16 14 şubat 18:20

  37. espark cinemaximum için konuşmak istiyorum;

  salonları hiç temiz değil ve çalışanları çok da ilgili değiller. şehirdeki diğer sinema salonlarına göre farklı filmlerin gelmesi ile beraber popülerliği artsa bile fiyat olarak daha pahalı bir politika izliyor, bu da imajını zedeliyor. keşke daha özenli ve daha dikkatli olsalar. keşke sinema kültürü cinemaximum eline bu denli düşmeseydi.

  8 şubat 05:16

  36. benden bir önceki yazarın da dediği gibi son çıkan reklam süresi yasağına asla uymuyor.

  Geçtiğimiz cumartesi günü emaar'da sazan sarmalı 22:00 seansında tam 30 dakika reklam yayını yaptı. 

  Bir açık bulduklarını ve ondan yararlandıklarını düşünüyorum.

  Önceden bu kadar kötü değildi, hiç 30 dakika reklam izlememiştim en azından

  7 şubat 16:11

  35. dün glass filmine gittim. görmek istediğim birkaç film daha var iskoçya kraliçesi mary, dogman, green book gibi ve sonuç 4-5 büyük salonda sazan sarmalı, ev odasından küçük salonlarda geriye kalan filmler ki çoğu salonda green book yok bile. dünyanın en minik sinema salonuna niye glass'ı koyarlar dahası niye böyle bir salon yaparlar en başta, aynı parayı vererek ve 26 dakika reklam seyrederek, üstelik hiçbir siyasi amaç taşımıyoruz ibaresinden sonra siyasi reklama maruz bırakarak o salonda ekranda niye film seyretmek durumunda kalıyorum -_- sinemaya girene kadar ne kadar küçük bir salon olduğunu anlamamıştım.

  cinemaximum'un tekel hale gelmesinden tiksiniyorum en kısa zamanda batıp yok olmasını yada başka sinemaların ortaya çıkmasını diliyorum. rekabet ortamı olsa daha güzel sinema salonları, daha kaliteli ekranlar olsa sinema severler olarak bu kan emici firmaya kalmasak ... hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa...

  7 şubat 15:15 8 şubat 11:06

  34. uzun süredir cinemaximum sinemalarına gitmiyordum taa ki geçen film festivalindeki 2 filmi mecburen orada izlemek zorunda kalana kadar (city's salonu). bu sene ise bohemian rhapsody gösterime girdiğinde yakınımda diye tercih etmiştim. biletimi kendi internet sitesi üzerinden sinema günü olan çarşamba gününe almıştım, 13 tl. o gün bugündür haftada 1-2 gidiyorum.

  arthouse diye bir köşe açmışlar (her sinemasında yok) kaliteli filmler oluyor festival filmleri, avrupa filmleri, bağımsız filmler hatta yerli festival filmleri vs. hem de 12 tl, gün ve seans fark etmeksizin. son film festivalinde iksv bilet ücretlerini 20-25 tl yapınca gitmedim festivale (3-5 filme değil, 15-20 filme bilet alıyorum en az çünkü). cinemaximum arthouse'da Climax, roma, Green Book, The Guilty, Cold War filmlerine gittim son 1 ayda + 3d fantastik kurgu filmlere (gözlüğü yanımda götürüyorum).

  bir ara sikayetvar.com'daki şikayetlere göz atmıştım; zorla mısırlı menülü biletler sattıklarıyla ilgili şikayetlere çok şaşırmıştım. çünkü başıma gelmedi hiç. herhalde bileti internetten (kendi sitesinden) alınca kimse zorla mısır satmaya çalışmıyor. hatta çoğu zaman bilet soran da olmuyor (gizlinot: capacity ve a plus'taki salonları için konuşacak olursam) (sorarlarsa telefon ekranından gösteriyorsunuz geçiyorsunuz yani, bilet bastırmak da yok) elimi kolumu sallaya sallaya giriyorum içeriye. kahve termosumla gidiyorum, hiçbir görevli salondan içeri girip de uyarmadı şimdiye kadar. zaten öyle bir şey olsa bir daha asla gitmem.

  çarşamba günleri normal filmler 13 tl, 3d filmler 14 tl. bir de 8 bilette bir bedava bilet hakkı var. özel koltuklu salonlara gitmiyorum bu arada, onlar gereksiz pahalı.

  iksv bir filme 25 tl alırken, cinemaximum aynı filme 12 tl alıyor. başka da bir şey demiyorum.

  bu fiyatlarla boykot yapmam ben. çoğu aç gözlü, kendi çalışanının hakkını vermeyen yapımcılar da beni ilgilendirmiyor. her hafta kalitesiz yerli film istilası son bulur böylece ne diyeyim (yerli sanat filmlerini ayrı tuttuğumu söylememe bile gerek yok).

  edit: cinemaximum'a tekrar gelmeye başladım, ortalık karıştı. hayattaki şansım.

  28 aralık 2018 17:26 28 aralık 2018 19:12

  33. Film yapımcıları tarafından bu aralar boykot edilmektedir. Açıkçası yiyin birbirinizi diyesim var.

  1) Sinemaya gidip film izleyip salondan çıkarken sizi uzun süre o filmin etkisinde bırakacak filmlerden ziyade saçma sapan, abidik gubidik filmler yapıldığı için yapımcılara kızmaktayım.

  2) Bilet fiyatlarına yüklenen fahiş fiyatlardan şikayetçiyim. 2 kişi ayda 1 film izlese 100TL yi neredeyse sinema salonuna bırakıp çıkıyor. Sinemaya girerken kadınların çantaları didik didik aranıyor dışarıdan yiyecek içecek sokmasınlar diye(sanırım çok şikayet geldi son zamanlarda denk gelmedim bu aramaya) Afedersiniz de 1 küçük şişe suya da 5TL vermek manyaklık. Bildiğin mafya gibi haraç keser gibi davranılıyor müşteriye.

  Eskiden lise yıllarımda bundan bir 15 yıl önce aynı gün içinde 3 filme girdiğimiz olurdu arkadaşlarımla ve ailelerimizin maddi durumları da hiç iyi değildi. fakat elimizdeki o azıcık harçlık yeter de artardı. Bence şu anda büyük bir aç gözlülük var.

  Bu sebeple biz de kendi çapımızda boykot edip buraya gitmek yerine başka sinema salonlarına gidiyoruz. (bu kesinlikle boykota davet değildir yanlış anlaşılmasın) kesinlikle reklam falan değil fakar folkart cinema pink'te bilet+mısır+bowling toplam 30TL öderken cinemaximum da sanırım sadece bilete 30TL ödüyoruz. Yanlışım olabilir cinemaximum'un güncel bilet fiyatı ile ilgili bayadır gitmediğim için fakat en son gittiğim filmde bu fiyatı aldıkları için yazdım. belki artmış ya da azalmıştır. Açıkçası insanlara kültürlenin, sinemaya tiyatroya gidin ayda 1 defa veremiyor musunuz bu parayı diye sitem ediyorlar.

  asgari ücretle geçinen bir aileyi bırak bekar bir insan bile zar zor düşünüyor bunu.

  Neyse özünde kimse kimseye zorla bişi dayatmamalıdır ve bilet fiyatlarında da indirime gidilmelidir.

  28 aralık 2018 09:48 28 aralık 2018 09:50

  32. Bu başlıkta ikinci girdim ama yazmadan duramadım. Bir önceki süslünün dediği gibi ülkede tekelleşmiş ve bundan sonuna kadar faydalanan bir işletme.

   Dün cepa ya birkaç şey almaya gitmiştim gitmişken Christopher Robin'i izleyeyim dedim. Gişeye bileti almaya gittim koltuktur, filmdir seçimi yaptım ödeme kısmına geçince 23.50 ₺ hesap çıkardılar filmin 12 ₺ olduğunu neden böyle fazla hesap çıktığını sorunca otomatik mısır içecek menüsü eklendiğini söylediler. Bunu bana sormadıklarını ve istemediğim bir şeyi ödemek istemediğimde ise gişeden sadece bu şekilde satış olduğunu eğer sadece bilet alacaksam internetten veya ordaki kiokslardan almam gerektiğini söylediler. Bu nasıl bir bir saçmalıktır ve insanlar neden buna karşı çıkmıyorlar anlayamıyorum. izleyiciler ise bambaşka bir dünya dün filmden çıkarken salonun haline baktığımda ise utandım. İçtiğin, yediğin şeyin kabını gidip çöpe atmak bu kadar zor olmamalı veya mısırları illaki dökerek, oraya buraya atarak yemek zorunda değiller. Gerçekten o mısırlar yanlışlıkla dökülecek tarzda değiller. O koltukların neden bu kadar pis oldukları gayet net anlaşılıyor.

  21 ağustos 2018 13:41

  31. ülke kültürüne zarar veren sinema zinciri.

  fark ettiyseniz gelen filmler ya iyi para kazandıran hollywood blockbuster filmler ya da yerli ucuz yapımlardır. bu kalitesiz yerli yapımlar "seyirci talebini karşılamak için" 4 - 5 sinema salonunu kapatırken, bir festival filmi ya da gerçekten kaliteli bir yapım için bir salon bile ayrıldığını göremezsiniz. festivali geçelim, geçen sene oscar adayı olan filmlerden kaçı oynadı türkiye'de?

  tekelleştiği için fiyatları yukarı çekmeleri, seyirciyi reklama boğmaları, salonlarındaki kalitesizliklerinden bahsetmeyeceğim. çünkü en büyük günahları, izletmek istedikleri yapımları tüm salonlara yayarak seyirciye başka film seçme şansı vermemeleridir.

  zira yerli film firmaları ile cinemaximum birbiri ile paslaşır. imdb'de 1 puan bile alamamış yerli yapımlar, cinemaximumda 3-4 sinema salonunu kapatır. bu filmler izlendikçe, şirketler zenginleşir ve o kalitesiz yapımların devamı çekilir. devam filmi daha fazla sinema salonunda yayınlansın diye de cinemaximum'u beslerler. seyirci aynı içerikte filmlere maruz kalır, dolayısıyla bu tür filmleri talep eder durur. yeni, farklı, aykırı bir film yayınlanmaz.

  mesela bkm ile paslaştıklarını biliyorum. bkm çeker, mars media yayınlar, ikisinin de cebi dolar.

  karamsar bir bakış açısı ile yazdım belki. ancak medya devlerinin ellerinin nerelere uzandığını, hangi büyük şirketlere sahip olup başka hangi alanlarda paralar çevirdiğini okumuştum zamanında. bu içeriğe ulaşabilen varsa ve paylaşırsa harika olur.

  9 ağustos 2018 00:34