yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (45)
  • medya (0)

  45. Türkiye'nin sinema tekelini elinde bulunduran ama sinemaya nokta kadar değer vermeyen koreli sinema şirketi. Şükür 'başka sinema' ve İstanbul'da takip ettiğim birkaç salon var da bunların reklamını, mısırını, fahiş fiyatını çekmek zorunda kalmıyorum. Nice filmi getirmeyerek ya da 3 gün gösterimde tutarak Recep İvedik'i haftalarca oynatmasına bakmıştır. Meclisten geçen  Sinema Yasası'yla sansürü de onaylattı cepler dolsun.(!) 

  16 ocak 21:17

  44. gitmeyi tam zamanında bırakmışım. son zamanlarda oluşturulan şikayetlere bakıyorum da bence yakında batarlar. bir zamanlar büfenin karşısında yanımda getirdiğim termosumla kahvemi içip, yine yanımda getirdiğim her ne yiyecekse yerken şimdi salona market poşetiyle girmeye çalışanı "hooop bilader çek kenara" diyerek dışarıdan yiyecek getirmek yasak uygulamasına geri dönmüşler. ayrıca salonlarda klima çalıştırmayarak tasarruf yapmaya çalışıyorlarmış. genel şikayetler salonlar pislikten geçilmiyor, buz gibi salonda montla film izledik, biletler pahalı, alışveriş poşetiyle içeri sokmadılar, kaba personel vb.

  bunlar bence tam olarak insanları sinemadan soğutmak için getirilmiş ajanlar. başka açıklama bulamıyorum çünkü.

  16 ocak 14:23 16 ocak 14:24

  43. Bundan 3 sene kadar önce Cgv arthouse adı altında bağımsız filmlerin biletleri -seans veya gün fark etmeksizin- 8 tl idi. filmlerin oyuncularının popüler olması da bu durumu değiştirmiyordu. Başka sinema’da hangi filmler varsa onlar indirimli oluyordu. Şimdi ise bilet fiyatları 12 tl -ki yine uygun buluyorum- ve biraz daha izleyici çekecek türden festival filmlerini bu kapsama sokmuyorlar. Üstelik eskiden hemen her sinemada bulunan bu uygulama İstanbul gibi büyük bir şehirde bile 6-7 sinemada var artık. Anadolu yakasında bir emaar avm bir de budak avm’de devam ediyor. Buralara da ulaşım birçok ilçe için çok zor. Demem o ki sanat adına kırk yılın başı güzel bir uygulamaya girişmişlerdi onu da para hırslarına kurban ettiler. En az 25 tl vermeden film izlettirmiyorlar. 

  6 eylül 2019 15:39


  42. dün bedava bilet hakkımı da kullanıp ilişiğimi kestim. bugün meraktan bilet fiyatlarına tekrar baktım ve daha geçen hafta zam yaptıkları biletlere tekrar zam yapmışlar.

  sinema günü (gizlinot: ucuz olduğu gün, çarşamba) için online fiyatlar: 2d filmler 13'ten 17'ye çıkmıştı, şu an 19 tl.

  3d filmler 14'ten 18'e çıkmıştı şimdi 20 tl.

  gişedeki fiyatlarını hayal bile edemiyorum şu an.

  ha bir de önden hiçbir siyasi amaç gütmemektedir notunu geçip arkasından akp reklamı alan ve yakında batacak olan sinema zinciridir.

  bedava e-bilette de "sadakat hediye bilet" yazıyor ya içimden bayağı güldüm. bundan sonra alırsın sadakatin hakikisini.

  1 mart 2019 12:52 1 mart 2019 12:55

  41. koltukları çok rahatsız ve vatandaşın cebindeki her kuruşa göz diken utanmaz kurum. yasal mafya gibiler.

  15 şubat 2019 17:27

  40. çarşamba sinema günü bilet fiyatlarını yükselterek beni kaybettiler; 2d filmler 13'ten 17 tl'ye, 3d filmler 14'ten 18 tl'ye yükseldi (gizlinot: online fiyatları). sanat / festival filmleri 12 tl devam. 2 sanat filmine daha bilet alıp bedava bilet hakkımı tamamlayıp kullandıktan sonra bir daha işim olmaz cinemaximum ile.

  diğer günlerdeki fiyat artışından bahsetmiyorum bile.

  14 şubat 2019 18:16 14 şubat 2019 18:20

  39. espark cinemaximum için konuşmak istiyorum;

  salonları hiç temiz değil ve çalışanları çok da ilgili değiller. şehirdeki diğer sinema salonlarına göre farklı filmlerin gelmesi ile beraber popülerliği artsa bile fiyat olarak daha pahalı bir politika izliyor, bu da imajını zedeliyor. keşke daha özenli ve daha dikkatli olsalar. keşke sinema kültürü cinemaximum eline bu denli düşmeseydi.

  8 şubat 2019 05:16


  38. benden bir önceki yazarın da dediği gibi son çıkan reklam süresi yasağına asla uymuyor.

  Geçtiğimiz cumartesi günü emaar'da sazan sarmalı 22:00 seansında tam 30 dakika reklam yayını yaptı. 

  Bir açık bulduklarını ve ondan yararlandıklarını düşünüyorum.

  Önceden bu kadar kötü değildi, hiç 30 dakika reklam izlememiştim en azından

  7 şubat 2019 16:11

  37. dün glass filmine gittim. görmek istediğim birkaç film daha var iskoçya kraliçesi mary, dogman, green book gibi ve sonuç 4-5 büyük salonda sazan sarmalı, ev odasından küçük salonlarda geriye kalan filmler ki çoğu salonda green book yok bile. dünyanın en minik sinema salonuna niye glass'ı koyarlar dahası niye böyle bir salon yaparlar en başta, aynı parayı vererek ve 26 dakika reklam seyrederek, üstelik hiçbir siyasi amaç taşımıyoruz ibaresinden sonra siyasi reklama maruz bırakarak o salonda ekranda niye film seyretmek durumunda kalıyorum -_- sinemaya girene kadar ne kadar küçük bir salon olduğunu anlamamıştım.

  cinemaximum'un tekel hale gelmesinden tiksiniyorum en kısa zamanda batıp yok olmasını yada başka sinemaların ortaya çıkmasını diliyorum. rekabet ortamı olsa daha güzel sinema salonları, daha kaliteli ekranlar olsa sinema severler olarak bu kan emici firmaya kalmasak ... hayat bayram olsa insanlar el ele tutuşsa...

  7 şubat 2019 15:15 8 şubat 2019 11:06

  36. uzun süredir cinemaximum sinemalarına gitmiyordum taa ki geçen film festivalindeki 2 filmi mecburen orada izlemek zorunda kalana kadar (city's salonu). bu sene ise bohemian rhapsody gösterime girdiğinde yakınımda diye tercih etmiştim. biletimi kendi internet sitesi üzerinden sinema günü olan çarşamba gününe almıştım, 13 tl. o gün bugündür haftada 1-2 gidiyorum.

  arthouse diye bir köşe açmışlar (her sinemasında yok) kaliteli filmler oluyor festival filmleri, avrupa filmleri, bağımsız filmler hatta yerli festival filmleri vs. hem de 12 tl, gün ve seans fark etmeksizin. son film festivalinde iksv bilet ücretlerini 20-25 tl yapınca gitmedim festivale (3-5 filme değil, 15-20 filme bilet alıyorum en az çünkü). cinemaximum arthouse'da Climax, roma, Green Book, The Guilty, Cold War filmlerine gittim son 1 ayda + 3d fantastik kurgu filmlere (gözlüğü yanımda götürüyorum).

  bir ara sikayetvar.com'daki şikayetlere göz atmıştım; zorla mısırlı menülü biletler sattıklarıyla ilgili şikayetlere çok şaşırmıştım. çünkü başıma gelmedi hiç. herhalde bileti internetten (kendi sitesinden) alınca kimse zorla mısır satmaya çalışmıyor. hatta çoğu zaman bilet soran da olmuyor (gizlinot: capacity ve a plus'taki salonları için konuşacak olursam) (sorarlarsa telefon ekranından gösteriyorsunuz geçiyorsunuz yani, bilet bastırmak da yok) elimi kolumu sallaya sallaya giriyorum içeriye. kahve termosumla gidiyorum, hiçbir görevli salondan içeri girip de uyarmadı şimdiye kadar. zaten öyle bir şey olsa bir daha asla gitmem.

  çarşamba günleri normal filmler 13 tl, 3d filmler 14 tl. bir de 8 bilette bir bedava bilet hakkı var. özel koltuklu salonlara gitmiyorum bu arada, onlar gereksiz pahalı.

  iksv bir filme 25 tl alırken, cinemaximum aynı filme 12 tl alıyor. başka da bir şey demiyorum.

  bu fiyatlarla boykot yapmam ben. çoğu aç gözlü, kendi çalışanının hakkını vermeyen yapımcılar da beni ilgilendirmiyor. her hafta kalitesiz yerli film istilası son bulur böylece ne diyeyim (yerli sanat filmlerini ayrı tuttuğumu söylememe bile gerek yok).

  edit: cinemaximum'a tekrar gelmeye başladım, ortalık karıştı. hayattaki şansım.

  28 aralık 2018 17:26 28 aralık 2018 19:12