yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. Türkiye'de cinsellik hakkında öğrenebileceğimiz eğitici videolar, bunu üzerine yazılar pek fazla bulunmadığı için bu başlığı açma gereği duydum. daha önce cinsel ilişki yaşayanlar, yaşamamış olanları bilinçlendirmek amacıyla süslülerle paylaşabilir. örneğin;

  - İlk defa ilişkiye gireceklere verilecek tavsiyeler

  - en doğru korunma yöntemi

  - cinsel yolla bulaşabilecek hastalıklar

  gibi ve daha fazlasını bizlerle paylaşabilirsiniz. bence yararlı olur.

  21 şubat 2018 22:42 25 şubat 2018 20:47

  2. Numero uno: kendinizi rahat hissetmiyorsanız ilişkiye girmemek. çok klişe fakat çok doğru.

  Sonra hormon veya efendime söyleyeyim spiral gibi bir yöntem kullanacaksanız doktora danışarak en doğrusunu seçmek. Eğer prezervatif kullanmayacaksanız iki tarafın da herhangi bir hastalık taşımadığından emin olmak.

  Ekstra: eğer çok partnerli bir hayatınız varsa HPV aşısı olmak, başka var mı bilmiyorum benim yaptırdığım Gardasildi. 3 doz yapılıyor toplamda.

  25 şubat 2018 20:44

  3. seks öyle "öğretildiği" gibi hayatındaki adamı cezalandırma ya da ödüllendirme aracı aslaaa değildir. doğrudan sizinle, bedeninizle ve ihtiyacınızla ilgilidir. ve sanılanın aksine, büyütülecek bir yanı da yok.

  26 şubat 2018 00:58


  4. İdrar yolu enfeksiyonu gibi hastalıklar olabilirsiniz ki ben oldum ve çok sancılı bişey. Korunun her zaman . Sırf zevk için hem hastalık hem hamilelik konusunda riske atmayın. İlişkiden sonra mutlaka tuvaletinizi yapıp genital bölgenizi yıkayın. Partneriniz içinde geçerli bu. Biraz “zevkli” şeylere gelirsek kendinizi ve partnerinizi iyi tanıyın , Nasıl bi pozisyondan zevk alıyorsunuz , oral seks hoşunuza gidiyor mu vs. Gerisi teferruat zaten.

  26 şubat 2018 07:59

  5. korunun.

  yılda bir smear testi yaptırın.

  ertesi gün hapını bir korunma yöntemi olarak kullanmayın.

  korunun demiş miydim?

  26 şubat 2018 09:07

  6. Her şeyden önce ilişkiden sonra çişinizi yapmanın bir Doğum kontrol yöntemi olmadığını bilin. Bu enfeksiyon riskinizi azaltır.

  26 şubat 2018 12:33

  7. Ön sevişmenin ne denli önemli oldugunu bilin. Tecrubesizken insan beceremiyor ama araştırın ogrenin. Insanlar neler yapıyorlar, nelerden keyif aliyorlar ufkunuzu genişletin. Partnerinizin de sizin gibi tecrubesiz olabilecegini unutmayin ve onu da yonlendirin. Isteklerinizi belirtmekten utanmayin. Birbirinizin vücudunu tanıdıkça tadından yenilmez bir hal aliyor.

  26 şubat 2018 12:33


  8. haz aldığınızı görmek için uğraşmayan biriyle beraber olmayın, sevişmek ekinden de anlaşılacağı üzere işteş bir eylemdir. ne kadar ekmek o kadar köfte. 

  26 şubat 2018 13:08

  9. cinsel hayatın başlaması ve cinsel yönden aktif olmak iç içe geçmiş ve biraz da karışan bir durum. cinsel hayatınız başladıysa, burada ölçüt aktif olup olmamak değil asla, rutin muayenelerinize aksatmadan gitmek durumundasınız.

  tıpkı cinsel hayat başlamadan önce de, gerekli durumlarda kontrol için doktora gitmenin önemli olduğu gibi. toplumda hala jinekoloğa sadece evliler, evlilikten kasıt da cinsel hayatı olan kadınlar gider gibi saçma bir algı var maalesef. artık bunu kırmak gerek. sırf aile baskısı yüzünden, evli değilim ki gibi saçma bir nedenle hayatında hiç jinekoloğa gitmeyen kadın sayısı çok fazla. gidersem bakire olmadığım anlaşılır korkusu var çünkü. kadınlar sadece cinsel hayat ve beraberinde gelebilecek birtakım rahatsızlıklar nedeniyle kadın doğum doktoruna gitmez bunu sık sık hatırlatalım.

  neyse sizin o an için düzenli bir cinsel yaşamınızın olmaması, bu kontrolleri yaptırmamanız anlamına gelmiyor çünkü. 6 ayda ya da hiç değilse senede bir muayene olmak, smear örneği vermek aman canım sevişmiyorum ki şu an ne gerek var(gizlinot: çünkü bunu düşünen kadınlar maalesef var ) demek yerine, aksine size çok şey kazandırır. kadın doğum uzmanına görünmek için illa bir şikayetiniz olmasını beklemeyin.

  korunmasız her ilişki gebelik ihtimali taşır bunu hiçbir zaman unutmayın. korunma yöntemlerini partnerinizle oturup ilişkiye girmeden önce mutlaka konuşun. sen korun işte ya bana ne ya da bir seferden bir şey olmaz saçmalığıyla ilişkiye girmeyin. bilinçli olun, kimsenin sorumsuzluğunun riskini almayın. her durumda, her kadına uygun bir korunma yöntemi mutlaka vardır. doğum kontrol hapları düşmanınız, ertesi gün hapı da kara gün dostunuz değildir. birinden ısrarla kaçıp, diğerine teslim olmayın. en başta korunduğunuz halde yolunda gitmeyen bir durum olduğunda, işte o zaman ertesi gün hapı almak amacına göre bir kullanım olur.

  (gizlinot: capslock açık )vajinal duş, yani özellikle ilişki sonrasında vajinaya bol miktarda tazyikli su tutmak sizi asla gebelikten korumaz.(gizlinot: capslock kapat ) o yüzden vajinal duş asla bir doğum kontrol yöntemi değildir, çünkü sperm hücresi sanılandan çok daha hızlı hareket eder. su ile o bölgeden sperm kalıntılarını temizleyeceğim demek size bir fayda sağlamadığı gibi, daha da zarar verir. siz vajina içi ve etrafını temizlerken, sperm hücreleri rahim ağzından geçerek hızlı bir şekilde ilerliyor çünkü. ayrıca cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda da hiçbir önleyiciliği yoktur.

  aslında gebelik dışında bakıldığında da vajinal duş, enfeksiyonlara daha da açık bir hale getirir vajen içini. sık sık genital enfeksiyon sorunu yaşayan kadınların, vajinal duş yapma sıklığı ile enfeksiyona yakalanma durumları arasında bir ilişki olduğu da yapılan araştırmalarla ortaya konmuştur çünkü. toparlayacak olursam, tıpkı geri çekilme denen şeyin de bir doğum kontrol yöntemi olmadığı gibi, bu da sizi gebelik ve birtakım hastalıklardan asla korumaz.

  ayrıca korunmak denince de akla sadece gebelik gelmemeli. cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilinçli olmak ve bu tür hastalıkların oluşma riskini en aza indirmek için de tek eşli bir cinsel yaşam sürmek de önemli bir konu. kadın ya da erkek hiç fark etmez, eğer çok eşli bir cinsel yaşamınız varsa da korunma yöntemleri ve yapılacak rutin sağlık kontrollerinin sizin için ekstra önemli olduğunu unutmamak gerek.

  26 şubat 2018 13:36

  10. Hazır olduğunuzdan emin olun

  Partner Seçimlerinizi iyi yapın

  Korunun

  Kendinizi sınırlamayın (çekingenlikten dolayı olanlar)

  Zevk almak için biraz bencil olun

  Temizliğinize özen gösterin

  Adımları hep karşınızdaki kişiden beklemeyin

  İstemediğiniz pozisyonları sırf karşınızdaki istiyor diye yapmayın

  Diğer kadınlarla/erkeklerle kendinizi kıyaslamayın

  Pornolardaki gibi bir sevişme hayal etmeyin

  Zevk almıyorsanız veya hoşlanmadığınız şeyler varsa partnerinizle konuşmaktan korkmayın

  Eğer bunları konuşabilecek bir insan değilse şutlayın

  26 şubat 2018 14:23