yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • medya (0)

  26. istemediginiz hicbir seyi yapmak zorunda degilsiniz, zorlayanla birlikte olmayin.

  5 mart 19:48

  25. İnternette cinsellikle ilgili ne okursanız okuyun sonuç hamile oldugunuzdur. Bir problem yaşadığınızda nete bakmayın.

  5 mart 18:10

  24. karşı tarafın yoğun ısrarı sonucu gerçekleşmiş bir cinsel birlikteliğin ardından hissetiğiniz o rahatsızlık hissi ne biliyor musunuz? karşı tarafı kaybetmemek uğruna yapmayı çok da istemediğiniz bir şeyi yapmanın verdiği bir rahatsızlık hissi. manipüle edildiniz, bu da bir tür istismar.

  karşınızdaki asla sizden kıymetli değil, olsa zaten sizi ikna etmek için o kadar uğraşmazdı ve sizin de hazır ve istekli olmanızı beklerdi. lütfen bu insanlara istediklerini vermeyin, bu konuda hayır dememeniz cinsellikten zamanla soğumanıza sebep olabilir. ve hatta erkeklerden de soğumanıza ve belki de çok iyi insanlarla sağlıklı ilişkiler kurmanızı engelleyebilir.

  5 mart 01:49


  23. Bunu deneyimlemiş insanlarla sohbet edin, dolaylı öğrenme ve dolaylı ceza denen şeyler vardır, başkalarının yaşadıklarından bir şeyler kaparsınız, yaptıkları yanlışları yapmazsınız, yaptıkları doğru şeyleri de erken öğrendiğiniz için avantajlı olabilirsiniz. Unutmayın akıllı insan sadece kendi yaşadıklarından değil başkalarının yaşadıklarından da ders alan insandır.

  Benim tavsiyem ise; 

  -aşık olmayı beklemek zorunda değilsiniz fakat hazır olmadan sevişmeyin eğer siz hazırsanız sevinin.

  -erkekler beni kullandı gibi düşünmeyin sizin için de sevişmek bir ihtiyaç kendinizi kullanılmış hissederseniz birgün gerçekten kullanılırsınız.

  -iyi analiz edin ilk sevişme de olsa son sevişme de olsa önemli değil. Hemen herkese güvenmeyin evine gitmeyin.

  -yapmak istemediğiniz şeyler için hayır demesini bilin eğer ısrar ediyorsa koşarak uzaklaşın bu asla normal bir şey değil suçu hayır dediğiniz için kendinizde arayacak kadar pamuk kalpli olmayın.

  -korunun, çoğu kondom kullanmak siremiyır siz ona bakmayın baştan kuralları koyun zaten uymak zorunda çoğu erkek bunun için sizi zaten reddetmez, ki ediyorsa gerçek bir salakmış, dışarı boşalmasa bile yüksek bir risk var.

  -ertesi gün hapı, doğum kontrol hapı kullan ben kondom istemiyorum diyebilir kulağına doğru gelişigüzel geçirin bir tane sonra da diyinki senin için kusura bakma bebeğim hormonlarımı mahvedemem. Anlamıyorsa yol verin bin tane erkek var dışarıda.

  -ilk seksi dramatizeleştirmeyin herkes sevişiyor fakat size travma yaratmasına izin vermeyin, eğer içinizde kötü bir his varsa yapmayın, son anda bile olsa vazgeçebilirsiniz.

  -kimseye nude atmayın, kısacası prensipleriniz olsun. Seks hakkında rahat bir insan bile olsanız nude bir risktir gerek yok.

  -siz ona değer veriyorsanız ve sizle seviştikten sonra, özellikle bu ilk deneyiminizse sizle uyumuyorsa, soğuk davranıyorsa sakın sakın üzülmeyin ve canınızı sıkmayın asla sizle ilgili bir durum değil tamamen onun öküzlüğü, iletişim kesin bu tarz insanlar sizden çok şey götürür.

  -anal yapmak zorunda değilsiniz, zevk almadığını şeyleri yapmayın.

  -paşa hazretleri kendisine bi güzel oral yaptırıp o size yapmıyorsa kesinlikle siz de yapmayın böyle erkeklerden nefret ediyorum.

  -internette okuduğunuz salak saçma ilk deneyimlere inanmayın benim okuduklarım gibi olmadı hiç mesela, bu sizin ne kadar hazır olduğunuzla ilgili.

  -ilk deneyimden sonra aslında hayatınızda yeni bir pencere açılmış olacak ve güzel bir manzarası olan bir pencere bu. Keyif alın, doya doya yaşayın, utanmayın, suçlamayın, sevin. 

  -geç kalmış ya da erken oldu hissine kapılmayın hepimiz farklıyız en önemlive tek önemli şey senin kalpten hazır olman.

  Umarım herkesin çok sağlıklı ilk deneyimleri ve cinsel hayatları olur, insanı pozitif anlamda etkileyen önemli bir şey bana göre. 

  5 mart 00:06

  22. Bence hpv aşınızı olun önce.

  Human papilloma virüs kadınlarda serviks(rahim ağzı) kanserine ve genital bölgede siğillere sebep olmasıyla bilinir. Cinsel birliktelik yoluyla bulaşabildiği gibi son araştırmalar tuvaletten, çarşaftan bulaşabildiğini de göstermiştir. Yani kolay bulaşan bir virüs. Erkeklerde genelde siğile sebep oluyor. Hpv aşısı: hpv nin 4 tipinin bulunduğu 4lü aşı ya da 9 tipinin bulunduğu dokuzlu(gardasil aşının adı) Aşı şeklinde 3 doz olarak uygulanabiliyor. Gardasil için en son yaşı 45 vermişler ama cinsel olarak aktif olmadan önce yapılması önemli virüse maruz kalmadan yani. Bazı ülkeler hpv aşısını ülkelerinin Aşı programına almış durumda kız ve erkek çocuklara 12 -13 yaşında yapıyorlar. Bizim ülkemizde henüz aşı programına dahil değil yaptırmak isterseniz eczaneden vs. Almanız gerekiyor dozu en son 600 lira falandı.

  4 mart 23:49 4 mart 23:58

  21. Seks her iki tarafın da zevk alması gereken bir aktivitedir. Bir taraf almıyorsa sorun vardır. Açıkça konuşun.

  Hem hastalığa karşı hem de istenmeyen gebelikler için prezervatif kullanın. 

  Bazı hastalıklar prezervatifle bile bulaşır, öncesinde  test yaptırın karşıdan da isteyin. 

  Bu iki konuda işbirliği yapmayan partnerden kaçının. 

  4 mart 23:21

  20. Önsevişmesiz cinselliğin hayvansı basit bir çiftleşmeden ibaret olduğu gerçeği. Derin duyguların ortaya çıkması için önsevişme zaruridir. 

  Eğer Önsevişme zaruri olduğu düşünülen bir süreç olarak görüldüğü için yapılırsa o önsevişme değil önprosedür olur. nihai amaca hizmet etmez. Önsevişme Farkında olmadan içten gelerek yapılandır. 

  17 temmuz 2020 01:55


  19. Başlıkta sıkça tekrarlanan önerilerin başında haklı olarak prezervatif kullanın geliyor. ben de (genellikle) cishetero erkeklerin prezervatif kullanmaya karşı argümanlarını bilin ve sizi yanıltmalarına izin vermeyini eklemek istiyorum. prezervatifin "hissi" öldürdüğü, zevki azalttığı, kötü performansa sebep verdiği, penise küçük geldiği için ereksiyon kaybına yol açtığını duyacağınız partnerleriniz olacaktır, hepimizin karşısına çıkabilen bir erkek modeli bu. deneyimsiz veya kullanımına alışkın olmayan kişiler kondom kullanmaktan sizi caydırabilir ama bunu kabul etmeyin. prezervatifler çok esnek yapıdalar, kolaylıkla kolunuza geçirebilir ve pek sıkmadığını fark edebilirsiniz. partneriniz ereksiyon problemi yaşadığında kondomu suçlayabilir ama bu problemi aşmak onların sorumluluğunda ve garanti veriyorum ki birkaç denemeden sonra prezervatifle problem yaşayacak sağlıklı bir penis olamaz. milyonlarca penisli birey prezervatifle sevişiyor, gayet zevk alıyor, ereksiyon kaybı ya da hissizlik yaşamıyor; sizin partneriniz biricik bir istisna değil. kaldı ki kimsenin zevki için kendi sağlığınızı riske atmak zorunda değilsiniz.

  Bu arada prezervatifin vajinalar için de keyifsiz bir şey olduğunu söyleyenler olabiliyor, ben katılmıyorum. Yeteri kadar ıslandığınızda kondomlu/suz arasında kayda değer bir his farkı olmuyor, olsaydı da zevk/risk oranının mukayesesini yapacak olan yine sizsiniz, başkalarının bu husustaki deneyimleri önemsiz.

  Son olarak kayganlaştırıcı tabusuna değinmek istiyorum. Ne kadar istekli olsanız da kuruluk problemi yaşayabilirsiniz. Bunun bir sürü sebebi olabilir, belki bir doktora danışmanızı gerektirecek durumlar da olabilir ama zaman zaman kuruluk yaşamak normal bir şey, kayganlaştırıcı kullanımının da normalleşmesi gerekiyor. Elinizin altında kayganlaştırıcı bulundurmayı şiddetle tavsiye ediyorum, sadece kuruluk problemi varsa diye değil, bazen işleri daha zevkli ve kolay kılan bir icat olduğu için de. Artık tekli prezervatif paketi gibi küçük paketlerde de satılıyor, kokuluları, uyarıcı olanları vs mevcut; satın almaktan, kullanmayı teklif etmekten çekinmeyin.

  16 temmuz 2020 23:42

  18. ekşi sözlükte isveçlilerin yaptığı türkçe cinsellik videoları başlığına denk geldim. (link: https://www.youtube.com/playlist?list=PLtObJKa3H4KxojVtYwvAsiNfQrPwnXEMD rfsu cinsel sağlık videoları) videoların konuları güzel. videolardan daha bir tanesine bakabildim. dili gayet anlaşılır. bilimsel gerçeklikleri anlatıyor. göz atılması faydalı olabilir.

  26 mayıs 2018 12:43 26 mayıs 2018 14:27

  17. istediğinizden emin olun. eğer içinizde en ufak bile bir şüphe varsa yapmayın, pişman olmak istemezsiniz.

  21 mart 2018 01:53