yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. 3 gün buzdolabında bekletilen 12 yaşındaki çocuk cesedi polis baskılarından dolayı ^^gömülmesine izin verilmediğinden^^ beyaz bayraklarla gömülüyor.

  sokakta çocukları keskin nişancılar vuruyor.

  kucağında kundaklık bebek taşıyan anne vuruluyor.

  sokağa çıkma yasağı olmasını geçtim, devletin polisi ve askeri sokağa çıkan insanları vurma yetkisi alıyor.

  hdp heyeti ve kürt halkı cizre'deki savaşı protesto etmek için ve barışı sağlamak için iki gündür yürüyüşe geçiyorlar ve 90 km kadar yürüyorlar, tabi bu yolu yürürken yedikleri biber gazlarını saymıyorum. şuan binlerce insan cizre'de savaşı protesto etmek için buluşuyor. fakat polis geçit vermiyor.

  bizler sıcak konforlu yataklarımızda yatarken orda kadınlar, çocuklar, erkekler ölüyor. evleri bombalanıyor.

  şehitler ölmez vatan bölünmez diyoruz ve demeye de devam edeceğiz lakin doğudaki insanlar da bu ülkenin vatandaşları. onlar ölünce neden ülkemin insanları kulaklarını kapatıyor? ölen kişi kürt olunca neden duymuyoruz, görmüyoruz bu zulmü?

  ülkede neler oluyor. sırf kürt diye inşaat işçisi linç ediliyor. kürt diye insanların binbir zorlukla açtığı iş yerleri yakılıp yıkılıyor. bunun adı milliyetçilik falan değil arkadaşlar. bunun adı faşizm. bunun adı yobazlık. bunun adı zulüm. her kürt pkk lı değil. her hdp li de pkklı değil. nasıl her ülkücü faşist değil ise bu da böyle yani.

  osmanlı ocakları üyeleri kürt halka saldırıyor. sokaktaki masum insanlara saldırıyor sırf kaşı gözü kara diye kürt zannedip. içerisinde insan olan parti binaları, kitabevleri yakılıyor. bunu yakanlarda madımağı yakanların çocukları. tekbir getirerek içerisinde insan olan bina yakılmasını biri bana açıklasın ya. bunun tek bir adı vardır. türk milliyetçiliği falan değil. faşistlik.

  ve tüm bunların suçlusu uzun adam hala 400 diyor. yürünmesi gereken, hesap sorulması gerekilen tek bir adres var. ak saray.

  lakin yıllardır birbirine düşen güzel ülkemin insanları hala tayyip erdoğan'ın gazına gelip kırk senelik kürt komşusuna düşman oluyor. oyuna geliyor. barış isteyen insanlar düşman gibi gösteriliyor. savaşa sürükleyen uzun adam ise kahraman !!

  tek adam çok ölüm !! bir adamın koltuk sevdası yüzünden kardeş kardeşe düşman oluyor. uyan türkiye tayyip erdoğan'ın oyununa da gelme. cizre'de katliam var. kürt diye kulağını tıkama.

  bu yaşananların benzeri arap toplumlarında yaşandığında rte ve soytarıları zırıl zırıl ağlıyordu. aynısının daha vahşetini cizre'de yapıyorlar ama hiçbirinden ses çıkmıyor.

  unutmayalım ki kurtuluş savaşı'nda atalarımızla omuz omuza çarpışan, urfa'da maraş'ta ve diğer tüm doğu illerimizde ilk kurşunları sıkanlar kürtlerdi. kuvayi milliye de yer alan kürt insanlardı. araplar değil. ve şuan katlediliyorlar. bizim sözde milliyetçilerimizde kürtçe konuşuyor diye gencecik çocuğu öldürsünler.

  demem o ki burda da düşünceme ters insanlar elbet olacaktır. ben sadece barış istiyorum. gözümü kapatmıyorum kürt diye. asıl teröristler sokaktaki masum halka saldıran insanlardır. madem çok savaşmak istiyor osmanlı ocakları üyeleri ve onlar gibi diğer faşistler. doğu toprakları orada. gabar' da orada cizre' de orada. alın silahlarını gidin madem çok savaşmaya gönüllüsünüz. ama nerde sizde o cesaret. sokaktaki çoluğa çocuğa, garibanlara saldırın siz.

  bu ve benzeri yaşanan olayların kürtlük, türklük ile alakası yok. tamamen insanlıkla alakası var. bir ölüme üzülmek için ırkının senle aynı olmasına gerek yok.

  cizre'de ölen çocuk sırf kürt diye üzülmüyorsan eğer bunun tek açıklaması vardır. mayan bozuktur bu kadar basit. ne vicdanın vardır ne kalbin. hepsini kapatmışsındır.

  bodrum'da kıyıya vuran küçük suriyeli bebek için hepimiz üzüldük ama doğuda öldürülen çocuklar için üzülmüyor insanlar. neden mi? kürt çünkü. o insanlara da iki çift lafım var. siz insan değilsiniz. insan ölüyor lan insan. bir ölüme üzülmek için aynı ırktan olma ama insan ol yeter.

  11 eylül 2015 02:07 11 eylül 2015 02:21

  2. "Hem cesetleri buzdolabında saklıyorlar hem elektrik yok diyorlar" cümlesinde hayret edilecek şey bu tezat değil yavrum, "cesetleri buzdolabında saklıyorlar" cümlesinin sana ve diğerlerine garip gelmemesi.

  Allah hem Türk hem Müslüman olmayan hiç kimseyi bu topraklarda insana muhtaç halde bırakmasın.

  Girişlerin yasak olduğu, Kadınların beyaz bayrakla polise "barış" götürdüğü, Neler olduğunu bilmediğimiz bir Türkiye gerçeği daha.

  11 eylül 2015 06:54 11 eylül 2015 06:58

  3. tanım: harabeye dönen şırnak ilçesi.

  ne kürt'üm ne kürtçüyüm ama içim burkuluyor oradaki insanların halini gördükçe. empati yapıyorum çok acı. acıların ırkı olmaz.

  hatırlatma: empati yapıp oradaki insanlara üzülünce hatta üzülmeyi bırakıp, beylik laflarını unutup objektif bakınca pkklı olmuyorsunuz. kesin bilgi

  8 şubat 2016 18:08


  4. "Yerlerdeki su şişeleri, içecekler ve evin durumundan buranın aylarca özel timler tarafından kullanıldığı anlaşılıyor." vallahi güldüm :D

  teprikler canım, çogüzel anlamışsın da nasıl anlamışsın? yerdeki su şişesinden nasıl özel timin kaldığını çıkarıyorsun bu bir. ikincisi orada pkk'lı teröristlerin önce/sonra kalmadığı ne malum? pkk'nın dağlardaki kadın militanlara neler yaptığını, nasıl "her" türlü kullandığını herkes biliyor. geçiniz... üçüncüsü o açılan deliklerden ya pkk'lı teröristler ateş ettiyse? kusura bakmayın da böyle boş argümanlarla gelmeyin. basbaya pkk sevici biri tarafından yazılmış boş bir yazı. çalınan 2 dakikamı geri istiyorum.

  en komiğime giden şey de terör üzerinden feminizme nasıl da güzel sıçrayıp acıtasyon yapıyorlar. bir diğeri için (bkz: geçen yine mağduruz)

  tanım: şırnak'ın bir ilçesi

  20 mart 2016 00:36

  5. Gezi zamanı eylemciler için Camide içki içip bira şişelerini yere attılar minvalli bir habere konu olmuş ilçe.

  Ona gülüp geçenlerin bunda olayı ne manaysa erkeklerin savaşı reröreye getirmesi ise haberden daha komik.

  Barış üzerinden yürümeniz bitti feministlik başladı. Ha allah muhammed diye yapmadığını bırakmayan iktidar ha halkların kardeşliği diye insanları öldüren terör örgütü pkk. Aynı boksunuz.

  20 mart 2016 00:59

  6. Başka bir ülkedeki savaşta yapılan şerefsizliği kendi askerinize de mal etmek mi feministlik? Bunu iddia eden kim? kja.

  Asla inanmıyorum öyle bir şey yaptıklarına. Sosyal medyada dolaşan her habere fotoğrafa gözü kapalı inanmak cahilliktir asıl. Kim çekti ne zaman nerede çekti o kadın kim çeken kim yayan kim. Belki başka zaman başka yer. Belki karşı taraf yaptı acıtasyon için? Allah aşkına biraz farklı yönlerden düşünün öyle konuşun.

  Orada görev yapan insanlar sizi sokakta otobüste taciz eden tecaüz eden adamlar mı? Sapıklara olan sinirinizi kendi askerinizden çıkarıyorsunuz. Evet eminim "keşke teröristle savaşmaya yollasakta tecavüz etsek kadınlarına "diyorlardır. (!)

  her erkekle ilgili haberde inanıp saydırmak feministlikse ben feminist olmayayım arkadaşlar buyrun siz tepe tepe olun.

  20 mart 2016 01:42

  7. gece gece beni güldürdünüz ya Allah'ta sizi yok yok vazgeçtim güldürmesin. bu nasıl bir pişkinlik? iftira ata ata bıkmadınız. belli ki burayı pöh kullandıysa bile daha sonra pkklılar gelmiş hatta bırakılan parayı alıp 5 tl bırakmışlar oraya dalga geçer gibi. polis sizin televizyonunuzu ne yapsın Allah aşkına ya burada kumbaranın içindeki paralara tenezzül edecek birileri varsa pkklılardan başkası değildir. fotoğraflardaki iç çamaşırına gelecek olursak; ite köpeğe hallenen terörist iç çamaşırına mı hallenmeyecek. bırakın Allah aşkına bu palavraları. hayvan gibi yaşamaya alışkın onlar bu baraka besbelli ki onların eseri.

  ayrıca bahsi geçen yazıda polis özel harekatın duvarlara yazdığı yazılardan bahsedilmiş. en sonuncu resimde (link: http://t24.com.tr/files/20160307125758_20160306234345_img_0711.jpg tam olarak şu) duvarda "ölümüne pkk" yazısından kimse bahsetmemiş. bu yazı pkklı teröristlerin de orada bulunduğunun kanıtı değil midir? neden direkt polis suçlanıyor da bazı şeyler hep görmezden geliniyor?

  edit: evet arkadaşlar pöh söktüğü televizyonu buldum. ne kadar terbiyesizler ya söküp aşağı atmışlar inanamıyorum(!) (link: http://i.hizliresim.com/JAlRYW.png )

  20 mart 2016 02:00 20 mart 2016 02:08


  8. şuanda ciddi anlamda medya okuryazarlığı hakkında bilgilenmemiz gerekiyor. paylaşılan çoğu şey dezenformasyondur ve propaganda amaçlı paylaşılıyor. lütfen galeyana gelmeyelim. geçen yaz cizrede olduğu söylenen hiçbir fotoğraf cizreye ait çıkmadı. bunu unutmayın.

  20 mart 2016 02:08

  9. Bu ilçeye iftiralar atanlar kırmızı çamaşırlarla uğraşacağına güven parkın ağaçlarını kırmızı ceset parçalarıyla dolduran " kadın" bombacıların örgütlerce nasıl kullanıldığının araştırmasını falan okusunlar. Ya da dağ başında kaç kişiye birden nasıl hizmet ettiklerinin. önderleri bebek katilinin kürt kadınları için söylediği ırkçı çirkin sözlere karşı bir şeyler yapsınlar.

  Boş zamanlarında taziye çadırlarını falan ziyaret etsinler ne biliyim. Ama artık bize bulaşmasınlar.

  20 mart 2016 02:17 20 mart 2016 02:18

  10. (link: http://m.t24.com.tr/yazarlar/nurcan-baysal/cizrenin-gorunmeyenleri,14049 şu) haberin uydurmalığı ve ortalık karıştırmak için yapıldığı çok açık.bu cepte ancak cizre halkının böyle şeyler yaşamadığını iddia etmek için cizreli olmak gerekir varsa birinci elden anlatacak dinlemeyi çok isterim.

  bu haberde diyor ki türk askeri şunu şunu yaptı evet belki yapmıştır belki pkklı militanlar yapmıştır belki kimse yapmamıştır gazeteciler kurgulamıştır.bizi ilgilendiren bu değil bizi ilgilendiren orada yaşayan insanların acısı her kim zulmediyorsa onlara sonuç değişmez varsa bi yarası biz kapamalıyız onu aynı ülkede yaşadığımızdan da değil insan olduğumuzdan ben romantik bi insan olmadım hiç hepimiz kardeşiz naraları da atmam ben yaşama hakkının kutsallığına inanırım bir de özgür olmaya.

  her şeyi bi kenara bırakıp iki saniye cizrede çocuk olmak,ankarada genç olmak,istanbulda bebek olmak nasıl bi şey bi düşünün.empati yaparken gerçekten başkasının yerine geçmezsiniz hala güvendesiniz korkmayın.

  illa bi taraf olunacaksa ben insandan yanayım şehit olan askerden,vurulan kadından,bombaların ortasında kalan bebekten,yanan genç kızdan yanayım.

  20 mart 2016 13:52