yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (199)
  • oylar (46)
  • medya (15)
  5

  199. Çenemdeki kistik akne istilası için(gizlinot: Pcos ve aşırı stres sebebiyle çıkıyorlardı) doktorumun yazdığı ilaç. Ben bunu şubat ayında kullanmaya başladım mayısta bıraktım. Ilk kulllanmaya başladığım zamanlarda suratımı domates gibi kızartırdı, cildimi soyardı ve yanma hissi oluştururdu. Bu yan etkiler çok yaygınmış. Kullanmaya başladıktan 1 hafta sonra bütün yan etkiler gitti. Ama ilk ay sivilceleri kusturdu. Bu arada bütün sivilce ilaçlarının böyle bir etkisi var. Sivilcelerimi artırdı diye bırakmayın tedaviyi. 2. Ayımda gözle görülür farklar oldu. Çoğu aknelerim gitti.

  ilgili medya:
  1
  5 temmuz 03:35

  198. rosacea, perioral dermatit ve hormonal akne sebebiyle en son gittiğim dermatolog tarafından reçetelenmişti, dermatologların verdiği ama asla işe yaramayan merhemler yüzünden biraz soğuk bakmıştım ancak son 1 aydır kullanmaya başladım. bunun yanında "roza" adında başka bir merhem daha verdi ama onun pek etkisini görmediğim için bıraktım, buna devam ediyorum.

  açıkçası net bir şekilde etkisini görüyorum, sürdükten sonra yüzümü çok pürüzsüz ve gergin yapıyor, pürüzsüz olması iyi ancak sürdükten kısa bir süre sonra nemlendirici de sürüyorum o gergin hissi kalmıyor. çenemde yediklerime dikkat etsem de etmesem de sürekli büyüklü küçüklü sivilce çıkar ve genelde bunlar aşırı hassasiyete ve gerginliğe sebep olur. sürdüğümden beri çıkmıyor, tabi birkaç tane kırmızı leke hala var, lekeler için ne kadar etkili olduğunu bilmiyorum. ancak rosacea'ya karşı etkili olduğu kesin

  14 mayıs 14:17

  5

  197. Sivilceli cildim olduğu zamanlar doktorum birçok ilacın yanında bunuda vermişti. Siyah noktalarım için kullanıyordum. Gayette iyi sonuç veriyordu.

  9 mayıs 10:55


  5

  196. Kullanmaya başlayalı çok kısa süre olmasına rağmen sivilce lekelerimi gözle görülür biçimde açtı, lekelerim çok yeni ve erken müdahale ettim bunun da etkisi büyük diye düşünüyorum. Bu yüzden uzun süredir var olan lekelere etkisi ne olur bilemiyorum.

  Kapalı komedonlara bir faydasını görmedim, kistik akneleri ise hızlı bir biçimde söndürüyor.

  Güneşe çıkarken dikkat etmek gerekeceğinden karantina günlerinde kullanılması daha mantıklı.

  Diğer süslülerin de belirttiği gibi ilacın etken maddesi antibiyotik olduğu için mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalı, alerjik reaksiyonlara ve başka sorunlara yol açabilir.

  9 mayıs 05:42

  195. iki yıldır dönem dönem kullandığım ve artık bağımlı olduğumu düsündüğüm ilaçtır. reçetesiz de temin edilebiliyor. yüzünüzdeki sebumu azaltarak kullandıgınız süre boyunca sivilce oluşumunu önlüyor. özellikle kistik olmayan küçük sivilcelere iyi geliyor. fiyatı reçetesiz en son 50 tl gibi bir şeydi. her ilaç gibi doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

  27 nisan 13:22 2 haziran 13:05

  194. Yıllardır kullandığım sivilce kremi. Bittikçe doktora yazdırıyorum. Yeni çıkmaya başlayan sivilcelerimi söndürmekte oldukça başarılı. İçeriğinde benzoil peroksit bulunduruyor. Bir tüpte 25 gr var. Açıldığında 2 ay içinde bitirilmeli. Kullanırken dikkat etmekte fayda var.

  26 şubat 02:47 26 şubat 18:34

  4

  193. gene biçare cildiyenin yolunu tuttuğum günlerden birinde (gizlinot: 1 ay önce falan)

  "uzman" doktorumuz zorla roaccutane yazmaya kalkınca aramızda bir tartışma geçti (gizlinot: herkesin kendi tercihi, diretmeye gerek yok).

  en sonunda bana harici sürülebilecek bir şey verin diye ısrar ettim ve daha önce ne kullanıp da işe yaramadıysa saydım (benzamycin, acnelyse ve daha niceleri). doktor da clindoxyl jel + sivex yazdı.

  sivex'i sabahları sürmem gerekiyordu ama sabah erkenden evden çıktığım için kullanamadım. clindoxyl'i de akşam yüzümü yıkayıp nemlendirdikten sonra saat 7 gibi sürüyorum.

  aknelerimin ve sivilcelerimin çoğu kistik olduğu için (gizlinot: roaccutane tercih etmememin ilk nedeni) çok da işe yarayacağını düşünmemiştim ama yaradı. tabi ki yüzde yüz geçirmiyor, bu benim durumumdaki biri için imkansız zaten. ama bayağı düzeltti cildimi, ben de inanamadım. 3 günde derimin altında ne kadar ağrılı kistik sivilce varsa hepsini yüzeye çıkardı sonra da kuruttu.

  en nihayetinde bir ilaç, tavsiye ediyorum demek doğru olmaz (gizlinot: reçetesiz de satılıyor diyorlar doğru mu bilmiyorum), ona "uzman" cildiyecilerimiz karar verir.

  ama nispeten ağır sivilce ilaçlarına başlamadan önce bir şans vermek yararlı olabilir.

  12 kasım 2019 19:53


  192. Dün kullanmaya başladım 2. Günüm bu sabah bi tane sivilceme sadece dokunmamla birlikte patladı, kapalı sivilceydi kusturmuş ama hemen yanında bir tane daha çıktı şu an bu normal mi kullanan süslüler aydınlatırsa çok mutlu olurum teşekkürler

  25 ekim 2019 01:59

  191. benim geçen sene yoğun akne sorunum olduğu için doktor bu ilacı vermişti fakat bende alerjik reaksiyon gösterdi. yüzümde yoğun bir kızarıklık, kuruluk ve kaşıntı olduğu için, doktor değiştirdi. ama gerçekten çok etkili bir ürün, eğer alerji yapmasaydı sivilcelerim çok daha kısa bir sürede iyileşebilirdi.

  7 eylül 2019 23:35

  190. Siyah nokta için kullandığım krem. Kullandığım sürede siyah noktalarımı azalttı ama kalıcı bir etki göremedim.

  Güneş varken kullanılırsa yüzde leke yapar, dikkat edilmesi gerekir

  7 eylül 2019 18:52