yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (72)
  • oylar (52)
  • medya (6)
  5

  72. herkese yakışmayan ruj. evet saydam, evet nötr alttonlu.

  o zaman neden yakışmıyor diyorum? bu ruju çok sıcak alttonlu biri kullandığında renk nötr olsa bile o dudakta soğuk kalıyor. o yüzden sanki tamamen mor bir şey sürse de aynı rengi elde edebiliyor bu kişiler. bu yüzden nivea flormarı muadil olarak gösteriyorlar.

  ya da çok soğuk alttonlu biri için de sıcak kalabiliyor. bazı soğuk tonlu ve dudakları renksiz insanların dudağında turuncumsu duruyor mesela. eğer dudakları pigmentliyse, mesela clear winter olan birini düşünelim, bu sefer dudağın kendi soğuk tonu aşağıdan görünür olduğu için yine mor berry tonları ortaya çıkıyor. liv tyler'ın filmdeki dudakları hiç kiremit rengi durmuyor farkındaysanız. soğuk renkli koyu pembe diye tanımlayabileceğimiz bir rengi var.(gizlinot: ben mesela benim (nw10) dudağımda rujun duruşu dior mahogany glossla, glosunun duruşu da deborah 09 glosla aynı.) (gizlinot: hatta bende "black honey" rengi olacak, o çabasız görünümü verecek ruj rival loves me'nin 14 numarası aslında cildime yüzüme uygun yarı saydam koyu soğuk bordo. )

  ama cilt alttonu nötre yakın ve dudakları çok renkli olmayan birinde deneyince (gizlinot: annem (nc10) swh) bu ruj tam o kırmızı/kiremit/kahve tonu veriyor. çok da yakışıyor.

  yani aslında bu ruj en azından benim görüşüme göre en çok açık tenli sıcak alttonlu ve kendi dudak rengi belirsiz insanlara yakışıyor. ama herkes içinmiş algısı sayesinde şuan olduğu balon haline geldi. işletme bölümlerinde anlatılması gereken bir örnek oldu.

  1 saat önce

  4

  71. ilk kez birkaç ay önce aldım, nemlendirmesi güzel fakat uzayda değil, çok daha iyi nemlendiriciler var. rengini oldukça beğendim ama biraz daha yoğun olsun diye birkaç kat sürünce çok parlıyor, bir süre sonra geçiyor o parlaklık. fiyatını hakeden bir ürün mü emin değilim, renk olarak burt's bees red dahlia muadil gösteriliyor. burt's bees narlı nemlendiriciden aşırı memnunum, bu bittiğinde onu deneyip karşılaştıracağım.

  dün 21:06

  4

  70. Soğuk alt tonlu biri olarak rengini ve verdiği hafif parlak bitişini çok beğendiğim balm. Ilk defa bir balmdan yılda iki kez aldım( güzel olduğu kadar hızlı da bitiyor). Özellikle bu soğuk havalara çok yakıştırıyorum.

  9 aralık 02:40


  69. gloss versiyonu rengin muadili olmaması sebebiyle belki alınabilir ama  bu kadar ucuz ambalaj ve dudağa hiçbir bakım yapmayan kalıcılığı max 20 dk olan bir lip balmın bu kadar abartılması saçma bence. kat kat sürmeyince o eşsiz rengi de alamıyorsunuz ayrıca bu sefer de hemen bitiyor ürün zaten kaç gram bir şey. 

  8 aralık 23:55

  68. herhangi bir lipbalmdan farkı olduğunu düşünmüyorum parasına değmez.

  5 aralık 17:19

  67. niye bu kadar pahalı ve niye bu kadar sevildi anlamıyorum.... hiç mantıklı bi ürün değil. cidden lipbalm yani

  30 kasım 17:23

  66. son zamanlarda çok fazla abartılan lip balmdan farkı olmayan ruj.

  27 kasım 18:39


  4

  65. Karışık hisler beslediğim ürün. Aldıktan sonra ben buna şimdi niye bu kadar para verdim dedim. Çünkü renk vermiyor diye hızımı alamayıp kat kat uyguladım ve mavi alt tonlu saçma bir kahverengi elde ettim. Daha az kullanmaya alıştıkça favori rujum oldu çünkü tam olarak günlük sür çık ruj arayışıma çok iyi geldi. Black honeyden başka ruj sürmez oldum. Renk olarak evet bir lip balm ile elde edilebilir ama yapı olarak ruj hissiyatı da veriyor. Alırken Sephora çalışanı pink honey size daha çok yakışır demişti ki bence haklı çünkü renksiz dudakları olan biri olarak black honey bende çok kışlık bir renk durdu, bitince muhtemelen pink honey de alacağım. Harcayacak gözünüze batan bir paranız varsa, lip balmımız da yoksa alın bence kötü değil ama bu kadar hypelanacak bir ürün mü bilemiyorum. Bu arada içindeki ürün miktarı bence az ve hızlı bitecek gibi.

  27 kasım 14:58

  2

  64. yakın bir zamanda satın aldığımdan beri sahip olduğum en kötü dudak ürünlerinden birisi olarak koleksiyonumda yerini aldı. rengi fena değil evet ama sarı alt tonlu buğday tenli birisi olarak benim dudaklarım ve ten rengimle güzel durmadı. üründe çok kötü bir bayat eski ruj kokusu var ve sürdüğümde arkasından su falan içersem midemi yakıyor (bu problemi bir kaç farklı dudak ürününde daha yaşıyorum, muhtemelen içlerindeki bir kimyasala alerjim var.) . kısacası bir daha asla satın almayacağım bir ürün oldu kendisi.

  27 kasım 06:21

  3

  63. Uzun zamandır merak ederken en sonunda indirimlerde iki tane satın aldım. Renk güzel, kat kat sürdükçe arttırılabilen rengi güzel, 1 nemlendirip 10 kurutan lipbalmlar gibi olmaması güzel. 

  Ancak, kalıcılık süresi 10 dakika, resmen pantolon cebimde taşıyorum çıkarıp çıkarıp tazeliyorum günde 20 kere.  Bir de normal rujlarda mesela kalıcı olmasa bile alttan hafif de olsa bir renk kalır ya dudağınızda bu öyle değil direkt yok oluyor. Ayrıca çok tatsız ağızda garip bir tat bırakıyor sürünce, ben bunu hep çilek vişne kokulu yeme isteği uyandıran bir şey olarak hayal etmiştim.

  Sonuç olarak, nivea gibi 1 nem 10 kurutma yapmıyor evet, ama niveadan çok bir farkı var mı? asla yok (niveanın en azından tatlı bir kokusu var) kısacası gereksiz abartı ürünlerden biri daha

  25 kasım 13:55